X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe dzieci 2019
Odpowiedz

Czerwcowe dzieci 2019

Oceń ten wątek:
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 2 października 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariette1983 wrote:
    miałam dziś wizytę u ginki bez usg - zbadała mnie i powiedziała że kształt macicy i rozpulchnienie tak jak we wczesnej ciąży. Na usg umówiłam się na 13-stego to akurat będzie początek 7-go tygodnia i mam nadzieję, że już zobaczę serduszko...

    W poprzedniej ciąży serduszko zobaczyłam już w 6 tyg dokładnie 6+2 :) Także duże szanse ze i u Ciebie już będzie serduszko :)

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Adina Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 2 października 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariette1983 wrote:
    ja robiłam te clearblue elektroniczne które pokazują tydzień ciąży - dzień po terminie @ pokazał 2-3 tygodnie, a w kolejnym tygodniu 3+

    ja tak samo zamierzam zrobic- testami clearblue ocenie przyrost bety., tymbardziej ze dzis lekarz GP nie zgodzil sie na bete, a nigdzie w poblizu nie moge zrobic. powiedziala, ze bete zlecaja tylko w trakcie poronienia...


    dobrego dnia

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    A.
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 2 października 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Dzisiaj dosłownie padam ze zmęczenia, mimo 10 godzin snu. I cały czas bujam się z tym upierdliwym okresowym bólem. Momentami jest tak silny, że nie mogę wstać i nawet nospa nie pomaga. Nie wiem co o tym myśleć, w pierwszej ciąży nic takiego nie miałam.

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 października 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy was tez tak czasami kloje brzuch na dole? Zauwazylam ze mam tak jak cos podnosze.
    I totalnie sie ze mnie leje...
    A jak u was? Pieresze tygodnie?

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 października 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adina wrote:
    ja tak samo zamierzam zrobic- testami clearblue ocenie przyrost bety., tymbardziej ze dzis lekarz GP nie zgodzil sie na bete, a nigdzie w poblizu nie moge zrobic. powiedziala, ze bete zlecaja tylko w trakcie poronienia...


    dobrego dnia
    Ja tez :-) ale dopiero w nast tyg :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Adina Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 2 października 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, jak sie z Ciebie leje?!

    A.
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 października 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adina wrote:
    Oleczka, jak sie z Ciebie leje?!
    W sensie ze mam mokro strasznie tam na dole. :-) jakos od 2tygodni. Wy tez macie tak czy susza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 16:25

    10.09.2019 Marcel
  • Adina Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 2 października 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno mi powiedziec bo zapodaje progesteron dopochwowo. Specjalnie wydzielin nie mam. Najgorzej z tym wzdetym brzuchem. Wygladam jakbym miala juz isc rodzic ;)

    A.
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 2 października 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś umówiłam pierwszą wizytę do gina na potwierdzenie czy ciąża umiejscowiona w dobrym miejscu będę wtedy 5tc +3dni. Następnie do swojego gina mam dopiero termin na 24 października. Będzie to 7 tc+5 dni. Czy ten termin jest ok? czy trochę późny?

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 2 października 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że ok, powinnaś już zobaczyć serducho :)

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 2 października 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam USG 12.10., to będzie 6t2d. Martwię się z kolei, że za wcześnie ale jeśli nie wtedy to będę mogła dopiero na koniec października pójść. To z kolei odpada, umrę z niecierpliwości chyba :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 18:12

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 października 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jesli ja mialam ostatni @ 11.08. To jak liczyc tygodnie ciazy? Bo owulacje mialam rowne 14dni temu, wiec juz sama nie wiem...

    10.09.2019 Marcel
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 2 października 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka licz od terminu owu +2tyg. Ja lekarzowi chyba powiem że okres ostatni miałam 2 tyg później bo owu była w 28dc. Nie chcę żeby mówi że ciąża rozwija się za wolno ado terminu porodu biorą ten z Om. Jeszcze będą chcieli wywoływać wcześniej...

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 2 października 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba się schizuję za bardzo :/ Ale dziś w ogóle nie czuję bólu piersi, a jeszcze wczoraj i przed wczoraj bolały jakby były w siniakach. Jutro idę na betę. Boję się strasznie :(

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 2 października 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 wrote:
    Ja chyba się schizuję za bardzo :/ Ale dziś w ogóle nie czuję bólu piersi, a jeszcze wczoraj i przed wczoraj bolały jakby były w siniakach. Jutro idę na betę. Boję się strasznie :(
    Nie denerwuj się tak :) rozumiem Cie bo też na 3 dni piersi przestały mmnie bolec i dla uspokojenia się zrobiłam kolejną betę - po odebraniu wyniku okazało się że w dalszym ciągu pieknie przyrasta. Ja już takie schizy łapałam, że coś jest nie tak że nawet suwaczek usunełam. Głowa do góry i trzymam kciuki żeby przyrost był prawidłowy :)

    Madamee92, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 października 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    Oleczka licz od terminu owu +2tyg. Ja lekarzowi chyba powiem że okres ostatni miałam 2 tyg później bo owu była w 28dc. Nie chcę żeby mówi że ciąża rozwija się za wolno ado terminu porodu biorą ten z Om. Jeszcze będą chcieli wywoływać wcześniej...
    No a to lekarz nie oblicza terminu podlog tego co zobaczy na usg? Jesli fasolka jest mniejsza niz jemu by sie podlog terminow wydawalo no to chyba logiczne ze powinien zmienic termin porodu... no ale nie wiem nie znam sie :-)
    Bo u mnie wedlug terminu ost miesiaczki to juz bylby 8tydz... a ze owu byla 2tyg temu to mam liczyc ze 4 tydz?
    Mnie piers pobolewa czasami ale mam tak mokro ze schizuje sie ze @ zaraz bedzie... tak to tylko czasem cos ukluje. I jestem strasznie wzdeta :-)
    A jak u was?

    EDIT spojrzalam na kalendarz ciazy i tam pisze ze to rowny 4tydzien. Bo w opcji zaznaczylam sobie od dnia owu no i wiek plodu 2tyg.okej ale czemu to dodaje 2tyg przy wieku ciazy? Przez te 28dniowe perfekt cykle?
    Moj trwal 50dni prawie :-) hehee
    Czyli kiedy najlepiej usg jak wiek plodu bedzie mial 6,7tyg czy wiek ciazy?:-)
    Jeeju nawet nie wiedzialam ze sa dwie opcje :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 21:00

    10.09.2019 Marcel
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 2 października 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zależy od lekarza. Pierwsza ciążę też miałam trochę młodsza i nikt nie brał pod uwagę późniejszej owulacji. Później mały i tak dogonil ale też nie było to 2tyg różnicy.
    No tak wychodzi ze 4tc. Tak jakby przy cyklach książkowych 28dniowych. 8tc a 4t.to ogromną różnica :) przy takiej różnicy lekarz prowadzony już raczej powinien wyznaczyć z usg

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 października 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    To chyba zależy od lekarza. Pierwsza ciążę też miałam trochę młodsza i nikt nie brał pod uwagę późniejszej owulacji. Później mały i tak dogonil ale też nie było to 2tyg różnicy.
    No tak wychodzi ze 4tc. Tak jakby przy cyklach książkowych 28dniowych. 8tc a 4t.to ogromną różnica :) przy takiej różnicy lekarz prowadzony już raczej powinien wyznaczyć z usg
    Noo a ze jestem z Uk to moze sie szybciej na usg zalapie bo tu kolo 10,12tyg robia. To liczac 8tydz teraz to mialabym za 3tyg okolo usg hehee. :-)
    Wiecie tu musze jechac 2h do prywaciarza i place ok 5razy wiecej za usg niz w Pl. Teraz mam w pon wizyte akurat u gp bo skladalam papiery do kliniki nieplodnosci a tu nagle bach, dwie kreski. Moze mi w pon juz cos powie na kiedy bym miala usg. Jak bedzie poznoo no to wiadomo, jade do prywaciarza bo nie wytrzymam :-)
    A jutro jeszcze test powtarzam czy kreska ladniejsza. Obyyy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 21:08

    10.09.2019 Marcel
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 2 października 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz ale jak pójdziesz wcześniej na to usg które powinno być ok 12tc to nie zbadaj i nie zmierzą tego co trzeba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 21:12

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Hooney Przyjaciółka
    Postów: 117 49

    Wysłany: 2 października 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin porodu na USG wyznacza się w 12-13 tygodniu, jeśli znacząco odbiega od terminu zmiesiączki (albo są jakieś przesunięcia tak jak np baaardzo długi cykl) to bierze się pod uwagę ten termin z USG. Jeśli termin z miesiączki i USG różni się np o 2 dni, nie zmienia się terminu i zostaje ten z miesiączki ;)

    f2w3rjjgfeipk3wz.png

    hchygov3q28aqgz8.png

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ