X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wielokrotne transfery
Odpowiedz

Wielokrotne transfery

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    W poniedziałek spytam w Łodzi o ten lek.


    Agata bedziesz u Pasnika? To daj znac co powie, ja bede dopiero 25.08.

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Aaa78 powiedz proszę ile będziesz płacić za ten wlew? U mnie to chyba odpadnie bo w dniu transferu mam pompę z atosibanem, dzień wcześniej intralipid...nie mam gdzie nawet wcisnąć tego:( Człowiek jeść nie musi tyle tego wszystkiego bierze. A wiecie, że na skurcze ma wpływ kawa, herbata....ze mnie straszny kawosz był. Już ograniczyłam się do 1 dziennie i to jeszcze rozcieńczonej plus dodatek mleka.
    Nie wiem ile bede płacić, ponieważ wizytę bardziej konkretna mam w połowie września. Bede tez naciskała panią dr aby to był wlew a nie zastrzyk.

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata dzieki za info, od jutra rezygnuje z herbaty i kawy. A herbate owocowa mozna?

    Sasanka55.. lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Agata dzieki za info, od jutra rezygnuje z herbaty i kawy. A herbate owocowa mozna?
    Raczej tak (taka prawdziwa, nie aromatyzowana) pewniee chodzi o teine i kofeine (wyplukuja magnez)

    niezapominajka2017 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po tym co przeczytałam strasznie boje się konsekwencji tych zastrzykow...i chyba zrezygnuje z tego leku. Cholera wie co robić dziewczyny.

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może weź wlew zamiast zastrzyku? A jakie masz wskazania, sorki nie masz stopki wiec nie pamiętam ile transferów mialas. ;-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 jestem po 1 stymulacji w listopadzie. Po niej miałam świeży transfer 1 blastocysty i crio 2 blastek. Zostały mi 2:-( nie wiem co już robić. Jutro porozmawiam z moją Panią Doktor zobaczę co ona na to

    Adzia
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyne co wiem u mnie to podwyższone komórki NK i te skurcze macicy

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29. Moim zdaniem to po prostu nie trafiłaś jeszcze na zarodek, statystycznie twoje niepowodzenia są czymś normalnym, nie każde IVF kończy się ciąża, wręcz rzadko które się kończy, wiec wg mnie nie odbiegasz od normy. Na pewno stosowanie leków typu Neupogen nie jest standardem w Twoim przypadku (o ile w ogóle można mówić o standardowym jego stosowaniu w IVF). Na twoim miejscu zrobiłabym może scratching, steryd, heparynę, aspirynę, assisted hatching, progesteron w zastrzykach, czyli żelazny zestaw, ale darowalabym sobie na tym etapie immunologię (naukowo wątpliwa), czy Neupogen. To nie ten czas.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Agataa29. Moim zdaniem to po prostu nie trafiłaś jeszcze na zarodek, statystycznie twoje niepowodzenia są czymś normalnym, nie każde IVF kończy się ciąża, wręcz rzadko które się kończy, wiec wg mnie nie odbiegasz od normy. Na pewno stosowanie leków typu Neupogen nie jest standardem w Twoim przypadku (o ile w ogóle można mówić o standardowym jego stosowaniu w IVF). Na twoim miejscu zrobiłabym może scratching, steryd, heparynę, aspirynę, assisted hatching, progesteron w zastrzykach, czyli żelazny zestaw, ale darowalabym sobie na tym etapie immunologię (naukowo wątpliwa), czy Neupogen. To nie ten czas.
    co to jest ten assisted hatching? aspiryny nie biorę mam przepisany acard, steryd do encorton ale ta najmniejsza dawka chyba 10 mg, progesteron mam w zastrzykach prolutex plus jeszcze utrogestan dopochwowo, heparyna czy to ta fraxiparina?
    Dziś mam wizytę strasznie się martwię co tam wyjdzie, czy endo w ogóle rośnie...z tego wszystkiego kawę sobie zrobiłam a miałam nie pić:(
    Miłego dnia dziewczynki:*

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acard to wlasnie aspiryna. Assisted hatching to nacięcie otoczki zarodka żeby pozwolić mu się wykluć, bo z tym u niektórych np. starszych kobiet trudniej. Mozna zrobić na wszelki wypadek - eembriolog robi to na chwilę przed transferem. Czyli wyglada na to że masz wszystko co trzeba. Naprawdę postaraj się wyluzować, dwa niepowodzenia to statystyka.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Acard to wlasnie aspiryna. Assisted hatching to nacięcie otoczki zarodka żeby pozwolić mu się wykluć, bo z tym u niektórych np. starszych kobiet trudniej. Mozna zrobić na wszelki wypadek - eembriolog robi to na chwilę przed transferem. Czyli wyglada na to że masz wszystko co trzeba. Naprawdę postaraj się wyluzować, dwa niepowodzenia to statystyka.
    U mnie w klinice to ah robi się za każdym razem. Przy crio już wliczone jest w cenę. To embryo glue podobno porażka chyba Ty brenya 77 nawet o tym pisałaś, no ale u mnie też to robią.
    Czyli u mnie wszystko tak jak być powinno ufff szkoda tylko, że bez efektów w postaci ciąży. Dziś widziałam dziewczynę, która ślubowała tego dnia co ja. Dokładnie godzina różnicy.... spacerowała sobie z wózeczkiem ehhhh wszyscy dookoła tylko nie ja:(

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fajnie, ze robia ah za kazdym razem. U mnie tylko gdy trzeba, a to podobno widac na podstawie grubosci otoczki. Embryo glue wiele klinik stosuje juz standardowo, ale tez nie jest tak ze na bank pomoze. Jak ostatnio powiedzial moj lekarz - podstawa to wysokiej klasy zarodki, reszta to sa dodatki.
    Nie martw sie, i na Ciebie przyjdzie pora ;-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc tak wlewy domaciczne jak najbardziej o ile jest zalecenie od immunologa. Scopolan nie wiem czy dostane,bo nie jest do niego przekonana. Pocieszyła mnie trochę słowami,że każdy cykl jest inny i to,że wtedy były skurcze nie oznacza,że teraz też będą. Po wlewach możliwe skutki uboczne typu: wysoka gorączka,ból kości,osłabienie

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurka. Ale tak czy siak chyba lepszy wlew niż zastrzyk. Mam wrażenie że jakoś bezpieczniej.
    Ja też nie jestem przekonana do Scopolanu (juz o tym pisałam) ale lekarz mnie przekonywał że działa dobrze, a atosibanu i tak mi w tym szpitalu nie dadzą wiec nie mam wyboru. Gdybym miała wybierać wybrałabym atosiban, bo był super, ale też wiecej z nim certolenia.
    Kiedy robisz transfer?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 tak wlew podobno bezpieczniejszy. Na razie skurczy nie widać. Endo wygląda ok. Zastanawiam się czy brać atosiban jeśliby się nie pojawiły. Może profilaktycznie. Scopolan może jakoś wyproszę. Ile tego bierzecie? To tabletki czy czopki? Transfer jeśli będzie wszystko dobrze jakoś w przyszłym tygodniu.

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz możliwość wzięcia Atosibanu to ja bym wzięła atosiban - to jest antagonista receptorów oxytocyny, wiec robi dokładnie to co ma robić. Czułam się po nim super. Jesli masz kasę na zbyciu, to jak mawiają Anglicy, knock yourself out. Scopolamina jest jak atropina, działa inaczej i ma masę skutków ubocznych bo działa na receptory acetylcholiny (typ muscarinic) które są doslownie wszedzie, we wszystkich miesniach też w mięśniu sercowym, nawet wątpliwe jest czy są w ogole w macicy. To jest farmakologicznie tzw. dirty drug, czyli działa na zbyt wiele receptorów, jest mało punktowy i stad ma masę skutków ubocznych. Ja tego scopolanu nie rozumiałam i nigdy nie zrozumiem i podejrzewam że stoi za nim wyłącznie niska cena. Natomiast jakbym miała wybór to atosiban ma dla mnie więcej sensu.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, skurcze zależą od dnia cyklu i leków które bierzesz. Jeśli podchodzisz na estrofemie to będziesz miała wysoki estradiol a to on prowadzi finalnie do pobudzenia receptorów oxytocyny i produkcji prostaglandyn które są odpowiedzialne za skurcze. Wiec jak transfer masz dopiero za tydzień to możesz jeszcze rozwinąć skurcze, jak estradiol będzie się zwiększał.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To żeś mnie pocieszyła

    Adzia
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę progynowe. Atosiban też wezmę. O ile fundusze pozwolą na to. Boje się tych bólu brzucha na następny dzień. Już sobie wyobrażam ten ryk przez bite 10 dni do bety

    Adzia
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ