🌨️❄️ Zimowe Mamy 2026 – po długiej drodze do marzenia ❄️🌨️
-
WIADOMOŚĆ
-
Iwkaaa wrote:Lunkaaway gratuluję 🫶 życzę dalej spokojnej ciąży
Była położna, niestety mały spadł z wagi, straciłam z nerwów mleko, tak myślałam
Niestety nie mam siły walczyć o laktację, przechodzę na mm, dostał od ręki i zjadł całą butle na raz... 😪
Jutro rano mam wizytę u pediatry i mam dostać skierowanie na krew mocz itd położna mówi że sprawdzimy czy wszystko w środku gra, mam nadzieję że tak.
Trochę mi ulżyło bo młody zjadł i pospał 3h a tak ja siedziałam zapłakana kłębek nerwów z suszarką w ręku aby go wyciszyć
Znam ten ból. Sama straciłam pokarm tak naprawdę przez nerwy.
Ale dla maleństwa najważniejsza jest szczęśliwa mama więc lepiej dać mm i mieć fajne macierzyństwo niż katować siebie i dziecko brakiem pokarmu ❤️.
Trzymam kciuki żeby twraz miał ladne spanie 😘😘
Monixma, zieloneswiatlo lubią tę wiadomość
Staranie od 2017
03.2020- cb
👧:29lat
endomkit ✅
Amh 3.2 ✅
HSG- ❌(po HSG 👌)
Kir AA 😧
👦:34lat
Morfologia 3%
Koncentracja: 277.58 mln/ml
Całkowita liczba: 721.72 mln/ml
Klinika: 07.2024
sierpień IUI ❌
Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
Luty: Start 2 procedura
(Bemfola + orgalutran)
12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
Zapalenie❌- wyleczone 💪
28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9
🎀👶🎀10.02.2026
"Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi" -
Pat87 wrote:Hej, mam pytanie do tych mamusi, których maluchy mają szczepienie na rotawirusy za sobą.
Czy Wasze maluchy bardzo męczył brzuszek? I jak długo niedogodności się utrzymywały?
Podpytałam koleżanki, której młody w lutym miał szczepienie, i u nich było ciężko. Przez miesiąc biegunki i w końcu szpital.
Wolę podpytać i tu, żeby wiedzieć na co się szykować 🫣
Tak my mamy problem szczepienie 22.04 i po tygodniu mała zaczęła okropnie ulewać cieknie po mnie i na podłogę teraz już jest lżej ale i tak jest to nasilone do tego raz zaparcia i bardzo biegunkowa kupa. Teraz zostało już tylko ulewanie
A jeśli mogę zapytać z jakiego powodu wylądowali w szpitalu ?13.12.2024 punkcja = 8 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
7.01.2025 I transfer ❄️
12.01.2025 na teście ⏸️
15.01.2025 🔬🩸
8dpt - B-HCG 48,1 PROG 28,9
10dpt - B-HCG 55,4 PROG 31
13dpt - B-HCG 8,8
23.06.2025 II transfer ❄️
01.07.2025 🔬🩸
8dpt - B-HCG 68,8 PROG 22,9
10dpt - B-HCG 186 PROG 26
12dpt - B-HCG 525,4 PROG 30,45
14dpt - B-HCG 1392,8 PROG 25,86
28dpt - CRL 0,47cm i 🩷 Baby Girl Zuza
38dpt - CRL 1,50cm
10tc - CRL 3,38cm

-
Lunkaaway wrote:
Jest piękna 🩷
TWOJA WYCZEKANA 🩷 To było Wam pisane 🍒♥️
Lunkaaway, Miwka lubią tę wiadomość
👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻♂️35l zdrowy
🖇 Starania z przerwami od 10/2019
🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).
☘️ I IVF 07/2023 ❄️
08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).
☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).
4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼
Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷 -
Iwkaaa wrote:Wiem dziewczyny że ostatnio tylko narzekam ale niestety nie mam dobrych przemyśleń
Już nie wiem co mam robić, mały płaczę i płaczę śpi tylko na rękach albo na spacerze na dworze bo w domu w wózku nie chce a teraz pada więc co mam zrobić...
Nie mam sily, nie mam mocy nie mam jak zjeść ani nic. Mam już nerwy że nie mogę zasnąć i mam rozwolnienie a te nerwy oddaje jemu i nie wiem czy przypadkiem z tego wszystkiego tracę mleko. Dziś mąż poszedł po butelke i mm o 12 będzie położna może coś wymyśli.
Mam do siebie żal i wyrzuty sumienia że nie umiem się nim zająć 😪
a gdyby chodziło o Twoją najlepsza przyjaciółkę to co byś jej doradziła? Może żeby była dla siebie bardziej łaskawa, dala sobie czas po porodzie, a może byś jej powiedziała,że to połóg i wszystko minie? Myśl o sobie jak o właśnie najlepszej przyjaciółce 🩷 na prawdę robisz dużo! Takie maluchy potrzebują czasem więcej czasu, żeby zadomowić się w tym świecie i to nie jest absolutnie Twoja wina.
Ten początkowy okres to serio pożar w burdelu taki stan, gdzie nie wiesz gdzie włożyć ręce. Olej chałupę, jak będzie mniej czysto nic się nie stanie, dojadaj gotowymi rzeczami, nawet jakby to miał być owoc banan,.popity kefirem. Musisz mieć siłę.
A to wszystko się ustabilizuje, z każdym dniem będzie lepiej!
I narzekaj. Po to tu jesteśmyWiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 19:39
Monixma, Kluska, Puszkina, Lilithgirl, Iwkaaa, Santi_14, Dariana lubią tę wiadomość
👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻♂️35l zdrowy
🖇 Starania z przerwami od 10/2019
🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).
☘️ I IVF 07/2023 ❄️
08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).
☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).
4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼
Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷 -
Visenna 2.0 wrote:My mamy za sobą dwie dawki- kompletnie żadnych reakcji po szczepieniu.
U mnie po pierwszej dawce była nerwowa jeden dzień, ulewala a po drugiej brak skutków ubocznych👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻♂️35l zdrowy
🖇 Starania z przerwami od 10/2019
🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).
☘️ I IVF 07/2023 ❄️
08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).
☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).
4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼
Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷 -
BangBang wrote:Tak my mamy problem szczepienie 22.04 i po tygodniu mała zaczęła okropnie ulewać cieknie po mnie i na podłogę teraz już jest lżej ale i tak jest to nasilone do tego raz zaparcia i bardzo biegunkowa kupa. Teraz zostało już tylko ulewanie

A jeśli mogę zapytać z jakiego powodu wylądowali w szpitalu ?
Młody miał ciężkie biegunki i z wagi lekko zaczął spadać, pediatra do szpitala ich skierował i młodemu podejrzenie alergii wyszło. Gastrolog wydał im zaświadczenie, że mają nie przyjmować drugiej dawki.
Mam nadzieję, że mała lekko to przejdzie.🧔♂️82r. 👩🦰87r.
Starania od 2016r.
2018-2019 7 IUI 💔
Gyncentrum/Bocian
2020-2024 - 4IVF - 7 FET - 1 cb 💔.
Genotyp hamujący KIR, NK 15%.
Cross-match 50%➡️25%➡️6%, Allo-MLR 29%➡️0%
Brak ❄️, decyzja o AZ
2024 Angelius dr GM❤️🍀
18.04.2024 - FET 8 - AZ(1) 💔
28dpt(6tc)- puste jajo💔💔
Zespół fosfolipidowy-ok, LCT 23% 👎
23.09.2024 - FET 9 - AZ(2) 💔
25.11.2024 - laparotomia - usunięcie mięśniaka
14.04.2025 - FET 10 - AZ(3) 5AA💔
Naturalls 🥹
26.07 32dc⏸️ beta 1756,60
7+1 1,07cm, jest 💓
8+4 crl 2,20cm 💓
10+4 crl 3,94cm 💓
12+0 I prenatalne, wszystko ok ❤️
15+4, FeliaTest, zdrowa 🩷
20+4 II prenatalne, wszystko ok❤️🩷
31+0 III prenatalne, wszystko ok❤️🩷
23.03.2026 Liliana😍❤️🩷

-
Dziewczyny, jakie probiotyki podajecie swoim maluchom? Skończyła nam się bio gaia i Pani pediatra na wizycie patronazowej polecała nam jakiś, ale zapomniałam zapisać nazwę i nie pamiętam 🤦🏼♀️🤦🏼♀️👱🏼♀️ 29
Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
🙍♂️32
Niedoczynność tarczycy
Ciężka oligozoospermia
Kariotyp ✅Region Azf ✅
I Procedura krótka, ICSI
05.05.2025- start stymulacji
16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243

-
Andzia, jak sobie poradziłaś z tym, że Twoja córka chciała mieć ciągle głowę do snu na tej samej stronie? U nas to samo🙈
Rita23 lubi tę wiadomość
👱🏼♀️ 29
Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
🙍♂️32
Niedoczynność tarczycy
Ciężka oligozoospermia
Kariotyp ✅Region Azf ✅
I Procedura krótka, ICSI
05.05.2025- start stymulacji
16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243

-
Dzięki laski za wsparcie 🫶🫶
Powiem Wam że już sama nie wiem o co chodzi.... byłam dziś u dr i wychodzi że mały jednak przybrał na wadze i to ładnie przybrał... położna chyba za zepsutą wagę 🙈 dobowo 38gram
Tylko pytanie dlaczego on tak płacze i odrywa się od piersi
Czy to ten mój stres???
Dlaczego ja nie mogę go odłożyć muszę przecież jeść albo iść się umyć....
Mały jest zdrowy osłuchowo ale dała mi skierowanie na crp i krew i mocz żeby sprawdzić
Mówi żebym karmiła dalej piersią i dopojała mm kazała brać delicol i espumisan zrobić badanie i przyjść za 2 dniWiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 09:55
-
A nosidło albo chusta ?Iwkaaa wrote:Dzięki laski za wsparcie 🫶🫶
Powiem Wam że już sama nie wiem o co chodzi.... byłam dziś u dr i wychodzi że mały jednak przybrał na wadze i to ładnie przybrał... położna chyba za zepsutą wagę 🙈 dobowo 38gram
Tylko pytanie dlaczego on tak płacze i odrywa się od piersi
Czy to ten mój stres???
Dlaczego ja nie mogę go odłożyć muszę przecież jeść albo iść się umyć....
Mały jest zdrowy osłuchowo ale dała mi skierowanie na crp i krew i mocz żeby sprawdzić
Mówi żebym karmiła dalej piersią i dopojała mm kazała brać delicol i espumisan zrobić badanie i przyjść za 2 dni
Mnie to na prawdę ratowało w pierwszych 2 miesiącach jak młodego nie mogłam odłożyć.
Z kąpaniem to do dzisiaj mam problem 🤣 bo co wchodzę do prysznic to mały się drze 🙈START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
HSG, laparo, histero, IUI
01.2016 I ICSI 🙁 7A1
05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
06.2020 III IMSI 0
06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
14.02.2022 FET 3aa
6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
25dpt ❤️ 6t2d
12+5 usg prenatalne OK 👧
22+2 połówkowe Ok 👧
30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
---
22.07.2024 FET 🙁 5bb
16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
03.2025 V IVF - 2aa ❄️
29.05.2025 FET 2aa ostatni
6dpt ⏸
7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
12+5 usg prenatalne OK 👦
21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026 -
Z tańszych to najlepszy jest bio Gaja ale teraz jest mega probiotyk z best lab dla dzieci ale trochę kosztujeMonixma wrote:Dziewczyny, jakie probiotyki podajecie swoim maluchom? Skończyła nam się bio gaia i Pani pediatra na wizycie patronazowej polecała nam jakiś, ale zapomniałam zapisać nazwę i nie pamiętam 🤦🏼♀️🤦🏼♀️
Niemowlakom standartowo daje się 5 kropli, ja chyba mojemu zamówię jak skończy się bio Gaja
https://bestlab.com.pl/pl/suplementy-diety/bestbiotic-junior
Monixma lubi tę wiadomość
START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
HSG, laparo, histero, IUI
01.2016 I ICSI 🙁 7A1
05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
06.2020 III IMSI 0
06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
14.02.2022 FET 3aa
6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
25dpt ❤️ 6t2d
12+5 usg prenatalne OK 👧
22+2 połówkowe Ok 👧
30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
---
22.07.2024 FET 🙁 5bb
16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
03.2025 V IVF - 2aa ❄️
29.05.2025 FET 2aa ostatni
6dpt ⏸
7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
12+5 usg prenatalne OK 👦
21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026 -
Monixma wrote:Andzia, jak sobie poradziłaś z tym, że Twoja córka chciała mieć ciągle głowę do snu na tej samej stronie? U nas to samo🙈
Jak ją usypiałam to głowę układałam na tą stronę której ona nie lubiła.
Jak w nocy budziła się na karmienie to tak karmiłam żeby miała głowę skierowaną w tą stronę której nie lubi (potrafiłam w nocy poprawiać jej głowę jak spała).
Jak leżała/spała na mnie to układałam jej głowę tak żeby patrzyła w tym kierunku w którym nie lubi.
Jak leżała na plecach też jej układałam głowę w tą stronę którą nie lubiła- często robiłam tak że twarzą była wtedy do okna bo lubi patrzeć na światło.
Fizjoterapeutka kazała mi często stawać od strony której młoda nie lubi mieć głowe i powiedziała że mogę sobie kupić tą specjalną poduszkę albo wziąć pieluchę zrobić z niej okrąg i ułożyć w środek głowę tak żeby leżała delikatnie na boku oczywiście na ten bok który nie lubi 😊
Młoda śpi w dostawce a ja mam taką schizę że muszę widzieć jej twarz więc co noc przekładałam ją w dostawce- raz głowę miała równo z moją głową a raz głowę miała tam gdzie miała wcześniej nogi (zawsze tak żeby była twarzą do mnie).
Jak była mniejsza to się aż tak nie wierciła głową a teraz jest gorzej ją upilnować bo dalej lubi patrzeć na prawą stronę 🫣
W dzień jak leżymy na macie to nad matą wisi jej kołyska i zawsze układam ją tak żeby patrzyła na kołyskę z tej perspektywy z której nie lubi 😊
Monixma, Rita23 lubią tę wiadomość
Staranie od 2017
03.2020- cb
👧:29lat
endomkit ✅
Amh 3.2 ✅
HSG- ❌(po HSG 👌)
Kir AA 😧
👦:34lat
Morfologia 3%
Koncentracja: 277.58 mln/ml
Całkowita liczba: 721.72 mln/ml
Klinika: 07.2024
sierpień IUI ❌
Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
Luty: Start 2 procedura
(Bemfola + orgalutran)
12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
Zapalenie❌- wyleczone 💪
28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9
🎀👶🎀10.02.2026
"Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi" -
Uffff - zaktualizowałam pierwszą stronę, już jest porządek i wszystko co trzeba uwzględnione ☺️
Rakieta - ogromne gratulacje, kolejny mały cud już na świcie 🩷 Witamy Nel i życzymy zdrówka i pięknego życia już we trojke 🤍
Lunka - tak się cieszę że wszystko dobrze po prenatalnych, gratuluję córeczki 🤍oczywiście dopisałam Cię na 1 stronie ☺️
Muczylando - w sumie to u mnie podobne sposoby jak napisała Ania. Ja swego czasu dużo karmiłam w pozycji biologicznej. Działało też ręczne odciągnięcie mleka w pieluchę tetrowa (nazywam to „wydojeniem się”🫣) przed karmieniem z danej piersi. Plus odbijanie dziecka po karmieniu, albo nawet w trakcie przy zmianie piersi, np u nas przy tym hiperwyplywie ciężko było o idealną technikę więc zdarzało się młodemu łykać dużo powietrza. Trzeba przeczekać do stabilizacji laktacji, później jest trochę lepiej (u mnie jako taka stabilizacja dopiero po ponad 2 miesiącach była), ale niestety np teraz w weekend majowy napilam sie Karmi bo miałam ochotę i skończyło się to tryskającą fontanną wiec już wiem ze nie mogę 🫣 Synek się wtedy odrywa, ja muszę odciągnąć trochę mleka w pieluszkę dopóki się nie uspokoi wypływ. Do tej pory mamy ulewanie i refluks, a karmienia są co 2,5 godz w dzień o co 3-4 godz w nocy, z tym że teraz karmie już z jednej piersi na karmienie, i za zwyczaj Olo najada się w 5-9 min, a to już kawał chłopa jest, więc tego mleka nadal dużo.
Przepraszam dziewczyny że tak mnie tu mało, ale dziecko mi dorasta 😁 Olo ma ponad 7kg i nosimy rozmiar 74 🫣Nadal zmagamy się z refluksem ale dostaliśmy zalecenie syropu Gastrotuss Baby i trochę pomaga, przynajmniej widzę że dziecko się mniej męczy. Dodatkowo, Olo zaczyna mi się przemieszczać - kombinuje z obrotami w każdą stronę no i pełza, więc skończyło się jedzenie na spokojnie kiedy on się bawi leżąc na pleckach 🤭 Bo jak mama nie patrzy to głośno protestuje miaucząc jak kot, piszcząc i wołając „meme” 😁 Byliśmy u fizjo na kontroli i jak na swój wiek i wcześniactwo jest super. No i dużo gada, wydaje bardzo dużo dźwięków, już powoli nawet jakieś nieśmiałe sylaby się pojawiają (wspomniane już meme, lala, mimi, no urocze to jest), są też wesołe piski z zadowolenia albo gdy bawimy się i mam twarz blisko niego 🥹 Patrzenie na pogodne, wesołe dziecko trochę rekompensuje pobudki w nocy co 3 godz, choć wiadomo że wolałabym przespać choć jedną noc 🤭 ale na szczęście ładnie usypia w łóżeczku na sen nocny, potem pobudka tylko na jedzenie i po 15 min śpi znowu w dostawce.
Chodzimy z Olem na śniadania na mieście, zaraz zaczynamy sezon wycieczkowy (samochodem 200 km już ma za sobą), codziennie dużo spacerujemy,. Mieliśmy ambitne plany żeby po 3 miesiącach gdzieś lecieć ale z uwagi na to jakie dziecko się trafiło - czułam że to nie będzie dobry moment. Teraz planujemy pierwszy lot samolotem w okolicy czerwca, będzie miał ok 6 miesięcy. No i tak to leci u nas 😁
Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 13:05
Muczylando, Iwkaaa, Thoruviel, wombi, Monixma, Pat87, Rita23, Rakieta_P🚀, Dariana lubią tę wiadomość
• 2021: 1cs ciąza naturalna, 10tc poronienie, zaśniad groniasty częściowy💔
• 2023-2024: IVF nr 1, 2 i 3.
• 2025 IVF nr 4 -> 22.04.25 IV FET ❄️ 4AB, beta 7dpt: 90.77, 24dpt: serduszko bije
✨ 16.12.25 19:27 Witaj na świecie Synku ❤️ ✨
Wcześniak 36+5, próba SN zakończona CC, 2930g i 57cm szczęścia, Apgar 10/10

-
Musiałam zrobić Oldze badanie moczu, bo pediatra stwierdził, że to konieczne, ponieważ ja w ciąży miałam bakterie w moczu. Wyszły podwyższone leukocyty wynik 30 (Norma 0-
. Jutro będę to konsultować z pediatrą. Czy któraś z Was miała podobny wynik? Jakie było postępowanie i ewentualne leczenie? Olga nie ma żadnych objawów zapalenia dróg moczowych. Moczy odpowiednią ilość pieluch, przybiera na wadze i jest aktywna, brak gorączki. Juz się naczytałam, że przy takim maluchu moze być konieczna hospitalizacja🙈🙈
👱🏼♀️ 29
Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
🙍♂️32
Niedoczynność tarczycy
Ciężka oligozoospermia
Kariotyp ✅Region Azf ✅
I Procedura krótka, ICSI
05.05.2025- start stymulacji
16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243

-
Iwkaaa wrote:Dzięki laski za wsparcie 🫶🫶
Powiem Wam że już sama nie wiem o co chodzi.... byłam dziś u dr i wychodzi że mały jednak przybrał na wadze i to ładnie przybrał... położna chyba za zepsutą wagę 🙈 dobowo 38gram
Tylko pytanie dlaczego on tak płacze i odrywa się od piersi
Czy to ten mój stres???
Dlaczego ja nie mogę go odłożyć muszę przecież jeść albo iść się umyć....
Mały jest zdrowy osłuchowo ale dała mi skierowanie na crp i krew i mocz żeby sprawdzić
Mówi żebym karmiła dalej piersią i dopojała mm kazała brać delicol i espumisan zrobić badanie i przyjść za 2 dni
Pamiętam nasze początki i wyglądały tak samo. Brak możliwości wyjścia nawet do toalety, ja byłam wykończona. Bobas potrzebowal niesamowicie duzo przytulania, nawet jest tak do tej pory, ze jak jesteśmy sami to ciezko cokolwiek zrobić. Jesli chodzi o karmienie piersią i prężenie sie - nam pomogła fizjo/osteopata, mial wzmozone napięcie gdzieś przy brodzie
Pamiętaj, ze z tygodnia na tydzien bedzie coraz lepiej. A cztery kąty kiedyś się posprząta 😅 -
95Kama wrote:I jeszcze zapytam, z jakich względów podajecie probiotyki dzieciom? 🤔 sama szukałam dla mojego, ale pediatra i polozna odradzali
Ja jak dziś byłam u pediatry to mi również odradziła.
Mi zaleciła położna przy tym gazach -
Girls, powiem Wam tak przy 2 dzieci karmienie piersią wymaga bardzo wiele wysiłku, my niestety jesteśmy sami, nie ma kto mi zawieźć córki do przedszkola lub odebrać a młody wydziera się w foteliku czy wózku, mąż wraca z pracy to robi zakupy, bawi się młodą lub idzie z nią na trening lub basen. Nie mam kiedy prania wstawić i innych podstawowych rzeczach bo przecież nie mówię myć okna czy plewić w ogródku 🤦♂️
Jak córka była mała to mogłam oddać się jej całkiem na kp teraz niestety logistycznie przy tak płaczącym dziecku to niemożliwe więc chyba odejdę całkiem od kp i przejdę na mm bo widzę że młody się wycisza bo jest najedzony i można go odłożyć no i ja jestem spokojniejsza.
Jutro idę z maluszkiem na badanie krwi i moczu i w piątek wizyta.
A ktoś poleca jakieś konkretne mm ? Narazie kupiłam to co pisała Wombi, bebilon comfort. -
Nie patrz na innych tylko na Waszą wygodę u komfort jako rodzina.Iwkaaa wrote:Girls, powiem Wam tak przy 2 dzieci karmienie piersią wymaga bardzo wiele wysiłku, my niestety jesteśmy sami, nie ma kto mi zawieźć córki do przedszkola lub odebrać a młody wydziera się w foteliku czy wózku, mąż wraca z pracy to robi zakupy, bawi się młodą lub idzie z nią na trening lub basen. Nie mam kiedy prania wstawić i innych podstawowych rzeczach bo przecież nie mówię myć okna czy plewić w ogródku 🤦♂️
Jak córka była mała to mogłam oddać się jej całkiem na kp teraz niestety logistycznie przy tak płaczącym dziecku to niemożliwe więc chyba odejdę całkiem od kp i przejdę na mm bo widzę że młody się wycisza bo jest najedzony i można go odłożyć no i ja jestem spokojniejsza.
Jutro idę z maluszkiem na badanie krwi i moczu i w piątek wizyta.
A ktoś poleca jakieś konkretne mm ? Narazie kupiłam to co pisała Wombi, bebilon comfort.
Na prawdę nie każde dziecko musi być karmione piersią. Ja Cię kompletnie rozumiem bo z Julka miałam trudnie logistycznie czas i dużo stresów dlatego to karmienie się nie udało, pokarmu miałam tyle co nic a nie byłam w stanie bawić się jeszcze z laktatorem
Ja robiłam mały reserach mlek przy problemach z kolkami to wygrało właśnie bebilon komfort i nan expert pro total comfortSTART 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
HSG, laparo, histero, IUI
01.2016 I ICSI 🙁 7A1
05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
06.2020 III IMSI 0
06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
14.02.2022 FET 3aa
6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
25dpt ❤️ 6t2d
12+5 usg prenatalne OK 👧
22+2 połówkowe Ok 👧
30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
---
22.07.2024 FET 🙁 5bb
16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
03.2025 V IVF - 2aa ❄️
29.05.2025 FET 2aa ostatni
6dpt ⏸
7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
12+5 usg prenatalne OK 👦
21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026 -
- wspomagająco mikroflorę bakteryjna dla dzieci po cc i karmionych mm95Kama wrote:I jeszcze zapytam, z jakich względów podajecie probiotyki dzieciom? 🤔 sama szukałam dla mojego, ale pediatra i polozna odradzali
- Lactobacillus reuteri (np w bio Gaja) pomaga przy kolkach niemowlęcych
- wzmocnienie odporności
- zaleca się też u wcześniaków żeby nie miały powikłań jelitowych
To tak z grubsza
Można też stosować (ale już inny szczep) jeżeli występują biegunki lub inne problemy z kupa
95Kama lubi tę wiadomość
START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
HSG, laparo, histero, IUI
01.2016 I ICSI 🙁 7A1
05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
06.2020 III IMSI 0
06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
14.02.2022 FET 3aa
6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
25dpt ❤️ 6t2d
12+5 usg prenatalne OK 👧
22+2 połówkowe Ok 👧
30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
---
22.07.2024 FET 🙁 5bb
16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
03.2025 V IVF - 2aa ❄️
29.05.2025 FET 2aa ostatni
6dpt ⏸
7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
12+5 usg prenatalne OK 👦
21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026




