Czerwcowe mamusie 2016
-
WIADOMOŚĆ
-
dziękuję za porady na temat bucików, też odpuszczę
mój Kubuś ma główkę z prawej a nóżki z lewej strony, ale gin na papierku pisze "położenie główkowe". nie wiem czy to dobrze, ze nie pisze tak jak jest, a może to jest główkowe...muszę sie zapytać na następnej wizycie.
wczoraj byłam na szkole rodzenia. położna nie pozwoliła mi ćwiczyć, ale robiłam oddechy i uczyłam się oddychać "brzuchem"
uzyskałam dużo cennych info na temat zasad w szpitalu w którym będę rodzić.
położna mówiła o twardnieniach brzucha, jak rozpoznać kiedy się dzieje coś niebezpiecznego, kazała liczyć ruchy płodu i zwróciła uwagę na to, że jak dzidzia mocno wierzga w brzuszku (jakby chciała z niego wyjść) to tez trzeba skonsultować z lekarzem jak najszybciej.
dostałyśmy masę różnych próbek, proszków do prania dla dzieci, płynów, kremów, pampersy butelkę i smoczek
na następnym spotkaniu omawiamy poród
mój Synek ważył na ostatniej wizycie 1329g i komputer gin wyliczył przewidywany termin porodu na 25.05 a wg owu mam 01.06
Joana33 jak tam twoje płytki krwi? jest jakaś poprawa?
Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 10:17
kasju, smerfetkaa, Repose lubią tę wiadomość
-
Ja już po wizycie. Niestety glukozę mam na górnych granicach normy, więc lekarka kazała mi stosować dietę cukrzycową. Muszę poczytać na ten temat, bo opisała mi to bardzo ogólnie. Poza tym mam poważną infekcję grzybiczną
Wiedziałam, że coś jest nie tak, ale żeby poważnie...Przepisała mi robione globulki, z końską dawką nystatyny, ale powiedziała, że nie jest pewna czy to da się wyleczyć
podobno do końca ciąży mogę się z tym dziadostwem męczyć. Dzidziusia oczywiście nie widziałam, ale posłuchałam chociaż serduszka. Usg na następnej wizycie w połowie kwietnia. Poza tym lekarka nie da mi skierowania na powtórne badanie na toxo, chociaż poprzednio wynik wyszedł mi ujemny. Powiedziała, że nie jestem w grupie ryzyka, bo nie mieszkam na wsi ani nie grzebię w ziemi! W każdym razie zamierzam sobie sama powtórzyć to badanie, ale wkurza mnie takie podejście. No trochę się rozpisałam, ale musiałam spuścić powietrze po tej wizycie...
kochana córeczka 16.06.2016 -
Hej, dziewczyny
Patrycjusz, na szczescie jestes pod opieką lekarzy, trzymam kciuki za Was
Agabtm, to samo jest u nasnikt nie widzi brzucha! a najlepsi są młodzi Panowie, którzy sobie siedzą i nie ustąpią, chociażby nie wiem co
chyba, że jest im słabo na samą myśl o pobieraniu krwi, to są usprawiedliwieni
Jane, powodzenia na wizyciechociaż może jesteś już po
Czekam na relacje
Helen, udanego podglądu Dzidziusia
Madziak, ja też wczoraj byłam w szkole rodzeniaI bardzo podobny temat byl omawiany
My następnym razem będziemy omawiać wyprawkę
i jestem bardzo zadowolona
My dostaliśmy coś takiego:
Któraś z Was mówiła o promocji na textilmarkecieOczywiście musiałam się skusić i zamówiłam znów parę rzeczy, ja to z torbami w końcu pójdę
A, o dziś w biedronce są rzeczy dla dzieciW mojej były tylko od rozmiaru 68 chyba, więc nic nie kupiłam z ubranek, ale wziełam za to kocyk, mąż mnie zje
Przesyłam Wam dużo słońca, u nas wiosna drugi dzieńmadziak2202, Helen, Repose, evus lubią tę wiadomość
Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
2017-7tc💔 -
Oczywiście, żeby nie było nie polecam tej strony dlatego, że jestem jakimś trollo-akwizytorem
Tylko po prostu wiem, że dużo dziewczyn z cukrzycą ciążową korzysta z tej strony
Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 12:17
dais lubi tę wiadomość
Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
2017-7tc💔 -
Patrycjusz nie martw się, jesteś pod dobrą opieką.Jak trafiłam w 22 tygodniu do szpitala to pierwszy dzień byłam załamana a potem to stwierdziłam, że mogę tam leżeć choćby miesiąc, byle z dzidziusiem było dobrze.
Agabtm to dziwne, że tam gdzie robisz badanie nie ma pierwszeństwa dla kobiet w ciąży. U nas wisi kartka, że ciężarne wchodzą bez kolejki, w dwóch innych laboratoriach też się z tym spotkałam. A ludzie....no cóż.. Zauważyłam, że mają gdzieś stojące w kolejce ciężarne, patrzą na siebie, by to oni jak najszybciej byli "załatwieni". Jak byłam dwa tyg temu na badaniu krzywej cukrowa to w laboratorium było około 10 osób w kolejce, za mną przyszła inna ciężarna, też z saszetką glukozy. Ci ludzie w kolejce zaczęli między sobą szemrać, narzekać, że teraz będą musieli długo czekać, że oni już od godziny czekają...że jak tak może być, powinno być osobne stanowisko dla ciężarnych, bo blokujemy kolejkę, a oni nie mają czasu (większość to emeryci tam obecni)
Ja dziś odbieram wynik z płytek krwi - powtarzałam we wtorek.
Chciałam dziś jechać do gina bo kłuje mnie w pochwie niesamowicie, a ona ma urlop..... I teraz myślę czy nie jechać do jakiegokolwiek innego gina w pobliżu tylko żeby mi zbadał szyjkę, bo moja wizyta w poniedziałek to cała wieczność.
kasju lubi tę wiadomość
-
Kasju dzięki za tę stronkę, na pewno skorzystam. Nie dostałam skierowania do diabetologa, nawet nie pomyślałam żeby o to spytać. Może dlatego, że ten cukier jest na granicy normy, ale w normie. No cóż, jakoś wytrzymam te 3 miesiące na diecie. Najgorsze będą święta u teściów, te wszystkie pyszności na stole a mi tylko będzie ślinka ciekła... W sumie to dobrze wyszło z tym, że poszłam już na zwolnienie, bo w pracy nie miałabym czasu na posiłki co 2-3h i w ogóle na przygotowywanie jakichś zdrowych. Będę teraz mogła zadbać o siebie i o dzidzię
Joano, jak coś Cię niepokoi, to jedź do lekarza, po co masz się denerwować do poniedziałku? To nie są przecież żadne fanaberie.
Aga mam nadzieję, że jakoś dałaś radę w tej poczekalnikasju lubi tę wiadomość
kochana córeczka 16.06.2016 -
Jane może głupie pytanie - a czy ty czułaś, że masz infekcję grzybiczną? Jakieś podejrzane upławy czy bóle? Ja mam jakieś przeczucie, ze jakąś infekcję kurcze złapałam, bo jeśli z szyjką byłoby dobrze, to to kłucie w pochwie to może być jakieś zapalenie.
-
Witamy w piękny słoneczny dzień
Taka piękna pogoda a u mnie lekki spadek formy. Chyba przesadziłam wczoraj ze sprzątaniem.
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt i dobrych wiadomości.
I trzymam kciuki za te dziewczyny które czekają na dobre wieści.
Oby nasze maluszki czekały spokojnie do czerwca na przyjście na świat
Miłego dniakasju, kamenkaa lubią tę wiadomość
-
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Dostałam zastrzyk ze sterydem i mam leżeć. Pobrali wymaz i za 4 dni będzie dopiero wiec przynajmniej do poniedziałku będę leżeć. No chyba ze w wymazie wyjdzie coś nieprawidłowo to jeszcze dłużej ;/
Joana33 Ja takie kłucie delikatne tez mam w dole pochwy,oczywiście nie chce cię straszyć ze to może być szyjka ale lepiej mieć to na uwadze.Pati -
Joana, czułam co jakiś czas lekkie pieczenie i swędzenie, czasem kłucie. Upławów specjalnie nie miałam, ale jak mi pokazała lekarka wziernik po badaniu, to faktycznie masakra (nie wdając się w szczegóły).
A wynik glukozy mam: 84, 158 (norma 160), 137 (norma 140)kamenkaa lubi tę wiadomość
kochana córeczka 16.06.2016 -
Jane, może nie chciała siać paniki, bo rzeczywiście masz w normie wyniki
Mnie moja lekarka na początku ciąży nastraszyła jak przyszłam do niej z wynikami z cukrem 95. Od razu mnie wysłała do diabetologa, ten znów stwierdził, że to za wczas, żeby cokolwiek powiedzieć, bo równie dobrze może się to wiązać ze zmianami zachodzącymi w organizmie, ale dostałam glukometr i od tego czasu sobie kontrolowałam cukier. Ale po pewnym czasie nie przekraczał 90, najczęściej było 76, czasem ponad 80. Teraz na krzywej na czczo miałam 89, po 1h 119, a po 2h 109, dlatego mi już odpuściła
A z infekcją też się szybko powinnaś uporaćNiestety grzybek w ciąży jest częstą przypadłością
Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
2017-7tc💔 -
Nie no juz w domu a pielęgniarki leniwe wołają tylko proszę nawet nie wychodzą na korytarz ale trzeba się uodpornic, że Ludzie tacy są niestety.
Dziś piękna pogoda ahhhhumylismy właśnie z mężem okno w sypialni bardzo chciał mi pomóc żebym nie myla wszystkiego sama przed świętami i nawet udali mu się ładnie firanki powiesić takiego mam zdolnego chłopa
Madziak mój szaleje tak w brzuchu od kilku dni jakby chciał wyskoczyć wizyta w poniedziałek wiec zwrócę na to jej uwagę.
A jutro iwizytę na porodowce w szpitalu w ktirymPatrycjusz, kasju, Repose lubią tę wiadomość
Syn Filip 28 czerwiec -
Helen, pytałam o amortyzację i prowadzenie w mutsy i powiedziała mi szwagierka, że nie mają najmniejszych zastrzeżeń. Wózek jest zwrotny, super się prowadzi nawet w lesie, więc tylko ta gondola i budka im się nie podoba.
Dziś w biedro były jakieś artykuły dla dzieciaczków, ale jak poszłam, to zostały tylko pieluszki i kocyki. Kupiłam komplet 3 pieluszek flanelowych, myślę, że się przydadzą jako prześcieradełko do wózka, albo lekkie okrycie. Szkoda, że nie było już ręczników z kapturkiem.Helen, Repose lubią tę wiadomość
kochana córeczka 16.06.2016 -
Witam sie w 30 tygodniu:)
Dziewczyny jak rozpoznac,ze twardnienie brzucha to nie zwykle skurcze przepowiadajace a juz cos niepokojacego? W poprzedniej ciazy chyba nie miałam problemu a teraz czasem sie zadtanawiam czy to jeszcze ok czyy juz np. wynika z przemeczenia. Moja mala jest ulozona glowkowo i strasznie sie wypycha na prawa strone.To tez bywa mylace.
-
jane a moze na ksylitolu mozesz jesc ciasta?
sprawdz sobie, on słodzi tak samo jak cukier.
jest tez bardzo duzo przepisów na ciasta bez cukru
słodkość nadają owoce, daktyle, ja nie znam sie na tej diecie
ale mozesz sprawdzic co jest dopuszczane i zrobic sobie coś
pysznego
Joanna33 ja tez mam kłucia, ale z szyjką wszystko ok, może to od ruchów tak czujemy.
Jestem po wizycie niuńka urosła, waży prawie 1,5kg a dokładnie 1425gram,
ale niestety się obróciła, i głowka zamiast na dole to jest u góry i do tego
dzisiaj była boczkiem ustawiona, więc za pępkiem smyra mnie rączką
morfologia jak zwykle słaba, już się przyzwyczaiłam do tego stanu.
Na żylaki dostałam zastrzyki clexane, o matko, będę się już kłuć do końca.
Mam nadzieję, jakoś przebrnąć przez to.
Wizyta następna 5kwietnia.
Przybrałam 4kg, no te moje ciasta snikersy i tarty ;)mam za swoje
a tu jeszcze święta idą, po świętach przechodzę na zdrową dietę bez podjadania
i odchyłów od diety, zero alergenów, aby mała nie załapała przeciwciał na alergeny.
Był taki wczoraj wykład na warsztatach o alergiach nabytych, więc końcówka idzie
bez wyjątków.
smerfetka u nas też pięknie, ale spać mi się też chce.
Jane dziękuję bardzo, że się spytałasw takim razie jedziemy go zobaczyć,
powiedz kuzynce ze nie widziała chyba quinny, on to ma dopiero małą budkę.
Jeśli cena nas nie zastopuje to zamawiamy
sshape co do skurczów nie pomogę, kompletnie się na tym nie znam i chyba jeszcze nie mam.
Dzisiaj ginekolog póbowała mi je opisać jak powinny wyglądać i wynika ze nie mam tych
przewidujących.
Podobno powinnaś czuć jakiś niepokój ze coś jest nie tak, ze wtedy po 30t.ciazy warto zawsze
jechac na ostry dyżur i zobaczyc co się dzieje.
te przewidujące sa jakby na całym brzuchu, a nie miejscowo, a porodowe to robią się coraz częstsze.Andzia SM, mmarzenak, smerfetkaa, Repose, evus, dais lubią tę wiadomość
-
Jane ale normy glukozy się zmieniły od 2014 roku. Po 1h powinno być poniżej 180 a po 2h do 153. Ja mam po 1h 148 a po 2h 146 i lekarz powiedział ze ok. Skoro normy się zmieniły to wszyscy lekarze powinni opierać się na nich,a tak to taki bałagan.
"Aktualne zalecenia kliniczne PTD z 2014 roku nakazują wykonanie w ciąży testu trzypunktowego (trzykrotne pobranie krwi: na czczo oraz po 1 i 2 h) po spożyciu 75 g glukozy. OGTT wykonuje się zwykle między 24. a 28. tygodniem ciąży, a w przypadku występowania czynników ryzyka już na początku ciąży, zaraz po rozpoznaniu ciąży.
W 2014 roku zmieniono normę stężenia glukozy dla ciężarnych w 120. minucie OGTT. Aktualnie cukrzycę u kobiet w okresie ciąży na podstawie OGTT rozpoznaje się, gdy co najmniej 1 wynik oznaczenia glukozy wynosi: na czczo ≥92 mg/dl (5,1mmol/l), po 1h ≥180mg/dl (10,0mmol/l), a po 2h ≥153mg/dl (8,5mmol/l). Niższe od ww. wartości glikemii uznaje się za prawidłowe."