X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa 4 dni czasem bywa za mało :) Zależy czy i jakie masz problemy z owulka i czy je masz

  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w szpitalu(połowa listopada) to mi wszystkie badania robili. Wszystko było w normie (nie pamiętam wyników) musiałabym zerknąć do wypisu ale to najwyżej później zobaczę.

    A co u Was? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 19:47

    ❤❤
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak jest z DONG QUAI i alkoholem?

    ❤❤
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie :-*

    Osobiście Donga polecam, chociaż wiadomo, że wszytsko zależy od organizmu. Kilka cykli go brałam i wykresy były z ładnym skokiem temp. Szkoda, że nie miałam monitoringu wtedy, ale wydaje mi się, ze owu była. Po odstawieniu Donga miłam jeden cykl z Clo, byłam pełna nadziei, bo mąż urlop wziął na owu, a tu psikus organizmu - owu nie było (wcześniej na CLO miałam owulki), cykl bezowulacyjny, miesiaczka wywołana lutką. Byłam załamana, ale szybko okazało się, ze muszę isć na operację, więc może i dobrze, ze tak się wszytsko ułożyło. W obecnym cyklu pewnie znów owu nie bedzie, bo to już 21 dc a tu nic na nią nie wskazuje. Jak tylko dowiem się, że z tarczycą wszytsko ok, to wracam do Donga :-)

    aga.just, a jak Ty się Kochana czujesz? Jak minął poród? Jak się miewa Maleństwo?

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszusia wrote:
    Dziewczyny a jak jest z DONG QUAI i alkoholem?

    Ja nie piłam alkoholu w czasie jego brania :-) i szczerze to nie wiem jak to jest w takim połączeniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 21:37

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga.just szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia ile go brać.. przeczytałam całe forum tego wątku i doczytałam się, że efekt jest po 8 tabletkach (bez znaczenia w jakiej konfiguracji czyli ile dziennie i ile dni).
    Co do mojej owulki to dopiero 4ty miesiąc ją kontroluję, ale właśnie ten pierwszy z OF pokazał, że jej nie ma (dziś 24dc i nic) a wcześniej testy owu około 14-16dc były pozytywne a zanim zaczęłam się starać zawsze czułam ból owulacyjny, więc zakładam, że była.

    Postanowiłam, że nie zmarnuję tego cyklu tylko chociaż sprawdzę jak dong na mnie działa. Mam 60tabsów, więc jest czym próbować w kolejnych cyklach jak te 8 tab nie zadziała i nie wywoła owulki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 20:23

  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze sama nie wiem, bo mój mąż ma urodziny i chciałam zapytać.. a nie chce pic jak mam brać zioła... :(

    ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej się zastanawiam (ale to już na wyrost) czy jak przyjdzie owulka to włączyć jeszcze na 8 dni lutkę jak mi zalecił gin, czy już nie kombinować. Ale to będę myśleć jak owu się pojawi:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszusia, ja nie wiem jak działa alkohol na donga, ale wczoraj piłam dwa piwka i żadnych reakcji dziwnych nie miałam.
    Ale czy nie niweluje jego działania to nie wiem, nie mam pojęcia :)

  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shoaa no właśnie sama też nie wiem :P a bierzesz np 2 tabletki na raz czy np jedna rano a druga wieczorem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 11:29

    ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę jedna rano, a drugą popołudniu. podobno lepiej nie brać wieczorem bo jest pobudzająca, więc wolę nie ryzykować buszowania po nocy ;)
    na początku wątku dziewczyny pisały, że bez znaczenia jest forma dawkowania, bo owulka u jednej z dziewczyn występowała po 4 dniach po zażyciu 8 tablek bez znaczenia czy 2x1dziennie czyli po czterech dniach czy np. 2x2dziennie czyli po dwóch dniach. możliwe, że u każdej z nas będzie inaczej, ale ja próbuję od 2x1 przez 4 dni :)

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa jeśli masz problem z owulką, a z wykresu zakładam, że masz to wydaje mi się, że 4 dni mogą nie podziałać z dongiem. Ja brałam większe dawki 2x2 i to chyba dłużej niż 4 dni na pewno. Owulka była zazwyczaj ok 20 dc. Tyle, że ja cały czas kontrolowałam przyrost na usg/monitoringu cyklu i wiedzałam czy mogę jeszcze donga brać i jak na mnie działają dane ilości. Tobie też polecam spr jeśli masz taką możliwość. Monitoring to naprawdę dobra inwestycja podczas starań.
    Luteinę zalecił Ci gin i Ty się zastanawiasz? Luteina pomaga podtrzymać ciąże, więc nie zaszkodzi. A jaki mas poziom progesteronu?

  • Kitaja Autorytet
    Postów: 1649 1649

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny czy mogę się dolaczyc o watku.Od dwóch cykli pije ziola o.Sroki chciałabym się was zapytać,bo jesteście bardziej doświadczone,czy te ziola maja jakies skutki uboczne? i czy wydluzaja cykle? zawsze miałam cykle regularne 28dni teraz mam 30-32

    Czekamy na Ciebie coreczko
    d8d0698bd2.png
    Kiry AA
    MTHFR hetero
    PAI-4 homo
    Celiakia
    Słaba morfologia nasienia

    5 👼
    1👦 Jaś ♥️

    Leki:clexane 04,acard 150mg,metyle,luteina, duphostan
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzieki dziewczyny :)
    Kitaja- oj niestety Ci nie pomogę, bo nie znam się na tych ziołach.. Ja sama zaczęłam "przygodę" w tym cyklu z Dongiem :) Czekam na rezultaty :)

    ❤❤
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitaja wrote:
    Czesc dziewczyny czy mogę się dolaczyc o watku.Od dwóch cykli pije ziola o.Sroki chciałabym się was zapytać,bo jesteście bardziej doświadczone,czy te ziola maja jakies skutki uboczne? i czy wydluzaja cykle? zawsze miałam cykle regularne 28dni teraz mam 30-32

    Ze skutkami ubocznymi to roznie. Ja np mam uczulenie na salicylany i niedawno alergolog powiedziala mi, ze nie tylko leki maja te substancje, ale i wiele ziol, wiec ja np pic ich nie moge. Ale chyba na ogol robia wiecej dobrego niz zlego wiekszosci dziewczyn :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest z owulacją z Dongiem? Przyśpiesza ja?

    ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    shooa jeśli masz problem z owulką, a z wykresu zakładam, że masz to wydaje mi się, że 4 dni mogą nie podziałać z dongiem. Ja brałam większe dawki 2x2 i to chyba dłużej niż 4 dni na pewno. Owulka była zazwyczaj ok 20 dc. Tyle, że ja cały czas kontrolowałam przyrost na usg/monitoringu cyklu i wiedzałam czy mogę jeszcze donga brać i jak na mnie działają dane ilości. Tobie też polecam spr jeśli masz taką możliwość. Monitoring to naprawdę dobra inwestycja podczas starań.
    Luteinę zalecił Ci gin i Ty się zastanawiasz? Luteina pomaga podtrzymać ciąże, więc nie zaszkodzi. A jaki mas poziom progesteronu?

    Gin mi przepisał luteinę podczas ostatniej wizyty, kiedy poskarżyłam się na dziwne plamienia takie przypominające przedmiesiączkowe, ale jednak pojawiające się co dwa,trzy dni i w niedużej ilości, głównie wewnątrz pochwy. dodatkowo mam bolesne miesiączki. no i gin mi przepisał lutkę, bo powiedział, że plamienia i bóle to objaw niskiego progestronu, a badań robić mi nie każe, bo lutka nie zaszkodzi a może pomoże na moje dolegliwości i starania.
    i dlatego się zastanawiam się czy ją brać, w sensie czy łączyć z dongiem. w tym cyklu jeszcze jej nie brałam bo ciągle liczyłam, że owulka przyjdzie a nie chciałam jej lutką zablokować.

    monitoring planuję od nowego roku, idę do nowego gina:) bo w luxmedzie to szkoda gadać o takich rzeczach.

    A co masz na myśli pisząc, że sprawdzałaś jak na Ciebie działają dane ilości donga?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 20:31

  • Kitaja Autorytet
    Postów: 1649 1649

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszusia dzięki,trzymam mocno za nas kciuki :)

    Czekamy na Ciebie coreczko
    d8d0698bd2.png
    Kiry AA
    MTHFR hetero
    PAI-4 homo
    Celiakia
    Słaba morfologia nasienia

    5 👼
    1👦 Jaś ♥️

    Leki:clexane 04,acard 150mg,metyle,luteina, duphostan
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kitaja <3 Ja też trzymam kciuki <3 Uda się! <3 w końcu musi! <3

    ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszusia wrote:
    Dziewczyny a jak to jest z owulacją z Dongiem? Przyśpiesza ja?
    w tym cyklu sprawdzam czy ją wywoła:) jak tak, to znaczy, że dongiem można ją też (chyba) przyspieszyć ;)

‹‹ 385 386 387 388 389 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ