X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe gin ma racje, wiec ze chcialabys juz, ale organizm musi dojsc do siebie po ciazy a to dla kazdego kobiecego organizmu jest wyzwaniem :) bedzie dobrze :) u mnie coz sie zje....lo :( sluz kremowy ostatnie dni byl tez w sumie kremowy ale bardzie wodnisty...juz 5 dzien donga, juz dawno powinnam miec rozciaglwi sluz :( cos jest nie tak :( szyjka wysoko, miekka i srednio otwarta i czuje sie gownianie jak przed owulka ale ten sluz do dupy jest :(

    lithe123, jeju lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie śluz zawsze do d... :) Przy pierwszej ciazy nie wiedziałam, że nie powinno się stosować lubrykantów - i co? Zaszłam na zwykłym durexie :D
    Ale w tym cyklu pod tym względem jest ok - aż nie moge uwierzyć, że mi zwykłe siemię lniane pomaga. Po wiesiołku miałam silne bóle i skórcze w FL, aż ja która nienawidze chemii ratowałam się no-spą.
    Weronika nie pogniewaj się, ale zaczęłąm myśleć o Tobie jako znachorce :) masz super wiedzę, skąd to czerpiesz?

    Przypomniało mi się, że doktorek mówił wlaśnie o ewentualnej niewielkiej, sublkinicznej niedoczynności bo ft4 mam ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 12:23

    jeju lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    jeju - o kurdę, cuda się zdarzają, trzymam kciuki za wzrost bety.
    U mnie dzisiaj 26dc, więc do @ pokojnie 10 dni. Tak więc od nowego cyklu zacznę brać izoflaony sojowe, zastnawiam się jeszcze nad kupnem mieszanki na I i II fazę cyklu.

    jeju lubi tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe ja Cię rozumiem, bo sama jestem raptus. Dlatego sama na własną łapę robiłam badania. Prl bym zrobiła na Twoim miejscu, nie są to jakieś duże pieniądze.

    jeju lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 7 marca 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Lithe ja Cię rozumiem, bo sama jestem raptus. Dlatego sama na własną łapę robiłam badania. Prl bym zrobiła na Twoim miejscu, nie są to jakieś duże pieniądze.
    Zrobię jak bede robić powtórkę TSH. Prl bada się w jakimś określonym DC?
    Ha, wyczytałam, że moje ziółka na 1 faze są zalecane przy niedoczynności tarczycy :)
    Działanie: reguluje cykl miesiączkowy, wpływa na jakość i ilość śluzu płodowego, utrzymuje odpowiedni poziom hormonów w obu fazach cyklu (wskazana przy hiperprolaktynemi i niedoczynności tarczycy), stabilizuje układ rozrodczy, leczy niepłodność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 13:37

    jeju lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 7 marca 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj lekarz zlecił mi też badanie TSH. W poniedziałek rano idę zrobić. Mam nadzieję, że w normie, chociaż kiedyś leczyłam się Euthyroxem.Ginekolog dał mi skierowanie na badania, ale niestety wszystkie płatne :/ w sumie koszt ok. 200zł.
    Czy na TSH trzeba być na czczo ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 14:03

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 7 marca 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sara_nar wrote:
    Wczoraj lekarz zlecił mi też badanie TSH. W poniedziałek rano idę zrobić. Mam nadzieję, że w normie, chociaż kiedyś leczyłam się Euthyroxem.Ginekolog dał mi skierowanie na badania, ale niestety wszystkie płatne :/ w sumie koszt ok. 200zł.
    Czy na TSH trzeba być na czczo ?
    Na czczo.
    A z ciekawości, jakie badania Ci zlecił?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą prl Lithe to są różne szkoły - jedni, że 3-5 dc, inni że po owulce

  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :)
    ja ten cykl tez będę brac soje 4-7 dc po 4 dziennie a potem od 8 dc do skoku donga :)

    aga.just, weronika86 lubią tę wiadomość

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe a jakie ziółka pijesz? bo gdzieś mi umknęło :P ja biorę bromka na prolaktyne ale ostatnio coś słabiej mi zbija prl

    Kupiłam płyn Lugola, roztarłam kilka kropel i plama znikneła już po prawie 2 godz o.O

    Moje TSH w maju wynosiło 2,4 . Od tego czasu łykałam cały czas witaminki z jodem. Nie wiem, chciałam je odstawić na jakiś czas. Chyba muszę powtórzyć TSH ponownie.

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Z tą prl Lithe to są różne szkoły - jedni, że 3-5 dc, inni że po owulce
    prl można robić cały cyk, gin mi mówił że ten hormon jest stały

    jeju lubi tę wiadomość

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry Czarownice;)266082nltuzk0xph.gif

    jeju lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 7 marca 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiti wrote:
    lithe a jakie ziółka pijesz? bo gdzieś mi umknęło :P ja biorę bromka na prolaktyne ale ostatnio coś słabiej mi zbija prl

    Kupiłam płyn Lugola, roztarłam kilka kropel i plama znikneła już po prawie 2 godz o.O

    Moje TSH w maju wynosiło 2,4 . Od tego czasu łykałam cały czas witaminki z jodem. Nie wiem, chciałam je odstawić na jakiś czas. Chyba muszę powtórzyć TSH ponownie.
    Kiti - piję mieszankę na 1/2 fazę. Wybrałam tę mieszankę bo chciałam coś z szałwią - na zahamowanie laktacji. Mniej więcej 2 tygodnie temu zakończyłyśmy z Córcią naszą przygodę z karmieniem piersią... a raczej Córcia zakonczyła, po prstu przestała się domagać piersi. Moje dorosłe maleństwo <3 Za 10 dni skończy półtora roczku :)
    Kity, a na to TSH oprócz jodu coś brałaś? Twoi lekarze coś mówili - bo wynik podobny do mojego w sumie...

    kiti, jeju lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 7 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe nic więcej nie brałam bo ginek mi mówił że taki wynik jest w porządku, ale jak czytam forum to chyba taki ok ten wynik nie jest :(
    Pod koniec kwietnia chyba powtórzę badanie i poszukam jakieś endorynologa, zobaczymy co ona na to powie.
    A jeśli chodzi o prl to po kuracji castagnusem wynosiła 35,2 po kilku miesiącach z bromkiem spadłą do 19,9 ale ostatnio jak badałam to znów podskoczyła do 25. Chyba spróbuję w nowym cyklu tej twojej mieszanki :)

    lithe123 lubi tę wiadomość

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 7 marca 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga też piła te ziółka. Ja to tak naprawdę dopiero zaczęłam więc nic Ci nie powiem o efektach (w 6DC zaczęłąm bo pije się to po @ do owulki - więc dopiero piąty dzien piję).

    jeju, kiti lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 7 marca 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju wrote:
    Jestem...jeśli przeszkadza komuś to, że piszę o swoich obawach dotyczących niespodziewanej ciąży, to sorry. Jestem z dziewczynami tu związana dłużej i gdzie mam to robić jak nie tu? No chyba, że każdej z osobna pisać. Idę skasować zbędne info, będzie przejrzyściej :-) Pozdrawiam Was i teraz wiadomości odnośnie mojej sytuacji będę inaczej przekazywać. Może minnie ma rację.

    Jeju,

    Nie miałam nic złego na mysli, ze watek zbił z tropu. Nie przeszkadza mi to, ze piszesz o swoim przyszłym szczesciu. Być moze nie do konca zrozumiałam temat watku. Sorry moja wina.

    Aga.just - wszystko już wyjasniła na samym poczatku. Sa tam zawarte cenne informację.

    Także watek moze sie "toczyć" sie luzno.

    jeju, aga.just lubią tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 7 marca 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może mi ktos powiedziec na co jest "płyn Lugola"? Jakie on ma zastosowanie i na co pomaga.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Jeju,

    Nie miałam nic złego na mysli, ze watek zbił z tropu. Nie przeszkadza mi to, ze piszesz o swoim przyszłym szczesciu. Być moze nie do konca zrozumiałam temat watku. Sorry moja wina.

    Aga.just - wszystko już wyjasniła na samym poczatku. Sa tam zawarte cenne informację.

    Także watek moze sie "toczyć" sie luzno.


    Ufff troszkę mi ulżyło minnie....się musimy troszkę dotrzeć :-)Buziaki.

    Myszka-Minnie lubi tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    A może mi ktos powiedziec na co jest "płyn Lugola"? Jakie on ma zastosowanie i na co pomaga.
    Płyn Lugola jest to roztwór jodku potasu, można go stosować przy niedoborze jodu. tyle wiem ja . :P Weronika ma większą wiedzę w tym temacie :)

    jeju lubi tę wiadomość

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 7 marca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak - będę się starała nowe info o ziołach wrzucać w 2/3 post :) żeby nam nic nie umknęło :)
    A jak umknie to jeju też coś możesz wstawić, albo ktoś kto ma posty na 1 stronie :)

    Na mnie mieszanka I faza działała 2 cykle, w trzecim już musiałam pomóc dongiem

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ