X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarne '86
Odpowiedz

Ciężarne '86

Oceń ten wątek:
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 8 maja 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja osobiście nie czuję się za młoda na ciążę. Osobiście to nawet żałuję, że tyle zwlekałam i zawsze było coś ważniejszego.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a mam dokładnie takie same myśli :) Mój mąż namawiał mnie na dziecko już przed ślubem bo wtedy nie planowaliśmy w najbliższym czasie się pobierać.
    Ja nie chciałam bo a to za młoda jestem, później w pracy nie taka umowa, dalej mieszkania nie mieliśmy swojego i tak latka leciały.. I teraz tak sobie myślę że może gdybym się zdecydowała kiedyś to byłoby mi dużo łatwiej zajść.
    Ale..ważne że teraz się udało i nie ma co żałować przeszłości...:))

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, ja tez się dołączam!
    Jesteśmy 5 lat po ślubie, troche zaluje ze tak dlugo czekaliśmy z decyzja o dziecku, zawsze nie ten moment, czekanie na lepsza sytuacje. Czas leci a niewiele sie zmienia. Teraz jesteśmy w ciąży i jesteśmy przeszczesliwi :)

    Zdrowych ciąż!

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 8 maja 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie ze coraz wiecej nas tutaj :)
    Mi sie zawsze wydawalo ze jak bede miec 28 lat to moje zycie juz bedzie idealnie poukladane i bede miec juz conajmniej dwojke dzieci. Rzeczywistosc byla inna i chociaz z jednej strony troche szkoda ze tak pozno sie wzielismy za "rozpladzanie" to z drugiej strony mysle ze dopiero teraz jestem naprawde psychicznie gotowa. Wybawilismy sie z mezem, wyimprezowalismy, nacieszylismy sie soba bo jestesmy juz razem 9 lat i wlasnie dopiero od roku poczulismy ze czas na cos wiecej i zmiane rytmu zycia. No a potem sie okazalo ze to troszke trwa no i w koncu sie udalo :)

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w planach czekać jeszcze rok, ale w zeszłym roku zaczęłam mieć problemy z @. Zdarzało mi się, że przez 50 dni się nie pojawiał. Miałam taką sytuację dwa razy i zaczęłam się bać, że coś jest nie tak, że będą problemy i wtedy instynkt macierzyński spadł na mnie jak grom z jasnego nieba!

    Martynaaa - witamy :-)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a czasem tak jest ze jeden impuls wystarczy zeby sie cos obudzilo. Na przyklad wlasnie swiadomosc ze dziecko nie jest na wyciagniecie reki, ale ze moze byc z tym problem. Wtedy sobie wlasnie czlowiek dopiero zdaje sprawe ze trzeba dzialac i ze to jest cos o czym marzy.

    Dziewczyny dopadlo mnie przeziebienie. Gardlo mnie boli okropnie i katar zaczynam miec. We wtorek pracowalam caly dzien z dziewczyna ktora byla juz strasznie przeziebiona i non stop dezynfekowalam sobie dlonie i powtarzalam w glowie "nie zarazisz sie! nie zarazisz sie!" a tu jednak cos zlapalam... Faszeruje sie od wczoraj sokami cytrusowymi, herbatka z sokiem malinowym i miodem i na wieczor czosnkiem, ale gardlo dalej boli. Plukalam tez woda z soda, ale na dluzsza mete niezbyt to cos dalo. Macie jakies sposoby?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 09:26

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, ze jest taki syrop na przeziębienie dla kobiet w ciąży - nazywa się Prenalen. Ja stosowałam pastylki na gardło i mi pomogły.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 9 maja 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jednak wyskocze z pizamy (bo na szczescie mam dzis wolne) i sie przejde do apteki.

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 9 maja 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedziałam dzisiaj w pracy o ciąży. Reakcje zaskoczyły mnie pozytywnie, czyli strach ma wielkie oczy.:-) Ciesze się, że już po - teraz już w pełni mogę się cieszyć ciążą.:-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 9 maja 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super ze pozytywne reakcje. Mojemu szefowi to chyba oczy wyskacza bo moja kolezanka tez jest w ciazy wczesnej i juz jest na zwolnieniu lekarskim bo sie zle czuje. Narazie ja wykonuje jej obowiazki wiec jak mu powiem ze ja tez w ciazy to mu kopara opadnie bo nie wiem kto bedzie za nas dwie pracowal:) Ale trudno, nie bede swojego zycia podporzadkowywac pod czyjes.

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 9 maja 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w pracy jeszcze nikt nic nie wie, ale jak moja szefowa sie dowie to nie bedzie szczesliwa, juz dwie kolezanki sa w ciazy, ja bede trzecia. Niestety nie jestem w komfortowej sytuacji w pracy, ale tez nie zamierzam poswiecac sie tylko dla pracy. Teraz nasze malenstwo jest najwazniejsze.

    Co do przeziebienia Anielle, czytalam na innym watku tego forum o syropie ze startego korzenia imbiru (1 lyzka), soku z polowy cytryny, cynamonu i dwoch lyzek miodu. To wszystko nalezy zalac ciepla woda i pod koldre. Ponc dziala.

    3i49anlimybgnl9h.png
  • ulaa8 Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 10 maja 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane :-* dawno nie zaglądałam a tu już tyle napisane :-)
    Melduję się po wizycie u gina. Co prawda miałam ją mieć dziś ale byliśmy w czwartek.. No i wszystko jest ok, dzidzia mierzy 11 mm, sedruszko wali jak oszalałe, tętno 150 :-) i jesteśmy z moim K. przeszczęśliwi, termin na 23 grudnia :-) jak to lekarz powiedział, do K. "A miała być wędka albo narty pod choinkę", a ja im na to "A tu niespodzianka, będzie Mikołaj".. Z objawów tylko senność i czasem mdłości, tak jak Ty Kora :-) No i TSH za wysokie ale biorę leki także jestem dobrej myśli.


    I tak patrzę na ten swój suwaczek to moje dziecko jest prawie 2 razy większe, chyba po Tatusiu :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 20:51

    dqprpiqvrgjwgx24.png
  • ulaa8 Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 10 maja 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do przeziębienia to byłam przed majówką i to chyba właśnie wirus jakiś jest. Mi pomogło płukanie wodą z sodą i wodą z wodą utlenioną. Do tego miałam do ssania tabletki Fiorda o smaku czarnej porzeczki, i kilka razy popryskałam Tantum Verde. Na katar do woda morska lub Acatar Fast (w ulotce napisane że kobiety w ciąży mogą stosować). Poza tym dużo snu i co najważniejsz inhalacje z roztworu soli fizjologicznej - mi bardzo pomogły. Został mi tylko kaszel ale da się żyć :-) U mnie to trochę też na tle alergicznym ten katar i gardło..

    Może Wam się przyda ten link, ja wczoraj byłam na tych warsztatach, całkiem nieźle było :-) http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2014, 10:37

    dqprpiqvrgjwgx24.png
  • talia22 Autorytet
    Postów: 300 486

    Wysłany: 10 maja 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:) widzę, że się najlepszy rocznik odezwał;) mogę dołączyć?

    f2w343r88uf9xtcb.png


  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 10 maja 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaa sprobowalam wczoraj tej mikstury ale byla okropnie kwasna, chyba dodalam za duzo imbitu i cytryny a za malo miodu :)

    Ulaa8 cieszymy sie ze wszystko w porzadku z malenstwem (chociaz faktycznie nie takie malenstwo jak na ten tydzien). Fajny tez termin, w sam raz na swieta. Ja ide w srode na wizyte i sie nie moge juz doczekac. Strasznie sie tez stresuje tym ze sie wlasnie przeziebilam na samym poczatku i ze to moze miec jakis wplyw... moj maz mi tylko caly czas mowi ze przeciez nie jestem napewno jedyna ktora sie rozchorowala i ze napewno nic kropce nie bedzie :)

    witamy talia22 :)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 12 maja 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Talia :-)

    Ulaa - u mnie od dwóch dni mdłości się nasilają, ale daję radę. Mój Mąż tak w sobotę świętował, że całą niedzielę się męczył i powiedział, że bardzo mnie podziwia, że wytrzymuję codzienne mdłości :-) U nas w 7t4d dziecko miało 0,97 cm, ale wg usg był to 7t0d, więc powiem Ci, że chyba jednak ta Twoja fasolka nie taka mała :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 12 maja 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa - dzięki za linka zarejestrowałam się :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 12 maja 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja bylam dzis na mojej pierwszej wizycie ciazowej. Maluszek mierzy 17,2mm, jest to 8t1d. Serduszko pieknie bije i malec nawet sie rusza :) Widok niezapomniany!

    Welina, Anielle lubią tę wiadomość

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Welina Przyjaciółka
    Postów: 102 109

    Wysłany: 12 maja 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa to musi być niesamowite:)
    Mam ochotę powstrzymać się z pierwszym USG właśnie do 8 tygodnia zeby coś już zobaczyć :)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    dqpri09k9d4fedco.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Martynaaa :) Niech rosnie zdrowo w sile maluch :)

    Dziewczyny ja mam pytanie odnosnie USG z innej beczki, wykonuje je odrazu lekarz na wizycie czy dopiero zleca i trzeba szukac gdzies pracowni? Czy to zalezy od gabinetu i jego mozliwosci?

    Ja mieszkam we Francji i z tego co widze po tutejszych forach to pierwsze usg zlecaja dopiero pomiedzy 11 a 13 tygodniem ale ja przeciez nie wytrzymam tyle... No i przewaznie gabinety nie maja na wyposazeniu i lekarz dopiero daje skierowanie. Ide w srode i troche sie stresuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 22:20

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ