X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina jak się czujesz?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka taki to już urok posiadania dzieci;)
    A jak Twoje pierwsze spało jak było malutkie?(przepraszam nie pamiętam płci) ;) ja na bliźniaki naprawdę nie mogę narzekać bo często idzie się wyspać, a przy pierwszym synku na początku to chodziłam jak zoombie, jak pospał ponad 1,5h ciągiem to był sukces, dziś ma 2latka i 8mc i nadal się budzi 1lub 2x w nocy. Choć naprawdę widzę duża różnicę gdy dzieci śpią same lub z nami w łóżku. Pierwszego długo odkladalismy do jego łóżeczka i skutkowało to tym.ze nikt nie pospał, a teraz śpimy w kupie i trochę pokopani, z rękami lub nogami pod lub na nas ale zdecydowanie bardziej wyspani i szczesliwsi:D

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko ja mam syna, jak był mały to dał mi popalić 🙂 nie spał ani w dzień ani w nocy, jedynie na spacerach nie płakał, więc uciekałam z domu. Jak sobie przypomnę to mi się śmiać chce😂 ale wtedy to ja nie wiedziałam jak się nazywał. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej.
    Mój syn spał od początku w łóżeczku, tylko że łóżeczko miałam koło łóżka, był okres że w nocy jak się budził to go brałam do nas. Teraz też bym chciała żeby bliźniaki spały w łóżeczkach bo z dwójką byłoby ciężko z miejscem na łóżku 🙂 zobaczymy jak to będzie w praktyce.

    Od wczoraj boli mnie dół brzucha, tak jak przy miesiączce, ale taki delikatny ten ból. Miałyście tak pod koniec? Może to oznaczać, że coś się z szyjka dzieje? Dzisiaj mam wizytę wiec się okaże.

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka wrote:
    ciągiem to był sukces, dziś ma 2latka i 8mc i nadal się budzi 1lub 2x w nocy. Choć naprawdę widzę duża różnicę gdy dzieci śpią same lub z nami w łóżku.
    z jakiego powodu się budzi w nocy?

  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina, Mamuśka, mam nadzieję, że ja się jeszcze nie rozpakuje przed wami.. Byłam na wizycie i mam rozwarcie,ale brzuch nie twardnieje, nic nie boli. Nakaz leżenia, żeby wytrwać jak najdłużej. Z tych emocji, nawet nie zapytalam o sterydy ns płuca:(

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko leż i odpoczywaj, na pewno jeszcze wytrzymasz 2-3 tygodnie co najmniej. Duże masz rozwarcie? Ale gin nie wspominał żebyś do szpitala się położyła tylko w domu masz leżeć i nic nie robić?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko nie zamartwiaj się na zapas. Widocznie lekarz uznał, że nie są jeszcze potrzebne sterydy, bo jeśli będziesz leżała i odpoczywała to kilka tygodni maluszki jeszcze posiedzą w brzuszku. Będzie dobrze😘😘

    I mnie dzisiaj na wizycie szyjka trzyma na 45mm. Podobno jak na ciążę bliźniaczą jest świetna. Dostałam skierowanie na szczepienie na krztusiec po 28tc. Następna wizyta za 4 tyg, a kolejne już co 2 będą. Na razie mała jest ustawiona miednicowo i dobrze w sumie by tak zostało. Podobno w szpitalu gdzie chciałam rodzic jeśli będą oba główkowo, to będą chcieli bym rodziła naturalnie 🤯, ale jest jeszcze jeden szpital z 3st referencyjnosci, gdzie nie robią problemów jakby co.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w domu mam leżeć. Nie wiem czy czegoś nie przekręce teraz, ale z tego co do mnie dotarło to rozwarcie tak na 2 palce, ale jest tam dosyć twardo, macica nie jest rozpulchniona. Nic gin nie wspomniał o szpitalu, a ja byłam w takim szoku, że po prostu zabrakło mi języka w buzi. Nie spodziewałam się takich informacji, bo o ile wcześniej dosyć często zdarzały mi się twardnienia brzucha itp, tak od ostatniej wizyty był spokój.
    Ufam swojemu Lekarzowi, bo praktycznie miałam z nim do czynienia już jakoś nastoletnia dziewczyna i nigdy się nie zawiodłam, ale ogólnie cala ta sytuacja mnie niepokoi i siedzę teraz jak na szpilkach.

    Ellen, szyjka faktycznie imponująca, takiej to ja chyba nigdy nie miałam ;)

    Mamuśka, a jak po twojej wizycie?

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko będzie dobrze, nie martw się na zapas. Kiedy masz następną wizytę?
    Ja właśnie się zbieram do lekarza także dam znać jak już będę po.

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Następna wizyta za tydzień.
    Marzę o 36 tygodniu, ale jak na ten moment to z każdego dodatkowego dnia będę się cieszyć.

    Mamuśka, trzymam kciuki!

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa jesteś wojowniczką i Twój synek też. Jest śliczny i silny😍 Oddycha samodzielnie i walczy. Wierzę, że będzie wspaniałym dzieckiem i mocno za Was będę trzymała kciuki. Aniołek nad wami czuwa.

    Jaksa lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa, bardzo się cieszę, że się odezwalas. Jesteś bardzo dzielna, synek trafił na świetna mamę <3 piszesz z taką miłością, że aż się popłakałam..
    Cały czas mam Was w głowie i wierzę, że dzięki rehabilitacji mały będzie robił duże postępy, zresztą juz teraz pokazał jak sobie potrafi świetnie radzić! Trzymam mocno za Was kciuki!

    Jaksa lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa fajnie, że się odezwałaś. Jestem myślami z Wami. Trzymam bardzo mocno kciuki za Twojego synka. Życzę Wam dużo wytrwałości , jesteś bardzo dzielna 😘

    Jaksa lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Szyjka ładnie trzyma, przepływy w porządku. Dzieci różna pięknie, chłopak 2600 a dziewczynka 2350. Ciśnienie lekarce się nie podoba niestety, znowu dawkę leku mi zwiększyła. Jeżeli będzie dalej skakało to mam od razu jechać do szpitala a jeżeli przystopuje po lekach to w niedzielę mam się zgłosić już do przyjęcia do szpitala i w poniedziałek już jestem umówiona na cesarkę

    Elleen, Jaksa, Forumowiczka lubią tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa jak dobrze ze się odezwałaś i przyniosłaś nam dobre nowiny. Z każdym dniem będzie coraz lepiej synek jest dzielny i wy rodzice też już tyle przeszliście. Pomimo że los okrutnie was doświadczył synek da wam wiele szczęścia. Wierzę i mocno trzymam kciuki o jak najlepsza diagnoze dla synka. Waszemu Aniołkowi dałaś wszystko co mogłaś choć przez kilka krótkich chwil❤️ Myślę o was i trzymam kciuki🤗✊

    Jaksa lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa bardzo często o Tobie i Twoim malutkim wojowniku myślałam ❤ ogromnie sie cieszę że malutki już oddycha samodzielnie i podwoił masę urodzinową, jest bardzo dzielnym chłopcem i ma najdzielniejszą mamusie pod słońcem. Bardzo Wam życzę żeby wyszedł z tego wszystkiego z jak najmniejszymi problemami zdrowotnymi, wierzę że najgorsze już za Wami. Mocno Was ściskam i życzę duuuzo zdrówka! Odzywaj się tu do nas Kochana czasami :*



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 08:55

    Jaksa lubi tę wiadomość

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 wrote:
    z jakiego powodu się budzi w nocy?

    Synek jest mega alergikiem i myślę że ma problemy przez to trochę z brzuszkiem i to może być skutkiem wybudzania. Teraz jak śpi z Tata to na szczęście szybciutko zasypia ponownie ;)

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko poleż sobie i poodpoczywaj, wierzę ,że jeszcze parę tygodni dzidzie poczekają;) dobrze że szyjka nie jest rozpulchniona, ja też ostatnie 3 tyg chodziłam z rozwarciem i nic się nie zaczęło, więc czasami tak bywa, a mi się jeszcze wtedy zdarzało nosić mojego 12 kg synka ;)
    Tak czy siak masz już skończony 34 tydzień, s mój lekarz mówił że po tym tygodniu już w miarę bezpiecznie jest dla maluszków jakby się coś zaczęło dziać więc na pewno będzie wszystko dobrze ;),,,

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska wrote:
    Jestem po wizycie. Szyjka ładnie trzyma, przepływy w porządku. Dzieci różna pięknie, chłopak 2600 a dziewczynka 2350. Ciśnienie lekarce się nie podoba niestety, znowu dawkę leku mi zwiększyła. Jeżeli będzie dalej skakało to mam od razu jechać do szpitala a jeżeli przystopuje po lekach to w niedzielę mam się zgłosić już do przyjęcia do szpitala i w poniedziałek już jestem umówiona na cesarkę


    Mamuska to Ty już na końcówce, niedługo będziesz już miała maluszki obok ;) mam nadzieję że ciśnienie się unormuje po zwiększonej dawce leku i na spokojnie pojedziesz do szpitala w kolejnym tygodniu :)

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka a jakie objawy alergii u twojego synka?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ