X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wielokrotne transfery
Odpowiedz

Wielokrotne transfery

Oceń ten wątek:
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie wiem, pani dr zasugerowała mi to na poprzedniej wizycie.kolejna mam dopiero pod koniec sierpnia,,wtedy sie zapytam.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neupogen moze byc w formie wlewu ale rownież zastrzyku, moze z zastrzykiem pomyśl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 09:01

  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 spytam w poniedziałek na wizycie o ten lek...z doświadczenia wiem, że co klinika to inaczej. I to mnie właśnie irytuje. Człowiek sam szuka, grzebie w internecie, dowiaduje się a i tak nie może tego dostać bo usłyszy, że nie bo nie:(

    alaw87 lubi tę wiadomość

    Adzia
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka kto jest Twoim lekarzem w Novum?

  • nicolusia Przyjaciółka
    Postów: 82 35

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,moze ktoras ma do sprzedania menopur?

    ,nieplodnosc idiopathic,niedoczynnosc tarczycy,Lipiec 2016 ivf udane w Uk
    corka 2017 marzec ,najszczesliwsi na swiecie
    Ciaza po raz drugi wrzesien 2017 cud naturalny
    22/6-8:36-synus;))
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski, ja się na tym tak bardzo nie znam, ale ten wlew z neupogenu to chyba nie jest kroplówka, tylko taki wlew do macicy - coś jak inseminacja. I robi się go nie bezpośrednio przed transferem tylko jakoś 5 albo 3 dni przed.
    Słyszałam też, że można właśnie zrobić również zwykły zastrzyk, ale nie wiem na jakich to zasadach jest. Nie miałam tego nigdy i nie rozmawiałam o tym z zadnym lekarzem. Wiem tylko tyle, co inne dziewczyny na forum pisały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 09:30

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokładnie moze to byc wlew,do macicy 48 h przed transferem lub zastrzyk ( ale nie wiem n sile godzin przed transferem)

  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe, ciekawe...koniecznie muszę podpytać o to moją Panią Doktor. Musimy się wspierać co kilka głów to nie jedna. Razem na pewno damy radę:)

    Adzia
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Ja za to badanie kurczliwości nic dodatkowo nie płaciłam. Wiem, że lekarze robiąc usg sprawdzają ile sekund trwa ten skurcz. Dosłownie liczą. U mnie przygotowania do 2 crio...wczoraj pierwsza kroplówka z intralipidem. Przyjmuje encorton, acard, progynowe, od dziś fraxiparinę....Zarodki są ładne więc ewidentnie problem jest gdzie indziej.
    70% zarodkow ma wady genetyczne, nawet te super wygladajace na "szkielku".

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 niby tak, ale nie chce mi się wierzyć że wszystkie

    Adzia
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Bella93 niby tak, ale nie chce mi się wierzyć że wszystkie
    Nie mowie, ze wszystkie, ale nie mozna zakladac, ze to na 100% inny czynnik, bo zarodki byly dobre morfologicznie. Niestety morfologia nie oddaje tego czy zarodek jest zdrowy.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam nadzieję, że się nie wygłupię... nie jestem w temacie- przede mną dopiero pierwsza stymulacja do IVF... Miałam 4 IUI i byłam na wątku IUI i tam była Dziewczyna, która miała 2 IUI, a potem się okazało,że zbadała KIRy, których nie miała, a które były odpowiedzialne za zagnieżdżenie... Jak już to wiedziała, dostała leki (nie pamiętam jakie):( i jest w ciąży! Może to komuś pomoże... Jeśli to wiecie i jest to oczywiste, prozę wybaczcie niedoświadczonej;)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to są kariotypy, ale na ewentualne kwestie genetycznie nie ma leków,po prostu zyskujesz jedynie wiedzę
    sorki to chyba jednak nie kriotypy, doczytam:)
    Edit: doczytałam IMMUNOLOGIA

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 12:46

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest taki laicki opis jednej laski:
    "Do prawidlowego podzialu i implantacji embrion potrzebuje specjalnych bialych krwinek, ktore w tej formie wystepuja tylko w macicy; one maja po 16 genow typu KIR – i sa – te biale krwinki – komunikatorem czy transmiterem pomiedzy organizmem matki i dziecka, komunikuja mu m.in. „rosnij, dziel sie i zagniezdzaj“; ja mam tylko 11 genow KIR– to jest niestety wrodzone i nie da sie wyleczyc; i brakuje mi wlasnie tych genow, ktore odpowiadaja za komunikacje, czyli KIR-2DS1, -2DS5, -3DS1;
    to moze byc przyczyna nawracajacych poronien lub braku implantacji
    jest jednak metoda – od niedawna – ktora w pewien sposob obchodzi ten defekt
    lekarz, ktory wpadl na ten pomysl, odkryl, ze embrion zachowuje sie niemal identycznie jak tumor w organizmie czlowieka i wlasciwie nasz system immunologiczny powinien zwalczaczac obie formy, ale poniewaz obie potrafia sie maskowac, wiec rosna sobie niepostrzezenie dalej;
    lekarz ten odkryl wlasnie, ze niektore kobiety, ktore nie moga zajsc w ciaze albo jej utrzymac, produkuja w macicy za malo owych bialych krwinek, ktorych embrion potrzebuje jako pokarmu, aby sie rozwijac: wpadl wiec na pomysl, aby do leczenia nieplodnosci u tychze kobiet przeniesc odkrycia z terapii nowotworowej
    pacjenci po chemioterapii, a wiec z obnizona iloscia bialych krwinek otrzymuja specjalny hormon, aby wspomoc ich produkcje: G-CSF (Czynnik stymulujący tworzenie kolonii granulocytów)
    hormon ten znany jest w medycynie pod nazwa: granocyty
    wlasnie te granocyty sa podawane kobietom w okolicach transferu, a jesli embrion prawidlowo sie zagniezdzi i rozwija, przyjmuje sie go dalej, go konca 12tc"

    Według mojej wiedzy, na to właśnie działa NEUPOGEN.

    Asia_88, Polly_love, Mimila lubią tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świetnie opisane, i te się zgadzam z Tobą ma_pi to dokładnie Neupogen

  • gretka Autorytet
    Postów: 1775 5459

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neupogen zazwyczaj - plukanie macicy 5 dni przed transferem i 2 dni po transferze jako zastrzyk

    gretka
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gretka miałas wlew z Neupogenu?

  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawe ile to kosztuje to cudo:)

    Adzia
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna,o której pisałam brala accofil... Ona miala "najgorszy typ AA" czyli brak 10 receptorów odpowiedzialnych za zagnieżdżenie... Może to komuś pomoże:-)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Dziewczyna,o której pisałam brala accofil... Ona miala "najgorszy typ AA" czyli brak 10 receptorów odpowiedzialnych za zagnieżdżenie... Może to komuś pomoże:-)

    Inne preparaty na rynku polskim zawierające filgrastym (to, co ma neupogen:
    Accofil
    Grastofil
    Nivestim
    Tevagrastim
    Zarzio

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ