X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dostałaś jakąś wiadomość z Helfo ?

    Tak dostałam list z helfo . Z tym listem idziesz do apteki po mleczko , jeśli się chodzi do tej samej apteki za pierwszym razem pokazujesz pismo a później potrzebny już tylko dowód osobisty .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 listopada 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka a psmiętasz ile czekałaś na list z Helfo ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 listopada 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promocja na Holle ;-)

    https://www.farmasiet.no/search?q=Holle

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 26 listopada 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka a psmiętasz ile czekałaś na list z Helfo ?
    Bardzo długo bo Fastlege nie wysłała wniosku do helfo tylko receptę wystawiła . Ale ogólnie czeka się do 10 tygodni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2019, 21:11

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 27 listopada 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka kupuje jogurty w Coop obs, a sojowe są w Kiwi. Ja jeszcze nie kupowałam tych wynalazków. Rzeczywiście zaczynałam od bezglutenowej kaszki kukurydzianej, ale potem robiłam różne po kolei, więc gluten wprowadziłam dość szybko. Teraz nie ma zaleceń, żeby czekać. Tak jak nie ma zaleceń żeby wprowadzać osobno żółtko i białko jaja, ale to akurat wprowadziłam osobno :D
    Bezglutenowa jest też na przykład ryżowa, ale jej akurat unikam, bo nic nie wnosi, a tuż jest zanieczyszczony arsenem.

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 listopada 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktorejs z Was maluszek ulewal tak jak by wodą.
    Mojego małego męczy tak od rana praktycznie po każdym karmieniu. Jest karmiony mm mlekiem Hipp.
    Lekarza mam dopiero za tydzień.

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 28 listopada 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz też podejść do swojej Helsesøster. Może coś doradzi. To właśnie nasza dała mi pierwszą puszkę Nutramigen i wysłała po receptę do lekarza

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 listopada 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majola myślisz że to może byc alergia?
    I czy do helsesøster muszę się umawiać na wizytę czy wystarczy że podejdę tam kiedykolwiek?

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    I czy do helsesøster muszę się umawiać na wizytę czy wystarczy że podejdę tam kiedykolwiek?


    Najlepiej zadzwoń i się zapytaj , u mnie trzeba się umawiać :-(




    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 30 listopada 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tak, że chciałam pokazać wysypkę to szłam i czekałam aż będzie wolna. Z tym że to trwało 2 minuty. Ale może rzeczywiście lepiej się umówić.

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny na dzisiaj mam termin ale synek wogole sie nie spieszy na swiat :( jestem juz taka zmeczona ze nie mam sily na nic....bylam dzisiaj u poloznej mowi ze wszystko jest ok, jutro ide do kliniki na kontrol zobaczymy co powiedza....mam nadzieje ze maluszek na dniach wyjdzie ;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny na dzisiaj mam termin ale synek wogole sie nie spieszy na swiat :( jestem juz taka zmeczona ze nie mam sily na nic....bylam dzisiaj u poloznej mowi ze wszystko jest ok, jutro ide do kliniki na kontrol zobaczymy co powiedza....mam nadzieje ze maluszek na dniach wyjdzie ;)

    Kaktus trzymaj się ciepło, te ostatnie dni są najgorsze. U nas mały siedział 8 dni dłużej.
    Powodzenia 😊

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wczoraj wieczorem dostalam skurcze meczyly mnie do 5 rano potem wszystko ustalo....:( ale bylam zla bo myslalam ze mlody bedzie juz dzisiaj z nami.... ;) teraz czuje sie tak srednio cos mnie tam boli ale to nie to co bym chciala :) jade na 14 do Porsgrunn do kliniki na kontrol zobaczymy co mi powiedza ;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy możecie mi podpowiedzieć w sprawie położnych? Pytałam swojego fastlege o położne, bo wolałabym chodzić na wizyty do nich to zbył mnie, że on wolałby, żebym chodziła do niego, może później do położnych:/ Jak to zrobić bez niego? Po prostu znaleźć położną w swojej okolicy i umówić się na wizytę, nie potrzebuję zadnego skierowania?
    Drugie pytanie, chciałam kupić laktator, w Polsce słyszałam, że można wypożyczyć ze szpitala, czy tutaj też czy lepiej kupić i mieć już swój? Ostatnio też wypełniając jakieś papiery za zwrot kosztów leczenia natknęłam się na dofinansowanie do laktatora właśnie, czy wiecie może coś na ten temat?:)

    Mazwopka lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o położna to ha bez udziału lekarza sama się umowilam na wizytę. Wyszukalam gdzie mam swoją położna, napisałam maila z prośbą o umowie nie wizyty ( podałam tydzień ciąży, moje dane i fødselsnummer). I tak dostałam termin u położnej. 😊
    Ja chodziłam do fastlege, ginekologa i położnej 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 17:47

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie nieczego ciekawego sie nie dowiedzialm tylko tyle ze wody ok dziecko tez na KTG widac skurcze rozwarcie 1 cm i tyle. Podczas KTG skurcze byly straszne wrocilam do domu i cisza do samego rana. Zwariuje....

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Kaktus trzymaj się ciepło, te ostatnie dni są najgorsze. U nas mały siedział 8 dni dłużej.
    Powodzenia 😊


    Pati a mialas jakies kontrole w tym czasie? bo ja mam dopiero na 18 grudnia wizyte kontrolna...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati co z ulewaniem ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Pati a mialas jakies kontrole w tym czasie? bo ja mam dopiero na 18 grudnia wizyte kontrolna...
    Miałam u położnej dzień po terminie i pozniej tydzień po terminie w szpitalu. Rano kontrola A wieczorem się zaczęło. Zamieszala mi tam w środku i się zaczęło 😜😜

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati co z ulewaniem ?
    Alda czasem jeszcze się uleje. Lekarz powiedział że to normalne takie ulewanie woda. Ale tak naprawdę to ten lekarz nic nie wie sam.

    k1iygdz.png
‹‹ 647 648 649 650 651 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ