X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża bliźniacz
Odpowiedz

Ciąża bliźniacz

Oceń ten wątek:
  • Lejla Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witajcie dzisiaj okazało się na usg że jestem w zagrożonej ciąży bliźniaczej i się boje..prosze dajcie jakieś rady jest to 5 tydzień...wiem że będzie(musi)być dobrze ale jestem w strasznym stresie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2013, 09:53

    010iugpjmfpeoamn.png




    thgfkw7io5bt2qkh.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla skad wiesz juz w 5tyg ze jest to ciaza zagrozona??Co lekarz na to?
    Dostalas jakies tabletki na podtrzymanie?
    Trzymam kciuki za ciebie i za twoje malenstwa ;)

    Lejla lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 16 czerwca 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila przede wszystkim nadzor lekarza tabletki ,lezenie i nogi do gory;-)

    Lejla lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Lejla Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam konflikt serologiczny to po pierwsze a po drugie okazało się żemam jakiś mały guzek mam trzy rodzaje leków i nakaz leżenia w łóżku i tak najprawdopodobniej 9mc;,(

    010iugpjmfpeoamn.png




    thgfkw7io5bt2qkh.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konflikt serologiczny to znaczy ze ty masz rh- a twoj maz ma rh+ tak?
    To jeszcze nie jest zle ja mam taka sama sytuacje i dipuki krew dziecka nie zmiesza z twoja to jak sie nie myle nie jest zle.Ja dopiero teraz tzn w 28 tyg dostane szczypoinke z przeciwcialami ;)
    Jezeli bedziesz na siebie uwazala u sluchala lekarzy to bedzie dobrze ;)
    Dostajesz progesteron na podtrzymanie?

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konflikt serologiczny nie oznacza od razu poważnego zagrożenia. Kiedy leżałam z pewną kobietą na oddziale ginekologicznym powiedziała, że ona ma taki konflikt i jest teraz w trzeciej nieplanowanej ciąży, a dwie poprzednie mimo konfliktu przebigły prawidłowo. :) Jeśli będziesz stosować się do rad lekarza i będziesz pod obserwacją to będzie dobrze. Nie martw się na zapas bo to zbyt dobrze na maleństwa nie wpływa :) A i ps. podobno większość lekarzy z góry uznają ciąże bliźniaczą za ciąże zagrożoną.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszej ciąży nie ma żadnego stresu, konflikt serologiczny to nie zagrożenie. Tuż po porodzie dostajesz zastrzyk w dupkę (do 3 dób maksymalnie) i kolejne ciąże też będą bezpieczne. Ja mam z mężem taki konflikt, jak widać wszystko jest ok.

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez mamy konflikt szczepionka w 28tc tak jak u Vivien i bedzie dobrze :)
    Ja wogole nie przejmowalabym sie tym konfliktem, lekarz wie co z tym ma zrobic :)

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • Karolka Przyjaciółka
    Postów: 115 171

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam konfliktu serologicznego wiec w temacie nie jestem, ale fakt, że lekarze (przynajmniej mój) traktują z góry ciążę bliźniaczą jako zagrożoną, to prawda. I mnie takie traktowanie odpowiada, bo wiem, że doktorek robi wszystko ze swojej strony aby moją ciążę utrzymać. Jestem na L4 od 2mca (głównie dlatego, że 1szą ciążę poroniłam - zapobiegawczo anstystresowo :) ). Progesteron bralam do 16 tygodnia (duphaston i luteine), no i ogólnie odpukać wszystko jest ok. Także to fakt, trzeba bardziej na siebie uważać, a wszystko będzie ok.

    Na naturę i tak nie mamy wpływu, trzeba po prostu pozytywnie się nastawić, robić co mówi lekarz, i cierpliwie czekać na maluszki :)

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 17 czerwca 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla wrote:
    Hej witajcie dzisiaj okazało się na usg że jestem w zagrożonej ciąży bliźniaczej i się boje..prosze dajcie jakieś rady jest to 5 tydzień...wiem że będzie(musi)być dobrze ale jestem w strasznym stresie.
    tak jak dziewczyny pisały najważniejsze to nie panikować! jeżeli lekarz określił zagrożenie na podstawie tego konfliktu i małego guzka to chyba bardziej ciebie nastraszył niż powinien. w poprzednich ciążach zawsze na usg wychodziły jakieś 'guzki' czy cysty ale mi powiedzieli,że to najprawdopodobniej są rzeczy hormonalne które po ciązy znikną i tak było. ja w obecnej ciązy miałam krwiaka który sam się wchłoną.
    a już w 5 tyg wiesz,że będą bliźniaki? to dosyć szybko...
    ogólnie każda ciąża mnoga jest ciąża wysokiego ryzyka i zaleca się większy odpoczynek i więcej leżenia.ja brałam luteine do ok 10 tygodnia.
    a i chodzę normalnie do pracy bo w domu to bym chyba bardziej na głowe dostała tym ciągłym myśleniem.
    więc Lejla nie panikujemy tylko grzecznie leżymy a sama zobaczysz,że wszytko będzie dobrze :)

    Karolka lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Lejla Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za wsparcie dziewczyny nie wiem co bym bez was zrobiła..ale nudy tu w domu tak samej...i brak zajęcia już całą książke dziś przeczytałam...;)
    a narzeczony dopiero po pracy następną przyniesie...chyba obejrze film;P

    010iugpjmfpeoamn.png




    thgfkw7io5bt2qkh.png
  • Lejla Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może jakiś fajny film na wieczór tylko jaki?macie coś miłego do obejrzenia?? <3 <3 <3

    010iugpjmfpeoamn.png




    thgfkw7io5bt2qkh.png
  • Lejla Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może jakiś fajny film na wieczór tylko jaki?macie coś miłego do obejrzenia?? <3 <3 <3 <3

    010iugpjmfpeoamn.png




    thgfkw7io5bt2qkh.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    )kurcze durny pad....juz napisałam i mi wykasowalo...
    Ja jak chce cos obejrzeć to wpisuje w Google nowości kinowe i szukam czegoś zabawanego bo horrory i dramaty to tylko jeszcze bardziej doluja a my teraz mamy sie śmiać i myslec pozytywnie :)

    Moze jakieś kabarety beda? Ti niezawodne jest w rozsmieszaniu :) polecam klasyk kabaret Potem z lat 90tych. Do tej pory mnie rozsmieszaja :)

    A tak poza tym kochana kiedy kolejna wizyta?

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Karolka Przyjaciółka
    Postów: 115 171

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak znosicie upały? Ja nawet niezle, nie czuje sie zbyt zle, pije duzo wody i z domu wychodze w sumie rano i pod wieczor... i dzis wlasnie sie wyieralam po pieczywo kiedy odkrylam że mam spuchniete stopy, szczegolnie prawa od wewnatrz przy kostce. Gdybym nie ubierala sandałów pewnie bym sie nawet nie kapnela hehe chyba że przy wieczornym prysznicu :)

    Kurcze mam nadzieję, że to efekt upału a nie że już będę puchnąć do końca... zobaczymy, jak narazie sobie siedze z nogami w zimnej wodzie w misce, fantastyczne orzeźwienie :p

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upały? JAkie upały :) tutaj nie ma upałów hih i zimy tez sa lżejsze wiec pod wpływem ciazy jest o wiele łatwiej ;) ja wody nie ruszam,,,,niedobrze mi po wodzie wiec ogólnie mało pije,,,,no ale coz....

    Karola nogi do góry zeby lepsze krążenie było i odpoczywamy :)

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Lejla Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja wizyta kolejna jest ustalona na 12lipca...a więc dopiero wtedy pojawią się jakieś nowe wiadomości...teraz leże sobie i dużo odpoczywam tylko takie kłucie od czuwam rano i czasem po południu ale lekarz powiedział że nie ma się czym martwić...no i już wymioty niestety są.

    010iugpjmfpeoamn.png




    thgfkw7io5bt2qkh.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja się jakoś, odpukac od 4 dni bardzo dobrze czuje, bóle głowy mineły a upały znosnie, czuje sie o niebo lepiej niz wczesniej.
    dzieci harcuja w brzuszku szcegolnie w nocy ale w dzien sa tez w miare aktywne. chyba nazwiemy dziewczyke zuzanna a chłopiec bedzie antos. u mnie remont za 2 tyg. sie szykuje i to całego mieszkania od a do z nie zostawiamy nic i powiem wam ze nie wiem jak to ogarne przeraza mnie to.
    musze powoli rozgladac sie za wózkiem, łózeczkiem i innymi duperelami bo szczerze to nic nie mam oprócz dwóch par spioszków i czapeczek a czas leci.
    brzuch powoli rosnie ale jak na ciaze blizniacza to jest malutki. ja mam 176 cm wzrostu i szerokie biodra wiec moze dlatego maja wiecej miejsca i brzuszka tak nie widac.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 19 czerwca 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    póki co 4-5 kg na plusie, wyjsciowa waga 66 wiec nie jest tak zle.
    ulala ja to jestem straszny zmarzluch i wole upały narazie ok zobaczymy jak bedzie dalej.
    kropka tak jak pisze ulala nogi do góry a obok wiatraczek na ochłodzenie :)
    pozdrawiam

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej co tu tak cicho.
    ja dzisiaj jestem po połówkowym, dzieci zdrowe i potwierdzono ze będzie chłopak i dziewusia. malenstwa waża po 380 gr. jak tam u was kobitki :)

    pasia27, triss lubią tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ