X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczko, jednoczesnie ich karmisz piersia? Na zadanie czy jakos regularnie co 2 czy 3godz?
    Po cc mozna normalnie jesc? Jak sobie radzicie ze zmeczeniem przy opiece nad dziecmi i w ogole?
    Mam nadzieje, ze za tydzien juz chlopcy sie urodza. Ja ciagle spie, nie mam sily. Brzuch mnie boli, peka strasznie. Nie moge patrzec juz na to. Przegiecie rodzic blizniaki pod koniec 39 tyg.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina, serio pojechałabym do szpitala pod pretekstem słabych ruchów...
    A po cc dostałam normalne śniadanie, dużo piłam, ale to dlatego że chciało mi sie strasznie pić, za to miałam okropne gazy... jelita od nowa zajmowały miejsce w brzuchu, ale po 2 dniach było ok.
    A jak sobie radzę? Teraz juz jest ok, początek był szalenie trudny,po cc trzeba wbrew sobie chodzic prosto :D ostrożnie wstwać, w szpitalu za bardzo wygięłam się do gniazdka zeby telefon podłączyć i później mialam sporego krwiaka. Ale tak to po kilku dniach było ok, jedynie co to skóra cholernie piekła, uczucie jak po oparzeniu. Przy cc są przecięte nerwy i zanim to się odbuduje to sporo takich mało przyjemnych odczuć, wiec jeansów nie nosiłam dlugo, z resztą nadal moge je zalozyc tylko na wyjscie, a tak na caly dzień to nie

    Rodzina lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina karmie pojedynczo chociaż kiedyś zdarzyło się że 2 naraz ale było mi ciężko. A ze zmęczeniem no jest kiepsko ale jakoś trzeba funkcjonować. Dzisiaj pierwszy raz przespałam się po południu 1 godzinkę. Ja po cc dostałam kleik i sucharki na cały dzień.
    Maxi u mnie dżinsy też na wyjście aby, tak to polecam leginsy albo dressy. Dłuższy czas po przyjściu do domu nosiłam te majtki siateczkowe bo nie urazaly blizny a i rana trochę przewiewu miała.

    Rodzina lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Czytam ale ciezko mi coś napisać 😅
    Różyczko ja dawałam debridat rano i wieczorem po 2ml ale od 3 tygodni nie ma takiej potrzeby, wszystko jest dobrze ❤️
    Moje Bąki jedzą bardzo różnie ale niech będzie że średnio jakieś 120-150ml co 4h ale często coś zostaje w butelce. Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Córeczka waży jakieś 5300 a synek 5kg.
    Jak sobie radzimy? Ja jestem mega zmęczona, naprawdę ale nie zastanawiam się nad tym jakoś specjalnie, bo to nic nie zmieni.Doleczam właśnie zapalenie zatok, od 2 tygodni jadę na przeciwbólowych i jak nigdy nie mam czasu użalać się nad sobą. To jest jazda.bez trzymanki tym bardziej że moje dzieci bardzo mało śpią w dzień, cały czas są w standby mode.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czytam i jestem przerażona, wiadomo że spodziewam się, że nie będzie kolorowo bo przy jednym człowiek ma dość a co dopiero przy bliźniakach. Trzeba być bardziej zorganizowanym. Mam nadzieję, że ja też będę to jakoś ogarniać.

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska tez mam tak samo. Boje sie tego porodu, pozniej dochodzenia do siebie i opieki nad tymi kruszynkami. Wszystko to dla mnie nowosc. Dziewczyny swietnie sobie radza juz z karmieniem i innymi problebami. Brawo dla Was.

    Mamuska, Perelka, Różyczka32 lubią tę wiadomość

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie bójcie się na zapas, ja sobie to wszystko gorzej wyobrażałam zwłaszcza że mój starszak byl/jest high need baby, więc z góry nastaiwalam się na najgorsze. A tu moje zaskoczenie, ze z dwójką idzie mi lepiej (mam nadzieje) niż z pierworodnym. Daje radę czasami z nimi się wyspać w dzień, w nocy też ostatnio miałam parę lepszych że z 5h moze nawet i 6h pospałam;) właśnie przed chwilą mi pospały 40 minutek oba więc zdążyłam wziąć kąpiel i umyć włosy, dodatkowo jeszcze pomagam mężowi w firmie więc się nie nudzę:) ale ogólnie póki co naprawdę nie jest źle, ponoć jak zaczną się ruszać może być gorzej ale zobaczymy na wszystko przyjdzie czas;)

    Mamuska, Rodzina, Rucola, Różyczka32 lubią tę wiadomość

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina ja już czekam na Twoje maleństwa i tak jak dziewczyny tu pisały już bym pewnie pojechała do szpitala ;) ja nie miałam gbs zbadanego przed ta cc bo mój lekarz wymyślił że przy cesarkach nie trzeba więc chyba mi dawali antybiotyk przed porodem , choć dokładnie nie wiem tyle tych rzeczy do picia dostałam że już nawet nie analizowalam co dają;)

    Rodzina lubi tę wiadomość

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko mam nadzieję, że u nas też bedzie lepiej niż sobie wyobrażamy 🙂
    Moja gin powiedziała, że wymaz będę miała tylko z pochwy bo przy cesarce z odbytu nie jest potrzebny.

    Rodzina a jak Twój brzuch? Ja mam już ogromny i ciezki. Myślałam o Tobie jak Ty się musisz czuć. Dzisiaj zauważyłam nowe rozstępy 😞

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko leze bo taki ciezki jest i duzy ciagnie, boli jak sie ruszaja. Taki twardy i napiety. Jak siedze to czuje jak peka. Tylek, biodra, kregoslup boli. Teraz w weekend nie jade nie ma sensu. Ostatnio jak bylam na sterydach w sobote to nie mial mi kto usg zrobic i czekalam do pon. Tyle wytrzymalam to i te pol tyg wytrzymam CHYBA.
    Mamuska ile przytylas? Masz juz dziecko chyba w domu? Kiedy wizytujesz?

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina współczuję, trzymam kciuki żebys jak najszybciej się rozpakowała.

    Wizytę mam we wtorek i już konkretnie będę wiedziała termin cesarki, chociaż wstępnie już mówiła o 30.04. Jezeli chodzi o kilogramy to tragedia, 16 na plusie. Myślałam, że będzie mniej bo na początku bardzo mało przybierałam, ale w końcówce nadrobiłam. A u Ciebie jak ?
    Tak, ja już mam syna 10 letniego także już duży chłopak, mam nadzieję że będzie pomagał🙂

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To masz juz pomoc i doswiadczenie w macierzynstwie. Nie bedzie tak zle w Twoim przypadku. Ja juz siegam po 19 kg. W pierwszej ciazy tez mialas rozstepy? Teraz duzo Ci wyszlo i jak bardzo mocne? Smarujesz sie czyms? 30 kwietnia to ktory tydzien, dzien ciazy bedzie? To we wtorek obie cos sie dowiemy. Ja w nastepnym tygodniu rozpakowuje sie. W koncu musi nastapic ten moment.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży też miałam trochę rozstępów i niestety nie wszystkie mi zeszły, teraz wyszly ale nie aż takie mocne więc mam nadzieję że zejdą. Smaruje się na zmianę oliwka i takim balsamem na rozstępy , ale nie pamiętam w tej chwili nazwy.
    30 kwietnia jak liczyłam to chyba będzie początek 38 tygodnia. Tutaj ten suwaczek jakoś mi inaczej liczy niż lekarz

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola dzięki za odpowiedź.
    Perelka fajnie że możesz chociaż trochę odpocząć😉

    Dziewczyny nie bójcie się wszystko przyjdźie z czasem. Obudzi się instynkt macierzyński

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Położna Ancymon Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam przyszłe mamy! jestem położną w trakcie pisania magisterki, miałabym ogromną prośbę o uzupełnienie ankiety dotyczącej jakości snu w ciąży. Każda odpowiedź jest na wagę złota!! Dziękuję

    https://forms.gle/P956LWKjTmnwRAbr8

  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakos snu w ciazy hahaha..
    Zauwazylam...ze posiwialam :0
    Ja w nocy malo spie...ale czlowiek jalos do tego potrafi przywyknac..
    Ten rok bedzie ciezki...ale.licze ze pozniej jakos.odbije sobie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 00:20

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolę nie wspominać mojego snu pod koniec ciąży bliźniaczej;) teraz jest o niebo lepiej, bo końcówkę ciąży to ja nockę głównie w łazience spędzałam;p

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełka spędzałas noce w łazience bo wymiotowałas czy miałaś rewolucje żołądkowe?
    Ciężko jest spać, w dzień człowiek chodzi nieprzytomny a w nocy spać się nie da

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka ciągle pielgrzymki do toalety, zgaga plus taki piekący ból tuż pod żebrami gdy ponad pół godzinki leżałam więc musiałam wstać i spędzić w pionie z minimum 15 minut bo nie byłam w stanie wyleżeć, na szczęście po porodzie jak ręką odjął :)

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że po porodzie wszystko mija. Tylko szkoda, że wtedy spać nie można z innego powodu😅

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ