X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wygrałyśmy z PCOS!
Odpowiedz

Wygrałyśmy z PCOS!

Oceń ten wątek:
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 9 marca 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela-cudowności!!!ja chce córkę:-)

    Chanela, gosia81 lubią tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 9 marca 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam juz chyba kiedyś czy jesteście na Facebooku??

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 9 marca 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela bardzo śliczna :) i fajnie, że macie taką pamiątkę :)
    Nina, ja nie, ale chyba wszyscy poza mną są ;)

    Nina, Chanela lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 9 marca 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela super foty, piękne!

    Nina to super, czekam na wolny czaas,
    [pozwolę sobie wyedytować wpis dla potomnych- ponieważ link jest nieakutalny.
    Proszę pisać na priv :)]
    znajdź mnie :D

    Gosiuuuu do boju nasz doktoracie! i co te krosty wyszły, ospa?

    Kasjja a do kiedy ta rehabilitacja będzie trwała?

    Buziaki kobitki :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2023, 22:53

    Nina, Chanela, gosia81 lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 9 marca 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana, jeszcze 5 spotkań, a mamy 2x w tygodniu. Marysia lubi. Jak w domu jest to się nudzi juz czasem, tam pójdziemy i zadowolona. Może ją to troche rozluźni, ale nie ma wielkiego napięcia. Że na nfz i fajne, to korzystamy.
    Widziałam, że Anielka już mądrze patrzy :) Duża!

    HANA lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja donoszę, że się donosiłam ;)

    kasjja, gosia81, Nina, Chanela, HANA lubią tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe, to otwieraj się szybko i wypuszczaj córę :D Powodzenia!

    U nas 4 dzień bez mm. Nawet bez tych 20 ml na sprawdzenie czy się najadł :) Mam nadzieję,że już tak zostanie... Młody właśnie zalicza drugi skok rozwojowy. Niesamowicie się zaczął cieszyć do mnie jak go zagaduję. Ale w następnej minucie potrafi się rozryczeć bez powodu. W czwartek ważenie - sądny dzień. A dzisiaj druga wizyta u osteopaty - może pomoże na te gazy w brzuszku.
    Nie wiem czy u nas też nie będzie rehabilitacji. Młody zamiast lepiej to coraz gorzej dźwiga głowę, poza tym dziwnie się czasem układa jak leży na płasko na plecach. No ale zobaczymy.. Może to tylko moje wrażenie.

    Dziś w nocy stuknęło nam 8 tygodni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2015, 11:34

    kasjja, gosia81, Nina, Chanela, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 11 marca 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe, gratulacje :) To teraz możesz spokojne czekać na poród ;) Kciuki :)

    Sebza, super :) Baardzo się cieszę :) Waga będzie dobra, ja to wiem :)
    U nas było odwrotnie - za mocna unosiła główkę i to prawie od początku. Skierowanie dostaliśmy, bo zawsze warto poćwiczyć, ona te ćwiczenia lubi, a i bez nich by się obyło spokojnie, bo bardziej ona się napina niż ma napięcie ;) Widzimy tam naprawdę chore dzieci, z problemami potrzebujące rehabilitacji, można sobie przypomnieć, że to takie szczęście mieć zdrowe dziecko. A rodzice tych chorych dzieci tyle chodzą na zajęcia różne, problemy poważne, a tacy spokojni, ogarnięci, no dzielni bardzo.

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 11 marca 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, no mam nadzieję,że będzie ok..W gruncie rzeczy to w czwartek poprzedni nie dostał mm, w piątek 20 ml rano i 30 wieczorem, w sobotę 50 rano i od niedzieli nic. Także raczej jak przytył to nie od mm.. Zobaczymy. Oby chociaż 150 gramów.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 11 marca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe gratuluję donoszenia - teraz to już tylko spokój i czekanie na córeczkę ;) Sebza gratki za udaną walkę o karmienie - nie bój się ważenia, będzie ok!

    A ja...

    DZIŚ ZDAŁAM EGZAMIN DOKTORSKI!!! W NAGRODĘ PÓJDĘ CHYBA SPAć Z DZIEĆMI ;)
    Przewidywany termin obrony: 1 kwietnia.
    To nie żart - to taki mój fart ;D

    Nina, kasjja, Chanela, HANA, liloe lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 12 marca 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia gratulacje :)
    Sebza, na pewno nie od mm, juz wczesniej to nie po mm bylo, kciuki za ladny przyrost :)

    gosia81 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 marca 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia brawo!

    Sebza na pewno Maks przybrał ładnie:-) niech rośnie, pochwal się waga jak juz będziesz wiedziała.

    gosia81 lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 12 marca 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu - gratki! Mam nadzieję,że się rzeczywiście w nagrodę wyspałaś :P

    U nas w miarę - młody przybrał 180, jednak po burzliwej naradzie z panią doszłyśmy do wniosku,że pewnie około 200,bo w poprzednim tygodniu był po 4 dniach bez kupy i zrobił ją po ważeniu po podaniu czopka, a od niedzieli robi kupy codziennie - dziś zrobił przed ważeniem kupę aż po plecy.
    Wiem,że nie powinno się tak koncypować, ale sama pani to powiedziała. Wiadomo,że jak dziecko nie robi kupy 4 dni, to trochę ona waży.

    No tak czy siak - przybrał w normie, bo tutaj mówią,że jest od 100 do 300 tygodniowo.

    Po wczorajszym wielkim entuzjazmie z powodu mleka, dzisiaj jest mały dołek. Młody wczoraj po wizycie u osteopatki był taki ospały i zmęczony, że musiałam go wybudzać na jedzenie i wieczorem i w nocy, a on i tak pociumkał i padał. Laktatorem ściągałam, ale w moim przypadku to naprawdę bezcelowe, bo ściągam niewiele a w piersiach dalej mleko jest. No i dzisiaj od rana tak jakby znów mniej mleka. Raczej wystarczająco, bo nie podałam mm, ale raz podałam SNSem trochę tego, co w nocy ściągnęłam.

    No nic, zbliża się wieczór i noc, a tym samym przypływ mleka :)

    kasjja lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 12 marca 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waga super, jest świetnie, ile ja bym dała w swoim czasie, żeby tak było :) No fajnie jest, mleko jest na pewno, ja już kompletnie nie zwracam uwagi na to "dziś znów jakby mleka mniej", bo to nieprawda ;) Gratulacje !!!
    Może wcześniej miałaś tyle mleka, że byś 2-3 wykarmiła, a teraz się zgraliście i produkujesz, tyle co trzeba? Grunt, ze jest dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2015, 21:33

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 13 marca 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja, chciałabym, żeby to była nieprawda, ale naprawdę obserwuję takie spadki. Młody wtedy ssie krótko i w pewnym momencie przestaje przełykać. Stymuluje, stymuluje i widzę, że się stara, ale już nie leci tak jakby chciał i się zaczyna wkurzać.Przybiera dobrze, więc staram się go utulić i pocieszyć i już nie dawać mm, ale czasem on ma ewidentny niedosyt.

    Wczoraj w końcu dotarł femaltiker. Wypiłam w południe. Od 17 moje dziecko nie chciało jeść ani gadać, tylko spać. W każdej pozycji, pomimo solidnego wybudzania. Dopiero kąpiel o 23 go poruszyła, ale potem znów nie dojadał tylko padał. Myślicie, że to może być od femaltikera, czy raczej zwalić winę na środową wizytę u osteopaty?
    Osteopatka mówiła,że on może zareagować po 24 godzinach, ale kurna, ja to średnio wierzę w takie leczenie, poszłam tam dla spokoju sumienia, bo mi położna i pani z poradni laktacyjnej bardzo polecały.
    Femaltiker ma co prawda melisę, ale jakoś średnio chce mi się wierzyć,że od takiej dawki on się zrobił aż tak ospały. A może jednak?
    No i pomimo tego, że nie jadł zbyt dobrze wieczorem i w nocy to nie zauważyłam,żebym miała jakieś przeładowanie mleka w piersiach. A zawsze pęczniały jak on dłużej się nie budził..
    Na szczęście dziś już zjada i nawet spoko leciało, ale ciekawi mnie ile tam tego jest...

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 13 marca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza nie mam pojęcia o osteopatach, ale femaltikera, kiedy dziecko tak ładnie przybiera bym nie brała. Może szybko się już potrafi najeść, a potem śpi. Trudno coś na odległość radzić. Pozdrowienia :)
    Moje dziecko dziś zjadło kawałek folii, ale ok wszystko, a i tak się denerwuję, następnym razem lepiej jej przypilnuję

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 14 marca 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goiu gratyyyyyyyyy ;)

    Liloe no dawaj już to dziecię, bo ciotki czekaja;)

    Kasjja duzo tej foli zjadła? Kurde to nie jest smieszne z tym jedzeniem. Ja sie boje tego...

    Sebzo Maksio przybiera tyle co u Nas. Poka nam jakies zdjecie ;)

    gosia81, liloe lubią tę wiadomość

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawałeczek mały odgryzła grubszej koszulki na dokumenty o,5 cm na cm około, może ciut więcej. Strasznie glupio, bo ja to jej dawałam do zabawy pod nadzorem, fajnie szeleści. Tym razem też dałam, a była pod nadzorem taty, któremu powinnam zwrócić bardziej uwagę na niebezpieczeństwo. Siedział obok, ale nie patrzył akurat, słyszę kaszel, bięgnę do nich, folia przegryziona. No moja wina, nigdy więcej. Jak od 24h jest ok, to chyba ok, nie udusiła się, a folia ostra nie jest chyba krzywdy nie zrobi w układzie pokarmowym, ale w kupie nie widziałam, choć trudno takie coś zobaczyć, ale się denerwuję i bez sensu to.

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 14 marca 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moje dziecko protest głodowy chyba ogłosiło. Ssie dopóki leci mleko ciurkiem, jak trzeba się trochę wysilić to krzyczy. Z tego wszystkiego kupiliśmy dziś wagę ,żeby sprawdzać ile wypija tego mleka tak na szybko. Wyszło około 70 . Z głodu nie umrze, ale przytyć też nie przytyje. Mimo wszystko będę czekać na rozwój sytuacji bez podawania butelki.

    Śpi jak szalony. Nie wiem co odsypia, ale wydaje mi się, że to jakiś skok rozwojowy..

    A, Hana - jak znajdę chwilę (za 100 lat) to opiszę.
    Nina, ja mam FB :)

    Kasjja, jaka wina?! Daj spokój. Ja się nie znam, ale mój brat (młodszy o 14 lat) nie takie rzeczy zjadał wykorzystując chwilową nieuwagę . Popłynie do Wisły :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2015, 20:33

    kasjja, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 15 marca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza jak je 8-10 razy dziennie to i 70 wystarczy, a dzieci z piersi jedza bardzo nierowno, raz 30 raz 150 i tak samo zadowolone.

    powinien zjadac ok 120-150ml x waga. Jesli ok.4,7kg, to jedzenie 8 razy dolna granica jesli zawsze 70 (ok 560ml dziennie), a 10 razy gorna granica (700). a na pewno czasem zje wiecej i nocny pokarm bardziej wartosciowy

    dziecko ma rozny apetyt. Mleka najwiecej jest rano (po nocy) i w nocy, w ciagu dnia ilosc stopniowo maleje, najmniej jest wieczorem. Raz dwa razy mozna dziecko zwazyc przed i po jedzeniu, zeby miec orientacje, ale tak to lepiej schowac wage ;) jest ok i nie ma co się czepiać, a Maksio to nie prosiaczek do utuczenia ;) Buziaki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 10:30

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ