X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja dziś wzięłam swój pierwszy zastrzyk ovitrelle i teraz się martwię czy nie za mało.

    W strzykawce byl taki duzy bombel powietrza. Ja mam zakodowane w mozgu, ze powietrza nie wolno wstrzykiwac, wiec nacisnelam lekko strzykawke no i powietrze zniklo, ale uronily mi sie z 2-3 krople przy okazji, a przy tak malej ilosci mi sie wydaje, ze kazda kropla ma znaczenie... no i teraz sie spinam :/ dobrze zrobilam czy nie?
    Nie powinno sie usuwać powietrza ze strzykawki, nigdy pielegniarka tego nie robila a jak pytalam oto to karegorycznie zabronila

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio mialam zastrzyk w klinice robiony i pielefniarka tez wypuscila powietrze i pecherzyki pekly.. ja mysle ze to wszystko to kwestia szczescia...
    Dzisiaj lekarz.. 11 dc .. nerwy..

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • frustratio Autorytet
    Postów: 702 557

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oligi wrote:
    D
    Frustratio czesc! Koedy testujesz? Trzymamy kciuki!:)

    @ przewidziana na 28 stycznia więc może dzień wcześniej. Nie robię sobie wielkich nadziei, że się uda po pierwszym zastrzyku. Jestem ciekawa co nasz lekarz wymyśli :)

    Starania od 2015 r.
    31 lat
    2017 AMH 1,6
    2019 AMH 0,8
    2020 AMH 1,23

    KIRY bx
    08.2017 sono HSG- lewy jajowody drozny, prawy niewiadomo.
    02.2018 histeroskopia- oba jajowody drożne.
    3 x iui nieudane.
    Mąż- słabe nasienie
    11. 2018 - pierwsze ivf nieudane. Artvimed
    03.2019 - drugie ivf nieudane. Artvimed
    10.2019 dr Przybycień - trzecie ivf nieudane. Macierzyństwo
    11.2020 stymulacja do ivf w Eurofertil w Czechach- brak komórek

    KD Eurofertil Ostrava
    ET 29.04.2021r. I transfer
    Beta➡️
    7dpt 68,8
    9dpt 266
    12dpt 686
    14dpt 965
    19dpt 3554
    23dpt jest ❤ (6 +1)
    Cudzie trwaj...
    ✊✊✊✊
    Czekamy na córeczkę ❤
    Mamy jeszcze ❄❄❄❄

    thgfleb4gmkpfdqd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny siedxe od 4 rano jak na szpilkach ponieważ o 11 mam wziąć swoj pierwszy w życiu zastrzyk ovitrelle 24h przed inseminacja. .od 6dc byłam stymulowana fostimonem co 36h a dwa ostatnie w odstępie 24h. Czyli wczoraj piąty zastrzyk fostimonem a dzisiaj pierwszy i ostatni ovitrelle. Pecherzyki w czwartek wieczorem (około 10pecherzykow) z tego doktor wybrał sobie trzy najdorodniejsze po 15 i 16mm czyli na dzisiaj powinny już mieć około 20mm jutro o 11 rano inseminacja przed zabiegiem USG wiec się dowiem ile maja dokładnie. To moja pierwsza inseminacja i trochę się boje ovitrelle czeka w lodowce nawet z okazji tego wzięłam na dzisiaj urlop co by go z lodówki nie wyciągać.
    Wy mialyscie iui na pękniętym czy nie pecherzyku?

    basiunia174 lubi tę wiadomość

  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atomowka powodzenia!
    Trzymamy kciuki :)

    Ja nie miałam inseminacji, wiec nie pomogę

    endometrioza
  • frustratio Autorytet
    Postów: 702 557

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dzisiaj test 6 dni po zastrzyku i jest bladziutka druga kreseczka. Czyli poziom hcg się utrzymuje. Ciekawe czy jest jakaś szansa, że za tydzień będzie, ale potwierdzająca ciąże.. :)

    Starania od 2015 r.
    31 lat
    2017 AMH 1,6
    2019 AMH 0,8
    2020 AMH 1,23

    KIRY bx
    08.2017 sono HSG- lewy jajowody drozny, prawy niewiadomo.
    02.2018 histeroskopia- oba jajowody drożne.
    3 x iui nieudane.
    Mąż- słabe nasienie
    11. 2018 - pierwsze ivf nieudane. Artvimed
    03.2019 - drugie ivf nieudane. Artvimed
    10.2019 dr Przybycień - trzecie ivf nieudane. Macierzyństwo
    11.2020 stymulacja do ivf w Eurofertil w Czechach- brak komórek

    KD Eurofertil Ostrava
    ET 29.04.2021r. I transfer
    Beta➡️
    7dpt 68,8
    9dpt 266
    12dpt 686
    14dpt 965
    19dpt 3554
    23dpt jest ❤ (6 +1)
    Cudzie trwaj...
    ✊✊✊✊
    Czekamy na córeczkę ❤
    Mamy jeszcze ❄❄❄❄

    thgfleb4gmkpfdqd.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam lekarza już po fakcie. Potwierdził mi, że nie wolno powietrza wstrzykiwać i dobrze zrobiłam.

    A oba pęcherzyki pękły i teraz czekamy.

    Frustratio, trzymam kciuki, aby za tydzień krecha była mocniejsza nawet ;)

    Ewus85 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym miesiacu bez zastrzyku. Okazalo sie ze w 11 dc dokonala sie owu. Czyli dni przytulania jakby przegapione.. pocieszam sie ze pecherzyki musialy byc, samodzielnie pekly wiec moze ten moj organizm sie wezmie w garść i w koncu zatrybi :)
    Trzymam kciuki za Was :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Zapytałam lekarza już po fakcie. Potwierdził mi, że nie wolno powietrza wstrzykiwać i dobrze zrobiłam.

    A oba pęcherzyki pękły i teraz czekamy.

    Frustratio, trzymam kciuki, aby za tydzień krecha była mocniejsza nawet ;)

    Taka ilość powietrza na dodatek podana podskornie nie ma znaczenia...moj lekarz sie smial jak pytalam...w clexane jest specjalnie powietrze zeby wypchnac lek do końca na przykład. Problemem jest podanie większej ilości powietrza ale dozylnie-zator płucny itd...

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Taka ilość powietrza na dodatek podana podskornie nie ma znaczenia...moj lekarz sie smial jak pytalam...w clexane jest specjalnie powietrze zeby wypchnac lek do końca na przykład. Problemem jest podanie większej ilości powietrza ale dozylnie-zator płucny itd...

    No mi mój powiedział, że wstrzykując powietrze podskórnie uszkadza się naczynia włosowate i może powstać krwiak (siniak), a w gorszym wypadku lek może szybciej trafić do krwioobiegu niż powinien i to nie jest wskazane przy Ovitrelle konkretnie. Nie umiera się od tego i wielka tragedia się nie dzieje, ale generalnie tego leku z powietrzem nie powinno się wstrzykiwać. Podobnie jak Gonalu z resztą, który też brałam (dlatego przed pierwszym podaniem trzeba sprawdzić czy pojawia się kropelka na igle, co też jest opisane w instrukcji).

    Może są różne szkoły. Ja tylko piszę to co mi powiedziano :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Ovi choćby się chciało to się nie wstrzyknie co do joty tego leku i tak zostanie trochę w środku, bo tak jest skonstruowana strzykawka-tłok od środka jest płaski a strzykawką się zwęża ku igle

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Z Ovi choćby się chciało to się nie wstrzyknie co do joty tego leku i tak zostanie trochę w środku, bo tak jest skonstruowana strzykawka-tłok od środka jest płaski a strzykawką się zwęża ku igle
    Clexane tak samo i wlasnie po to jest powietrze...wypycha lek a zostaje powietrze :)

  • Szyszuniaaaa Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ovitrelle trzeba przechowywać w lodówce?

  • frustratio Autorytet
    Postów: 702 557

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszuniaaaa wrote:
    Dziewczyny, czy ovitrelle trzeba przechowywać w lodówce?

    Mi Pani w aptece powiedziała, że do lodówki mam włożyć jeśli nie będzie używany od razu :)

    Mam pytanie. Jestem po zastrzyku 7 dzień i od wczoraj pobolewa mnie brzuch jakbym miała zakwasy. Przyznam, że wcześniej czegoś takiego nie miałam i nie wiem czy mam się martwić. Czy któraś z Was miała coś podobnego po zastrzyku?

    Starania od 2015 r.
    31 lat
    2017 AMH 1,6
    2019 AMH 0,8
    2020 AMH 1,23

    KIRY bx
    08.2017 sono HSG- lewy jajowody drozny, prawy niewiadomo.
    02.2018 histeroskopia- oba jajowody drożne.
    3 x iui nieudane.
    Mąż- słabe nasienie
    11. 2018 - pierwsze ivf nieudane. Artvimed
    03.2019 - drugie ivf nieudane. Artvimed
    10.2019 dr Przybycień - trzecie ivf nieudane. Macierzyństwo
    11.2020 stymulacja do ivf w Eurofertil w Czechach- brak komórek

    KD Eurofertil Ostrava
    ET 29.04.2021r. I transfer
    Beta➡️
    7dpt 68,8
    9dpt 266
    12dpt 686
    14dpt 965
    19dpt 3554
    23dpt jest ❤ (6 +1)
    Cudzie trwaj...
    ✊✊✊✊
    Czekamy na córeczkę ❤
    Mamy jeszcze ❄❄❄❄

    thgfleb4gmkpfdqd.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!
    Staramy się z partnerem o dziecko od roku. W trakcie okazało się, że TSH za wysokie, więc dostaję od jakichś 2 miesięcy Euthyrox 25. Badanie nasienia ok. W końcu wybraliśmy się do kliniki niepłodności i wygląda to tak, że zrobiono mi 2 wymazy, z 1 wyszło, że jest infekcja bakteryjna, więc Gynalgin dopochwowo i dla nas obojga Biseptol. Drugi wymaz nie wiem, na co był, ale zapłaciłam jakieś 800 zł za pakiet badań, więc liczę, że coś się z tego w końcu dowiem. Niestety, pani doktor nie mówi nic, trudno z niej coś wyciągnąć :/ Ale jak już zaczęłam to nie chcę na razie zmieniać…
    W ubiegłym tyg. w 18 dc dostałam zastrzyk Ovitrelle, bo pęcherzyk nie pękł (nawet nie wiem, jakiej był wielkości) no i były seksy i czekam teraz. Tylko nie wiem, do kiedy czekać – do terminu miesiączki zgodnie z normalnym cyklem? Apka w tel. mi pokazuje, że w sobotę powinnam dostać okres, ale nie wiem, czy zastrzyk czegoś nie zmienia tutaj, bo dość późno go dostałam.
    Dzisiaj, z ciekawości, zrobiłam test, ale zobaczyłam tylko cień cienia cienia :D Czyli pewnie pozostałości po Ovitrelle. Swoją drogą to ciekawe, że jednym się utrzymuje do 12 dni a innym, jak mi, po 5 dniach już zanika…
    I nie wiem dziewczyny, czuję się trochę jak na okres, tzn. pojawiły się jakieś wypryski, jestem rozdrażniona, trochę pobolewa mnie podbrzusze i piersi są mocno bolesne. Nie mam za to mega apetytu, jaki zwykle miałam.
    Trochę się martwię, że bierzemy z K. te antybiotyki, bo to przecież ryzykowne. No i Gynalgin dopochwowo… :/ W czwartek mam wizytę w celu sprawdzenia, czy Ovitrelle zadziałał to spróbuję dopytać. Ale generalnie lekarka nie mówi prawie nic, wyników badań na oczy nie widziałam, a przecież za nie płacę…
    Tak sobie pomyślałam, że odpuszczę jakieś tam starania na razie, najwyżej za kilka miesięcy wrócę do Ovitrelle, bo 30 czerwca bierzemy ślub… Z tym, że te wymazy były brane CHYBA (moje domysły) pod kątem badania drożności (HSG?), więc może jeszcze to badanie wykonać? No i też się waham, bo mam skierowanie jeszcze z ubiegłego roku od mojej gin na badanie w szpitalu, czyli bezpłatne a w tej klinice kosztuje ono ok. 500 zł.
    Ja się niby nie spinam już tak bardzo, bo wiele miesięcy robienia non stop testów i przeżywania rozczarowań, pomału już mnie znieczulają… Ale jednak jakoś tak przykro… Same wiecie…

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona - jeśli miałaś opóźniona owulacje i dostałaś zastrzyk w 18 dniu to powinnaś się spodziewać miesiączki średnio 14-16 dni od dnia zastrzyku. Jeśli mierzysz temperaturę przez cały cykl to po ok. 12-14 dniach wyższych temperatur.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO niestety,nie mierzę temperatury. W ogóle nie kumam o co w tym chodzi i nie bardzo chcę się dowiedzieć, bo obawiam się, że już całkiem zeswiruje... Nie chciałabym, z y nasze starania wypełniały mi 100% życia. Podziwiam Was, że dajecie radę z tym wszystkim i nie odchodzicie od zmysłów.
    Dziękuję za wyjaśnienie kwestii miesiaczki. Dziwne to, bo czuję, hal y miała przyjść na dniach. A nie wiem, czy mialam opóźnioną owulację. W sensie pęcherzyk byl juz 11 stycznia widoczny ale po tygodniu na wizycie kontrolnej okazało się że nie pękł i wtedy dostalam zastrzyk. Kurcze, boję się przyjmować leki. W czwartek idę sprawdzić jak tam pęcherzyk po Ovitrelle się zachował.
    Ja w ogóle mam wrażenie, że tak mało wiem w temacie srarania2. W życiu bym nie wpadła na to, że mogą mi nie pękać pęcherzyki...

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona chyba kazda z nas ma dni zwatpienia i odchodzenia od zmyslow ;-) ja w tym cyklu spoznilam sie na monitpring bo owu mi sie przesunela o ok. 2 dni i poszlam do lekarza zobaczyc czy sa pecherzyki a tu news ze jest slad juz po peknieciu ;) 3 cykle z ovitrelle a w 4 samo peklo :)
    Musimy ufac lekarzom i wierzyc ze w koncu kazdej z nas sie uda.

    OlinkaO lubi tę wiadomość

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, że komuś się chce odpisać :)
    Ja się czuję typowo przedokresowo. Kłuje mnie co jakiś czas w różnych częściach podbrzusza, w jajniku, ale to pewnie zasługa wstrzykniętych hormonów.
    Idę jutro na kontrolne usg. Nie nastawiam się, będzie co będzie. Mam taką huśtawkę nastrojów, że lepiej żebym nie myślała za dużo na ten temat...

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Nie wiem, czy tu ktoś zagląda, ale mam potrzebę wygadania się, więc napiszę, co mi tam ;)
    Wczoraj na usg okazało się, że pęcherzyk pękł, więc dostałam Duphaston, mam brać przez 5 dni a potem zrobić test. Zrobiłam dzisiaj rano :P i jest tam jakiś cień, ale ledwo widoczny. Wiadomo, że się nie nakręcam, po prostu byłam ciekawa, co tam wyjdzie. Tak czy siak, czuję się dziwnie, i teraz nie wiem, czy to stres, cy to wstrzyknięte/podane hormony, czy po prostu pms... W poniedziałek, w razie braku @ mam zrobić test. To tyle w sumie. Muszę się czymś zająć, żeby o tym za dużo nie myśleć.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ