X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną VISANNE - ENDOMETRIOZA
Odpowiedz

VISANNE - ENDOMETRIOZA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieje ze mi szybko @ wroci... żeby szybko do starań wrócić. ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2016, 14:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać do 9 kwietnia i też mam nadzieję ze szybko wrócę do siebie. To moja ostatnia nadzieja

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po oststniej tabletce mam czekać na @ , czy starać się ?

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 marca 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zinnia wrote:
    Czy po oststniej tabletce mam czekać na @ , czy starać się ?
    To zależy od tego co lekarz Ci powie, niektórzy uważają, że zajście w ciążę od razu po Visanne jest niebezpieczne.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Nuts Przyjaciółka
    Postów: 67 24

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny.
    wlasnie wrocilam od lekarza.
    po laparoskopi 1 kwietnia doszlam juz do siebie isunieto mi 1 torbiel 3cm z prawego jajnika i 1cm z lewego...bylam dzis na kontrolo a tu dzis taka niespodzianka, niestety nie mila. na lewym jajniku znowu jakies ognisko endometriozy. Mamy jeszcze poprobować w tym cyklu a po@ mam zaczac brac vissane jesli sie nie uda.
    Lekarz zaklada 4 opakowania kontrole i docelowo moze jeszcze 2 ale to sie okarze. poczytalam na ten temat tutaj na forum i mam kilka pytań.
    1. Jak to jest z tym staraniem sie w trakcie kuracji, zabezpieczacie sie ?Czy ten lek wplywa na owulacje? tzn czy ona wystepuje? bo ja zrozumialam lekarza ze cykle sa bezowulacyjne i tez nie ma w tym czasie miesiaczki wiec zastanawiam sie po co sie zabezpieczać..ale moze cos pomylilam.
    2. Jesli nie ma miesiaczki skad wiecie jaki jest etap cyklu.Mierzycie temperature? czy jakos inaczej to sprawdzacie jeszcze.

    f2w3yx8d94gx07j8.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 18 maja 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Visanne to pochodna progesteronu, teoretycznie blokuje owulacje, ale nie jest środkiem antykoncepcyjnym, zdarzały się zajścia w ciąże podczas kuracji. Dlatego lepiej się zabezpieczać. Podczas brania Visanne nie masz normalnego cyklu i nie potrzebny termometr,to czas na odpoczynek od starań, pomiarów itp. Po odstawieniu tabletek czekasz na okres, ja dostałam od razu.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Nuts Przyjaciółka
    Postów: 67 24

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    jestem w trakcie 3 opakowania,jeszcze jedno przedemną.
    Ogólnie ze skutków ubocznych
    -jestem senna popoludniu i mam wrażenie że ciągle niewyspans.
    -nie przytylam ale zmienilam diete wiec to moze przez to bo na poczatku strasznie zbierala mi sie woda
    - przez pierwszy miesiac mialam powiększone gorące piersi( po zmianie diety przeszlo)
    - plamienia tylko przez pierwszy miesiąc lekkie
    - depresja ( może nie w jakimś wielkim stopniu ale od kiedy zaczelam brać tabletki jestem jakby smutniejsza czesciej sie rozklejam i użalam nad wszystkim.
    - najwiekszy problem to zerowe libido...dla mnie sex moglby teraz wogole nie istnieć, na szczczescie moj M dba o to zebym nie zapomniała

    f2w3yx8d94gx07j8.png
  • Kryl Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 3 listopada 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Endokobietki,
    Chce podzielic sie z Wami moja historia. Moje problemy z bolesnym miesiączkowaniem zaczeły sie rok po dostaniu 1 miesiaczki. Byly to takie bole, ze nauczyciele zwalniali mnie z lekcji, jak tylko na mnie spojrzeli. Bole narastaly z biegiem lat. Bedac na studiach, podczas wykladow, zle sie poczulam. Bolala mnie dolna czesc brzucha. Trafiłam wtedy na SOR. Zrobili usg dopochwowe I wyszla torbiel czekoladowa prawego jajnika 3,5.
    Udałam sie do ginekologa, ktory zalecil brac 6miesiecy vissane. Bralam 1 tab. na noc. S.uboczne: spadlo libido, bylam rozdrazniona, wiecznie niezadowolona. Miesiaczka zniknela-pol roku mialam spokoj.
    W 4miesiacu brania vissane znow silny bol powrocil I prawie zaslablam w wannie. Trafilam do szpitala. Usg- torbiel czekoladowa urosla do rozmiaru 4,5cm. Lekarze zadecydowali o zabiegu. Jajnik udalo sie uratować. Wycieli torbiel wraz ze zrostami. Diagnoza- endometrioza 1 stopnia- usuniete liczne zrosty.
    Po laparoskopii bralam vissane 4 miesiace a potem, zaproponowali leczenie antykoncepcja hormonalna. Brałam tabletki 2 miesiace I odstawilam.zle sie czulam po nich. Bylam u roznych ginekologow I zdania sa podzielone.

    Antykoncepcja I vissane tylko niweluja skutki endometriozy. Nie lecza jej. To jest problem.

    od odstawienia lekow mija 2lata. Bralam tylko przeciwbolowe na recepte. Minesulin. Pomagalo ale tez nie leczylo.
    2 tyg. Temu po badaniach krwi wyszlo ze mam stan zapalny w organizmie. Po usg dowiedzialam sie ze mam znow torbiel tym razem krwotoczna 4,5cm na drugim jajniku.

    Znow biore vissane ale bylam tez u lekarza, ktory leczy medycyną naturalna.
    Do vissane zalecil brac tabletki z czerwonej koniczyny. Jest to specyfik. Ktory podobno leczy torbiele I lagodzi skutki endo. Do tego biore omege 3 trzy razy dziennie.
    Dam znac jakie beda efekty mojego leczenia, moze uda sie pomoc innym.

    Mam 25lat I powoli bede z partnerem starac sie o dziecko.

  • Ninielka Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 27 lipca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryl, na twoim miejscu odstawiłabym te tabletki.

    https://m.fotosik.pl/zdjecie/8b3e923b7fd670cd

    Aniołkowa Mama.
    Laparoskopia i histeroskopia w lipcu 2017.
    O dzieciątko będziemy starać się od października 2017.
  • meegi Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 marca 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryl wrote:
    Drogie Endokobietki,
    Chce podzielic sie z Wami moja historia. Moje problemy z bolesnym miesiączkowaniem zaczeły sie rok po dostaniu 1 miesiaczki. Byly to takie bole, ze nauczyciele zwalniali mnie z lekcji, jak tylko na mnie spojrzeli. Bole narastaly z biegiem lat. Bedac na studiach, podczas wykladow, zle sie poczulam. Bolala mnie dolna czesc brzucha. Trafiłam wtedy na SOR. Zrobili usg dopochwowe I wyszla torbiel czekoladowa prawego jajnika 3,5.
    Udałam sie do ginekologa, ktory zalecil brac 6miesiecy vissane. Bralam 1 tab. na noc. S.uboczne: spadlo libido, bylam rozdrazniona, wiecznie niezadowolona. Miesiaczka zniknela-pol roku mialam spokoj.
    W 4miesiacu brania vissane znow silny bol powrocil I prawie zaslablam w wannie. Trafilam do szpitala. Usg- torbiel czekoladowa urosla do rozmiaru 4,5cm. Lekarze zadecydowali o zabiegu. Jajnik udalo sie uratować. Wycieli torbiel wraz ze zrostami. Diagnoza- endometrioza 1 stopnia- usuniete liczne zrosty.
    Po laparoskopii bralam vissane 4 miesiace a potem, zaproponowali leczenie antykoncepcja hormonalna. Brałam tabletki 2 miesiace I odstawilam.zle sie czulam po nich. Bylam u roznych ginekologow I zdania sa podzielone.

    Antykoncepcja I vissane tylko niweluja skutki endometriozy. Nie lecza jej. To jest problem.

    od odstawienia lekow mija 2lata. Bralam tylko przeciwbolowe na recepte. Minesulin. Pomagalo ale tez nie leczylo.
    2 tyg. Temu po badaniach krwi wyszlo ze mam stan zapalny w organizmie. Po usg dowiedzialam sie ze mam znow torbiel tym razem krwotoczna 4,5cm na drugim jajniku.

    Znow biore vissane ale bylam tez u lekarza, ktory leczy medycyną naturalna.
    Do vissane zalecil brac tabletki z czerwonej koniczyny. Jest to specyfik. Ktory podobno leczy torbiele I lagodzi skutki endo. Do tego biore omege 3 trzy razy dziennie.
    Dam znac jakie beda efekty mojego leczenia, moze uda sie pomoc innym.

    Mam 25lat I powoli bede z partnerem starac sie o dziecko.

    Hey, Czy Twoje leczenie pomogło?

  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 31 marca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, czy jest ktoś kto obecnie bierze Visanne? :)

    endometrioza
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja biorę visanne. Dzisiaj będzie 7 tabletka

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avina ja biorę 5 opakowanie. I tak do 8.. A potem lekarz zdecyduje co dalej.. po 4 opakowaniu byłam na kontroli i torbiel się zmniejszyła wiec są efekty

    endometrioza
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiunia dużą miałaś torbiel?

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, juz się kwalifikowala na operację. W jajniku 5cm, po 4 opakowaniach zmniejszyła się na 3,5 :) mam nadzieje ze nadal maleje. A jak to u Ciebie wygląda? To jest Twoja pierwsza kuracja z Visanne? Masz jakieś skutki uboczne?

    endometrioza
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 lutego wyszły mi na usg w prawym jajniku dwa torbiele: 3 cm i 2,5 cm. Miesiąc później torbiele miały według lekarza po 2 cm. Dzisiaj będę brała 12 tabletkę visanne. Przez pierwszy tydzień miałam okropne wahania nastroju, często płakałam. Może to po tej laparoskopii i stwierdzeniu endometriozy. A teraz czuję się normalnie. Kontroluję wagę, bo nie chciałabym przytyć :/ Fajnie, że torbiel się zmniejszyła! To znaczy, że lek działa :) Ja mam wizytę za 2 tygodnie i zobaczymy co lekarka powie. A Ty masz skutki uboczne zażywania visanne?

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie miałam skutków ubocznych. Humorki miewam ale nie wiem czy można o to obwiniac tabletki.:) Obecnie mam plamienia (nigdy podczas brania tabletek nie mialam). Kontaktowałam się z lekarzem i mówił ze skoro nie mam innych dolegliwości, brak bólu brzucha to wszystko jest ok mam się nie martwić i dalej brać tabletki.

    endometrioza
  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 19 września 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dawno mnie nie było. Pisze aby dodac Wam sił. 8 miesięcy Visanne, potem oczekiwanie na @ i plan insemimacja lub invitro. @ nie przyszła. Dzis 11 tydzień ciąży :)

    Isia693 lubi tę wiadomość

    endometrioza
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 19 września 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiunia174 wrote:
    Hej. Dawno mnie nie było. Pisze aby dodac Wam sił. 8 miesięcy Visanne, potem oczekiwanie na @ i plan insemimacja lub invitro. @ nie przyszła. Dzis 11 tydzień ciąży :)
    Brawo ty :)
    Gratulacje! Rosnijcie zdrowo ;)

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 10 października 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, może którejś z Was zostało opakowanie Visanne i może odsprzedać ?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ