X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze endo dość małe :( pogadaj o tym z ginem
    ja po owu brałam w szczęśliwym cyklu acard

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    kurcze endo dość małe :( pogadaj o tym z ginem
    ja po owu brałam w szczęśliwym cyklu acard
    Aguś gin nie powiedziała o ty nic - nawet nie skomentowała endometrium - powiedziała tyle że jesli za 2 tygodnie nie dostanę @ to mogę być w ciąży .. nawet nie pislam o tym jak się wsciekłam na gin jak mi zaczeła mówić ze mi monitorowanie cyklu niie jest potrzebne i badanie prolaktyny także .... załamka dziewczyny więcej do niej nie pojdę ://// Aguś myślisz ze 3 dni po owu Acard coś da? co jeszcze brać żeby to endo było grubsze ? :( najlepsze jest to że dziś mialam rano pozytywny test owwulacyjny jak nigdy ! 2 grube czerwone krechy a dla porównania robiłam od 1dc ( wiem głupie) żeby wiedzieć czy mnie wtedy nie bedzie kłamać, a gin mowila że owulkę miałam 14.01 :/
    P.S. wczoraj zaczęłam brać luteinę - do kiedy ją powinnam brać i w jakiej ilości? 2x1 bedzie ok ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2015, 18:22

    [img][/img]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tym dongiem... dziś 20dc, owulki nie stwierdzono na monitoringu, kilka pęcherzyków ok. 7-14 mm, ale nic dominującego i to przez 3 badania podobnie, 18dc wzięłam rano 2 ostanie kapsułki donga.. brałam ok 7 dni, pierwszego dnia 3, potem 4 na dobę, no i w 18 dc tylko 2, bo jak na monitoringu wyszło, że nic z tego to dałam spokój.. i nawet wystawiłam donga na sprzedaż :) Jutro miałam jechać na badanie progesteronu, żeby potwierdzić niebyt owulacji w tym cyklu na 100%... ale zrobiłam przed chwilą test owulacyjny tak dla pewności, że nic się nie dzieje, bo rano miałam jakoś więcej wilgotnego śluzu... i cóż - test wyszedł praktycznie pozytywny, może minimalnie bledsza kreska..

    Czy to możliwe, żeby owulka pojawiła się dopiero teraz..?

    Jak czytałam o dongu to pisało, żeby brać do owulki.. zniechęcona stwierdziłam, że może to mowa do takich co mają normalną owulkę zawsze w cyklu.. sama już nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2015, 21:28

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia, troszkę cienkie te endo. Musisz poczekać te 2 tyg i zatestować.
    Ja po odstawieniu tabsów takie miałam, była owu a endo tylko 6 mmm. Akurat wtedy nie udało mi się zajść.
    Dobrze, że owulacja jest.
    Jakby Ci się teraz nie udało, to w następnym cyklu możesz od 1 dc jeść garśc orzechów lub migdałów, przyjmować magnez z b6, nawet pić lampkę winka - czerwonego, wytrawnego, półsłodkiego.

    Kita, ostatni moni miałaś w 18dc?
    Ja kiedyś miałam taką sytuację....byłam w 11 dc, moja ginka powiedziała, że z owu nici i mam brać od 16dc duphka, nie wzięłam, dostałam grzybicy i po 7 dniach poszłam do innej lekarki, a tam pęcherzyk 17mm. Po 7 dniach!!! Co prawda nie zaszłam, bo miałam cienkie endo po rzuceniu pigułek.




    Nalunia lubi tę wiadomość

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella wrote:
    Nalunia, troszkę cienkie te endo. Musisz poczekać te 2 tyg i zatestować.
    Ja po odstawieniu tabsów takie miałam, była owu a endo tylko 6 mmm. Akurat wtedy nie udało mi się zajść.
    Dobrze, że owulacja jest.
    Jakby Ci się teraz nie udało, to w następnym cyklu możesz od 1 dc jeść garśc orzechów lub migdałów, przyjmować magnez z b6, nawet pić lampkę winka - czerwonego, wytrawnego, półsłodkiego.

    Kita, ostatni moni miałaś w 18dc?
    Ja kiedyś miałam taką sytuację....byłam w 11 dc, moja ginka powiedziała, że z owu nici i mam brać od 16dc duphka, nie wzięłam, dostałam grzybicy i po 7 dniach poszłam do innej lekarki, a tam pęcherzyk 17mm. Po 7 dniach!!! Co prawda nie zaszłam, bo miałam cienkie endo po rzuceniu pigułek.
    dziękuję słoneczka za rady :* jesteście kochane :) dziwią mnie tez te pozytywne testy owulacyjne 2 dni po owu :/ dzis też pozytywny.. od wczoraj biorę 75mg aspiryny 1x1 może coś jeszcze pomoże i jem migdały i orzeszki, nie nastawiam się jak wcześniej - przynajmniej teraz wiem że to endo mogło być tez przyczyną. Od następnego cyklu zrobię tak jak mówisz Agnella :* dziękuję :)

    [img][/img]
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia stanowczo odpuść sobie tego gina. I wiesz - tak się zastanawiam, że skoro ten gin taki kiepski to może coś pomylił w stwierdzeniu, że owu była tego 14? Temp nie możemy się teraz sugerować bo zaczęłaś brać lutkę (2x1 przez 10 dni jest ok), a te testy pozytywy są podejrzane. Ja bym serduchowała dla pewności.
    a na ładne endo należy pracować od początku cyklu, teraz na już nic nie pomoże na jego wzrost

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2015, 11:48

    Nalunia lubi tę wiadomość

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak właśnie myslalam że cos pomyliła - sama nie wiem, mówiła że teraz już est samo ciałko żółte .. poza tym wczoraj i dziś szyjka poszła bardzo wysoko ale już się dziś domyka i twardnieje.. no nic mąż wróci z pracy to go zaciągnę do łóżka :D dzięki kochana :*

    [img][/img]
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita u mnie na dongu też owulka bywała po 20 dc :)

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyi szyjka niby potwierdza tezę ginki. Ano z owulką to nigdy na 100% się nie przewidzi :)

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się tu po długim czasie :-) Jak tam u Was? Kiti dziś oznajmiła, że się udało , Kis też gratuluję a komu jeszcze mogę pogratulować fasolki? Nie jestem na pewno na bieżąco ale postaram się zaglądać teraz częściej :-)

    kis lubi tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju wrote:
    Witam się tu po długim czasie :-) Jak tam u Was? Kiti dziś oznajmiła, że się udało , Kis też gratuluję a komu jeszcze mogę pogratulować fasolki? Nie jestem na pewno na bieżąco ale postaram się zaglądać teraz częściej :-)

    O jeju, Jeju :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka <3
    Jak miło Cię widzieć :-)

    Anatolka lubi tę wiadomość

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Nalunia stanowczo odpuść sobie tego gina. I wiesz - tak się zastanawiam, że skoro ten gin taki kiepski to może coś pomylił w stwierdzeniu, że owu była tego 14? Temp nie możemy się teraz sugerować bo zaczęłaś brać lutkę (2x1 przez 10 dni jest ok), a te testy pozytywy są podejrzane. Ja bym serduchowała dla pewności.
    a na ładne endo należy pracować od początku cyklu, teraz na już nic nie pomoże na jego wzrost
    dokładnie ja bym też nie odpuszczała z seksem, mimo ze zaznaczyło ci owulację, bo jest kreską przerywaną, wiec szkoda by było abyscie cos przegapili.

    feegu6l.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia wrote:
    Tez tak właśnie myslalam że cos pomyliła - sama nie wiem, mówiła że teraz już est samo ciałko żółte .. poza tym wczoraj i dziś szyjka poszła bardzo wysoko ale już się dziś domyka i twardnieje.. no nic mąż wróci z pracy to go zaciągnę do łóżka :D dzięki kochana :*
    hmm...jak domyka to juz moze byc po owu, ale zawsze chocby dla samej przyjemnosci jest miło się poprzytulac :)

    feegu6l.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O witam Was doświadczone zielarki :) Aga i Jeju :)
    Ja zaglądam tutaj regularnie, ale na razie mam przerwę od ziółek więc się nie udzielam.

    Na razie walczę z wodniakiem dietą dr Dąbrowskiej, od przyszłego cyklu pewnie wrócę do borowiny.

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee niestety jakiś czas temu okazało się, że moje doświadczenie to pikuś i rozluźniłam więzi z ovu.
    Niebawem wracasz do borowiny? ...te okłady są przynajmniej przyjemne? Takie domowe spa dla jajników? :-D Wiem dlaczego akurat borowina ale nie wyobrażam sobie jakie to uczucie :-)

    Wzięłam grzecznie zalecone przez pana dr kapsułki i czas spać, bo już powieki same opadają...zieeew....dobrej nocy!

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczynki, jak ja się cieszę ze tu jesteście i zawsze pomożecie kochane :) zobaczymy co w tym cyklu wyjdzie póki co 28.01 ma być mój 28dc i @ a od nowego cyklu będę dbała bardziej o moje endo. Bez zmian pozostają ziółka nr 3 i dong do tego wiesiołek (do osiłki) folik magnez :) trzymam za Was kciuki i niezafasolkowanym życzę zieloności :) <3

    [img][/img]
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju to bardzo przyjemne :) oby tylko pomagało. Zastanawiam sie tez nad mieszanka o. Klimuszki. Nie wiem co juz mam robić. Chyba naturalne poczęcie nie bedzie moim udziałem :( prolaktyne i hormony można ustabilizować, owulacje wywołać ale jak jest mechaniczna przeszkoda jak zrosty w jajowodach to chyba nic nie pomoże :(

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana na zrosty są też ziółka próbowałaś ?

    [img][/img]
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee podobno w tej diecie są spalane białka i niepotrzebne komórki więc może i zrosty pójdą w "peas do":-) Czyżbyś w tym pokładała nadzieję? Mam ochotę poddać się tej restrykcji przez najbliższy tydzień, dwa tylko muszę koniecznie więcej przeczytać na ten temat.
    Jak miałoby pomóc? Mogłoby być fajnym wstępem do diety do której wracam po Świętach od kilku dni:-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
‹‹ 395 396 397 398 399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ