X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną VISANNE - ENDOMETRIOZA
Odpowiedz

VISANNE - ENDOMETRIOZA

Oceń ten wątek:
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 22 października 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ve wrote:
    mi lekarz też proponował Visanne ale nie zgodziłam się żeby to coś brać, wcześniej miałam Orgametril i powiedziałam sobie dość! Jestem ciekawa czy po tym leku faktycznie płodność wraca, nie znam nikogo komu pomógł. A Wy znacie przypadki zajścia po Visanne?

    Visanne biorę po to, by zmniejszyć ogniska endometriozy, które mogą przeszkodzić w zagnieżdżeniu zarodka, a które mogły się już pojawić. Nie patrzę czy komuś innemu pomogło, bo wpadłabym w paranoję. Staram się po prostu być dobrej myśli.

    Ja ze swojej strony dbam o dietę, czyli eliminuję czerwone mięso, słodycze, pełnotłuste mleko itp. Tak zalecają przy endometriozie, a skoro nie zaszkodzi to może pomoże? Miejmy nadzieję

    Morisek28 lubi tę wiadomość

    83c27385cd.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 22 października 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam torbieli. Miałam w lutym usuwaną laparoskopowo i od tej pory spokój. Ale słyszałam, że ktoś mówił, że parę cm się zmniejszyły u którejś. Trudno powiedzieć, bo pewnie każda inaczej reaguje na te tabsy.

    83c27385cd.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 27 października 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam na różnych forach, że często się to zdarza. Ja biorę inne leki które tez obniżają ciśnienie, ale jakoś na razie daję radę. tylko to niekończące się plamienie...

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 28 października 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza ja też mam wciąż plamienie. Teraz drugi dzień spokój, ale pewnie na weekend znów przylezie.

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, ja już biore 4 opakowanie ..... tak z 3 tyg temu regularnie plamłam: tydzien był spokój tydzien plamienia i to jak w zegarku a teraz od 3 tygodni nie mam żadnych plamień . Nie wiem co się mogło zmienić od tych 3 mieś stale były plamienia a teraz spokój :)

    Czuje się dobrze po Vissane ;)

    pozdrawiam Staraczki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Miałam laparotomię w sierpniu i na 3 mc Visanne. Odstawiłam je prawie 5 tyg temu i po 2 dniach dostałam @, która trwała 3 dni. Od tamtego czasu (to już 34dni) nie mam @...

    Tylko zastanawiam się czy mam to traktować jak @ czy krwawienie z odstawienia bo lekarz mi mówił że po VISANNE @ może wrócić nawet po 6 tyg dopiero...

    Oczywiście nie chce żeby@ przyszła tylko ukazały się dwie kreski :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienia miałam od 2 do końca brania Visanne i lekarz mówił, że to normalne. Proponuję b rac je na wieczów kiedy idziecie spać wtedy Mniej się je odczuwa. Ja nie miałam skutków ubocznych i jestem megaaa zadowolona z ich kuracji. Na kontrolnej wizycie kekarz powiedział, że nie ma sladu po torbielu i laparotomi :)

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 17 listopada 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Witajcie, ja rozpoczęłam ostatnie opakowanie tabletek, pozostało ich 27!

    Zgredek lubi tę wiadomość

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja biorę 5 opakowanie od tygodnia zaczęłam pić melisę tak 2 razy dziennie i od środy mam zawroty głowy, ból głowy, jestem zmęczona chodzę jak pijana i te mdłości rano !!!
    Chodzę w dzień jak pijana !:/

    Czy to przez tą melise w połączeniu z vissane ??

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 28 listopada 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja piję melisę i miętę, razem zaparzam i nic mi nie jest. Ja chyba wyjątkowo dobrze znoszę visanne. Bardzo rzadko jest jakaś plamka krwi. Zaparzam też siemię lniane i piję wodę z sokiem z połowy cytryny i może dzięki temu też. Nie wiem, ale polecam, bo nie zaszkodzi

    83c27385cd.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odświeżam temat! Pozostało mi 7 dni brania visanne. Od 2ch tygodni żadnych plamień, a za tydzień rozpoczynamy starania...
    Miłego poniedziałku!

    83c27385cd.png
  • marinareczka Przyjaciółka
    Postów: 73 24

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Ja wlasnie rozwazam kuracje Visanne. Jestem po drugiej laparoskopii w tym roku. Ostatnia byla 3 miesiace temu. Staramy sie naturalnie, ale po kilku tygodniach spokoju znow bol powrocil :( Chyba brak mi cierpliwosci...

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marinareczko, a co lekarz mówi? Mi zostało 4 dni z tej 3miesięcznej kuracji więc jeszcze nie wiem jakie będą efekty. Długo się staracie? To dość długi i wyczerpujący nas proces, ale efekty w większości przypadków wynagradzają trudy :)

    83c27385cd.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki!

    Jak Wam kuracja idzie? :) Ja zaczęłam 3 cykl po odstawieniu i każdy jest inny, widać, że nie jest wszystko unormowane i tego się obawiałam po tych tabletkach. Teraz zapewne jak zrobię hormony i będą wyniki to się złapię za głowę...

    Teraz np. nic mnie nie bolało przed okresem, a zawsze czułam, że nadchodzi. W trakcie @ również nic i do tego krótki jakiś mam ten okres, chyba mi się już kończy.

    Wspieram Was :)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo, mi zostały 4 tabletki a dziś mam dosyć silne krwawienie i bóle jak miesiączka. Mam nadzieję, że u mnie te cykle szybko wrócą do normy!

    83c27385cd.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudziutka, to tuż tuż :) dobrze, że kończysz, grunt to dobre nastawienie. Mi taki ból i większe krwawienie zdarzyło się po 3 miesiącach stosowania. A brałam pół roku.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz! To mi właśnie mija 3 miesiąc! No nic, dziś dalej krwisto, ale daje radę :)

    83c27385cd.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skończyłam tabletki. Temperatura spada, więc progesteron pewnie spada. Zobaczymy co dalej przyniesie los.

    83c27385cd.png
  • Lena88 Debiutantka
    Postów: 12 16

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja również jestem leczona Visanne - w sobotę biorę ostatnią tabletkę. Jesteście w stanie powiedzieć mi chociaż tak mniej więcej, kiedy pojawia się @ po odstawieniu tabletek?

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, różnie u każdej dziewczyny. Teoretycznie do 6ciu tygodni. Życzę, żeby nie pojawiła się w ogóle :) Żebyś "zaskoczyła" od razu :)

    83c27385cd.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ