X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarranta ja sie "przejechalam" kiedys od kolezanki Teutonia i powiem szczerze ze nie moja bajka. Proponuje isc do jakiegos sklepu z wopzkami i pojezdzic po sklepie miedzy regalami itp. Ty jestes dosc wysoka wiec wyprobowalabym te wozki live, bo to naprawde co dla jednego dobre dla drugiego nie musi byc.

    amarranta lubi tę wiadomość

    17u93e5exqfllrog.png
  • Migotka85 Ekspertka
    Postów: 145 50

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM to szwagier z rodziną przez pół roku bedzie z wami mieszkał? Czy chcą szukać osobnego mieszkania? Jeśli razem to pewnie spięcia nie uniknione.
    Amarranta przeczytałam o Twoim kocie i strasznie mi przykro, wiem jak mozna sie przywiązać do zwierzaka domowego sami mamy psiaka nasze oczko w glowie i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, a z wyjazdem do Pl w tak zaawansowanej ciąży to już trochę strach.
    Co do wozka to sie nie wypowiem, nasz czeka na bąbla i cieszę się, że ten ciężki wybór już za mną, a czy się sprawdzi to dopiero się okaże.
    Magdalena2202 stokke przepiekny wózek, a ilość dodatków do niego przyprawia o zawrót głowy.

    Melka lubi tę wiadomość

    Migotka85
  • Tigana Autorytet
    Postów: 359 239

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM hmm mam nadzieję że szwagier jednak trochę przemyśli, no bo miło że im pomagacie ale nie powinien tego nadużywać, a jak rzuci prace i się do was sprowadzi to przecież możliwe że dopiero po pół roku coś znajdzie czy coś i tyle czasu będzie Ci na głowie siedział? Nie wiem jakie duże macie mieszkanie ale to nie brzmi jak dobre rozwiazanie... W dodatku kiedyś coś wspominałaś że oni też dzieci mają, tak?

    Amarranta z wózkami to bym radziła jak Endokobietka, idź do sklepu i pooglądaj na żywo, w wielu mają dodatkowo takie trasy testowe z różną nawierzchnią to możesz zobaczyć jak zawieszenie sobie radzi itp. Ja tez dużo najpierw na necie oglądałam ale na żywo to zupełnie inna bajka, dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy isę na wózek który mogłam dotknąć i przetestować, mimo że z zamówiony z neta inny model wyszedłby dużo taniej.

    lamlamard20150706_-35_Nasza%20Niunia%20jest%20ju%C5%BC%20z%20nami%21.png
    34bw9jcg50dgoh06.png
  • Mamax Autorytet
    Postów: 1066 218

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka- Moj Julianek zaczol jezdzic w spacerowce jak skonczyl 6 miesiecy. Gondolka zrobila sie dla niego za mala i lezac w niej biedaczek zginal nozki co nie bylo wygodne wiec nie mialam wyjscia. Narazie jeszcze woze go na poziomie pol siedzacym i dopoki nie bedzie stabilnie siedzial tak bede go wozic ;-)

    Kurcze no ja rozumiem ze chcesz pomoc siostrze ale ona i jej maz musza sobie zdac sprawe ze zycie w de to nie taka prosta sprawa i ze nie moga wiecznie u was siedziec...

    Amarranta- Teutonia to fajne wozki. Mja kolezanka miala i bardzo je sobie chwalila. Ja mam ABC disein condor 4s. To model z 2012 roku ale jest nie do zdarcia. Juz drugie dziecko nim woze i nie mamy zadnej usterki ;-) Do tego jest bardzo lekki i zwrotny tak ze polecam ;-)

    amarranta lubi tę wiadomość

    (**) Nasze kochane aniolki-bliźnieta- 30.03.2011- 11tc
    82do3e5er89phwkq.png[/url]

    zrz6anlirvrf5z1r.png[/url]

    f2wl6iyemrinq9lg.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, nie ma opcji zeby oni wszyscy u nas mieszkali. My id poczatku mówiliśmy ze na początek moja siostra moze byc u nas ze 2-3 miesiące i jak tylko coś odlozy tak żeby starczyło na kaucje i jakiś początek to sue wyprowadza i wtedy szwagier z ich synkiem przyjezdzaja, tylko ze z taką praca na dwa dni to raczej nawet na kaucje nie uzbiera. Pomoc pomocą ale nie zwale sobie na głowę tyle ludzi...bez przesady. Poprostu jakby moja siostra pracowala na Volleit to za 3 miesiące przy najniższe pensji cos by uzbierala, i to sobie szwagier wbil do glowy i tym żyje. Oczywiście będziemy jej sxukac pracy na pelny etat, tylko pewnie nie da rady zeby ona ich tu sprowadzila tak szybko jak on myśli...
    Pomoc im chcemy ale nie naszym kosztem.


    Amarranta ja mam Tako Extreme.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 15:02

    amarranta lubi tę wiadomość

  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie rację, pójdę do sklepu zobaczyć;)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z mojego ABC jestem tez super zadowolona :) Jas w gondoli jezdzil do 7 mca, najwazniejsze ze mozna spacerowke odwrocic do siebie przodem lub przodem do jazdy i ze sie rozklada calkiem na lezaco. Wyciagana raczka, super prowadzi sie tesciowi 190 cm wzrostu i tesciowej 150 :) i przez ta raczke mase razy zmiescilismy sie do windy np u mojej ginekolog, gdyby nie byla skladana nie weszlibysmy :)

    amarranta lubi tę wiadomość

    17u93e5exqfllrog.png
  • Mamax Autorytet
    Postów: 1066 218

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aramattaa- Dziewczyny dobrze ci radza zeby poogladac wozki w sklepie. My swoj kupilismy przez net ale wczesniej go dokladnie obejrzelismy w sklepie i juz mielismy go kupowac ale sie jeszcze wstrzymalismy i dobrze sie stalo bo w sklepie on byl za 480 euro a my go w necie dorwalismy w promcji za 230 euro. Tak ze warto obejrzec i wybrac sobie w sklepach model a potem polowac na stronkach internetowych na promocje ;-)

    Endokobietka- Zgadzam sie z toba co do ABC. Dla mnie to tez sa dodatkowe atuty tego wozka ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 13:38

    amarranta, Endokobietka lubią tę wiadomość

    (**) Nasze kochane aniolki-bliźnieta- 30.03.2011- 11tc
    82do3e5er89phwkq.png[/url]

    zrz6anlirvrf5z1r.png[/url]

    f2wl6iyemrinq9lg.png[/url]
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeździmy w spacerowce od 5 msc ale na początku było to na leżąco teraz juz jest pol siedzące albo siedząco zależy jak colin chce .

    Migotka85 ja w moim mam torbę na zakupy torbę dla Colina podstawkę na butelkę przy kierownicy osłonki na deszcz parasolkę i tyle marzył mi sie ten cały winter kit ale za drogi nie ma co szaleć :)

    Mamusie mama pytanie . Wzięło mnie na gotowanie dla syna do tej pory jedziemy na słoiczkach . Chciała bym mu zrobic jakiś obiadek zupkę obojętnie lekarz Zalecił aby powoli jadł z nami ale my jemy tylko sałatki o rybę wiec ciezko . Macie jakies przepisy na cos dobrego ? Dla dziecka od 6 msc ? Totalnie nie wiem jak sie za to zabrać

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • powidlowa Autorytet
    Postów: 667 116

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM - a kiedy twój mąż składał o elternzeit? Od razy po urodzeniu? 7 tygodni przed końcem mojego? Czy jak ja składam wniosek o elterngeld to mam tam rubryke i wpisuje ze ja 12mies, mąż 2mies i to mąż automatycznie też elternzeit dostaje? Czy musi iść z tym do pracodawcy?

    3i49tv7371hkkcdh.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena2202 na fb jest grupa blw przepisy, dolacz, maja sporo tajnych przepisów, lub wyszukaj w google bloga alaantkowe blw,
    Możesz np ugotować osobno pierś z indyka a osobno warzywa: marchew, piuetruszke, seler, troche ryzu, oczywiście male kawałki bo za dużo Ci wyjdzie, zblendowac lub zetrzeć na tarce, zależy jak podajesz, możesz dodać trochę pomidorów z puszki i pomidorowa gotowa
    Albo ugotować ziemniaczki, ugniesc z masłem i koperkiem, do tego rybę,ja np czesto kupuje dzikiego łososia bo to jedna ze zdrowszych ryb, tego łososia natrzec ziołami, bazylia, trochę soku z cytryny, koperek i upiec w folii w piekarniku, potem rozgnieść widelcem, do tego ugotuj np taką mieszankę marchew brokul i kalafior (te gotowe mrożone) , możesz zrobić sosik koperkowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 16:05

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Melka Ekspertka
    Postów: 182 73

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wniosku masz oddzielna rubryke dla meza i tam wszystko zaznaczasz jak maz chce wolne wziac badz zostawiasz puste jak tylko ty bierzesz.

    powidlowa lubi tę wiadomość

  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powidlowa maz musi poinformowac pracodawce i tu uwaga. Musi to zrobic 7 tygodni przed rozpczeciem Elternzeit, ale tylko 8 tygodni przed jest chroniony przed zwolneiniem z pracy, czyli jak zlozy terza ze chce isc za 3 miesiace moga go teoretycznie zwolnic. W praktyce ma na to wlasnie ten jeden tydzien, chyba ze nie boi sie zwolnienia, to moze to zrobic kiedy chce, ale nie pozniej niz 7 tygodni przed rozpoczeciem.

    powidlowa lubi tę wiadomość

    17u93e5exqfllrog.png
  • Migotka85 Ekspertka
    Postów: 145 50

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena2202 na fejsie "Mia jg " szyje fajne ubranka na wozki quinny i tez stokke. Czasem to fajna odmiana, szczegolnie jesli coś sie gdzieś zabrudzilo albo popruło, a stelaż nadal ok.

    Migotka85
  • Melka Ekspertka
    Postów: 182 73

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka dzieki za info. Ja mam Stokke i jestem megaa zadowolona

  • Migotka85 Ekspertka
    Postów: 145 50

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie wiem teraz czy nie wprowadzilam w błąd, bo lukam na podany wyzej profil i sa ubranka na bugaboo, ale warto spytac na priv. Bo zawsze panie odpisują.

    Migotka85
  • Melka Ekspertka
    Postów: 182 73

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz zapytalam. Stokke tez sie pojawia ale rzadko. z gory dzieki. nowa spacerowka - tylko material bez stelaza - od 99 do 190 euro. ciekawe jak bedzoe u nich ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 17:44

  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka mnie by sie przydał nowy dach jedynie bo mam czarny wozek i juz widze ze wypowial lekko kolor bylismy tez na urlopie w mega słońcu do tego teraz to i jest klapa . Niestety dziekuje za wszystkie linki na fb ale nie posiadam i posiadać nie będę :) popatrzę na eBayu .
    Melka
    Ja tez jestem mega zadowolona z tego wózka mimo tylu opini co słyszałam złego na jego temat .

    Annaki czy karmisz dziecko ta metoda blw ?
    Niestety tez dziekuje za fb ale nie mam . Poszukam czegoś na internecie .

    Melka lubi tę wiadomość

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Berlinianka Przyjaciółka
    Postów: 199 33

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę że nie tylko ja jestem oporna na fb :P

    Melka lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e6ni45jhf.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy moze mieć swoje zdanie robic co chce dla mnie fb to strata czasu i modlę sie zeby jak colin dorósł fb był zabroniony :) moze nie zostanę zbiczowane przez resztę mam tutaj za moja wypowiedz :)

    Melka lubi tę wiadomość

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
‹‹ 388 389 390 391 392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ