X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną VISANNE - ENDOMETRIOZA
Odpowiedz

VISANNE - ENDOMETRIOZA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hop do góry!! :) Może są tu dziewczynki biorące teraz Visanne ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja też szukam takich dziewczyn :)

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Visanne brałam rok czasu. Odstawiłam w zeszłym roku pod koniec sierpnia. Po 3 miesiącach starań zrobiłam progest i prolak. Okazało się ze za dużo prolak a za mało progest więc powinnam zgonić na ten lek. No teraz jestem po kuracji bromergonem jestem na dostinexie co prawda wyniki sie unormowały a dwoch kresek jak nie było tak nie ma.

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowym dziewczynom polecam przewertować wątek od początku, jest kilka ciąż po visanne.
    Ja brałam przez 3 miesiące po laparo stwierdzającym endometriozę II stopnia.
    minął rok od odstawienia: cykle krótsze, żadnych boleści podczas okresu, krótsze krwawienia, koniec z plamieniami po okresie, jak na razie na usg nie widać, żeby torbiel wróciła.
    Niestety ciąży nadal nie ma, mimo 4 IUI, czekamy na in vitro.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Visanne już drugi miesiąc. W sumie mam brać 4 opakowania. Byłam dziś na usg i jestem w tej zdecydowanej mniejszości, u której owulacja mimo leku się pojawia - było widać pęcherzyk Graafa ;-) Miesiączkuję również normalnie + doszły plamienia w środku cyklu. Lekarz kategorycznie zabronił zajść w ciążę podczas kuracji.

    f2w3rjjglu9ud89c.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały edit,wreszcie jest! Wyczekana, wystarana ciąża!
    urocza wrote:
    Nowym dziewczynom polecam przewertować wątek od początku, jest kilka ciąż po visanne.
    Ja brałam przez 3 miesiące po laparo stwierdzającym endometriozę II stopnia.
    minął rok od odstawienia: cykle krótsze, żadnych boleści podczas okresu, krótsze krwawienia, koniec z plamieniami po okresie, jak na razie na usg nie widać, żeby torbiel wróciła.
    Niestety ciąży nadal nie ma, mimo 4 IUI, czekamy na in vitro.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak u Was było z @ , plamieniem podczas brania Visanne? Od 17 stycznia biorę lek. 10 lutego zaczęłam płacić, taka skapa @ około 5 dni. Tydzień przerwy i od piątku znów plamienie. Przy czym cały czas boli mnie brzuch , zwłaszcza w pierwsze dni tych plamien. Wydawało mi się ze raczej nie powinien mnie boleć. Naczytam się ze dziewczyny zapomniały o @ . Nie wiem jak to możliwe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2016, 10:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak zaczęłam brać visanne to plamilam 2 czy nawet 3 tyg. Potem zapomniałam o @ ale to było odkąd tylko zaczęłam brać przez 2.5 tyg. Przed wczoraj wzięłam ostatnia dawkę i teraz czekam na @ i wracamy z mężem do starań

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla trzymam kciuki żeby się udało

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zinnia plamienia na początku mogą być ale czy z przerwami takimi to nie wiem...może inna dziewczyna da Ci odpowiedz albo skonsultuj ze swoim lekarzem.
    Nie dziękuję :)

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam plamienia przez cały czas brania visanne. Czasem na krótko znikały, potem wracały. Generalnie smęciło się cały czas,a po odstawieniu od razu miesiączka i normalny cykl z owulacją.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza nie czekałas długo na @ po odstawieniu? Ja też mam nadzieje że szybko wróci. Jak się czuła po odstawieniu?

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 21 lutego 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Visanne pół roku, plamiłam przez cały czas z małymi przerwami.
    Po odstawieniu najpierw miałam owulację w 25dniu po. W sumie czekałam na @ 5tyg 4dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2016, 12:17

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zastanawiam czy po wzięciu ostatniej tabletki mam czekać na @ czy się mogę już starać? Znajoma która też liczyła się Visanne,nie dostała @ po zakończeniu leczenia tylko okazało się ze jest w ciąży

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 lutego 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ostatniej tabletce plamienie w ciągu dwóch dni rozkręciło się w okres. W tym samym cyklu miałam owulację, wcześniej niż przed laparo. Ogólnie po laparo i visanne skróciły mi się cykle,zniknęły plamienia po miesiączce i bóle w trakcie. Jedyny minus to celulit, który mi się zrobił,mimo,że nie przytyłam.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cykle krótkie i skąpe. Zaczynam trafić nadzieję że Visanne mi pomoże :(

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 22 lutego 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;)
    Ja również brałam Visanne po laparoskopii endometrioza 1 stopnia na szczęście brałam tylko jedno opakowanie. Jeśli chodzi o skutki uboczne to na początku silne bóle głowy i praktycznie przez cały czas brania plamienie a czasami nawet krwawienie. Po odstawieniu po 2 dniach plamienie zmieniło się w silne krwawienie ale tylko na 1,5 dnia potem się skończyło i prawdopodobnie od razu była owulacja. Teraz czekamy:) a i oprócz tego po odstawieniu straszna suchość pochwy ale mijają prawie 3 tygodnie i jest lepiej :)

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie jak to jest z tymi plamieniami , to normalna sprawa??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na samym początku to normalne. Ale jak się bierze jedno opakowanie tylko jak ana90 to faktycznie może rozregulowac cały cykl bo ja plamilam 2 tyg a potem zapomniałam o plamieniach i @ na pół roku bo tyle czasu brałam visanne. Od 3 dni nie biore juz i z utęsknieniem czekam na @ :)

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 22 lutego 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział, że to normalne chociaż nie ukrywam,że miałam już serdecznie dość bo najpierw plamiłam prawie 3 tygodnie po laparo a potem po visanne więc plamiłam non stop prawie 2 miesiące i pod koniec chyba już mój organizm miał dość bo spotkałam się z mamą to powiedziała, że dawno tak żle nie wyglądałam i kazała mi wyniki porobić ale skończyłam Visanne i wszystko wróciło do normy.
    Teraz mam nadziej, że po 5 latach starań doczekamy się upragnionego maleństwa :)

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ