X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • adaska Autorytet
    Postów: 4055 3027

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Adaska trzymam kciuki za 3 serduszka choć dla mnie 2 to już niemały szok 😅
    Dla mnie to tez był i nadal jest szok. Jeszcze do końca się z tym nie oswoiłam.

    👼🏻6tc 👼🏻9tc

    28.05.2020⏸🍀
    18.01.2021
    💙Adaś 10:58, 50cm 2660g
    💙Staś 11:00, 47cm 2330g

    Spełniłam swoje największe marzenie. Zostałam mamą ♥️
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna witaj w grupie dziewczynek ... miałam nadzieje ze będzie parka jak u Virad ale cieszę się ze będzie różowo 🤩🤩

    @zona mi się takie wahania nastroju zdAzaja ze nie raz o byle co się popłacze a potem się z tego śmieje. Moj M póki co jest cierpliwym.. sle jak przesadzam z nastrojami to mi wyraźnie o tym mówi 🤣

    @adaska ja do 8tyg się bez objawowo czułam. Potem jednego dnia takie zmęczenie i przez 4-5 tyg LEŻAŁAM . Kanap i łóżko. Brak wymiotów ale notorycznie nie dobrze. Uffff dobrze ze teraz mogę jeść i jeść !

    Ja wczoraj miałam sesje zdjęciowa ! Zapakowana wcześniej bo w jutro mam urodziny i chciałam ogłosić ze będę miała blizniaczki

    Zaraz się zaczną pytania. A jak to blizniaki ... czemu trzymalas w tajemnicy. Ja się chce cieszyć i chce żeby inni się po tylu smutkach w przeszłości dla mnie cieszyli 😉

    @ Virad kciuki za spotkanie z swoim lekarzem i oby wszystko się wyjaśniło i szybko wróciło do normy

    Rucola, Virad lubią tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że cieszę się że trafiłam na to forum. Super poczytać co się dzieje u kogoś kto przeżywa podobne emocje do moich. I to naprawdę motywujące, że możemy tutaj znaleźć też wsparcie którego czasami naprawdę potrzeba.
    Tak mnie jakoś naszło, mam dzisiaj emocjonalny dzien;)
    Macey jaka robiłaś sesję? Fajnie, że podzielisz się radością z rodziną. To na pewno będzie niezly szok i szczescie;)

    Wczoraj na wieść o dziewczynkach bardzo się ucieszyłam. Mój mąż to już w ogóle radocha. Teraz w końcu zaczyna sie prawdziwie cieszyć bo pierwsze tygodnie trwał w ciągłym szoku i zabijał mnie swoim pesymizemem.

    Rucola, Virad, żona_męża lubią tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliście badanie szyjki? Jeśli tak zdadzcie ile macie. U mnie wczoraj na wizycie wyszło 35 mm, lekarz powiedział ze to ok ale jak tak czytam to widzę że niektóre kobiety przy tej długości już narzekaly że się skraca. Pewnie każdego inna uroda ale myślę że w przypadku naszych ciąż to im dłużej dłuższa ta szyjka to lepiej.

    21.09.2020 - ❤❤
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna. Miałam 2x badana i mam 43mm
    Jedna poradę co wyczytałam ze podobno kawa ma wpływ na szyjkę ? 😂 może to jakiś mit. Ja sobie na 1 dziennie pozwalam. Kilka razy poszalalam i były nawet dwie 😉

    Co do zdjęć. To w studiu. Kilka z partnerem w białej sukience a on w dżinsach i podkoszulku. A potem się przebrałam i wszystko było na różowo 🤩🤩🤩

    Podobaja mi się w plenerze sesje. ALE chciałam póki normalne wyglądam a nie wieloryb 🤣. Przeraziłam się dziś jak zobaczyłam nie edytowane zdjęcia. Brzuch jak w 9 miejscu. 6kg na plusie ...


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @macey 🥳🎂🍬🍭🍡🥳 Wszystkiego NAJLEPSZEGO z okazji 18 😉 urodzin 🥳
    Życzę ci kochana żeby twoje dziewczynki urodziły się zdrowo i szczęśliwie. I żeby ta wada u malutkiej okazała się najbardziej delikatna z możliwych. sto lat 🥳🥳 udanej imprezy 😗

    Rucola lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey to ja też się dołaczam do życzęń! Wszystkiego najlepszego dla Ciebie dziewczynek <3 <3

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey i ja też życzę wszystkiego naj, niech się spełnią Twoje wszystkie pragnienia 🥳😘

    21.09.2020 - ❤❤
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @żona lepiej już ☺️ mam nadzieję, że wszystkie banany w domu zjedzone 😉

    @justyna jesli chodzi o szyjkę, to ja miałam badaną kilka razy... i za każdym inny pomiar wychodził 🤦🏼‍♀️... lekarze nie stosują tej samej techniki mierzenia, niestety ... im bardziej przyciskają głowice tym pomiar wychodzi dłuższy...
    także muszę poczekać aż mi jeden lekarz dwukrotnie zbada i wtedy będę wiedzieć na czym stoję...

    @adaska nie dziwie się, że byłaś w szoku...

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny !! Ale po 30 to już coraz ciężej się je obchodzi. Zjedliśmy tort i skręciliśmy ( ja siedziałam i dyrygowałam 🤣 ) meble na taras cały dzień.

    Ostatnio śmiałyśmy się z pępka koleżanki bo jej w 32 ty wyszedł. Wczoraj leżałam w wannie i moj się strasznie dziwny zrobił. Jak delikatnie nacisnę to wychodzi. Fujj🤣🤣🤣

    Virad lubi tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wszystkiego najlepszego i dużo szczęścia z małymi bąblami, które za chwilę pojawia się na świecie :)

    Gratulacje dziewczyny pierwszych ruchów! Za chwilę się zaczną nieprzespane noce bo będą tak buszować w brzuchu, że nie dadzą mamie pospać ;)

    Któraś z Was pisała o ciuszkach z Aliexpress, ja się skusiłam na kilka rzeczy i nic nie trafiło :/ wszystko z mało rozciągliwej bawełny, ciężkie do wkładania i wszystkie spodenki (zamówiłam kilka takich kompletów body + spodenki) bardzo długie i z ciasną gumką w pasie. Jedynie sukienki słodkie i to w sumie do zdjęć, niekoniecznie do chodzenia ;)
    Jak macie możliwość wybrania się do sklepu to polecam dotykać, ja 90% kupiłam w necie i sporo było kiepskich rzeczy. Najlepsza jest taka bawełna ze strukturą w prążki (body), takie ma hm i niektóre body ze smyka. Super miękka i rozciągliwa a jak trzeba każdego malucha przebrać 3-4 razy na dobę bo ulewa to ubranko a UBRANKO robi różnicę 🙂

    Która z Was terminem pierwsza szykuje się do rozpakowania? :)

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, cześć :) ja tu już "przeterminowana" ale zaglądam z sentymentu do blizniaczkowych mam 😍
    Wielkości maluchów zawsze się będą ciut różnic, wystarczy malutkie drgnięcie ręki lekarza, dziesiątka milimetra i pach mamy kilka dni różnicy. Także te daty z USG za każdym razem będą inne i mimo wszystko raczej orientacyjne.

    Rucola, Macey lubią tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriska dziękuję 💚 ja się dziś odczytałam o ciążach bliźniaczych i mam stres czy obydwa Maluszki dadzą radę... Pierwszy trymestr chyba jest pod tym względem najgorszy...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Iriska dziękuję 💚 ja się dziś odczytałam o ciążach bliźniaczych i mam stres czy obydwa Maluszki dadzą radę... Pierwszy trymestr chyba jest pod tym względem najgorszy...
    Wiem że łatwo powiedzieć - nie stresuj sie. Niestety często tak się nie da. Ten pierwszy trzeba przetrwać, potem już można się coraz bardziej cieszyć ciąża. No ale jak dla mnie przede wszystkim pozytywne podejście i optymizm :) ✊✊

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w poniedziałek brzuchatki! Już w środę idę na spotkanie z moimi maluchami 😊 dzisiaj was nadrobiłam bo po tej kłótni musiałam się trochę odciąć 🤨

    Macey spóźnione ale bardzo szczerze 😊 życzę ci spełnienia wszystkich marzeń, dużo miłości zdrowia i wytrwałości, a na swojej ciążowej drodze niech stają samo dobrzy ludzie 😘 stooooo latttttt mamusiu 🥰🎊🎉🎈🎁 wizytujesz jeszcze jakoś w najbliższym czasie?

    Virad zjadłam wszystkie banany i wyjechałam do rodziców na kilka dni - mega kopa mi to dało bo dawno nie spędzałam z nimi tyle czasu 😊 lżej jest wiedząc, że razem z nami czekają na nasze maluszki i tak okropnie się cieszą 😊 koniecznie daj znać po telefonie od lekarza ✊🏻✊🏻
    Dziewczyny i co do ruchów to od piątku czuję je tak mega mega wyraźnie 🥰 tak strasznie na to czekałam!

    Rucola, Virad lubią tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @macey czyli doświadczenie z zarządzania ludźmi już masz 😂😉

    @iriiska pierwsza w kolejce jest chyba Lena ☺️

    @zona odpoczęty umysł to jest to 😀 super 😀
    Za jutrzejsza wizytę ✊✊

    @adaska za dzisiejsze widoki na usg ✊✊✊ czekamy na relacje 😬

    Zadzwoniła recepcja mojego lekarza i przekazali info od prof, mam brać leki jak biorę i żebym się nie martwiła... jakby coś to mam dawać im znać. Także nie pozostało mi nic innego jak mu wierzyć. 😬
    maluchy kopią 🥰 wiec to mnie nieco uspokoja

    A co was babki? 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2020, 15:05

    żona_męża lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • adaska Autorytet
    Postów: 4055 3027

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy trzy serduszka 😊. Jeden maluszek jest najsłabszy ze wszystkich i różnie może być.

    Dzidziuś A CRL 9,5mm FHR 145/minutę
    Dzidziuś B CRL 11,4mm FHR 145/minutę
    Dzidziuś C najsłabszy odpowiada 6,5tc CRL 8,2mm FHR 118/minutę.

    A to okruszki :)
    f8449237da23.jpg

    Virad, żona_męża, Rucola lubią tę wiadomość

    👼🏻6tc 👼🏻9tc

    28.05.2020⏸🍀
    18.01.2021
    💙Adaś 10:58, 50cm 2660g
    💙Staś 11:00, 47cm 2330g

    Spełniłam swoje największe marzenie. Zostałam mamą ♥️
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @adaska o kurczaki ☺️ czyli jednak 3 😬
    Ten najmniejszy ma szanse nadrobić jeszcze ☺️ Wystarczy ze komórka jajowa była zapłodniona dzień czy dwa później.. i już może być różnica.
    Ale fakt, trzeba czekać na kolejne usg... Mocno zaciskam kciuki ✊✊✊ by wszystko było dobrze ✊✊✊

    adaska lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adaska i jak się czujesz z tą myślą? Jak zobaczyłam zdjęcie twoich okruszków to przypomniałam sobie swoją reakcję 😂 zobaczysz wszystko sobie z czasem poukładasz 😊
    Virad dopada mnie pomału cowizytowy stres zresztą odebrałam dzisiaj wyniki i przynajmniej znam powód tego podwyższonego crp, zobaczymy co jutro powie mój lekarz na to 🤷🏻‍♀️ U mnie kopniaczki wyczywane na tłuszczu coraz wyraźniejsze co bardzo cieszy 😊 bardzo się cieszę, że twoje wyniki nie oznaczają czegoś złego 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @żona czyli który wymazł wyszedł nieprawidłowy?
    No kopniaczki są mega 🥰... na razie cieszmy się z tych delikatnych kuksańców, bo potem będą bardziej bolesne 🤭
    Co do moich wyników, bardziej by mnie cieszyły gdyby były lepsze 🤷‍♀️ Ale co mi pozostało. Wierzyć ze będzie dobrze. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2020, 22:43

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ