X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zjadaczki bromergonu
Odpowiedz

Zjadaczki bromergonu

Oceń ten wątek:
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Od ponad roku staramy się o dzidzie. Okres od zawsze mam nieregularny, niestety dopiero rok temu stwierdzono Pcos. Od 5 cykli jestem pod opieka lekarza odnośnie niemocy zajścia w ciąże. Od tego cyklu biore bromergon 1 tabletka 2 razy dziennie dopochwowo (aby zmniejszyc skutki uboczne) z powodu dość wysoko podniesionej prolaktyny :(
    dodatkowo od 2 cykli piję inofolic 1 saszetke dziennie. Wiem, że w tym cyklu po bromku wystąpiła owulacja, z którą o tej pory miałam ogromny problem, bo pojawiała się raz na pół roku
    Emotikon smile
    I tu moje pytanie, czy znajdą się kobietki, które podczas stosowaniu bromka, bądź samego inofolicu zaszły w ciąże?

    Drugie pytanie ( bo nie zapytałam ginekologa) niedugo konczy mi sie pierwsze opakowanie i mam czekać na miesiączke i po niej znowu zaczac stosować, czy tego tyu kuracji się nie przerywa i bromek musze brać aż do wystąpienia krwawienia?

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 września 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odp. na drugie pytanie, nie przerywa się brania, bo prolaktyna szybko wróci do wartości przed leczeniem. Prolaktynę często leczy się do zajścia w ciążę.

    Przy pcosie pomocna bywa stymulacja owulacji, bo bez owulacji to ciąży nie będzie. A dzięki lekom owulacja wystąpi i wtedy starania będą miały sens.

    M&M
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, tak myślałam, więc bee musiała udać się w takim razie do lekarza po recepte, bo wypisał mi tylko dwa opakowania, a wizytę mam dopiero w listopadzie :(

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 września 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja biore bromka od tego cyklu. Mam go brac caly czas do zajscia w ciaze a jakzajde to od razu odstawic i brac duphaston

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, więc widzę, że nie jestem sama, mi lekarz wyznaczył termin kolejnej wizyty i stwierdził, że po tej wizycie dmuchniemy w jajniki :( A powiesz mi jak masz go stosować? Do któregoś dnia cyklu, a później odstawka i czekasz na okres, czy bez przerwy aż o krwawienia?

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 września 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston od 16 do 25 dnia cyklu. Potem przychodzi @ a jak nie to test i jak + to przerywam bromka i wznawiam dupka. PaulaVictoria a jak sie czujesz po bromku ? Ja pierwszy tydzien nie bardzo ale teraz juz jest ok.

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak duphaston brałam rok czasu, niestety nie było po nim owulacji :( Pytałam o bromka, czy stosujesz go non stop bez nawe 1 dnia przerwy? :) Ja stosuje bromek dopochwowo 1 tabletka 2 razy dziennie, skutków nie mam żadnych, ewentualnie lekka senność, prawie niezauważalna. Lekarz kazał stosować dopochwowo własnie ze względu na skutki i dziękuję jemu za to bo jak się naczytałam o tym co dziewczyny przechodziły, to głowa mała :(

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 września 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to jest " dmuchanie w jajniki"? Hehehe ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 września 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bromka to biore pol tabletki codziennie bez zadnej przerwy. No ja tez sie naczytalam o skutkach ubocznych i az sie go balam brac chociaz mam tylko pol tabletki. Nie bylo jakiejs tragedii ale pierwszy tydzien nie czulam sie super. Teraz to juz czuje sie jakbyn go nie brala. No moze tylko mam nos zatkany caly czas

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierzesz dopiero pierwszy cykl tak? jesteś przed, czy juz po owulacji? Jeśli po owulacji, to widziałaś jej objawy, wystąpiła u Ciebie? U mnie po bromku pierwszy raz od niepamiętnych czasów jest owulacja :)

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 września 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    duphaston nie jest na owulację.
    Niech lekarz na owulację da Ci clostilbegyt i robi monitoring cyklu.

    M&M
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    A co to jest " dmuchanie w jajniki"? Hehehe ;)

    Do konca nie wiem, wiem tylko,że odbywa się to w gabinecie, lekarz w ten sposób sprawdza drożność jajowodów, wpuszczając powietrze i nasłuchując szmerów :)

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 września 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    duphaston nie jest na owulację.
    Niech lekarz na owulację da Ci clostilbegyt i robi monitoring cyklu.

    Zgadzam sie. Duphaston nie jest na owulacje ale bromek moze byc. Jezeli prolaktyna ci ta owu blokowala to po bromku moze sie odblokowac. PaulaVictoria a skad wiesz ze mialas owulke? Ja moerze tempke i jeszcze narazie mi nie wzrosla (to moj 13 dc) ale czulam od paru dni bol jajnikow wiec moze cos tam sie ruszylo. Wczesniej raczej owu nie mialam

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Zgadzam sie. Duphaston nie jest na owulacje ale bromek moze byc. Jezeli prolaktyna ci ta owu blokowala to po bromku moze sie odblokowac. PaulaVictoria a skad wiesz ze mialas owulke? Ja moerze tempke i jeszcze narazie mi nie wzrosla (to moj 13 dc) ale czulam od paru dni bol jajnikow wiec moze cos tam sie ruszylo. Wczesniej raczej owu nie mialam



    Ja tempki nie mierze, bo zacząć trzeba od 1 dnia cyklu, ja niestety zawsze zapominam zacząć :( Owulke miałam wnioskując bo bólu lewego jajnika i podbrzusza, dużo lepkiego śluzu jak białko kurze, no i testy owulacyjne pozytywnie wychdziły. Więc jestem już po staraniach i czekam na faslke :)

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 września 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drożność jajowodów sprawdza się poprzez badanie hsg lub sonohsg. ewentualnie laparoskopię.

    Nie słyszałam nigdy o jakimś powietrzu i sluchu lekarza, by sprawdzić drożność. Dość ciekawa i pewnie stara metoda.

    M&M
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 września 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaViktoria wrote:
    Ja tempki nie mierze, bo zacząć trzeba od 1 dnia cyklu, ja niestety zawsze zapominam zacząć :( Owulke miałam wnioskując bo bólu lewego jajnika i podbrzusza, dużo lepkiego śluzu jak białko kurze, no i testy owulacyjne pozytywnie wychdziły. Więc jestem już po staraniach i czekam na faslke :)

    Ja mierze tempke z ciekawosci pierwszy raz. Tez mialam bol jajnikow i podbrzusza wczoraj ktorych wczesniej nie miewalam ale u mnie test owu sikany negatywny a na sline pozytywny wiec nie wiem ...

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    drożność jajowodów sprawdza się poprzez badanie hsg lub sonohsg. ewentualnie laparoskopię.

    Nie słyszałam nigdy o jakimś powietrzu i sluchu lekarza, by sprawdzić drożność. Dość ciekawa i pewnie stara metoda.


    Dobrze, podaję już naukowe określenie na ten mało inwazyjny zabieg, który odbywa się w gabinecie i trwa ok. 20 minut. jest to persuflacja(pertubacja lub przedmuchiwanie jajowodów)

    Przedmuchiwanie jajowodów polega na wprowadzeniu do jajowodów oraz jamy otrzewnej specjalnie przygotowanego gazu. Jeśli w czasie badania wykryte zostaną niewielkie zrosty, badanie może działać jak zabieg leczniczy. Po persuflację sięga się przy diagnozowaniu niepłodności oraz u tych kobiet, u których niedrożność jajowodów wywołana jest np. guzem. Badanie wykonywane jest po całkowitym zakończeniu krwawieniu, ale nie później niż w 10. dniu cyklu, a do badania wykorzystuje kimograf.

    Mój lekarz jest młodym człowiekiem,a opienie ma same pozytywne, więc nie sądzę aby chciał zrobić i krzywde. Wie co robi i jako jedyny stara się mi pomóc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 22:38

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Ja mierze tempke z ciekawosci pierwszy raz. Tez mialam bol jajnikow i podbrzusza wczoraj ktorych wczesniej nie miewalam ale u mnie test owu sikany negatywny a na sline pozytywny wiec nie wiem ...


    Testy owulacyjne pod język? Nie słyszałam o nich jeszcze, różnią się jakoś cenowo od tych zwyczajnych? :)

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 13 września 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaViktoria wrote:
    Testy owulacyjne pod język? Nie słyszałam o nich jeszcze, różnią się jakoś cenowo od tych zwyczajnych? :)
    One nie sa pod jezyk ;) .to jest taki maly mikroskopik. Nakladasz sline, czekasz az wyschnie i ogladasz ja pod tym mikroskopem. Jezeli widzisz "paprotke" tzn ze jest pozytywny a jak kropeczki to negatywny :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 13 września 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże co za cuda :) Długo się starasz o fasolkę? A miałaś może do czynienia z cyclo pregnylnova?Jakie leki w ogóle brałaś wczesniej? Ja po cyclo cykle miałam jak w zegarku, co 28 dni, książkowe, była to kuracja 3 miesięczna, jednak nie przyniosła skutków. Wcześniej też piłam zioła Ojca Sroki mieszanke nr. 3 niestety tylko przez jeden cykl, owulacja byłam, test wyszedł pozytywny (bardzo blada druga kreska) po becie okazało się, że ciąży nie ma no i zioła odpuściłam. Luteine brałam, jednak nawet nie miałam po niej miesiączki, nie działała na mnie :(

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ