🍀✨ Z plecakiem doświadczeń 🎒 Weteranki IVF ✨🍀
-
WIADOMOŚĆ
-
My to wszystkie raczej jesteśmy tak długo w klinikach, że mają na nas dużo kasy zarezerwowane 😂Karoola wrote:Dziewczyny może wiecie jakie realne szanse są na wcześniejszą procedurę . byłam na kwalifikacji do programu IF , dostaliśmy się na pierwszej wizycie , jesteśmy na górze kolejki ale kasa się skończyła i po nowym roku możemy startować . Lekarz mówił że możemy szukać gdzieś indziej , ale nie miałam już na to przestrzeni . Mówił że czasem kasa znajduje się w ciągu roku , bo ktoś szybciej zakończy procedurę , bo dostaną więcej kasy itp . Czy macie doświadczenie, czy jest szansa że wcześniej się dostaniemy ?
Z jednej strony moze spoko , bo zmieniamy immunologa , nowe podejście , może jeszcze jakieś badania … a z drugiej zegar tyka ..:
Mam taki mętlik w głowie
ale jak jeszcze regularnie udzielałam się na wątkach miesięcznych to tam raz na jakiś czas ten temat się pojawiał.
Możesz na czerwcowym wątku miesięcznym podpytać jak jest u innych w danej części kraju
może dziewczyny polecą Ci jakąś inną klinikę albo podzielą się doświadczeniem jak to było ostatnim razem z uzupełnieniem funduszy.
Edit. No chyba, że tutaj dziewczyny mają jakąś orientację 😉Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 08:53
👩,👦34 l.//starania >10 lat
Endometrioza 4 st, Adeno. '20 i '25 laparo.
AMH:0,45>0,66
MTHFR, PAI-1, Leiden, R2❌ Anemia
Kariotypy✔️ KIR BX: 2DS1,2DS2,2DS5✔️ 2DS3,3DS1❌ On HLA-c:C1,C2
CD138 ✔️ Cross match 26,7%>24,6%
Interleukin 6 4,3pg/ml⬆️ ANA1(+)
I procedura IMSI - 2023, krótki prot.
📅 11.2023 💉 5 kom.>>❄️❄️3AB, 5BC
FET I 12.2023 3AB CS, 12 dpt <0,1❌
FET II 07.2024 5BC CS, EG. 6 dpt <0,2❌
II procedura ICSI+FC - 2024, długi prot.
📅10.2024 💉 2 kom. >> ❄️3BB
FET III 11.2024 CS, EG, AH 9 dpt <0,2❌
III procedura ICSI+FC - 2025, długi prot. z hormonem wzrostu
📅31.01 💉 2 kom. >> ❄️❄️3BA, 3BB
FET IV 19.07.2025, 3BA CS, AH
Encorton, Clexane, Acard, Accofil, Prograf, Relanium, Prolutex, Besins, Utrogestan, Estrofem
6dpt 22,7, 9dpt 110, 12dpt 540, 20dpt 1902,9, 23dpt 1818, GS 0,48, 6+0 ciąża zatrzymana ❌
FET V 15.12.2025, 3BB CS, AH, 8dpt <0,2 ❌
💊Ryeqo od 01.03. 🏥 07.2026, 3. operacja. DaVinci. -
Popytaj w innych klinikach o środki. Dla mnie to jest nadal dziwne, że kliniki robią kwalifikacje i nagle w połowie roku nie mają funduszy. Owszem, zmienili sposób rozdzielania środków, ale jak widać coś nadal nie gra w tym systemie. Bo teraz macie ponad pół roku czekania tak naprawdę. Co z tego że porobisz badania na własną rękę, jak może sie okazać że lekarz będzie chciał wszystko na świeżo. Stracisz czas i kasę.Karoola wrote:Dziewczyny może wiecie jakie realne szanse są na wcześniejszą procedurę . byłam na kwalifikacji do programu IF , dostaliśmy się na pierwszej wizycie , jesteśmy na górze kolejki ale kasa się skończyła i po nowym roku możemy startować . Lekarz mówił że możemy szukać gdzieś indziej , ale nie miałam już na to przestrzeni . Mówił że czasem kasa znajduje się w ciągu roku , bo ktoś szybciej zakończy procedurę , bo dostaną więcej kasy itp . Czy macie doświadczenie, czy jest szansa że wcześniej się dostaniemy ?
Z jednej strony moze spoko , bo zmieniamy immunologa , nowe podejście , może jeszcze jakieś badania … a z drugiej zegar tyka ..:
Mam taki mętlik w głowie
Karoola lubi tę wiadomość
👩🦰84'
2007 naturals 11 tc 💔
2023 1IUI 6 tc💔 / 2-4IUI 👎
IVF:
I IVF 12/23 ❄️❄️❄️❄️ -> PGT-A ❄️❄️
03/24 FET 5.1.1👎
2x Ryeqo
08/24 FET 5.2.2 cb 💔
II IVF 10/24 ❄️
3x diphereline
04/25 FET 3.1.2 cb 💔
III IVF 06/25 ❄️ 5.2.2 ->PGTA ❌️
IV IVF 02/26 AZ FET 3.1.2 👎
V IVF 05/26 AZ FET 4.2.2 (intralipid, encorton) 🍀
β: 6dpt 36; 9dpt 209; 13dpt 1287; 15dpt 2214; 18dpt 5843 GS+YS; 25dpt CRL 5,7mm ❤️;
7+1 SOR krwawienie- crl 9,5mm❤️ - krwiak 🥺
7+5 crl 13.4mm
8+5 crl 2,18 cm 🥰
✖️Adenomioza, MTHFR i PAI hetero, KIR AA, brak tarczycy, NK19%, CD4+/CD8+, rozjechane cytokiny, CrossMatch 20%, Allo Mlr 0 ❌️
✔️CD138, CD56, kariotyp, MUCH, Helicobacter, CA125, celiakia, gastroskopia, antytrombina III, białko S, białko C, pasożyty, ANA, Ferrytyna, Homocysteina, B12, D3, immunoglobulina IgA
"Czasem od rozpaczy do pogodzenia się z losem trzeba pokonać bardzo długą drogę." -
domi_ wrote:My to wszystkie raczej jesteśmy tak długo w klinikach, że mają na nas dużo kasy zarezerwowane 😂
ale jak jeszcze regularnie udzielałam się na wątkach miesięcznych to tam raz na jakiś czas ten temat się pojawiał.
Możesz na czerwcowym wątku miesięcznym podpytać jak jest u innych w danej części kraju
może dziewczyny polecą Ci jakąś inną klinikę albo podzielą się doświadczeniem jak to było ostatnim razem z uzupełnieniem funduszy.
Edit. No chyba, że tutaj dziewczyny mają jakąś orientację 😉
To prawda, kliniki dla osób, które są już w programie raczej mają zarezerwowane pieniądze. Też się tym martwiłam, że nagle nie będzie dla nas kasy, ale mój dr mówił, że dla osób, które są już w programie muszą być pieniądze.
Karoola, domi_ lubią tę wiadomość
Starania od 11.2018
🧔♂️ 90: nieprawidłowy kariotyp: translokacja 14/21, oligozospermia
👱♀️ 93: AMH: (07.2023)- 2.96, (10.2025)-1.91
❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match luty 2025:30,1%, maj 2025:36.9%.
I IVF 12/2023
🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
➡️I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt: 13,50, 10dpt: CB 💔
II IVF 10/2024 (zmiana kliniki)
🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️
PGT-SR (zdrowy, trisomia 21, mozaika niskiego stopnia chromosomu 2)
➡️II FET 28/01/2025
Accofil, Smoflipid
BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163, 14dpt-115 💔
➡️III FET 28/04/2025
Immunosupresja,Accofil, Smoflipid
BetaHCG: 8dpt 15,30, 10dpt: CB 💔
III IVF 11.2025 🥚15 pobranych, 10 dojrzałych, ❄️❄️❄️
IV IVF 01.2026 🥚13 pobranych, 7 dojrzałych, ❄️❄️❄️❄️
(5 zdrowych, 1 mozaika, 1 nieinformatywny)
➡️IV FET 08.06.2026
BetaHCG: 8dpt-31,90, 10dpt-CB 💔 -
Karoola wrote:Dziewczyny może wiecie jakie realne szanse są na wcześniejszą procedurę . byłam na kwalifikacji do programu IF , dostaliśmy się na pierwszej wizycie , jesteśmy na górze kolejki ale kasa się skończyła i po nowym roku możemy startować . Lekarz mówił że możemy szukać gdzieś indziej , ale nie miałam już na to przestrzeni . Mówił że czasem kasa znajduje się w ciągu roku , bo ktoś szybciej zakończy procedurę , bo dostaną więcej kasy itp . Czy macie doświadczenie, czy jest szansa że wcześniej się dostaniemy ?
Z jednej strony moze spoko , bo zmieniamy immunologa , nowe podejście , może jeszcze jakieś badania … a z drugiej zegar tyka ..:
Mam taki mętlik w głowie
Do nowego roku to jeszcze bardzo dużo czasu, więc chyba na Waszym miejscu szukałabym kliniki, która zrobi szybciej kwalifikacje. Teraz kliniki blokują kasę dla par, które są w programie, więc ciekawe czy faktycznie od przyszłego roku moglibyście ruszyć, czy by to się znowu nie przeciągnęło. Tak jak Domi poleca podpytaj dziewczyn na wątku czerwcowym, lub na grupie „ In vitro w Polsce” na fb.
Milagro dobrze Ci napisała o tych badaniach. Niektóre przez pół roku mogą stracić ważność, więc nie wiadomo czy nie trzeba będzie ich powtórzyć.
Jednak jeśli zdecydujecie się czekać te pół roku to na pewno warto wdrożyć jaką suplementację, wyrównać niedobory itd.Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 12:16
Karoola, domi_ lubią tę wiadomość
Starania od 11.2018
🧔♂️ 90: nieprawidłowy kariotyp: translokacja 14/21, oligozospermia
👱♀️ 93: AMH: (07.2023)- 2.96, (10.2025)-1.91
❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match luty 2025:30,1%, maj 2025:36.9%.
I IVF 12/2023
🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
➡️I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt: 13,50, 10dpt: CB 💔
II IVF 10/2024 (zmiana kliniki)
🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️
PGT-SR (zdrowy, trisomia 21, mozaika niskiego stopnia chromosomu 2)
➡️II FET 28/01/2025
Accofil, Smoflipid
BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163, 14dpt-115 💔
➡️III FET 28/04/2025
Immunosupresja,Accofil, Smoflipid
BetaHCG: 8dpt 15,30, 10dpt: CB 💔
III IVF 11.2025 🥚15 pobranych, 10 dojrzałych, ❄️❄️❄️
IV IVF 01.2026 🥚13 pobranych, 7 dojrzałych, ❄️❄️❄️❄️
(5 zdrowych, 1 mozaika, 1 nieinformatywny)
➡️IV FET 08.06.2026
BetaHCG: 8dpt-31,90, 10dpt-CB 💔 -
Kurczę nie pomyślałam że to może się odwlec …
Wiadomo że jak się jest tyle lat w procesie oczekiwania na ciążę , to wszystkie suple które mogły być pewnie były 😅 więc raczej już nic nie pomogę , ale ciekawa jestem czy nowy immunolog coś wymyśli , co potrzebuje więcej czasu . Chyba poczekam do wizyty i pomyślę wtedy …
Dzięki dziewczynyWoczekiwaniu wrote:Do nowego roku to jeszcze bardzo dużo czasu, więc chyba na Waszym miejscu szukałabym kliniki, która zrobi szybciej kwalifikacje. Teraz kliniki blokują kasę dla par, które są w programie, więc ciekawe czy faktycznie od przyszłego roku moglibyście ruszyć, czy by to się znowu nie przeciągnęło. Tak jak Domi poleca podpytaj dziewczyn na wątku czerwcowym, lub na grupie „ In vitro w Polsce” na fb.
Milagro dobrze Ci napisała o tych badaniach. Niektóre przez pół roku mogą stracić ważność, więc nieświadomi czy nie trzeba będzie ich powtórzyć.
Jednak jeśli zdecydujecie się czekać te pół roku to na pewno warto wdrożyć jaką suplementację, wyrównać niedobory itd.Córka w 2013 r
2021- 2024 ciąże biochemiczne
Sierpień 2021 poronienie zatrzymane w 6 tyg 😥
Luty 2022 poronienie zatrzymane w 12 tyg/14tyg 😥 Antoś💔
Kir-AA
Accofil, heparyna, acard,
Zmiana leczenia
Szczepienia limfocytami !
Ciąża
Biochemiczna 2025
Marzec 2026 -doszczepienia , acard, heparyn— poronienie 6 tyg -
Milagro gratuluję

Krakovianqa niech to będzie udany transfer! piękna data do transferu:)
Cień bardzo z Tobą rezonuję, bo ja sama nie wiem czy jestem Wetaranką, ciągle Staraczką, czy odpuszczam. Jestem w takim impasie, totalnie nie wiemy w którą stronę iść. Mój mąż ucieka w pracę, ja siedzę sama z tymi decyzjami, bo wszystko zostawia mojej woli. A ja nie wiem co robić, komu ufać, czy ten nowy plan jest wart świeczki. W dodatku w czerwcu czeka mnie roczek bratanka, i ślub szwagra z narzeczoną w 6 miesiącu niechcianej ciąży. I to mnie wszystko przytłacza.....
krakowiankq, Milagro ❤️🩹, Szopka lubią tę wiadomość
Ona 38 lat-AMH 12.24. 0,9 08.25-1,42 Kir BX, Homocysteina 11,86❗️ 10.25. 13,8- 04.26
On 41 lat-morfoglia 0%❗️
Kariotypy prawidłowe
10-12. 24' 3×IUI ❌️
Styczeń 25-1 procedura-6🥚 1 zarodek 4.1.1
10.02. 1 Transfer beta 9dpt 0,3✖️
Marzec 25'-2 procedura 6🥚 1❄️3.2.2
22.05. 2 Transfer beta 6dpt 0,7✖️
Zmiana kliniki Invicta➡️Bocian
biopsja endometrium CD56 >200❌️
Cross Match-10.25 60,2%04.26-28,5
1/26'-3 procedura-Ovaleap 300 i Mensinorm 75, 6 🥚, 2 dojrzałe- 2 zarodki, 2 zdrowe po PGTA ❄️❄️
Immunosupresja -Equoral i Encorton -11tygodni
07.05.26- 3 Transfer, Encorton, Smoflipid, Accofil, Cyclogest,Duphaston,Besins 6dp beta 0,2✖️
✨️czyli tak wygląda nasz koniec...✨️ -
Ja dziś miałam histeroskopie w Barskiej.
Z dobrych wieści, to jajowody były drożne, nie ma adenomiozy. Usunięto mikropolipy i zrosty w obrębie szyjki macicy, które zasłaniały jej ujście w 50%.
Natomiast z obrazu histeroskopii dalej jest zapalenie, pomimo leczenia 3 miesiące temu ( przez 14 dni metronidazol i doksycylina). Czekam na wynik CD138, ale zapalenie dalej jest. Muszę porozmawiać z lekarką dlaczego jest ono takie przewlekłe, może męża jeszcze przebadać pod kątem jakiś bakterii, sama nie wiem.
Mary27 lubi tę wiadomość
10.2024
➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%
💉
I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)
I FET - beta < 0,1
II FET - 🍀🙏
A ch*j z tym wszystkim! -
Jeśli dalej jest w obrazie zapalenie to ja bym profilaktycznie mężowi też kazała brać antybiotyk.Loraa wrote:Ja dziś miałam histeroskopie w Barskiej.
Z dobrych wieści, to jajowody były drożne, nie ma adenomiozy. Usunięto mikropolipy i zrosty w obrębie szyjki macicy, które zasłaniały jej ujście w 50%.
Natomiast z obrazu histeroskopii dalej jest zapalenie, pomimo leczenia 3 miesiące temu ( przez 14 dni metronidazol i doksycylina). Czekam na wynik CD138, ale zapalenie dalej jest. Muszę porozmawiać z lekarką dlaczego jest ono takie przewlekłe, może męża jeszcze przebadać pod kątem jakiś bakterii, sama nie wiem.
Dostałaś od razu zalecenia kolejnej kuracji, czy czekacie na wyniki? Mi dr Janowiec na przewlekłe zapalenie dał Metronidazol i Unidox na 20 dni aż. Było ciężko ale skutecznie.👩🦰84'
2007 naturals 11 tc 💔
2023 1IUI 6 tc💔 / 2-4IUI 👎
IVF:
I IVF 12/23 ❄️❄️❄️❄️ -> PGT-A ❄️❄️
03/24 FET 5.1.1👎
2x Ryeqo
08/24 FET 5.2.2 cb 💔
II IVF 10/24 ❄️
3x diphereline
04/25 FET 3.1.2 cb 💔
III IVF 06/25 ❄️ 5.2.2 ->PGTA ❌️
IV IVF 02/26 AZ FET 3.1.2 👎
V IVF 05/26 AZ FET 4.2.2 (intralipid, encorton) 🍀
β: 6dpt 36; 9dpt 209; 13dpt 1287; 15dpt 2214; 18dpt 5843 GS+YS; 25dpt CRL 5,7mm ❤️;
7+1 SOR krwawienie- crl 9,5mm❤️ - krwiak 🥺
7+5 crl 13.4mm
8+5 crl 2,18 cm 🥰
✖️Adenomioza, MTHFR i PAI hetero, KIR AA, brak tarczycy, NK19%, CD4+/CD8+, rozjechane cytokiny, CrossMatch 20%, Allo Mlr 0 ❌️
✔️CD138, CD56, kariotyp, MUCH, Helicobacter, CA125, celiakia, gastroskopia, antytrombina III, białko S, białko C, pasożyty, ANA, Ferrytyna, Homocysteina, B12, D3, immunoglobulina IgA
"Czasem od rozpaczy do pogodzenia się z losem trzeba pokonać bardzo długą drogę." -
Ja dostałam na 14 dni, ale właśnie będę walczyć o ten antybiotyk dla męża też.Milagro ❤️🩹 wrote:Jeśli dalej jest w obrazie zapalenie to ja bym profilaktycznie mężowi też kazała brać antybiotyk.
Dostałaś od razu zalecenia kolejnej kuracji, czy czekacie na wyniki? Mi dr Janowiec na przewlekłe zapalenie dał Metronidazol i Unidox na 20 dni aż. Było ciężko ale skutecznie.
Ja już miałam taki zestaw w lutym na 14 dni10.2024
➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%
💉
I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)
I FET - beta < 0,1
II FET - 🍀🙏
A ch*j z tym wszystkim! -
Widzę, że skrócili do 14 dni leczenie.. walcz o leki dla męża, tak profilaktycznie.Loraa wrote:Ja dostałam na 14 dni, ale właśnie będę walczyć o ten antybiotyk dla męża też.
Ja już miałam taki zestaw w lutym na 14 dni
A robiłaś na świeżo MUCH i posiew tlenowe / beztlenowe? Może tu jest przyczyna zapalenia..👩🦰84'
2007 naturals 11 tc 💔
2023 1IUI 6 tc💔 / 2-4IUI 👎
IVF:
I IVF 12/23 ❄️❄️❄️❄️ -> PGT-A ❄️❄️
03/24 FET 5.1.1👎
2x Ryeqo
08/24 FET 5.2.2 cb 💔
II IVF 10/24 ❄️
3x diphereline
04/25 FET 3.1.2 cb 💔
III IVF 06/25 ❄️ 5.2.2 ->PGTA ❌️
IV IVF 02/26 AZ FET 3.1.2 👎
V IVF 05/26 AZ FET 4.2.2 (intralipid, encorton) 🍀
β: 6dpt 36; 9dpt 209; 13dpt 1287; 15dpt 2214; 18dpt 5843 GS+YS; 25dpt CRL 5,7mm ❤️;
7+1 SOR krwawienie- crl 9,5mm❤️ - krwiak 🥺
7+5 crl 13.4mm
8+5 crl 2,18 cm 🥰
✖️Adenomioza, MTHFR i PAI hetero, KIR AA, brak tarczycy, NK19%, CD4+/CD8+, rozjechane cytokiny, CrossMatch 20%, Allo Mlr 0 ❌️
✔️CD138, CD56, kariotyp, MUCH, Helicobacter, CA125, celiakia, gastroskopia, antytrombina III, białko S, białko C, pasożyty, ANA, Ferrytyna, Homocysteina, B12, D3, immunoglobulina IgA
"Czasem od rozpaczy do pogodzenia się z losem trzeba pokonać bardzo długą drogę." -
MagdaLena88 wrote:Milagro gratuluję

Krakovianqa niech to będzie udany transfer! piękna data do transferu:)
Cień bardzo z Tobą rezonuję, bo ja sama nie wiem czy jestem Wetaranką, ciągle Staraczką, czy odpuszczam. Jestem w takim impasie, totalnie nie wiemy w którą stronę iść. Mój mąż ucieka w pracę, ja siedzę sama z tymi decyzjami, bo wszystko zostawia mojej woli. A ja nie wiem co robić, komu ufać, czy ten nowy plan jest wart świeczki. W dodatku w czerwcu czeka mnie roczek bratanka, i ślub szwagra z narzeczoną w 6 miesiącu niechcianej ciąży. I to mnie wszystko przytłacza.....
Przykro mi, rozumiem to rozdarcie. Może to dziecko szwagra, choć nieplanowane, będzie kochane, choćby przez swoją ciocię. Wiem jednak, że to i tak boli.
Mnie dobija niemal codzienny widok takiej „patuski”, wiecznie w ciąży. Mijam ją w drodze do pracy. Nawet gdy zmieniam trasę, ona i tak gdzieś się napatoczy. Wtedy coś we mnie pęka.
Jestem wściekła, że ktoś taki, wiecznie z papierosem w ustach, ciągle zachodzi w ciążę. Prowadza synka do szkoły specjalnej, a od niej aż bije aura patologii. Kiedy ją widzę, aż się we mnie gotuje.
Mówię sobie, że nie pozwolę, żeby ktoś taki był matką, a ja nie. To taka mieszanka złości i rozpaczy.
I wtedy, choć wiem, że nie odpuszczę, jednocześnie opadam z sił pod ciężarem tej całej niesprawiedliwości.
Przepraszam jeśli brzmię ostro.
Co do męża to on może też mieć gonitwe myśli. Tylko tego nie pokazuje po sobie, jak to mężczyzna.
Trzymaj się. Liczę, że wytrwasz i się nie poddasz.
Totalnie_pogubiona, MagdaLena88, MalenaMi lubią tę wiadomość
40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
🧪 AMH 0,34
🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
💉 IVF od 2019 r.
→ 9 procedur IVF/ICSI
→ bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
→ 6 transferów ET/KET
→ 2× CB 🤍
→ VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
🧫 CD56 ↑ (54)
🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
→ V 2026: transfer na lekach immunologicznych
β-hCG: 0
Na tym zakończymy. -
Twój ból i żal jest zrozumiały.. Większość z nas przechodziła nie raz pewnie ten etap poczucia niesprawiedliwości. 🫂🫂Cień wrote:Przykro mi, rozumiem to rozdarcie. Może to dziecko szwagra, choć nieplanowane, będzie kochane, choćby przez swoją ciocię. Wiem jednak, że to i tak boli.
Mnie dobija niemal codzienny widok takiej „patuski”, wiecznie w ciąży. Mijam ją w drodze do pracy. Nawet gdy zmieniam trasę, ona i tak gdzieś się napatoczy. Wtedy coś we mnie pęka.
Jestem wściekła, że ktoś taki, wiecznie z papierosem w ustach, ciągle zachodzi w ciążę. Prowadza synka do szkoły specjalnej, a od niej aż bije aura patologii. Kiedy ją widzę, aż się we mnie gotuje.
Mówię sobie, że nie pozwolę, żeby ktoś taki był matką, a ja nie. To taka mieszanka złości i rozpaczy.
I wtedy, choć wiem, że nie odpuszczę, jednocześnie opadam z sił pod ciężarem tej całej niesprawiedliwości.
Przepraszam jeśli brzmię ostro.
Co do męża to on może też mieć gonitwe myśli. Tylko tego nie pokazuje po sobie, jak to mężczyzna.
Trzymaj się. Liczę, że wytrwasz i się nie poddasz.
To ja dodam do tego sytuację z wczoraj, wychodzę z kliniki, w windzie ze mną para świeżo po wizycie. Ona się pyta "zrozumiałeś wszystko?", na co on "a po co, to ty masz to rozumieć".. Winda mała, a ta babka ciśnie chłopa że ma się zaangażować bo nawet papierów nie czytał i nie wie co podpisał.. Wyszli przed klinikę i co mnie uderzyło wtedy najbardziej, oboje wyjęli fajki i stali i jarali. I miałam takie WTF?! to my tu dietki, miliony monet na suple, badania, itp, a tu kolejni co przyszli do kliniki na zasadzie "a chodź machniemy sobie invitro bo to takie proste".👩🦰84'
2007 naturals 11 tc 💔
2023 1IUI 6 tc💔 / 2-4IUI 👎
IVF:
I IVF 12/23 ❄️❄️❄️❄️ -> PGT-A ❄️❄️
03/24 FET 5.1.1👎
2x Ryeqo
08/24 FET 5.2.2 cb 💔
II IVF 10/24 ❄️
3x diphereline
04/25 FET 3.1.2 cb 💔
III IVF 06/25 ❄️ 5.2.2 ->PGTA ❌️
IV IVF 02/26 AZ FET 3.1.2 👎
V IVF 05/26 AZ FET 4.2.2 (intralipid, encorton) 🍀
β: 6dpt 36; 9dpt 209; 13dpt 1287; 15dpt 2214; 18dpt 5843 GS+YS; 25dpt CRL 5,7mm ❤️;
7+1 SOR krwawienie- crl 9,5mm❤️ - krwiak 🥺
7+5 crl 13.4mm
8+5 crl 2,18 cm 🥰
✖️Adenomioza, MTHFR i PAI hetero, KIR AA, brak tarczycy, NK19%, CD4+/CD8+, rozjechane cytokiny, CrossMatch 20%, Allo Mlr 0 ❌️
✔️CD138, CD56, kariotyp, MUCH, Helicobacter, CA125, celiakia, gastroskopia, antytrombina III, białko S, białko C, pasożyty, ANA, Ferrytyna, Homocysteina, B12, D3, immunoglobulina IgA
"Czasem od rozpaczy do pogodzenia się z losem trzeba pokonać bardzo długą drogę." -
Milagro ❤️🩹 wrote:Twój ból i żal jest zrozumiały.. Większość z nas przechodziła nie raz pewnie ten etap poczucia niesprawiedliwości. 🫂🫂
To ja dodam do tego sytuację z wczoraj, wychodzę z kliniki, w windzie ze mną para świeżo po wizycie. Ona się pyta "zrozumiałeś wszystko?", na co on "a po co, to ty masz to rozumieć".. Winda mała, a ta babka ciśnie chłopa że ma się zaangażować bo nawet papierów nie czytał i nie wie co podpisał.. Wyszli przed klinikę i co mnie uderzyło wtedy najbardziej, oboje wyjęli fajki i stali i jarali. I miałam takie WTF?! to my tu dietki, miliony monet na suple, badania, itp, a tu kolejni co przyszli do kliniki na zasadzie "a chodź machniemy sobie invitro bo to takie proste".
Brak mi słów. Zwykle mam dużo do powiedzenia, a teraz naprawdę nie wiem, co napisać.
Ja po frytkach raz na kwartał czy jednym Magnum mam wyrzuty sumienia, że zaburzam dietę. Palaczy omijam szerokim łukiem, żeby nawet przypadkiem nie nawdychać się dymu, a oni robią coś takiego. Dobrze, że jeszcze małpki nie wyjęli.
Przepraszam, ale ten świat ma naprawdę dziwne poczucie humoru. 😔💔
MalenaMi lubi tę wiadomość
40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
🧪 AMH 0,34
🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
💉 IVF od 2019 r.
→ 9 procedur IVF/ICSI
→ bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
→ 6 transferów ET/KET
→ 2× CB 🤍
→ VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
🧫 CD56 ↑ (54)
🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
→ V 2026: transfer na lekach immunologicznych
β-hCG: 0
Na tym zakończymy. -
Przysłowiowy nóż w kieszeni się otwiera się jak widzi takie rzeczy. Zaczęłam nawet pisać historię takiej kobiety ale skasowałam to bo było już zbyt makabryczne…
Nic z tego nie jest sprawiedliwe i chyba nie da się w tym sensu znaleźć 💔
W mrocznych chwilach trzeba szukać oparcia i nie zatracić się. Dla niektórych z nas może być to wiara, rodzina, przyjaciele czy ta społeczność tutaj. Nie jesteśmy same, ciągnijmy się wzajemnie do góry kiedy ciężko wstać 🫂
Cień, Milagro ❤️🩹, Woczekiwaniu, MagdaLena88, MalenaMi lubią tę wiadomość
👩 '96
PCOS, AMH 09.2024 10,8 -> 02.2026 6,9
profile ANA + ‼️cross 19,8% allo 30%
kariotypy ✅ mutacja MTHFR homozygotyczna
kir Bx obecny tylko 2DS1
histeroskopia ✅ CD138 5/10❔antybiotyki
🧑 '96
astenoteratozoospermia
starania od 09.2023
2024/2025 cykle stymulowane ❌3 x IUI ❌
09.2025 I IVF - 4 ❄️❄️❄️❄️
I-III FET - beta <0,1
20.04. IV FET ✨🤞🏻🍀(+metypred, accofil)
8dpt - 155 10dpt - 364 12dpt- 825 16dpt- 4039
21dpt- 19 104🥹 24dpt (6+1)CRL 0,46cm i 💓
8+0 CRL 1,67cm FHR 160bpm 11+4 5,2cm
felia test 🩵

-
Również mam taką patuskę, wiecznie w ciąży, która chyba mnie tropi, bo jest wszędzie widoczna.
Chociaż ja zaczęłam negatywnie reagować nawet na zwykłe kobiety w ciąży. Wystarczy, że partner idący obok ma piwny brzuch i od razu odpalam się, że jak to, dlaczego im się należy, a nam nie.
Niestety ciąża to nie nagroda za starania.
@Merci, piękny motylek:)
Pozdrawiamy z wgryzającym się Kropusiem:)
Yahu, MalenaMi lubią tę wiadomość
👱♀️88' 👱81' starania od 10.2022
IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
10.24 FET I 5.1.1❌
11.24 FET II 4.1.1❌
12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
04.25 FET IV 4.2.3❌
IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
antybiotyki, Zoladex✔️
02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270
usunięta przegroda, AMH 2,2
❌️endometrioza III, adenomioza
KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
♂️m.0% -
Ja mam podobnie, ganie się bardzo za te myśli, ale czasem są silniejsze.krakowiankq wrote:Również mam taką patuskę, wiecznie w ciąży, która chyba mnie tropi, bo jest wszędzie widoczna.
Chociaż ja zaczęłam negatywnie reagować nawet na zwykłe kobiety w ciąży. Wystarczy, że partner idący obok ma piwny brzuch i od razu odpalam się, że jak to, dlaczego im się należy, a nam nie.
Niestety ciąża to nie nagroda za starania.
@Merci, piękny motylek:)
Pozdrawiamy z wgryzającym się Kropusiem:)
U mnie w klinice wykonują jeszcze badania prenatalne na NFZ, i gabinet do tych badań jest na końcu korytarza, a wcześniej są gabinety lekarzy od niepłodności.
I tak nieraz paradują te pary w ciąży takie z wielką nadwagą, która na pewno nie jest efektem ciąży, niezdrowa cerą itp. A przed gabinetem siedzą pilnujące każdej pierdoły pary niemogące zajść w ciążę.
Milagro, Mucha mam świeże i czysto, nigdy nic nie wyszło. Pójdę na te posiewy jeszcze.
Rok temu miałam robiony mikrobiom macicy, i tam wyszedł 50 % paciorkowca, może to jest klucz.
Będę walczyć o antybiotyki dla męża, lata nie brał żadnego. Najwyżej jakoś je może załatwię.
Kropku Kraqowianki, wgryzaj się mocno do mamusi!Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 18:58
krakowiankq lubi tę wiadomość
10.2024
➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%
💉
I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)
I FET - beta < 0,1
II FET - 🍀🙏
A ch*j z tym wszystkim! -
Dziewczyny, ja się też melduję po histero w Barskiej. Obraz wskazuje na zapalenie, połowa macicy jest ok, a druga połowa już słabo, dużo zaczerwienień, obraz truskawkowy. Dr usunął plamki krwotoczne, które mogą wskazywać na początki adenomiozy podsluzówkowej..
Ja miałam już kilka razy antybiotykoterapię w związku z zapaleniem endometrium, ostatnią rok temu. W grudniu CD138 było 0/10, więc propozycja od dra Janowca jest taka żeby poczekać na aktualny wynik CD138, jeśli wyjdzie ok to robić Endobiome i sprawdzić jaki jest mikrobiom macicy i ewentualnie leczyć konkretny patogen, a jeśli tam też będzie ok to wtedy może być, że ten obraz jest po prostu spowodowany adenomiozą.
Loraa, ciekawe co powie nasza Pani doktor na Twoje i moje wyniki 🤷♀️ mi dr Janowiec nie chciał od razu dawać standardowego zestawu antybiotyków, więc będę czekać na wizytę co dalej i wyniki. Mi się wydaje, że w tych warunkach zarodki miały średnią szanse na prawidłowe zagnieżdżenie 😔 chciałam żeby coś wyszło podczas tego zabiegu, ale teraz mam jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi..✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny
03.2023 HSG niedrożne jajowody
10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
12.2023 FET cb 💔
05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
09.2024 FET 8/9 tc 💔
01.2024 FET 9+0 💔
05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
07.2025 FET PGT-A 6+0 💔
2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st
02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
Zoladex x2
04.2026 FET 4AA+4BB cb -
No to ja podobnie. Nie mogę utrafić tej przyczyny zapalenia.Rafiki wrote:Dziewczyny, ja się też melduję po histero w Barskiej. Obraz wskazuje na zapalenie, połowa macicy jest ok, a druga połowa już słabo, dużo zaczerwienień, obraz truskawkowy. Dr usunął plamki krwotoczne, które mogą wskazywać na początki adenomiozy podsluzówkowej..
Ja miałam już kilka razy antybiotykoterapię w związku z zapaleniem endometrium, ostatnią rok temu. W grudniu CD138 było 0/10, więc propozycja od dra Janowca jest taka żeby poczekać na aktualny wynik CD138, jeśli wyjdzie ok to robić Endobiome i sprawdzić jaki jest mikrobiom macicy i ewentualnie leczyć konkretny patogen, a jeśli tam też będzie ok to wtedy może być, że ten obraz jest po prostu spowodowany adenomiozą.
Loraa, ciekawe co powie nasza Pani doktor na Twoje i moje wyniki 🤷♀️ mi dr Janowiec nie chciał od razu dawać standardowego zestawu antybiotyków, więc będę czekać na wizytę co dalej i wyniki. Mi się wydaje, że w tych warunkach zarodki miały średnią szanse na prawidłowe zagnieżdżenie 😔 chciałam żeby coś wyszło podczas tego zabiegu, ale teraz mam jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi..
Albo to faktycznie od endometriozy.
A mówił Ci coś Dr. Na temat wyciszenia przed transferem?10.2024
➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%
💉
I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)
I FET - beta < 0,1
II FET - 🍀🙏
A ch*j z tym wszystkim! -
Musiałam aż dwa razy przeczytać, bo za pierwszym razem nie uwierzyłam… same brzydkie myśli cisnął mi sie do głowy i nie potrafię tego powstrzymać!Milagro ❤️🩹 wrote:Twój ból i żal jest zrozumiały.. Większość z nas przechodziła nie raz pewnie ten etap poczucia niesprawiedliwości. 🫂🫂
To ja dodam do tego sytuację z wczoraj, wychodzę z kliniki, w windzie ze mną para świeżo po wizycie. Ona się pyta "zrozumiałeś wszystko?", na co on "a po co, to ty masz to rozumieć".. Winda mała, a ta babka ciśnie chłopa że ma się zaangażować bo nawet papierów nie czytał i nie wie co podpisał.. Wyszli przed klinikę i co mnie uderzyło wtedy najbardziej, oboje wyjęli fajki i stali i jarali. I miałam takie WTF?! to my tu dietki, miliony monet na suple, badania, itp, a tu kolejni co przyszli do kliniki na zasadzie "a chodź machniemy sobie invitro bo to takie proste".👩,👦34 l.//starania >10 lat
Endometrioza 4 st, Adeno. '20 i '25 laparo.
AMH:0,45>0,66
MTHFR, PAI-1, Leiden, R2❌ Anemia
Kariotypy✔️ KIR BX: 2DS1,2DS2,2DS5✔️ 2DS3,3DS1❌ On HLA-c:C1,C2
CD138 ✔️ Cross match 26,7%>24,6%
Interleukin 6 4,3pg/ml⬆️ ANA1(+)
I procedura IMSI - 2023, krótki prot.
📅 11.2023 💉 5 kom.>>❄️❄️3AB, 5BC
FET I 12.2023 3AB CS, 12 dpt <0,1❌
FET II 07.2024 5BC CS, EG. 6 dpt <0,2❌
II procedura ICSI+FC - 2024, długi prot.
📅10.2024 💉 2 kom. >> ❄️3BB
FET III 11.2024 CS, EG, AH 9 dpt <0,2❌
III procedura ICSI+FC - 2025, długi prot. z hormonem wzrostu
📅31.01 💉 2 kom. >> ❄️❄️3BA, 3BB
FET IV 19.07.2025, 3BA CS, AH
Encorton, Clexane, Acard, Accofil, Prograf, Relanium, Prolutex, Besins, Utrogestan, Estrofem
6dpt 22,7, 9dpt 110, 12dpt 540, 20dpt 1902,9, 23dpt 1818, GS 0,48, 6+0 ciąża zatrzymana ❌
FET V 15.12.2025, 3BB CS, AH, 8dpt <0,2 ❌
💊Ryeqo od 01.03. 🏥 07.2026, 3. operacja. DaVinci. -
Loraa, Rafiki, miałyście minihistero tego samego dnia? 😅 wpadliście na siebie? 😉
Gdyby mi się zapalenie tak utrzymywało albo nawracała to chyba też bym nafaszerowała męża antybiotykami.
Ja dzisiaj dostałam wyniki ostatniego badania przed konsultacja anestezjologiczną, więc domyślam się, że piątkowa konsultacja powinna być tylko formalnością.
Swoją drogą byłam wczoraj na EKG, zapłaciłam prywatnie stówkę. Cała wizyta włącznie wykonaniem badania i uzyskaniem opisu trwała niecałe 5 minut. Opis zajmuje linijkę 😂
Jakby tak ten lekarz trzaskał same EKG to niezły hajs by ściągał. 🫣
To było najdziwniej wydane 100 zł w moim życiu 😂
👩,👦34 l.//starania >10 lat
Endometrioza 4 st, Adeno. '20 i '25 laparo.
AMH:0,45>0,66
MTHFR, PAI-1, Leiden, R2❌ Anemia
Kariotypy✔️ KIR BX: 2DS1,2DS2,2DS5✔️ 2DS3,3DS1❌ On HLA-c:C1,C2
CD138 ✔️ Cross match 26,7%>24,6%
Interleukin 6 4,3pg/ml⬆️ ANA1(+)
I procedura IMSI - 2023, krótki prot.
📅 11.2023 💉 5 kom.>>❄️❄️3AB, 5BC
FET I 12.2023 3AB CS, 12 dpt <0,1❌
FET II 07.2024 5BC CS, EG. 6 dpt <0,2❌
II procedura ICSI+FC - 2024, długi prot.
📅10.2024 💉 2 kom. >> ❄️3BB
FET III 11.2024 CS, EG, AH 9 dpt <0,2❌
III procedura ICSI+FC - 2025, długi prot. z hormonem wzrostu
📅31.01 💉 2 kom. >> ❄️❄️3BA, 3BB
FET IV 19.07.2025, 3BA CS, AH
Encorton, Clexane, Acard, Accofil, Prograf, Relanium, Prolutex, Besins, Utrogestan, Estrofem
6dpt 22,7, 9dpt 110, 12dpt 540, 20dpt 1902,9, 23dpt 1818, GS 0,48, 6+0 ciąża zatrzymana ❌
FET V 15.12.2025, 3BB CS, AH, 8dpt <0,2 ❌
💊Ryeqo od 01.03. 🏥 07.2026, 3. operacja. DaVinci.



