X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zjadaczki bromergonu
Odpowiedz

Zjadaczki bromergonu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaViktoria wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    Od ponad roku staramy się o dzidzie. Okres od zawsze mam nieregularny, niestety dopiero rok temu stwierdzono Pcos. Od 5 cykli jestem pod opieka lekarza odnośnie niemocy zajścia w ciąże. Od tego cyklu biore bromergon 1 tabletka 2 razy dziennie dopochwowo (aby zmniejszyc skutki uboczne) z powodu dość wysoko podniesionej prolaktyny :(
    dodatkowo od 2 cykli piję inofolic 1 saszetke dziennie. Wiem, że w tym cyklu po bromku wystąpiła owulacja, z którą o tej pory miałam ogromny problem, bo pojawiała się raz na pół roku
    Emotikon smile
    I tu moje pytanie, czy znajdą się kobietki, które podczas stosowaniu bromka, bądź samego inofolicu zaszły w ciąże?

    Drugie pytanie ( bo nie zapytałam ginekologa) niedugo konczy mi sie pierwsze opakowanie i mam czekać na miesiączke i po niej znowu zaczac stosować, czy tego tyu kuracji się nie przerywa i bromek musze brać aż do wystąpienia krwawienia?


    Hej:) ja zaszłam w ciaże po bromku:) staraliśmy się z mężem bez żadnych wspomagaczy ok pół roku, poszłam do lekarza przy badaniach wyszła mi wysoka prolaktyna, cykle bezowulacyjne, po 4 msc brania luteiny 2x100 oraz bromka 1x0,5tab doustnie udało się zajść w ciąże :):):)

    a w jakich dniach bierzesz luteine? dopochwowo czy pod język? ja brałam od 13 dnia cyklu przez 10 dni później odstawiałam i czekałam na @. Przed braniem luteiny i bromka miałam cykle nieregularne od 27-35 dni, a jak zaczełam brać to się wyregulowały ok 28-30dni. Dodatkowo jak w pierwszym cyklu nie odstawiłam luteiny (zapomniałam w jakie dni mam ja brac) to @ nie przyszła, dopiero po rozmowie z lekarzem uświadomił mnie ze musze ją odstawić aby @ przyszła. W cyklu gdy zaszłam ciąże pozytywny test (cień cienia wyszedł w 13dpo) i zgodnie z zaleceniami lekarza bromka brałam do 13tc odstawiając go powoli czyli pod koniec brałam ćwiartkę tabletki a później juz co drugi- trzeci dzień i oczywiscie wznowiłam branie luteiny. W sumie luteine brałam do 28tc. Podczas całej ciąży leżałam kilka razy w szpitalu z plamieniami, skurczami, luteine brałam na podtrzymanie. Mam nadzieję że i Wam dziewczyny uda się zobaczyc wymarzone =, tego Wam życzę:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 16:26

  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 28 września 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaa wrote:
    Hej:) ja zaszłam w ciaże po bromku:) staraliśmy się z mężem bez żadnych wspomagaczy ok pół roku, poszłam do lekarza przy badaniach wyszła mi wysoka prolaktyna, cykle bezowulacyjne, po 4 msc brania luteiny 2x100 oraz bromka 1x0,5tab doustnie udało się zajść w ciąże :):):)

    a w jakich dniach bierzesz luteine? dopochwowo czy pod język? ja brałam od 13 dnia cyklu przez 10 dni później odstawiałam i czekałam na @. Przed braniem luteiny i bromka miałam cykle nieregularne od 27-35 dni, a jak zaczełam brać to się wyregulowały ok 28-30dni. Dodatkowo jak w pierwszym cyklu nie odstawiłam luteiny (zapomniałam w jakie dni mam ja brac) to @ nie przyszła, dopiero po rozmowie z lekarzem uświadomił mnie ze musze ją odstawić aby @ przyszła. W cyklu gdy zaszłam ciąże pozytywny test (cień cienia wyszedł w 13dpo) i zgodnie z zaleceniami lekarza bromka brałam do 13tc odstawiając go powoli czyli pod koniec brałam ćwiartkę tabletki a później juz co drugi- trzeci dzień i oczywiscie wznowiłam branie luteiny. W sumie luteine brałam do 28tc. Podczas całej ciąży leżałam kilka razy w szpitalu z plamieniami, skurczami, luteine brałam na podtrzymanie. Mam nadzieję że i Wam dziewczyny uda się zobaczyc wymarzone =, tego Wam życzę:)



    HEj, dziękuję za odpowiedź, ja luteine brałam kiedyś i pod język i dopochwowo, a nawet ją łykałam, jednak po odstawieniu miesiączka nigdy nie przychodziła. Teraz mam kurację samym bromergonem, aby obniżyć prolaktynę. Jestem w sumie po 1 cyklu z nim, a okres nie przychodzi już drugi dzień, testy negatywne, nie wiem co sie dzieje :(

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 września 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelka super ze ci sie udalo z bromkiem. Ja tez biore polowke dziennie ale mi dr powiedzial ze jak test pozytywny to od razu odstawic ale brac dupka i do niego dzwonic ;)
    Paula ja czekam na @ . mam nadzieje ze na dniach przyjdzie, juz ja czuje w kosciach

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 29 września 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie test negatywny:/ obstawiam, że dziś jest 10dpo, łudzę się że to za wcześnie żeby coś wyszło na teście albo bromek mi ostro namieszał w cyklu


    Paula testowałaś dzisiaj?

  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 29 września 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Pchelka super ze ci sie udalo z bromkiem. Ja tez biore polowke dziennie ale mi dr powiedzial ze jak test pozytywny to od razu odstawic ale brac dupka i do niego dzwonic ;)
    Paula ja czekam na @ . mam nadzieje ze na dniach przyjdzie, juz ja czuje w kosciach


    Ja tez nadal czekam, spóźnia się 3 dni, a jajniki kłują, ćmią i nie daja spokoju :(

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 29 września 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    U mnie test negatywny:/ obstawiam, że dziś jest 10dpo, łudzę się że to za wcześnie żeby coś wyszło na teście albo bromek mi ostro namieszał w cyklu


    Paula testowałaś dzisiaj?

    Jak jest dzisiaj 10dpo no to na pewno za wcześnie na wiarygodny wynik :) Ja testowałam wczoraj, ale nie z porannego moczu, dziś sobię odpuściłam, czekam, jak do jutra nie przyjdzie to w czwartek rano testuje, myślę, że już 5 dni po terminie @ powinien wyjsc wiarygodny :)

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 29 września 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula cierpliwa jesteś:) ja też się na razie wstrzymam z testowaniem

  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 29 września 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    Paula cierpliwa jesteś:) ja też się na razie wstrzymam z testowaniem

    Rafaello, ja cierpliwa? hehe, w ciągu tygodnia zrobiłam 4 testy i jeden raz bete :D Skończyły mi się testy i musze isc do apteki, dlatego nie testuje, haha :D

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 29 września 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaViktoria wrote:
    Rafaello, ja cierpliwa? hehe, w ciągu tygodnia zrobiłam 4 testy i jeden raz bete :D Skończyły mi się testy i musze isc do apteki, dlatego nie testuje, haha :D

    hehehe no to wszystko jasne:P Teraz się zastanawiam czy ja jeszcze w domu mam jakiś test :)

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 września 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello 10 dpo juz te dzisiejsze testy powinny cos wykryc co nie znaczy ze musza ;) na pewno powtorz test za pare dni

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 29 września 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te paskowe testy są raczej słabsze

  • Karolina_karolina Autorytet
    Postów: 289 350

    Wysłany: 29 września 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dziś badania kontrolne prolaktyny. Jestem zadowolona. W 3 miesiące spadła z 10 krotnie powiększonej do normy ;).
    Wyniki:
    Prolaktyna 295 norma 102-496
    Po obciążeniu 534 norma 102-496
    wcześniej bylo ponad 6000

    hchygox1kst10j9v.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 września 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina_karolina wrote:
    Zrobiłam dziś badania kontrolne prolaktyny. Jestem zadowolona. W 3 miesiące spadła z 10 krotnie powiększonej do normy ;).
    Wyniki:
    Prolaktyna 295 norma 102-496
    Po obciążeniu 534 norma 102-496
    wcześniej bylo ponad 6000
    Po obciazeniu nie ma normy bo musi byc do 6x wieksza niz podstawowa i u ciebie jest ok :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Karolina_karolina Autorytet
    Postów: 289 350

    Wysłany: 29 września 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to jeszcze lepiej. Bo myślałam że mam delikatnie przekroczona ta po obciążeniu ;). Teraz tylko czekam na resztę wyników badań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2015, 23:11

    hchygox1kst10j9v.png
  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 30 września 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello, Nowatorka, testowałyście już ? :D

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaViktoria a nie bolą Cię jajniki od stosowania dopochwowego? Ja od wczoraj biorę i nie wiem czy jajniki bolą przed miesiączką czy też to wina tych tabletek..

  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 30 września 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia18120 wrote:
    PaulaViktoria a nie bolą Cię jajniki od stosowania dopochwowego? Ja od wczoraj biorę i nie wiem czy jajniki bolą przed miesiączką czy też to wina tych tabletek..


    Jak zaczęłam stosować to nie odczuwałam bólu, dopiero ok 4 dni po owulacji zaczęły boleć delikatnie, dopiero od 2-3 dni, odkąd spóźnia się @ jajniki i podbrzusze boli mocniej :(

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może u mnie efekt zbliżającej się miesiączki.

  • PaulaViktoria Koleżanka
    Postów: 125 5

    Wysłany: 30 września 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia18120 wrote:
    to może u mnie efekt zbliżającej się miesiączki.

    A na kiedy masz termin @? Może się spóźnić, albo przyjść wczesniej przy pierwszym cyklu zażywania bromergonu :)

    Przetestowane : Luteina, cyclo-pregnylnova, zioła ojca Sroki mieszanka numer 3, duphaston.

    Stosowane: Bromergon dopochwowo, Inofolic, witamina D, olej z wiesiołka.
    Prolaktyna ponad normą, Pcos.
    201111103338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak rozwalony cykl że nie wiem. Biorę duphaston i nawet przy nim mam nieregularne cykle. Dziś jestem w 31 dniu cyklu. Teoretycznie zawsze do tygodnia po odstawieniu duphastonu dostawałam okres .. Mam nadzieję że aż tak bardzo się nie spóźni. Od 5 dnia nastepnego cyklu mam zacząć brać clostilbegyt .. i bardzo licze na to ze w koncu sie uda i zobaczę dwie kreseczki :-)

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ