X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi to moja ciąża około 3 tygodnie młodsza od Twojej. Powiem Ci, że zazdroszczę tych 6 kg- u mnie już 12🤯.
    Generalnie wszędzie mi przybyło minimalnie, ale najwięcej właśnie w brzuszek. Zawsze mi się to podobało jak dziewczyny w ciąży chodziły z takimi piłeczkami przed soba🥰
    Śmieje się, że jak gdzieś wchodzę to najpierw mój brzuch, potem długo, długo nic i dopiero ja😄

    Biust mi też urósł, ale nie jakoś bardzo, a na piersiach pojawiły mi się rozstępy i nie wygląda to fajnie🙁 Na szczęście na brzuchu jeszcze nie mam, ale podejrzewam, że pod koniec to też mnie już dopadnie.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka to pięknie przybierają na piersi,super 🙂

    Lusi ja tez długo nie przybierałam, a nawet 6kg schodlam na początku, ale teraz niestety już nadrobiłam całkowicie.

    Elleen ja też się śmieję że najpierw wchodzi mój brzuch a później dopiero ja 😂 jest ogromny i ciezki, ale co się dziwić jak mieszkają w nim dzieci 5kg plus wody itp.

    Elleen, Różyczka32 lubią tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schudłam* tam miało być oczywiście 😂

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może zadam bardzo głupie pytanie, ale zastanawiam się nad tym już trochę. Mianowicie składam wyprawke dla moich maluszków i tak się zastanawiam nad szczoteczką do włosów i obcinaczkami do paznokci. Czy dla bliźniaków wystarczy jeden zestaw czy dla każdego indywidualny🤷‍♀️? O i teraz jeszcze pomyślałam o aspiratorze: też jeden czy dwa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2021, 11:23

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wydaje mi się że zamiast obcinaczki bezpieczniejsze są małe nożyczki ja mam jedne, ale szczoteczki do włosów 2. Jeszcze ich nie używałam ale też się zastanawiam czy później i tak ich nie pomylę która jest którego chłopca.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aspirator też mam jeden. Po użyciu myje i jest dla drugiego

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka32 wrote:
    Elleen wydaje mi się że zamiast obcinaczki bezpieczniejsze są małe nożyczki ja mam jedne, ale szczoteczki do włosów 2. Jeszcze ich nie używałam ale też się zastanawiam czy później i tak ich nie pomylę która jest którego chłopca.
    A tak, miałam na myśli nożyczki a napisałam obcinaczki. Bo właśnie mam po jeden zestaw i się zastanawiałam czy z kwestii higienicznych nie powinnam mieć dwóch. Dziękuję Ci za odpowiedź 😘

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem Wam że grzebienia/szczotki póki co w ogóle nie używam ;p A nożyczki mam jedne i jeszcze nimi starszemu podcinam :)

    Różyczka piękna waga, moje chłopaki dziś ważone ok 5,1 kg i 60cm praktycznie idą łep w łep ;)
    Ostatnio się martwiłam, że Kacperek niechętnie podnosi głowkę leżąc na brzuszku więc 2 dni więcej z nimi pocwiczylam i poniżej efekt moich dzielnych chłopaków:

    https://zapodaj.net/1da3465601f08.jpg.html

    Elleen, Mamuska, Forumowiczka lubią tę wiadomość

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka ale slodziaki🤩 też ładnie ważą. Karmisz piersią?Który to który?Rozpoznajecie bez problemu? U mnie tylko ja rozpoznaje reszta ma problen. U nas niechętnie chłopcy leżą na brzuchu nie wiem jak to dalej będzie...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko tak tylko kp, po lewej Kacperek,po prawej Dominik :) oni są zupełnie inni z wyglądu także bez problemu odróżniam, mąż również, a rodzinkę czasami trzeba poprawiać choć to tak jak na szybko powiedzą:)natomiast dla mojego starszego synka obaj to Dominiki🤣
    Ty masz wczesniaczkow więc spokojnie mają jeszcze dużo czasu do polubienia leżenia na brzuszku, za jakiś czas będzie to ich ulubiona pozycja ;) ja z Kacperkiem zaczełam ćwiczyć tylko dlatego że on w ogóle nie próbował podnosić główki, położony na brzuszku leżał w najlepsze zadowolony;p

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełka ale slodziaczki🙂 chyba Wam trochę zazdroszczę , że ten najgorszy czas macie za sobą i już macie takie fajne większe dzieci 🙂 ale z drugiej strony takie noworodki są do zjedzenia (pod warunkiem, że nie płaczą non stop😂).

    Perelka lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko to musi być niesamowite obserwować jak Twoje dzieci z dnia na dzień się rozwijają, uczą nowych rzeczy, ah nie mogę się doczekać moich szkrabów po drugiej stronie brzuszka😘 Chłopcy pięknie trzymają główkę, Przystojniaki🥰😍 Ciekawi mnie na czym polegały te ćwiczenia z Malcami?

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Lusi11-88 Koleżanka
    Postów: 59 37

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Lusi to moja ciąża około 3 tygodnie młodsza od Twojej. Powiem Ci, że zazdroszczę tych 6 kg- u mnie już 12🤯.
    Generalnie wszędzie mi przybyło minimalnie, ale najwięcej właśnie w brzuszek. Zawsze mi się to podobało jak dziewczyny w ciąży chodziły z takimi piłeczkami przed soba🥰
    Śmieje się, że jak gdzieś wchodzę to najpierw mój brzuch, potem długo, długo nic i dopiero ja😄

    Biust mi też urósł, ale nie jakoś bardzo, a na piersiach pojawiły mi się rozstępy i nie wygląda to fajnie🙁 Na szczęście na brzuchu jeszcze nie mam, ale podejrzewam, że pod koniec to też mnie już dopadnie.

    Ellen to jesteśmy "blisko" 🤗🤗🤗
    No widzisz mnie rozstępy ominęły przynajmniej narazie ale te pajączki to wcale nie sa lepsze. I to nie mam pojedyńcze tylko serio dekold- na szyję też mi wchodzą i ramiona.... Ale sieczka... nie przesadzam. Wiadomo teraz pod ubraniami nie widać ale docelowo to przerażające.

    Dziewczyny a też wam ye brzuchu aż całe chodzą? Ja nie wiem co oni tam robią, chyba w piłkę grają albo się biją... mam wrażenie że oni mi wyjdą sami przez skórę bo ona nie wytrzyma.... pęknie po prostu!

    Lusi

    Szymuś 15.05.21 / 1490g
    Tymuś 15.05.21 / 1520 g
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka ja miałam to szczęście że bliźniaki aż tak dużo nie płakały więc te pierwsze już prawie prawie 3 miesiące wspominać będę bardzo dobrze, ja to się boję, że potem może być gorzej;p

    Ellenn powiem Ci że najwięcej zmian chyba dostrzegają Ci którzy widzą chłopaków raz na 2-3 tyg. bo ja z nimi na codzień mam wrażenie że niewiele się zmieniają, a jak ich widzi babcia to szok jak się zmieniły i urosły.
    Jeżeli chodzi o ćwiczenia to dużo kładzenia na brzusiu, pokazywania zabawek, przytrzymywalam im także tyłeczek aby ćwiczyli plecki, a nie podniosili nóżek i robili takiego rogala, że ciężar ciała spoczywa na brzuszku :p
    Wszystko przed Tobą, jeszcze troszeczkę i doczekasz się swoich maluszków :*

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko, ale masz super chłopaków! :)

    Lusi, brzuch cały chodzi czasami, nawet nagrywałam filmiki na pamiątkę:)
    Ostatnio natomiast zauważyłam, że ruchy się zmieniły, odczuwam mniej niespodziewanych kopniaków, ruchy jakby bardziej posuwiste.
    Nie wiem czy to ma związek z tym, że mają coraz mniej miejsca, czy możez z tym, że brzuch mi się obniżył i szykują się do porodu..

    Zastanawiam się jak to jest mieć jedno dzidzi w brzuchu, czy duża różnica..

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczka, dl mnie jest niewielka roznics pomiędzy pojedynczą ciąża a blizniakami :D syn był bardzo ruchliwy, ważył ponad 4kg wiec brzuch miałam wielki :)
    Ja brde umawiala wizyte u fizjoterapeuty dziewczynom i synowi też. One mają asymetrię i chce zeby specjalista zobaczył je, a sun ma rozejście miesni brzucha. Lekarz mowil ze zejda sie do roku, pozniej do 2 lat, teraz ma prawie 3 i dziurę na 3 palce...

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi mój brzuch też cały chodzi, nawet teraz jak już mają mało miejsca to się bardzo rozpychają. A przy tym aż skóra boli tak się naciąga.

    Ja dziewczyny spędzam ostatnia noc w domu, jutro rano do szpitala. Cały dzień się nie stresowałam bo jeszcze szykowałam i siebie i syna ogarnialam i pakowałam do dziadkow więc nie miałam na to czasu,ale teraz lekki stresik jest. Jutro pewnie będzie gorzej.

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka, trzymam kciuki! Zadawaj nam relacje na bieżąco e miarę możliwości;)

    Justa, no to piekna wagę miał synek. A asymetria u bliźniaków bardzo często występuje. Ja też, nawet jeśli nie miałabym wskazań do wizyty u fizjo, to profilaktycznie wolałabym zabrać dzieci.

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 25 kwietnia 2021, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska, to rozwiązanie pewnie w poniedziałek? Trzymam kciuki za rozpakowanie✊✊

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 25 kwietnia 2021, 03:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka ✊✊ ❤
    Jesteśmy wirtualnie z Tobą, przesyłamy dużo spokoju 😋 pisz tam co u Ciebie jak znajdziesz chwilkę:) ściskam!

‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ