X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zespół LUF- czy komuś się udało?
Odpowiedz

Zespół LUF- czy komuś się udało?

Oceń ten wątek:
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A stosowaliście ten FertilMan Plus?

    anna85
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna85 wrote:
    Ewee a jaki plan na przyszły cykl? Idziesz na monitoring? Zastanowiłaś się nad IUI? Bo z tego co kojarzę to lekarz Ci proponował. czy raczej próbujesz jeszcze ze stymulacją?
    Ja też czekam na @ -może jutro, albo najpóźniej w sobotę przyjedzie :-) Domowymi sposobami próbuje przyśpieszyć wizytę ;-)

    Moja też przyjdzie lada dzień @
    Ja zmieniłam lekarza i on teraz chce mi jeszcze raz zrobić drożność. ( woli sam sprawdzić ) Dlatego na razie szczepienie, później wymazy i dopiero jak wszystko będzie ok to będziemy robić drożność, a później chyba próba inseminacji, muszę jeszcze z nim porozmawiać na ten temat.
    Stymulacji narazie nie, w następnym cyklu będziemy obserwować "naturę"
    Tak mój brał ten FertilMan i robiliśmy po tym badanie nasienia i wynik był lepszy. A i jeszcze istotna rzecz nie ma się przywiązywać do tych procentów istotne są też liczby. Jeśli rozumiesz o co mi chodzi :) jeśli nie to postaram się to wytłumaczyć jutro jaśniej. I to powiedział nam dobry na prawdę androlog. Że wyniki nasienia to muszą być interpretowane przez osobę co się na tym zna. Zaczął mnożyć dzielić pokazywać nam wykresy różne i suma sumarum wyszła że wyniki są całkiem dobre może nie super ale dobre.

    Ewee
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wiem o co Ci chodzi. Jeśli np morfologia jest 2% ale ogólna liczba plemników jest duża to te 2% z tej liczby to i tak dużo. Tylko zastanawiam się jaka musi być liczba plemników żeby przy takiej morfologi była wystarczająca. Nie wiem czy nie zamotałam? :-)
    U nas ogólna liczba to 83 mln (przy normie od 39 mln)żywotność coś kolo 73% i ruch też powyżej normy, ale jestem w pracy i nie za bardzo pamiętam.
    Żałuję że od razu po badaniach nie zapisałam się na wizytę do androloga - u nas nie ma a najbliższy w Lublinie.
    Ja jeszcze drożności nie miałam ale już mój lekarz o tym wspominał.

    anna85
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, oprócz procentów przy morfologii są podane liczby czyli np ma być 4% o prawidłowej budowie ale więcej lub równe 1,6mln. I my np nie mamy 4% ale jest ich 2,29 czyli powyżej 1,6 i to jest wynik prawidłowy :)
    Ja miałam już jedną drożność na NFZ ale jak obecnemu lekarzowi opisałam jak to wyglądało to stwierdził że robimy jeszcze raz. Przed tamtą nic żadnych badań nawet czystości pochwy. A teraz mam zrobić wszystko wymazy na różne bakterie, czystość, i szczepienie na wzw b. Ale podejrzewam że on też przygotowuje mnie pod kątem IUI.

    Ewee
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie że robi Ci taki porządny przegląd :-)
    U mnie rozkręca się @ wiec za 8 dni idę na wizytę, zobaczymy co powie.

    anna85
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lada chwila zaleje :( zaczynam ckl od 3 dnia z Clarzole, ale z 1 tabletka ciekawe czy taka dawka coś pomoże :(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, dawno mnie tu nie było, bo tak jak zapowiadałam robiłam sobie małą przerwę w staraniach. W marcu w ogóle zaprzestaliśmy leczenia i głowa trochę odpoczęła mi od nieustannych myśli kręcących się wokół owulacji, leków, dni płodnych itd... A dziś akurat dostałam @ więc zaczynam nowy cykl.
    Od tygodnia jestem znów na restrykcyjnej diecie niskowęglowodanowej, w tym tyg. wybieram się też na badania glukozy i insuliny w kierunku io (które oczywiście powinnam już dawno zrobić, ale nie było czasu ani kasy). Potem z wynikami przejdę się do mojej dr, zobaczymy co mi powie.
    Wczoraj z mężem ustalaliśmy plan działania na najbliższy czas i zdecydowaliśmy wspólnie, że w tym cyklu (kwiecień) jeszcze odpuszczamy sobie stymulację. Chciałabym dłużej pobyć na diecie, aby organizm "załapał" nowe warunki i może jakoś zaczął działać. Planuję wybrać się na usg ok. 14 dc i zobaczyć, czy coś urosło samo - jeśli tak to może zdecyduję się na zastrzyk. A jak nie to takie porządne starania (z aromkiem, ovitrelle, monitoringiem itd.) chcemy zacząć od następnego cyklu czyli od maja.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też odpuszczę ten cykl - miałam iść na monitoring ale chyba odpuszczę bo 8 i 9 dzień wypada mi w Wielką Sobotę i Niedzielę i coś czuje że nie zechce mi się jechać do ginekologa w Wielka Sobotę.

    anna85
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też ten cykl będzie chyba taki na pół gwizdka. Co prawda idę dziś na monitoring ( chociaż dziwi mnie to ponieważ kazał mi przyjść między 2 a 5 d.c ) co on tam zobaczy. Nigdy nie chodziłam na monitoring tak wcześnie.
    Ale później nie wiem kiedy następny raz no bo święta...

    Ewee
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Mnie lada chwila zaleje :( zaczynam ckl od 3 dnia z Clarzole, ale z 1 tabletka ciekawe czy taka dawka coś pomoże :(
    Olciaa clarzole to jest chyba też letrozol tak jak mój aromek - mi po nim dość ładnie jajca rosły, tyle że ja brałam 2 tabl. dziennie.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Olciaa clarzole to jest chyba też letrozol tak jak mój aromek - mi po nim dość ładnie jajca rosły, tyle że ja brałam 2 tabl. dziennie.

    właśnie obawiam się, że moja dawka może być za mała. Ale lodzę się, że może mój organizm coś się wreszcie ogarnął i z tak małą dawką da rade. Ale kto wie.

    Mi te święta, też zaburzają wszystko :( może się okazać ze w ogóle do mojego lekarza się nie dostanę, później jedziemy na urlop więc nie będę mogła sprawdzić czy pęcherzyk pękł :(


    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczko jak cykl? Brałaś teraz lek?

    U mnie dawka chyba za mała?! pęcherzyk jest tylko jeden na prawym w 12dc miał 14mm, endo 7.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa ja ten cykl bez żadnych leków, sama dieta (tylko femibion biorę i wit. D). No i zobaczymy co będzie, bo dopiero w poniedz. idę na podgląd - dam znać co i jak. To będzie 15 dc.
    A zrobiłam sobie w pt badania glukozy i insuliny na czczo - wg danych z labu wszystko mam w normie:
    glukoza 79,0 mg/dl (norma od 70,00 do 99,00)
    insulina 6,1 µIU/ml (norma od 2,0 do 25,0)
    Ciekawe czy jakiś wpływ na te wyniki miało to, że od 3 tyg jestem na diecie niskowęglowodanowej. Zobaczymy co powie moja dr w poniedziałek.

    Olcia może ten Twój pęcherzyk jeszcze podrośnie? Kiedy idziesz na następny monit?

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki
    Jestem w ciężkim pozytywnym szoku :).U mnie Pękło! po 1 dawce Ovitrelle. Pewnie nie będę miała tyle szczęścia. Ale jest kroczek do przodu.

    Olciaa
    Dokładnie może jeszcze podrośnie może owulacja się zapowiada np na 16 dzień no to ma jeszcze 4 dni :)

    calineczka88
    Daj znać koniecznie co tam zobaczysz w poniedziałek :)

    calineczka88 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko już się zaczynam martwić :( jak to tylko taka jednorazowa akcja z tym pęknięciem po ovitrelle.

    Ewee
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    Cześć Kobietki
    Jestem w ciężkim pozytywnym szoku :).U mnie Pękło! po 1 dawce Ovitrelle. Pewnie nie będę miała tyle szczęścia. Ale jest kroczek do przodu.

    Olciaa
    Dokładnie może jeszcze podrośnie może owulacja się zapowiada np na 16 dzień no to ma jeszcze 4 dni :)

    calineczka88
    Daj znać koniecznie co tam zobaczysz w poniedziałek :)

    Wspaniałe wieści!!!!!

    anna85
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaję relację z dzisiejszej wizyty (15dc): 2 pęcherzyki ok. 17 mm, endo 8mm. Dr mówi, że jak na naturalny cykl jest całkiem ładnie, mam przyjść w środę na ewentualny zastrzyk.
    Ja osobiście nie jestem zachwycona bo te pęcherzyki tak średnio wyglądają, strasznie krzywe są, a to zawsze nie zwiastowało dobrych wyników (takie krzywe nie chciały pękać), no ale może jak na naturalny cykl bez żadnych wspomagaczy to nie jest źle.
    Zobaczymy, co będzie w środę...

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    Cześć Kobietki
    Jestem w ciężkim pozytywnym szoku :).U mnie Pękło! po 1 dawce Ovitrelle. Pewnie nie będę miała tyle szczęścia. Ale jest kroczek do przodu.

    Olciaa
    Dokładnie może jeszcze podrośnie może owulacja się zapowiada np na 16 dzień no to ma jeszcze 4 dni :)

    calineczka88
    Daj znać koniecznie co tam zobaczysz w poniedziałek :)
    Wow,super :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Zdaję relację z dzisiejszej wizyty (15dc): 2 pęcherzyki ok. 17 mm, endo 8mm. Dr mówi, że jak na naturalny cykl jest całkiem ładnie, mam przyjść w środę na ewentualny zastrzyk.
    Ja osobiście nie jestem zachwycona bo te pęcherzyki tak średnio wyglądają, strasznie krzywe są, a to zawsze nie zwiastowało dobrych wyników (takie krzywe nie chciały pękać), no ale może jak na naturalny cykl bez żadnych wspomagaczy to nie jest źle.
    Zobaczymy, co będzie w środę...
    Naturalny cykl i 2 pecherzyki :) bardzo dobrze :) jestem zdziwiona ze wiesz jak wyglądają, ja nigdy nie pytałam.


    Monitoringu nie mam bo jestem na urlopie, ale dupa będzie z tego, bo śluz kremowy bez oznak płodnego :( znów dopAada mnie zrezygnowanie :(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Olciaa
    Z tym śluzem to też różnie bywa, raz jest mało, raz wcale. Ja nie raz miałam tak że śluzu prawie wcale, a na monitoringu mi mówiono o jaki ładny śluz estrogenny a później i tak okazywało się że nie pękło.

    Ewee
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ