X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 15 października 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna
    Najważniejsze, że z dnia na dzień jest lepiej. 💪 Dzieciaki walczą i zobaczysz, że wszystko się dobrze skończy. Zgadzam się z Rucola, że to częsta przypadłość dzieci z tymi torbielikami. Mój brat jak się urodził też miał kilka i wszystkie się wchłonęły.

    Macey
    Moje gratulacje dla dzielnej mamusi!!! 🥰🥰 Dziewczynki Ci to wszystko wynagrodzą. 😉 Szybkiego powrotu do domku, oczywiście czekamy na informację jak tylko znajdziesz chwilkę.

    Żona
    Przyszły mi koszule nocne, faktycznie fajne są. Rozmiar też jest odpowiedni. 😀 Jak Twój humor? Wielki dzień nadchodzi wielkimi krokami 💪🤩
    Wczoraj byłam na prenatalnych, standardowo przypuszczalna masa dzieci wyszła mniejsza niż mojej pani doktor. Na polowkowych też tak miałam 😅 jeśli chodzi o dziewczynki to rozwijają się prawidłowo, nie ma typowych powikłań które występują przy ciąży 1kosmówkowej. 😍 Serduszka i pozostaje narządy prawidłowo pracują, przepływy też są ok. Jedynie do czego się przyczepił to mała ilość wód płodowych, których jest trochę za mało. Lekarz prowadzący ma to regularnie kontrolować, jeśli się zmniejszy to wtedy będzie szybciej rozwiązanie. 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2020, 11:42

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 15 października 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko cieszę się, że jesteś zadowolona z zakupu 😊 cudownie, że dzidzie omijają zagrożenia związane z ciążą jednokosmówkową 😊 Mam nadzieję, że ta ilość wód będzie w normie ✊🏻
    A mój nastrój hmmm staram się nie myśleć żeby się nie denerwować... mam zamiar zagryźć zęby i po prostu przetrwać te dni po porodzie bo pewnie z opieką poporodową będzie tak jak wspomniała macey czyli po prostu jej nie będzie 🤷🏻‍♀️ Poza tym włączył mi się tryb wicia gniazda level hard i wczoraj ambitnie wzięłam się za sprzątanie, ale niestety na odkurzaniu i wskazywaniu mężowi palcem się skończyło 😂
    A jak wasze samopoczucie? 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 15 października 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona
    Też mi się tak wydaję, że ta opieka tak będzie wyglądać... Ja najbardziej się boję, że dzieci będą musiały zostać w szpitalu a ja niestety wyjdę bez nich. Już się orientowałam, że w szpitalu w którym będę rodzic wypuszczają matki do domu a dzieci zostają. Jeśli test na covid wyjdzie negatywny to można wówczas dzieci odwiedzać. W związku z czym czuję taka bezradność, chyba gorszy dzień mnie dzisiaj dopadł. Ja już powolutku kończę wyprawkę. W tym tygodniu już chce się spakować. Oczywiście pan doktor wczoraj stwierdził, że mój brzuszek wygląda jak u kobiety w ciąży pojedynczej będącej przed porodem 😂
    Oczywiście będę czekać na informacje od Ciebie jak w Twoim szpitalu to wszystko wyglądało 😁

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 15 października 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko niestety przyszło nam rodzić w takich głupich czasach... dodatkowo ciążowe hormony nie pomagają zachować spokoju. Znam bardzo dobrze twoje emocje bo sama jakiś czas temu przeżywałam, że po wyjęciu z ciepłego brzuszka nikt ich nie przytuli, nie pocałuje i przez te pierwsze godziny będą sami... nie ma złotej rady na to, po prostu musimy zacisnąc zęby i to przetrwać. Są tu znami bohaterskie mamusie, które są dla nas przykładem siły i wytrwałości w tym złym czasie ❤️ I pamiętajcie siła jest kobietą ❤️
    Oczywiście dam znać jak tylko się ogarniemy do życia 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 października 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko zadbaj teraz o to, zeby pić dużo. Wiele dziewczyn w ten sposób poprawiło ilość wód płodowych ;)
    Dziewczyny a w waszych szpitalach nie można sobie wykupić położnej do pomocy po porodzie? gdzieś czytałam, ze taka opcja jest, koszt około 300-400zł za dobę. Ja blizej terminu będe się orientować czy coś takiego funkcjonuje a jak będzie opcja to na pewno skorzystam...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 15 października 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona
    dziękuję za słowa wsparcia, niestety nie mamy na to wpływu. Ale faktycznie hormony w ciąży też robią swoje 😂
    Kiedy idziesz na oddział?

    Rucola
    Właśnie wydaje mi się, że taka mała ilość płynu owodniowego na badaniu mogła być spowodowana tym, że dzień wcześniej od godziny 21 nie piłam i w dniu badania też, ponieważ miałam zleconą morfologię i badanie moczu, które wykonałam z samego rana a potem prosto pojechaliśmy na badania prenatalne. A jak u Ciebie wygląda kompletowanie wyprawki?

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 października 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko ciuszki już mam kompletne, o wózek cały czas proszę emka :P łóżeczko wybrane, na razie metr na metr szczebelkowe, fotelik dokupujemy jeden od znajomych, z pewnego źródła, powoli do przodu :)

    antna lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 15 października 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Melduje się. Żyje 🙌🏻


    Wczoraj miałam tragiczny dzień w szpitalu i brak pomocy
    To innym razem opisze

    Dziś mam nadzieje ze wyjdę
    Nela 2410 50cm
    Lila 2780 52

    Cc samo w sobie super lekarz i Ok ale zejście po lekach tragedia. I infekcje dostałam i maja i radź sobie SAm. Dziewczyny ledwo co z jednym a tu dwójka.

    😍😍
    Jakie piękne „kluseczki”. Mega gratuluje mamusiu ❤️❤️ Super, że dziewczynki szczęśliwie wyszły z brzuszka 🥰
    Nie zazdroszczę doświadczeń ze szpitalem... u mnie było zupełnie inaczej 🤷‍♀️
    Za szybki powrót do domu. Jak dojdziesz do siebie to czekamy na relacje.

    @rucola, @żona
    Nasza parka już w domu 🥰 w końcu jesteśmy we 👨‍👩‍👧‍👦
    Tak szybkie CC nie było planowane 🤷‍♀️ Dr zdecydował dzień wcześniej że mnie kroimy... synek miał mało wód (a tydzień wcześniej było wszystko dobrze) i nie chcieli ryzykować, stąd tak szybkie rozwiązanie.
    Samo CC poszło dobrze. Dr wykonał niezłą robotę 😬 No i mam piękną pamiątkę w postaci serii zdjęć zrobionych przez jedną z Pan na sali operacyjnej 🤗
    Nie widziałam maluchów po wyjęciu z brzucha. Dzieciaczki zostały zabrane na odział noworodków, gdzie zobaczyłam ich dopiero wieczorem. Córeczka spędziła tam 2 doby, a synek 10 (w inkubatorku był na szczęście krótko 💪)
    Mąż mógł odwiedzać synka 🥰 i dostał od pielęgniarki zajmującej się A. lekcje jak przewinąć młodego 😉
    Opieka nad dwójką maluchów w szpitalu nie była taka najgorsza. Prawdę powiedziawszy spodziewałam się że będzie sajgon a było naprawdę całkiem całkiem... budziłam jedno dziecko, „obsługiwalam je” 😉 przebieranie, karmienie (głównie mm, i trochę kpi), spanie... budziłam drugie ... i ta sama kolejność. I w ciągu godziny były „obrobione” 😬 zdarzały się tez cięższe noce... ale nie będę narzekać. Cieszę się, że etap szpitala mamy już za sobą. Nie ukrywam, że był to trudny czas...

    @żona teraz twoja kolej kochana 🤗 za szczęśliwe rozwiązanie ✊✊✊✊

    Ps. Przepraszam, że tak rzadko teraz zaglądam... ale mam nadzieje, że mnie trochę rozumiecie.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2020, 20:55

    antna lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 15 października 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola miałam plan wynająć taką położną, ale przy cesarce podobno to nie ma sensu i szczerze powiem, że dalej nie zagłębiałam się w temat a teraz już jest pewnie za późno 🤷🏻‍♀️
    Przytulanko mój lekarz mówił, żebym przyszła w poniedziałek rano ale nie wiem czy nie zadzwonią do mnie żebym przyszła w niedzielę wieczorem (wiem, że tak tam praktykują) 😊 więc jak na razie czekam na jakiś telefon 🤷🏻‍♀️
    Virad cudowne wieści, bardzo się cieszę 😊❤️ Dzielna mamusiu, masz dwa powodu do dumy kochana 😊 tak teraz nadchodzi moja kolej 😊 oj pomarzę sobie przez chwilkę żeby dojść do siebie po cc jak ty i wyjść z dziećmi do domu tak szybko jak macey...

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 października 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona ale mi nie chodzi o położną do porodu (miałam taką do porodu z synkiem i bardzo sobie chwalę) ale o położną do pomocy w opiece, kiedy mąż nie może wejść do szpitala i pomagać, to taka położna poda Ci dziecko, przypilnuje jak pójdziesz się umyć, pomoże dostawić do piersi :) Jeśli będzie taka opcja to ja na pewno skorzystam na pierwszą dobę a w sumie to na 2.
    Po porodzie synka od razu byłam na chodzie i opieka nad Małym nie była trudna, a poza tym był mąż który zabierał Małego żebym mogła odespać nockę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:51

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 16 października 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wiem o co ci chodzi, sama o tym bardzo myślałam i miałam taki zamiar, ale przyznaję się bez bicia, że na jakiś czas o tym zapomniałam a teraz wogóle jest pewnie za późno i nie mam do tego głowy 🤷🏻‍♀️

    💙💙 bliźniacza mama
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 16 października 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, pozwolę się wtrącić.
    Kilka dni temu rozmawiałyście o laktatorach.
    Nie jestem specem w tej kwestii ale półtora roku byłam mamą KPI.
    Przez pierwsze dwa miesiące korzystałam z Lovi Prolactis pojedynczego, po czym zmądrzałam i kupiłam podwójnego Lansinoha (co ciekawe, położna CDL odradzała mi ten laktator przed porodem ale ja posłuchałam poleceń mam KPI). Mój egzemplarz wyrobił około 1000h, siadałam do niego nawet 12 razy dziennie!
    Plusem jest dobry serwis (jeśli się zepsuje, to najlepiej opisać problem do serwisu - oni wtedy kierują co dalej, w najgorszym wypadku jesteśmy bez laktatora 2-3dni), możliwość zakupu części zamiennych (część się zużywa, czasami dziecko coś zniszczy albo po prostu chcemy mieć dodatkowy "zestaw osobisty").
    Mało się o tym mówi ale przy wyborze laktatora bardzo ważny jest rozmiar lejka.
    Jeśli zamierzacie korzystać z laktatora podwójnego (np. Lansinoha) to stanik do karmienia jest wybawieniem! Podłączasz się i masz wolne ręce. Możesz zajmować się dzieckiem, czytać książkę lub nadrabiać internety :D

    Na grupie mam KPI z laktatorów "dobry stosunek jakości do ceny" polecana jest również Spectra, która jest bardziej mobilna. Istnieje też możliwość dokupienia zestawu "Hands Free" - to są takie duże muszle, które wkłada się w stanik i dzięki temu można dyskretniej ściągać mleko np. w miejscach publicznych. Co prawda mając taką muszlę trzeba mieć też stanik z 2 rozmiary większy.

    Jakby któraś miała pytania to wołać :) Wtedy też prośba do Rucoli by mi dała znać, że pytacie o laktatory to postaram się pomóc na tyle na ile mogę :)

    Przytulanka, antna, Rucola lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 16 października 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad
    Wspaniałe informację, najważniejsze że jesteś zadowolona i swoje Skarby masz już ze sobą 🤩 oczywiście zrozumiałe to jest, że teraz rzadziej bywasz na forum. Chciałabym żeby mój poród przebiegł jak u Ciebie 🤩 tego bym sobie życzyła.

    Żona
    To chwila moment i będziesz swoje Szkraby mieć na świecie 🥰 Ostatni samotny weekend z mężem przed Tobą, korzystaj 😄


    JustynaG
    Dzięki za cenne wskazówki, właśnie dlatego rozważałam zakup tego laktatora który tak polecasz bo miał dużo pozytywnych opinii mam karmiących. Nie wiem jak będzie z pokarmem u mnie, oczywiście jeśli się nie uda to będę chciała być na KPI. Powiedz a jak butelkami, karmiłaś swoje dzieci tylko tymi które były w zestawie do laktatora?

    Ja zaraz wyruszam na wizytę, zobaczymy co moja gin powie odnośnie ilości tych wód płodowych.

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 16 października 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka, mam jedną córeczkę (nie jestem bliźniaczą mamą) i próbowałam różnych butelek, ostatecznie u nas najlepiej sprawdził się Avent.
    Często córkę karmiłam w trakcie ściągania więc butelki z zestawu były w ciągłym użyciu :)

    Przykre jest to, że gdybym słuchała personelu medycznego w zakresie laktacji to nie karmiła bym tak długo. Dzięki pomocy z tego forum - udało się dłużej niż mogłabym pomyśleć.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 18 października 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey gratulacje :) daj znać jak tam pierwsze chwile w domu :)

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 18 października 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG
    Przepraszam za pomyłkę 😅 laktator zamówiłam, choć mam nadzieję że uda się bez niego a jeśli będzie potrzebny to spełni swoje zadanie 😀 pytałam o butelki, bo zastanawiam się czy w razie czego nie zamówić takich samych jak są dołączone do laktatora. Ale to będę myśleć dopiero jak dziewczynki będą na świecie i zaczniemy się ze sobą poznawać 🥰

    Witam się dzisiaj z Wami w 32 tc 🤗
    Po ostatniej wizycie mam teraz częściej kontrolę u gin ze względu na ilość wód płodowych, póki co szyjka twarda i trzyma. Samopoczucie u mnie różne, raz lepsze raz gorsze. Odstawiliśmy luteinę i od wczoraj pojawiły się nieregularne skurcze.

    Żona oczywiście kciuki za Ciebie i Twoje dzieci 😘😘

    Mamy, które są już rozpakowane co u Was słychać? Jak Wasze kochane dzieciątka się mają?

    Rucola a jak samopoczucie u Ciebie?

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 18 października 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko dziękuję 😊 dobre myśli napewno się przydadzą.
    Jak się macie mamusie i trzypaczki? 😊
    U mnie pierwsza nieprzespana noc, ból żołądka i ogólnie jakoś kiepsko 🤷🏻‍♀️ Wczoraj ostatnie przygotowania a jutro rano szpital! 👶🏻👶🏻

    💙💙 bliźniacza mama
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 18 października 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona
    Myślę, że to stres zadziałał tak na Ciebie. To dzisiaj obowiązkowo jakaś komedia wspólnie z mężem do obejrzenia dla rozluźnienia 😉 Oczywiście jak dojdziesz do siebie to pochwal się z nami swoimi przeżyciami 🤩

    Ja dzisiaj muszę się pochwalić bo w końcu się wyspałam. Nawet z przerwą na śniadanie udało mi się dospac do 9 😁 Normalnie to godzina 3-4 ja już nie śpię 😂

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 18 października 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @żona za szczęśliwe rozpakowanie i zdrowe dzieci, orazi bardzo krótki pobyt w szpitalu ✊✊✊✊✊

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 18 października 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żona bardzo mocno trzymam kciuki za Ciebie i z niecierpliwością czekam na relację !!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ