X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze...ja nie mówię by żreć donga bez ograniczeń, ale mam wrażenie, że strasznie tu nim straszycie, Oczywiste jest to, że zioła zawierające estrogen należy obrać do owulacji i wiedząc, że dong ma w dużej ilości działanie poronne nie będziemy jadły pół opakowania na raz. Nie wiem, ale sadzę, że wystarczy stosować się do zaleceń producenta, że 1 tabletka raz dziennie przez 4 dni to za mało by cokolwiek podziałało. Tak jak bym brała 1 tabl castanusa przy wadze powyżej 60 kg byle tylko nie przesadzić, pomimo, że producent zaleca branie 2.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2014, 12:34

    FITop1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielarka to nie kwestia strasznie dongiem - ot, każdy inaczej na niego może zareagować. Po prostu nikt na dzień dobry z nas nie poleci brać donga w dawce 2 i więcej, komuś o kim nic nie wie. Np. Weronika bardzo źle się czuła po większej dawce donga, za to ja i Staraczka człyśmy się ok. I dlatego same zwiększyłyśmy dawkę.
    Jak po małych dawkach ktoś czuje się ok, to może brać 2 i więcej. Jego wybór i jego ingerencja w organizm. Im większa dawka, tym większa ingerencja. Ale to już jest wybór danej osoby, a nie bo Aga czy Werka mi tak kazała brać. Bo to jest odpowiedzialność. A jak dong coś namiesza? To wtedy i Aga i Werka (np.) będę te najgorsze :D
    oto chodzi.

    staraczka24, weronika86 lubią tę wiadomość

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heloł!
    Kochane ja za poleceniem, przy pcos brałam donga 2 razy po 1 tabsie. No i mam 2 czerwone krechy na wykresie'nie przerywane:-)

    Przy następnym cyklu też tak wezmę. No chyba, że będą 2 czerwone krechy na teście:-)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Na mnie dawka donga 1-2 tan wogule nie działały już myślałam że coś namieszaly ale stwierdziłam że raz kozie śmierć i wzięłam 1dnia-3tab 2-4 dzień 4 tab i dziś 5 dzień 3 tab wczoraj po 22 wyszedł mi test owu pozyt dziś puki co od czasu do czasu czuję jajniki jak się coś tam zaczyna rozpychac.

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Hej! Na mnie dawka donga 1-2 tan wogule nie działały już myślałam że coś namieszaly ale stwierdziłam że raz kozie śmierć i wzięłam 1dnia-3tab 2-4 dzień 4 tab i dziś 5 dzień 3 tab wczoraj po 22 wyszedł mi test owu pozyt dziś puki co od czasu do czasu czuję jajniki jak się coś tam zaczyna rozpychac.
    Ufff, na szczęście :)

    Zielarka ja wiem, że nie ja jedna łapię to cholerstwo, no ale ponarzekać mogę co? :) No i nie uśmiecha mi się jeszcze 4 dni na antybiotyku.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka, Ja miałam wyrwanie 8 ale górnej nie byłam na tym zabiegu i dobrze,

    Bo ketanol mógłby przesunac okres, termpak przez zeba koczyła znacznie w góre mam nadzieje że się wyrówna

  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczęta :)

    na mnie chyba też nie działają małe dawki donga bo brałam po 4 tabletki przez 3 dni po @, jak brałam donga to czułam jajniki i szyjka była otwarta a po odstawieniu wszystko jakby się zatrzymało. Mam nadzieję że wnet się pojawi bo w maju m przyjezdza an tygodniowy urlopik, fajnie by było wstrzelić się z nową owulejszyn :D

    sara gratuluję fasolki :)

    sara_nar lubi tę wiadomość

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest bol owulacyjny jeeee!!! normalnie sie ciesze jakbym w totka wygrała;P
    ale menda(owu) jedna trzymała mnie do ostatniego dnia w niepewnosci bo od jutra miałam według przykazania lekarza brac lutke!

    kiti, weronika86 lubią tę wiadomość

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe narzekaj ile wlezie :D

    weronika86, lithe123 lubią tę wiadomość

    FITop1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja ponarzekam :( Boli mnie brzuch :( tak po środku :( już niech przyjdzie ta @ i będzie wiadomo od czego...

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty Anka-Szklanka:-) Nie wyczekuj @ tylko zielonej kropki:-)

    ANDI87, weronika86, ~Ania~, lithe123 lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris-83 chyba lepiej czekać na @ I SIĘ NIE DOCZEKAĆ NIZ CZEKAC NA ZIELONĄ KROPKĘ I ZAŁAMKE PRZEZYWAĆ

    Doris-83, ~Ania~ lubią tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Hej wy też dostałyście miesiąc Premium za Free?bo ja tak za punkty nie mogłam dostać bo brakuje mi 40
    ja dostaje zawsze automatycznie jak mam juz 100 punktow.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Dziewczyny,
    niestety nie jestem w stanie prześledzić 163 stron tego wątku :( a szukam naturalnych sposobów na poprawę endometrium, dziś w 18dc miało niecałe 5 mm... czytałam o dong quai i macy... (wie, że dzwonią, ale nie wie, w którym kościele :) byłabym bardzo wdzięczna za sugestie...
    Dong quai przyspeisza owulacje i zwieksza endometrium, czesto lekarze podaja go przed inseminacja.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Wino z orzechami stosuję już trzeci cykl, najwyraźniej nie pomaga.

    Jem też ryby, do owulacji wcinam wiesiołka (tak, owulację raczej mam, testy owu + śluz + skok temperatury to pokazują, na monitoringu nigdy nie byłam).

    Spontanicznie zakupiłam dzisiaj donga, zacząć po ustaniu krwawienia? Co do ziół to właśnie obczajam najlepszy skład ;) na stronie adonai znalazłam taki przepis:
    liść maliny - 40g,
    rozmaryn - 40g,
    kwiaty bzu czarnego - 40g
    szałwia - 40g,
    bylica pospolita - 40g

    rozumiem, że mam sobie kupić te zioła osobno i wymieszać? Rozmaryn - mogę wziąć zwykłą przyprawę czy to np. kwiat rozmarynu, bo nie jest napisane?

    Acha, i spontanicznie kupiłam też lukrecję, gdzieś na początku tego wątku jest informacja, że pozytywnie wpływa na estrogeny, aczkolwiek na opakowaniu jest napisane, że działa na dwunastnicę... Nic to, najwyżej przy okazji moja dwunastnica będzie mi wdzięczna, nigdy jakoś o nią szczególnie nie dbałam ;)
    lulu lukrecje pij raz dziennie tylko przez dwa tygodnie i tydzie przerwy, nie wolno pic jej bez przerwy ani w duzych ilosciach. Jesli chccesz brac te mieszanke ziol to nie bierz donga...ale na twoje probley racej dong wiecej pomoze, a moasz normalne owulacje?

    Dora88 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    ja dostaje zawsze automatycznie jak mam juz 100 punktow.
    ale to nie za punkty bo brakuje mi jeszcze 40 pkt. dostałam w ramach rekompensaty ze owu szwankowało i ze im to zgłosiłam
    w ktoryms poscie wkleilam od nich maila

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2014, 22:00

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    I jeszcze...ja nie mówię by żreć donga bez ograniczeń, ale mam wrażenie, że strasznie tu nim straszycie, Oczywiste jest to, że zioła zawierające estrogen należy obrać do owulacji i wiedząc, że dong ma w dużej ilości działanie poronne nie będziemy jadły pół opakowania na raz. Nie wiem, ale sadzę, że wystarczy stosować się do zaleceń producenta, że 1 tabletka raz dziennie przez 4 dni to za mało by cokolwiek podziałało. Tak jak bym brała 1 tabl castanusa przy wadze powyżej 60 kg byle tylko nie przesadzić, pomimo, że producent zaleca branie 2.
    zielarka ja ta polecalam patrzac na moje doswiadczenie bo tego ode mnie oczekujecie tak>? ja bardzo zle sie czulam po dawkach wiekszych lub jak bralam dluzej i nie chce zeby cos takiego stalo sie ktorejkoliwek dziewczynie tutaj...bierzcie ile chcecie, to wasz wybor.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Zielarka to nie kwestia strasznie dongiem - ot, każdy inaczej na niego może zareagować. Po prostu nikt na dzień dobry z nas nie poleci brać donga w dawce 2 i więcej, komuś o kim nic nie wie. Np. Weronika bardzo źle się czuła po większej dawce donga, za to ja i Staraczka człyśmy się ok. I dlatego same zwiększyłyśmy dawkę.
    Jak po małych dawkach ktoś czuje się ok, to może brać 2 i więcej. Jego wybór i jego ingerencja w organizm. Im większa dawka, tym większa ingerencja. Ale to już jest wybór danej osoby, a nie bo Aga czy Werka mi tak kazała brać. Bo to jest odpowiedzialność. A jak dong coś namiesza? To wtedy i Aga i Werka (np.) będę te najgorsze :D
    oto chodzi.
    zgadzam sie, o to mi wlasnie chodzi.

    sara_nar lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Hej! Na mnie dawka donga 1-2 tan wogule nie działały już myślałam że coś namieszaly ale stwierdziłam że raz kozie śmierć i wzięłam 1dnia-3tab 2-4 dzień 4 tab i dziś 5 dzień 3 tab wczoraj po 22 wyszedł mi test owu pozyt dziś puki co od czasu do czasu czuję jajniki jak się coś tam zaczyna rozpychac.
    no widzisz u ciebie musis byc widocznie wieksza dawka ale balam sie polecic ci takie dawki jesli masz owulki, ale sama zaryzykowalas i dobrze, wiesz juz jak na ciebie dziala, powodzenia.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiti wrote:
    hej dziewczęta :)

    na mnie chyba też nie działają małe dawki donga bo brałam po 4 tabletki przez 3 dni po @, jak brałam donga to czułam jajniki i szyjka była otwarta a po odstawieniu wszystko jakby się zatrzymało. Mam nadzieję że wnet się pojawi bo w maju m przyjezdza an tygodniowy urlopik, fajnie by było wstrzelić się z nową owulejszyn :D

    sara gratuluję fasolki :)
    jesli sie zatrzymalo to bierz nadal do skoku, widocznie tylko ja tak zle reaguje na duze ilsci donga. Jelsi byla otwarta szyjka to dziala, bierz nadal do skoku tylko.

    kiti lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ