X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • itan_123 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem tutaj nowa. 2 lata starań o dziecko bez rezultatu. Jestem 20 dni po podaniu zastrzyku ovitrelle. Miesiączki brak, testy negatywne. Co myśleć ? :( Lecieć na betę, czy jestv

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 281 423

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    itan_123 wrote:
    Witajcie. Jestem tutaj nowa. 2 lata starań o dziecko bez rezultatu. Jestem 20 dni po podaniu zastrzyku ovitrelle. Miesiączki brak, testy negatywne. Co myśleć ? :( Lecieć na betę, czy jestv




    Będzie najlepszym rozwiązaniem, a progesteron jakiś bierzesz

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 24 grudnia 2020, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    W 10 DC miałam monitoring dwa pęcherzyki po 20 mm przepisano mi na 11 dc ovitrelle 250 mg, czułam owulacja 13dc, wizyta kontrola 17dc okazuje się że 1 pęcherzyk pękl a drugi nie 🤯 lekarka przepisała mi pregnyl 5000j podane w 18dc teraz przyjmuje Utrogestan 200mg.

    Zrobiłam wczoraj test jest widoczna II kreska wiadomo zapewne to jeszcze pregnyl.

    Zastanawiam się czy któraś też miała 2 zastrzyki w jednym cyklu? Czy to normalne? Chciałabym iść w poniedziałek po świętach na bete bo chyba oszaleje xD będzie to 27 dc a moje cykle to najczęściej 28 dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2020, 07:19

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Jestem tu nowa ale mam nadzieję, że któraś z Was będzie mogła mi coś doradzić. Niestety ale również borykam się z problemem niepekajacych pęcherzyków. W ostatnim cyklu miałam podany ovitrelle Ale nic to nie dało. Pecherzyk Nie pękł, zrobiła się torbiel. Czy jest dla nas jakaś nadzieja?

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Hej dziewczyny!
    W 10 DC miałam monitoring dwa pęcherzyki po 20 mm przepisano mi na 11 dc ovitrelle 250 mg, czułam owulacja 13dc, wizyta kontrola 17dc okazuje się że 1 pęcherzyk pękl a drugi nie 🤯 lekarka przepisała mi pregnyl 5000j podane w 18dc teraz przyjmuje Utrogestan 200mg.

    Zrobiłam wczoraj test jest widoczna II kreska wiadomo zapewne to jeszcze pregnyl.

    Zastanawiam się czy któraś też miała 2 zastrzyki w jednym cyklu? Czy to normalne? Chciałabym iść w poniedziałek po świętach na bete bo chyba oszaleje xD będzie to 27 dc a moje cykle to najczęściej 28 dc.
    Daj znać jak beta 🙂 znajoma z takiej sytuacji ma bliźniaków.
    Toska, lekarz poda Ci większą dawkę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s
    Mam nadzieję,.ze to pomoże bo narazie to jestem połamaną cała ta sytuacja.

  • Amarilla Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu bacznie obserwuje to forum z jednego powodu. Nasze starania o potomka naturalnie spełzły na niczym. Trwało to ponad 2 lata, zanim zgłosiliśmy się do lekarza.

    Rozpoczęliśmy leczenie z Ovitrelle stosunkowo niedawno. Pierwszą dawkę przyjęłam 11 listopada tego roku. Test zrobiłam 21 listopada i wyszedł pozytywny, ale 2 dni później dostałam okresu. Kolejna wizyta u Pani ginekolog skończyła się przepisaniem zastrzyku Gonal F w dawce 50/dzień, gdyż jajeczko było za małe. Zaczęłam go przyjmować od 4.12 do 12.12. Byliśmy na monitoringu 11.12 i 13.12 przyjęłam Ovitrelle. Minęło już 15 dni od zastrzyku i dziś zrobiłam test. Nie chcę się zbytnio cieszyć, ale wyświetlaczu pokazał się plusik i że jest to 2-3 tydzień ciąży. Czy hormony z Ovitrelle mogą się tak długo utrzymywać w organiźmie? Nie wiem czy powtarzać jutro albo w środę test czy lecieć od razu na Betę?

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Daj znać jak beta 🙂 znajoma z takiej sytuacji ma bliźniaków.
    Toska, lekarz poda Ci większą dawkę.
    Niestety nic z tego :( w środę wizyta i szykujemy się do laparoskopii ☹️

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarilla wrote:
    Witam :)

    Jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu bacznie obserwuje to forum z jednego powodu. Nasze starania o potomka naturalnie spełzły na niczym. Trwało to ponad 2 lata, zanim zgłosiliśmy się do lekarza.

    Rozpoczęliśmy leczenie z Ovitrelle stosunkowo niedawno. Pierwszą dawkę przyjęłam 11 listopada tego roku. Test zrobiłam 21 listopada i wyszedł pozytywny, ale 2 dni później dostałam okresu. Kolejna wizyta u Pani ginekolog skończyła się przepisaniem zastrzyku Gonal F w dawce 50/dzień, gdyż jajeczko było za małe. Zaczęłam go przyjmować od 4.12 do 12.12. Byliśmy na monitoringu 11.12 i 13.12 przyjęłam Ovitrelle. Minęło już 15 dni od zastrzyku i dziś zrobiłam test. Nie chcę się zbytnio cieszyć, ale wyświetlaczu pokazał się plusik i że jest to 2-3 tydzień ciąży. Czy hormony z Ovitrelle mogą się tak długo utrzymywać w organiźmie? Nie wiem czy powtarzać jutro albo w środę test czy lecieć od razu na Betę?

    Leć na bete! Będzie najlepszym rozwiązaniem i oby pokryła się z testami! 3mam kciuki :)

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amerilla odrazu lec na bete, tak długo raczej się nie powinien się utrzymywać.
    Domma ja laparoskopi nie miałam, ale znajoma po niej po 2 miesiącach zaszła, a tez ssie starała długo.
    Mi miesiąc przed udanym cyklem, ovitrell tak na broił, że w ciągu miesiąca miałam 3 razy @ a w następnym zaszłam.

  • Amarilla Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Amerilla odrazu lec na bete, tak długo raczej się nie powinien się utrzymywać.
    Domma ja laparoskopi nie miałam, ale znajoma po niej po 2 miesiącach zaszła, a tez ssie starała długo.
    Mi miesiąc przed udanym cyklem, ovitrell tak na broił, że w ciągu miesiąca miałam 3 razy @ a w następnym zaszłam.

    ;) Czyli jutro na Betę. A skoro już mowa o skutkach ubocznych ovitrelle. Ja niestety dostałam brzydko mówiąc na głowę. Zawsze jestem opanowana, uśmiechnięta, wesoła... po zastrzyku szalałam - jakaś dziwna agresja się pojawiła, na zmianę euforia i płaczliwość... Strasznie emocjonalnie podchodziłam do wszystkiego, każda uwaga skierowana w moją stronę, kończyła się płaczem. Nawet poryczałam się z powodu zupy.... Masakra. Mam nadzieję, że to ostatni raz, kiedy ten zastrzyk był mi potrzebny 😅

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam beta zrobiona? Co do skutków ubocznych to byl moj 3 zastrzyk i pierwszy po którym cos sie działo.

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Amerilla odrazu lec na bete, tak długo raczej się nie powinien się utrzymywać.
    Domma ja laparoskopi nie miałam, ale znajoma po niej po 2 miesiącach zaszła, a tez ssie starała długo.
    Mi miesiąc przed udanym cyklem, ovitrell tak na broił, że w ciągu miesiąca miałam 3 razy @ a w następnym zaszłam.

    U mnie ovitrell nic nie zmienił.. @ standardowo ksiazowo co do dnia i bez ciąży..jutro wizyta, ustalenie terminu laparo myślę że luty /marzec i że spróbujemy jeszcze z jakas stymulacja ten cykl zobaczymy :)

    Plan też taki ze po laparoskopii od razu inseminacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 21:27

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarilla wrote:
    ;) Czyli jutro na Betę. A skoro już mowa o skutkach ubocznych ovitrelle. Ja niestety dostałam brzydko mówiąc na głowę. Zawsze jestem opanowana, uśmiechnięta, wesoła... po zastrzyku szalałam - jakaś dziwna agresja się pojawiła, na zmianę euforia i płaczliwość... Strasznie emocjonalnie podchodziłam do wszystkiego, każda uwaga skierowana w moją stronę, kończyła się płaczem. Nawet poryczałam się z powodu zupy.... Masakra. Mam nadzieję, że to ostatni raz, kiedy ten zastrzyk był mi potrzebny 😅


    Jaka beta?? :D

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Amarilla Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Jaka beta?? :D

    Dziś nie udało się nam pojechać, bo trzeba się umawiać na konkretne terminy. Mamy umówioną wizytę na jutro na 10.20 😊 Powtórzyłam dziś test i wynik był taki sam jak wczoraj, także nadzieję mamy co raz większą. Trzymajcie kciuki 😊

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarilla wrote:
    Dziś nie udało się nam pojechać, bo trzeba się umawiać na konkretne terminy. Mamy umówioną wizytę na jutro na 10.20 😊 Powtórzyłam dziś test i wynik był taki sam jak wczoraj, także nadzieję mamy co raz większą. Trzymajcie kciuki 😊
    Trzymam kciuki! Dja znać jak tylko będzie wynik 👊✊👊✊🤛🙏

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Amarilla Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Trzymam kciuki! Dja znać jak tylko będzie wynik 👊✊👊✊🤛🙏

    Właśnie dzwoniliśmy po wyniki. Beta 499 😍 Totalna abstrakcja, nie wierzę ☺️

    Domma lubi tę wiadomość

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarilla wrote:
    Właśnie dzwoniliśmy po wyniki. Beta 499 😍 Totalna abstrakcja, nie wierzę ☺️


    Super!!!
    GRATULACJE 😍😍😍😍😍

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarilla wrote:
    Właśnie dzwoniliśmy po wyniki. Beta 499 😍 Totalna abstrakcja, nie wierzę ☺️
    Gratulację!!! Bardzo ładna beta

  • Gosia Rumi Autorytet
    Postów: 555 751

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarilla gratuluję! Wspaniale!
    Dajesz nadzieję że wszystkim nam kiedyś się uda :) :) :)

    6sutvkcboyyy654c.png
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ