X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Zdjęcie, akt urodzenia wielo jezyczny z pieczątką apostille, wypełniony wniosek, GOTOWKA na opłatę, paszporty lub dowody obojga rodzicow Oboje rodzice jeśli nie jesteście małżeństwem. Chyba wszystko 😊
    czyli jak dostane ten nprweski akt urodzenia to bedzie ok czy musze cos robic? a akt malzenstwa tez potrzebny bo wyczytalam ze tak

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Kaktus85. co do paszportu potrzebne są- Wasz akt małżeństwa , wasze paszporty bądź dowody osobiste, zdjęcie dziecka, akt urodzenia dziecka tylko jak zamawiasz musisz zaznaczyć ze potrzebujesz do wyrobienia paszportu flerspåklig fødselsttest i w notatce dodać ze z apostille potrzebne będzie do peselu nam wysłali skrócony za pierwszym razem i nie mógł być. Jak będziecie jechać płaci się wyłącznie gotówka.

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy dostaliscie rodzinne automatycznie po urodzeniu dziecka?. Dwa miesiące minęły A ja nie dostałam nic😥

    k1iygdz.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam 24 maj pierwsze rodzinne przyszło 25 lipca zaległe i kolejne miałam 31 lipca. Teraz pod koniec miesiąca każdego przesyłają. Nic nie składałam.

  • Bera1983 Autorytet
    Postów: 366 288

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊
    Dziewczyny a czy mąż sam może jechać wyrobić paszport? I wyślą poczta? 🤔 Wiem, ze norweskie wysyłają. Gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy, ze w Bergen można na miejscu paszport wyrobić 🤔

    ckai9jcg0gevln5d.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to musicie być razem za doplata 300 korom można odebrać tego samego dnia tak w Oslo przynajmniej my mieliśmy. Innego dnia do odebrania już wystarczy jeden z rodziców

    Bera1983 lubi tę wiadomość

  • Bera1983 Autorytet
    Postów: 366 288

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Z tego co wiem to musicie być razem za doplata 300 korom można odebrać tego samego dnia tak w Oslo przynajmniej my mieliśmy. Innego dnia do odebrania już wystarczy jeden z rodziców

    Dziękuje! 😙 na Facebook chyba dziewczyna pisała, ze konsul z Oslo był w alergen i udało się to załatwić ale może coś pokręciłam 😅

    ckai9jcg0gevln5d.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Ja urodziłam 24 maj pierwsze rodzinne przyszło 25 lipca zaległe i kolejne miałam 31 lipca. Teraz pod koniec miesiąca każdego przesyłają. Nic nie składałam.

    No to czekam może przyjdzie w styczniu😊

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Zdjęcie, akt urodzenia wielo jezyczny z pieczątką apostille, wypełniony wniosek, GOTOWKA na opłatę, paszporty lub dowody obojga rodzicow Oboje rodzice jeśli nie jesteście małżeństwem. Chyba wszystko 😊
    Apostille nie jest potrzebna, a na stronie konsulatu jest naprawdę dobrze napisane co potrzeba 😉

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wyrabia się paszport tymczasowy u konsula to potrzebny jest akt urodzenia po norwesku bez apostille, zdjęcie, akt małżeństwa. Może być jeden rodzic w Oslo ale musi mieć upoważnienie od norweskiego notariusza. Na wiosnę i jesień są dyżury między innymi w Bergen. Wszystko można znaleźć na stronie konsulatu. Tam znajdziesz najpewniejsze informacje. Powodzenia. Nie taki diabeł straszny jak go malują.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i na miejscu wypełnia się podanie oraz kopertę jeśli się chce wysyłkę. W Oslo płaci się gotówką A na dyżurze przelewem i trzeba mieć potwierdzenie. Za wysyłkę jest dodatkowa opłata.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 grudnia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli rodzi się w Norwegii rodzinne dostaje się z automatu. Ja akurat już dostałam następnego miesiąca.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, podobno na drugie dziecko nie przychodzi z automatu. Koleżanka też musiała søknad wypełniać. Tylko na pierwsze przychodzi z automatu

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym przybieraniem to różnie. Raz przybierał 90g, raz tracił 100. Raz przez dwa dni przybrał 30g. W każdym razie w 10 od porodu wrócił do wagi urodzeniowej. A spadł z 3200 na 2800 przy wyjściu ze szpitala. Kaktus, jak to teraz u Was wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2019, 12:25

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    A z tym przybieraniem to różnie. Raz przybierał 90g, raz tracił 100. Raz przez dwa dni przybrał 30g. W każdym razie w 10 od porodu wrócił do wagi urodzeniowej. A spadł z 3200 na 2800 przy wyjściu ze szpitala. Kaktus, jak to teraz u Was wygląda?
    My wazylismy 3350g w dniu wyscia spadlismy do 3046g potem mielismy kontrol w szpitalu 20 .12 i wazyl 3150g , 23.12 wazyl 3300g a 27.12 3330g. Jutro mamy wizyte to zobaczymy ile wazy. Staram sie mu dawac jesc co 3 godziny po 65 ml tak jak kazala polozna ale on je na raty zje ze 40ml i zasypia jak kamien nawet na spiocha mu nie idzie jedzenie i pozniej sie budzi po godzinie i dojada reszte. Juz nie wiem jak go karmic macie jakie pomysly???

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Pati, podobno na drugie dziecko nie przychodzi z automatu. Koleżanka też musiała søknad wypełniać. Tylko na pierwsze przychodzi z automatu

    Na stronie nav pisze że dziecko urodzone w Norwegii dostają z automatu. Tyle że u mnie może być trochę zamieszanie bo na corka już się skończyło rodzinne A zaczyna się na małego. I to akurat w listopadzie.
    Pójdę do nich po nowym roku i się zapytam 😁

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile zjadły wasze 10tyg maluchy. Bo mój je 140ml co 3 godz i to po walkach bo tak to by jadł co 2 godz.
    Nie wiem czy to nie za dużo. Waży już 6,5 kg

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majola- pisałaś kiedyś ze robisz pasty z fasoli na kanapeczki . Możesz mi sprzedać jakiś przepis;)

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ile zjadły wasze 10tyg maluchy. Bo mój je 140ml co 3 godz i to po walkach bo tak to by jadł co 2 godz.
    Nie wiem czy to nie za dużo. Waży już 6,5 kg
    Moja zjadała 120ml mieszanki co 2,5 godz. po 12 tygodniu dostawała 150 ml co 3 godz. w nocy tylko dwa razy piła mleczko , musiałam ją budzić bo sama się nie budziła .Tez sprawiała zawsze wrażenie bardzo głodnej. Jakbym dała po godzinie to tez pewnie by wypiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2019, 20:51

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus u nas tez był na początku problem z wagą. Mała spadła o 400 gr . Po tygodniu przybrała 100 gr w kolejnym 80 gr na 3 już 300 gr i wtedy zaczęło się normować .

    Alutka
‹‹ 649 650 651 652 653 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ