X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wyszedł mi paciorkowiec w gardle... tylko nie mam kompletnie żadnych objawów 🤷🏻‍♀️
    Nie śpie już od 5 😂

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @żona wow 😲 No to czekamy z niecierpliwością na wieści po wizycie.
    Ja dzisiaj spałam nawet dobrze 😁 a rano zaliczyłam lab, poszłam sprawdzić mocz i morfologię i jeszcze kilka innych badan 😉

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny jak tak widzę ile badań robicie moczu itp to wpadam w kompleksy że ja robię czegoś za mało.

    Byłam wczoraj u endokrynologa z tą moją nieszczęsna tarczycą. Bo tak naprawdę sama sobie dawkowanie zmieniłam co pomogło ale chciałam się upewnić co dalej. Lekarz powiedział że dawkę sobie sama dobralam ok ale że jeszcze troszeczkę mi zwiększy bo przy blizniakach lepiej wziąć więcej niż mniej. Teraz mam Letrox 175.
    Jak się dziewczyny czujecie? Mi chyba przechodzą poranne mdłości. Raz wydawało mi się że Czuje w brzuchu jakieś smyranie ale teraz cisza.

    21.09.2020 - ❤❤
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad daj znać jak odbierzesz swoje wyniki 😊
    Justyna mam nadzieję, że też wkraczasz w ten lepszy okres ciąży ✊🏻
    Moje samopoczucie lepsze, tylko brzuch zaczyna ciążyć 🤷🏻‍♀️ I dużo ciężej mi się oddycha 🤨
    Czeka mnie wyzwanie przed wizytą czyli golenie nóg a przy długich nogach to nie taka prosta sprawa 😂 po południu proszę wszystkie kciuki na pokład bo bardzo się denerwuję 😢

    💙💙 bliźniacza mama
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona zazdroszczę długich nóg mimo wszystko;)
    Jak już poruszyłas ten temat to ja właśnie zastanawiałam się jak to dalej będzie. Nogi jakoś pewnie dam radę golić ale reszta? O matko może to głupie ale zastanawiałam sie jak to właśnie będzie jak już pójdę do szpitala.

    Żona trzymam kciuki za dobre wiesci;)

    żona_męża lubi tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @justyna mocz, morfologię i crp robię tak co 2-3 tygodnie...
    resztę badan w zależności od potrzeby. Hormonów tarczycowych tez muszę pilnować po tej akcji z nadczynnością...

    @żona Za wizytę ✊✊
    Długich nog zazdroszczę, bo ja kurdupel jestem 😛
    Kiedyś robiłam depilacje laserowa, wiec włosów na nogach i bikini nie dużo zostało 😬 ale hormony robią swoje i trochę wyszło... ale już uprzedziłam męża, że jak będę w potrzebie to niech przygotuje się psychicznie na golenie mi wzgórka 😉😂

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzypaczki po wczorajszej wizycie wszystko w porządku u moich dzidziusiów 😊 pęcherze, żołądki, rączki i nóżki są na swoich miejscach 😊 świetna ciąża jak to ujął mój lekarz, a i szyjka zamknięta o długości 4,5 cm więc odealnie 😊
    Dzidziuś nr 1 waży 353 g, a dzidziuś nr 2 406 g więc w sumie mam prawie 760 g dzieciaków w brzuchu 😂
    I najważniejsze będę miała dwóch synów więc matki przeczucie nie myliło i czarowanie różem nic nie dało 🤷🏻‍♀️ Więc po połogu od razu starania o córkę 😂 ŻARTUJĘ OCZYWIŚCIE
    Jedna niepokojąca wiadomość, że mojego lekarza zmartwił epizod kołatania serca i skoku CTK i mam brać tabletkę żeby to się nie zdażało 🤷🏻‍♀️ Bo to jednak ciąża bliźniacza itp
    A co do mojego paciorkowca to muszę iść do laryngologa po antybiotyk 😕 a i nakaz odwiedzenia stomatologa więc wszystkie trzypaczki nawołuję do umówienia się na opukanie ząbków bo lepiej wcześniej zareagować w razie mini ubytku bo bliźniaki „ciągnął” z nas podwójnie 😊
    Najważniejsze, że z maluchami wszystko dobrze, pozostałe żeczy to drobnostki 💪🏻

    JustynaFrog, Rucola lubią tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8d3d02fd418c.jpg
    💙💙

    Rucola lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona piękne zdjęcie, moje maluchy są tak ułożone że ciężko je razem jednocześnie dojrzeć. Jak jedną widać to druga się chowa i na odwrót. Ciekawe czy moje połówkowe które mam za miesiąc też potwierdzą ostatecznie czy to będą dziewczynki.

    Edit
    AAAA i zazdroszczę szyjki, moja tydzień temu wynosiła 3.5, lekarz mowi ze to ok ale ja sie boje, ze to malo i zeby tylko sie nie skracala.
    A co z twoim ciśnieniem? Mierzysz w domu i pojawił się skok czy u lekarza?

    Poza tym cieszę sie razem z Tobą, że wszystko dobrze się układa. Oby tak dalej;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2020, 11:40

    21.09.2020 - ❤❤
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka moje też się tak układają ale wczoraj poprosiłam o ładne ujęcia dla tatusia 😊 i się udało tak śmiesznie je uchwycić 😊
    Co do ciśnienia to miałam w tamtym tygodniu okropny dzień z kołataniami serca i wtedy mierząc ciśnienie raz miałam 110/70 a po chwili 160/90 a tak ogólnie codziennie mierzyłam (zboczenie zawodowe) i było w normie, a teraz mam zalecenie zażywania tych tabletek i pomiary z zapisywanie dwa razy dziennie 🤷🏻‍♀️
    Moją szyjką też jestem pozytywnie zaskoczona tym bardziej, że ostatnio mniej leżę i sporo podróżowałam samochodem 😊 nawet mam pamiątkowe jej zdjęcie 😂😂
    Któraś z was zażywa leki na ciśnienie? Trochę mnie to martwi bo nigdy nie miałam z tym problemu, ale ważne, że będę je miała pod kontrolą 😊
    Ps wizyta trwała prawie 1godz 20 min 🤪

    💙💙 bliźniacza mama
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Żona ale długa wizyta, ale to super. Fajnie, że masz kogoś kto się Tobą z uwagą zajmuje.
    Na pierwszej wizycie gdy lekarz zmierzył mi ciśnienie miałam 150/90. Wcześniej nigdy nie mialam problemów z ciśnieniem. Lekarz kazał mi kontrolować się kilka razy l dziennie. Tak więc robiłam i za każdym ciśnienie idealne. Przed wyjazdem na wizytę ciśnienie 120/70 czyli ksiązkowo. W gabinecie 160/90. Lekarz stwierdził że t8w widocznie syndrom białego fartucha;) średnio w to wierzę ale serio ciśnienie skacze mi tylko na wizycie, chyba po prostu nerwy robią swoje. Jeśli Twój lekarz każe brać tabletki to na pewno wie co robi. Lepiej mieć ciśnienie pod kontrolą. Nie martw się, moja koleżanka miała podwyższone ciśnienie w ciazy i popijala kawę do tego. Dostała tabletki, wszystko się unormowalo, dzidziuś urodził się zdrowy;)

    21.09.2020 - ❤❤
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka dziękuję ci za te słowa, zrobiło mi się dużo lepiej 😊 jeśli chodzi o ciążę to jestem naprawdę zielona i ufam po prostu swojemu lekarzowi (komuś trzeba zaufać) 🤷🏻‍♀️ U mnie przesądził ten epizod w domu, zobaczymy za miesiąc jakie będzie 🤷🏻‍♀️ Dzisiejszy pomiar 130/70 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @żona gratuluje 🥰 to teraz możesz trochę odetchnąć.
    Co do ciśnienia, to pilnuj kochana. Im będzie starsza ciąża tym większa kontrola... moja kumpela brała leki na ciśnienie, bo ciśnienie jej wariowało.
    Fajowe te zdjęcie..😍

    Wyniki mam. Pojedyncze bakterie w moczu wyszły, ale malutko... powtórzę jeszcze raz za pare dni i zobaczymy czy to przez niewłaściwe pobranie czy coś się może szykuje... tfu tfu
    hemoglobina mi spadła do 11.5... i dostałam od doktorka kropelki z żelazem.

    Miałam wczoraj kłucie tam na dole 🤦🏼‍♀️ i doktorek to sprawdził. Szyjka bez zmian ... 3.5cm twarda i długa. @justyna jak widzisz mam taką ja ty 😬
    Powiedział ze mam nie patrzeć na stare wyniki szyjki (notabene tak różniące się 🤦🏼‍♀️ - te długie wartości - raz miałam 3.8, potem 5, potem 3.5, potem 4.3, i dzisiaj znów 3.5 😉) Pokazywał na usg jak różnie lekarze to mierzą... im bardziej jest wygięta tym pomiar wychodzi dłuższy. 🤷‍♀️
    Jak widzicie, najlepiej by mierzył to jeden lekarz 😬
    Na usg córka kopie młodego... a młody sobie ziewa 🙈 wiec znaleźć dobre ujęcie to prawdę sztuka 🤣

    żona_męża, Rucola lubią tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad pocieszylaś mnie z tą szyjką;)

    Ale miałaś extra badanie że było widać takie harce haha;)

    Ja od dwóch dni czuje się tak jakbym w ogóle w ciąży nie była. Ale przedwczoraj też mnie klulo i już sama nie wiem czy lepiej coś czuć czy nie;)

    Wizyta mam teraz za w tyg. Najchętniej co tydzień bym latala;)

    21.09.2020 - ❤❤
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @justyna lekarz u którego byłam już drugi raz właściwie ... jak widzi wpisaną długość szyjki przez innego lekarza, to powtarza:
    Nie ma tak długiej szyjki 🤦🏼‍♀️ A google twierdzi co innego 😉
    I komu wierzyć... każdy z lekarzy jest przekonany że wpisuje właściwą wartość 🤦🏼‍♀️

    Wybór szpitala spędza mi sen z powiek... zwłaszcza, że w niektórych kwalifikacja do cc odbywa się do 28tc 🤦🏼‍♀️ A czas tak pędzi.
    Lekarz u którego byłam dzisiaj, powiedział ze obiecuje ze zrobiła mi cc w szpitalu gdzie pracuje... ale nasłuchałam się historii dziewczyn, jak to ich cc były odwoływane a one zmuszane były do porodu SN... chciałabym mu zaufać... ale to jest k...o trudne. Nie chce stanąć w drzwiach szpitala... gdzie będą chcieli żebym rodziła SN 🤷‍♀️

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona ! Ale słodkie zdjęcia z łapkami. Mąż musi być zadowolony z dwuch chłopaków. Ja od mojego słyszę w żarcie ze piłkarza nie będzie 🤪..

    Virad. Ja kurde tez mam problem z moczem Znów ! Mam liczne bakterie. Bierzesz coś na to ? Jutro mam wizyte u swojej gin i zobaczę co powie 🤷‍♀️

    Gratulacje 3 serduszek ! Trzymam kciuki żeby wszystkie były silne do kolejnej wizyty ! Za ile masz kolejne usg

    Justyna. .. ciesz się ze tak się czujesz bo za kilka tyg będzie zmiana i będziesz chodzić jak kCzka 😆😆. Ja jak mam luźniejsza sukienkę to muszę podtrzymywać brzuch

    Dziś po galeri szybka rundę Robiłam i byłam PADNIĘTA 🤣


    Mam pytanie do was. ... czy wy planujecie zostać przy waszych prowadzących czy zmieniacie lekarzy którzy się znają lepiej na ciąży mnogiej ? 🤨🤨🤨🤨🤨🤨


    żona_męża lubi tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @macey Nic nie biorę na te bakterie w moczu.... U mnie wyszło ich 30, przy normie do 0-150... i lekarz powiedział ze może próbka zanieczyszczona 🤷‍♀️ Na wszelki wypadek powtórzę w poniedziałek, razem z posiewem już... i będę wiedziała na czym stoję.
    A ty brałaś jakiś antybiotyk?

    Byłam u dwóch lekarzy, którzy ogarniają właśnie ciąże bliźniacze... i do takiego chciałam isc po 10tc.
    A że serca mojego nie skradli... to nie wiem co robić... wolałbym na tym etapie już nie zmieniać, ale mam ogromne wątpliwości.

    Macey lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam wątpliwości.🤷‍♀️

    Bo nie raz czytam historie ze coś nie zostało dopatrzono bo lekarza przerosło usg bliźniaków ...

    Ja się umówiłam do gościa który w Krakowie przyjmował sześcioraczki kilka lat temu 😂... na forum piszą ze bardzo polecają .. zobaczymy ale to dopiero na koniec lipca


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dobrego lekarza, ktoremu ufam i nie planuje zmieniac. Facet pracuje w klinice leczenia niepłodności i miał już naprawdę różne ciążę do prowadzenia, w tym blizniacze. Jedyny minus to, że nie pracuje w szpitalu i tego troche sie boję. Ja bede rodzic w Poznaniu i martwię się tak samo jak Ty Virad, czy lekarze tam będą respektować skierowanie mojego lekarza na cc. Nie chce sn, naczytalam się różnych historii i boję się o dzieci. Cc też ma swoje minusy, jedne kobiety śmigają już następnego dnia A inne długo dochodzą do siebie ale liczę się z tym i wolę już dłużej pocierpiec byleby dzieciom się nic nie stało. Też mi to spędza sen z powiek;( tym bardziej, że mam do szpitala 100 km i przeraża mnie to czy zdążę w razie gdyby coś zaczęło sie dziać.

    21.09.2020 - ❤❤
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona, piękne zdjęcie, maluszki machają do mamusi :) dwóch chłopaków będzie ze sobą szaleć i się świetnie bawić :)

    Na ciśnienie uważajcie, mi wyszło ok 25 tygodnia, na wizytach wysokie i w domu też mi zaczęło skakać. Poza ciąża nigdy nie miałam problemów. Brałam leki, dopegyt. Najpierw 2x1 a na końcówce ciąży już 3x2. Ale dzięki temu wszystko było pod kontrolą i w porę lekarze reagowali.

    żona_męża lubi tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ