X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarne '86
Odpowiedz

Ciężarne '86

Oceń ten wątek:
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 maja 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam 2 7t4d i też już było widać bijące serduszko :-) Kolejne badanie to będzie prenatalne 26.05 - w dzień matki:-) W sumie połowicznie mogę już obchodzić:-)

    Anielle to zależy od gabinetu. Mój lekarz ma usg w gabinecie, więc wszystko na miejscu, ale wiem, że są gabinety (najczęściej na NFZ), które nie mają usg i wysyłają gdzie indziej. Ja w 12 tygodniu mam usg prenatalne i to będzie moje 3 usg - na pierwszym był tylko pęcherzyk ciążowy.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welina wrote:
    Martynaaa to musi być niesamowite:)
    Mam ochotę powstrzymać się z pierwszym USG właśnie do 8 tygodnia zeby coś już zobaczyć :)

    ja poczatkowo mialam miec wizyte na poczatku 7tc, ale zostala odwolana, troche mnie to wtedy zdenerwowalo, ale warto bylo czekac do 8tc zeby moc zobaczyc jak serduszko bije. Na usg wygladalo to tak jakby Malec mial taka maltka latareczke ktora zapalala sie i gasla co chwila, a do tego jeszcze pokazal jak sie porafi wiercic. Po prostu cudo! Kiedys nie rozumialam tych wszystkich zachwytow kobiet w ciazy, ale w obliczu takiego cudu nie da sie nie wzruszyc. Nawet najtwardszym.

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielle wrote:
    Super Martynaaa :) Niech rosnie zdrowo w sile maluch :)

    Dziewczyny ja mam pytanie odnosnie USG z innej beczki, wykonuje je odrazu lekarz na wizycie czy dopiero zleca i trzeba szukac gdzies pracowni? Czy to zalezy od gabinetu i jego mozliwosci?

    Ja mieszkam we Francji i z tego co widze po tutejszych forach to pierwsze usg zlecaja dopiero pomiedzy 11 a 13 tygodniem ale ja przeciez nie wytrzymam tyle... No i przewaznie gabinety nie maja na wyposazeniu i lekarz dopiero daje skierowanie. Ide w srode i troche sie stresuje :)

    Anielle, ja mieszkam w Belgii, mialam wczoraj robione usg dopochwowe. Lekarz ma caly sprzet w gabinecie. Nie wiem jak wyglada system ubezpieczen we Francji, ale tutaj placi sie samemu za wizyte i badanie a pozniej z rachunkiem idzie sie do swojej kasy chorych ktora zwraca koszty, ale tylko w takim stopniu w jakim sa refundowane. Np. wizyta u ginekologa 24eur, zwracaja okolo 22eur. Na moim rachunku sa dwie pozycje, konsultacja i usg, ale zwrot dostane tylko za wizyte. Te pierwsze usg nie bylo tym refundowanym, zwrot dostne za usg 1 trymestru ktore mam pod koniec 3go miesiaca ciazy. Wiec przypuszczam ze jesli chcesz miec usg wczesniej niz 11-12 tc, to musisz po prostu za nie zaplacic, tak jak ja, a te pod koniec 1 trymestru bedzie refundowane.

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 13 maja 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwszy sen z dzieckiem. Śniło mi się, że leżałam na sali po porodzie, a w wanience obok córeczka. W ogóle to zaczęło się od dojazdu do szpitala, a potem tak jakbym się obudziła i dziecko było już ze mną. Żeby to się tak dało :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 13 maja 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa, chyba zaczynam cos czaic baze, tu jest podobnie chyba i z systemem i z usg. Doczytalam sie ze to robione pomiedzy 11 a 13 tygodniem jest tym obowiazkowym, 100% bezplatnym. Pewnie bede musiala zaplacic za wczesniejsze, ale trudno, zaplace, chce juz zobaczyc moja kropeczke! Jeszcze z tydzien, poltorej poczekam zeby podrosla, ale do 11 tygodnia mi zabraknie cierpliwosci :)

    Kor_a moze to jakas przepowiednia, ze bedzie dziewczynka chociaz sny sie podobno czyta na odwrot, wiec na dwoje babka wrozyla :) Mi za to snia sie same dziwaczne rzeczy.

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 13 maja 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak Anielle, masz 3 badania usg obowazkowe i w 100% bezplatne, za pozostale musisz placic sama. Ja tez bym nie wytrzymala do 12 tc i ciesze sie ze juz widzialam Maluszka i wiem ze jest mu tam dobrze :)

    3i49anlimybgnl9h.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 14 maja 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj Skarb - wg lekarza 14t + 5 dni ( nie wiem jak on to liczy)
    68mm
    d6d36c1cb1892358d6950130319f4681.jpg

    Welina, Martynaaa lubią tę wiadomość

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 14 maja 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chcialam sie pochwalic, bylam dzis na pierwszym spotkaniu u lekarza i wszystko jest w normie :) widzialam moja mala pchelke na usg, ale jest jeszcze tyci-tyci, ma ledwo 2 milimetry. I serduszka nie bylo slychac, ale bylo widac jak sie kurczy wiec pani powiedziala ze wszystko jest w porzadku :)
    Wielka ulga i teraz sie juz moge w pelni cieszyc ciaza bo do tej pory to bylo dla mnie abstrakcyjne pojecie i nie do konca wierzylam ze to prawda. Taraz mam udowodnione naukowo i wiem ze sobie tego nie wymyslilam :)

    Pozdrawiam :)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 14 maja 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikc ale olbrzym! gratulacje, no tutaj juz widac malego dzidziusia :)

    lkc lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 14 maja 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielle dziekuje:))kilka godzin po usg a juz nie moge sie doczekac nastepnego:P do 11 czerwca juz nie tak dlugo.....: )

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 15 maja 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 26.05 mam pierwsze usg prenatalne i też nie mogę się doczekać aż zobaczę znowu dzieciątko:-) Przyszło mi czekać prawie miesiąc...

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 16 maja 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a, 26 maja to juz nie dlugo, mniej niz 10 dni, szybko zleci. Ja nastepne mam dopiero miec pod koniec czerwca czyla ponad miesiac jeszcze...

    Mam nadzieje, ze reszte Czarnobylek tez szybko zlapie, cos ta wiosna jest bardzo plodna. U mnie w pracy na jakies 20 zatrudnionych osob (prawie same kobiety) az we trzy jestesmy w ciazy na takim samym mniej wiecej etapie, szef sie ucieszy jak sie dowie, bo narazie wie tylko o jednej :)

    Kor_a lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 16 maja 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dopisuję się dziś :) na razie po fioletowej stronie tylko do Was i czekam na powtórkę bety, podrawiam

    Anielle, Kor_a lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 16 maja 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Szpilka, bardzo sie cieszymy i witamy, musi sie tutaj na tym forum wiecej podzialac :) Czekam na potwierdzenie. Ja w sumie nie robilam bety, po trzech testach pozytywnych (z czego dwa razy blada kreska a trzeci raz elektroniczny z napisem "ciaza") uznalam ze sie nie moze mylic i uwierzylam:)

    szpilka lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 19 maja 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby nas było coraz więcej :-) Ja też nie robiłam bety. Moja Pani ginekolog powiedziała, że jeśli te apteczne wyjdą pozytywnie to nie ma potrzeby się upewniać. Ja w sumie też zrobiłam trzy w odstępach dwudniowych :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 19 maja 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciłam poprzednią ciążę bardzo wcześnie, nie miałam jeszcze karty ciąży i pierwsze pytanie jak pojechałam do szpitala z krwawieniem było czy robiłam beta hcg, więc teraz na wszelki wypadek mam, ale żadnych problemów nie przewiduję

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 20 maja 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    ja kolejne usg mam 12 czerwca, bedzie badana przeziernosc karkowa. Nie moge sie juz doczekac zeby zobaczyc jak maluch zmienil sie od ostatniego badania i gleboko wierze ze wszystko bedzie w normie.

    Przezywam katusze w 10 tygodniu, nudnosci, wymioty, zmeczenie, wzdecia.

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 20 maja 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa wspolczuje wymiotow, ja z racji tego ze z poczatku nie mialam zadnych zoladkowych rewelacji to naiwnie uwierzylam ze moze mnie to ominie.
    Niestety gdzies od paru dni coraz dotkliwiej odczuwam nudnosci i zgage, do tego sama nie wiem co tu zjesc zeby mi bylo lepiej, nic mi sie nie chce za bardzo probowac chociaz w brzuchu wierci glod. Proboje herbate z imbirem ale niezbyt pomaga. Wymiotow jeszcze nie mam, ale juz pare razy bieglam nad kibelek ze spazmami tylko w koncu sie obeszlo.

    Napewno wszystko bedzie dobrze, trzeba byc zawsze dobrej mysli :)

    Dzeiwczyny a decydujecie sie na USG w 3D czy poprzestajecie na zwyklym?

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 20 maja 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielle, ja na tym etapie ciazy w ktorym Ty jestes i mialam dokladnie tak samo, to byl dopiero poczatek, ale mam nadzieje ze u Ciebie jesli juz Ci to spotka w kolejnych tygodniach, to bedzie lagodniej niz u mnie. Wierze ze niebawem to minie, oby do konca I trymestru. Nie potrafie normalnie funkcjonowac.

    Co do USG 3D to chcialabym takie zrobic, ale dopiero w pozniejszym okresie ciazy kiedy dzidzia bedzie wieksza i bedzie mozna zobaczyc jak juz wyglada. Do tego czasu zadowole sie zwyklym USG.

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 20 maja 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, oby do konca I trymestru a potem to same dobre strony stanu blogoslawionego :)
    Ja sie wlasnie probuje przygotowac psychicznie na wieksze dolegliwosci w miare uplywu czasu, ale juz sie na wszystko zgodze, byle by malenstwo zdrowo roslo :)

    Powiedzielismy rodzicom w niedziele, bardzo sie cieszyli :) Niestety nie mogli nas usciskac bo tylko przez skypa mozemy sie porozumiewac, ale widac bylo ze sie bardzo ciesza a tesciowa od razu sie poplakala :)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ