X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3900 1185

    Wysłany: 17 października 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A najbardziej lubie usypianie przy cycu <3

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 17 października 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm u nas to jest różnie z tym ile mała zasypia od 3 min jak jest bardzo zmęczona do 30min. Czasem jak ją odkładam to też macha nóżkami, strzela umieszki ale to się tak stopniowo wycisza. Ale mamy taki rytuał już, że jak jest porą drzemki to ląduje w łóżeczku z pieluchą, kocykiem i smoczkiem. Jest na mm. Od soboty próbuje zostawiać ją samą żeby zasnęła i na razie jest 50/50. Z tym, że te drzemki trwają po max 40 min. Często jest tak, że się obudzi i sobie leży i dopiero po chwili zaczyna się odzywać. Czasem uda mi się w porę zainterweniować smoczkiem i dalej kimie ale to a prawdę rzadko.

    A ja dzisiaj dokładnie 2 tyg po tym jak zupełnie przestałam karmić dostałam okres 😳 i jeśli chodzi o ilość to jak na pierwszy dzień różnicy nie wiedzę ale barwa mnie zaskoczyla- czerwona krew 😳 od jakiś 3-4 lat okres zaczynał mi się czym ciemnym i gęstym. Zobaczymy jak się rozkręci i co będzie dalej

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • NatkaZ Autorytet
    Postów: 1758 1004

    Wysłany: 17 października 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyprysek ja już miałam trzy razy okres i też za każdym razem kolorem przypomina żywą krew. Mnie zazwyczaj zalewa na drugi dzień, ale to w takich ilościach że masakra. 😱

    Nadia 24.01.2010 ❤ 36+4; 2700g i 51 cm ❤
    Antonina 17.09.2018 ❤ 38+0; 3260g i 53 cm ❤
    Mikołaj 14.06.2021 ❤️38+1; 3510g i 53 cm ❤️
    Aniołek [*] 9tc - 18.11.2016
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 17 października 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, a właśnie chciałam pytać czy nosząc dzieci i usypiając je na noc, nosicie w śpiworkach. Ja tak, bo potem chyba ciężko byłoby mi ją w niego wsunąć, ale dzisiaj aż się spociłam przy tym noszeniu, więc wnioskuję że jej też musiało być cieplo, nie wiem czy nie za ciepło🤔, a teraz Sumi piszesz ze dobrze ze jest ciepło 😄

    W wózku prawie zawsze zaśnie na spacerze, czasem z rykiem, często bez, ale po domu nie jeżdżę wózkiem, bo nie chciałoby mi się myć kół po każdym spacerze.
    Mam dostawkę na kółkach, na samym początku gdy więcej spała niż nie, to łatwo było ją w niej uspać, ale jak już dorosła 🤣 to tylko ręce. W nocy przy piersi zasypia prawie zawsze. Aaa i już też nie przewijam przy każdym nocym karmieniu a pupcia idealna, pieluchy te same, pielęgnacja również, może skład jej moczu czy kupy się zmienił nie wiem,ale nasz wieczny problem z czerwoną pupa zniknął 😁

    OrT4p2.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3900 1185

    Wysłany: 17 października 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp a Twoją dostawką można bujać jak kołyską?
    Bo bez bujanka to młody by na sto procent nie zasnął w niej 😄

    Ja noszę bez śpiworka a jak widzę że oczka się kleją to szybko w śpiworek i dalej noszę :)

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4266 1256

    Wysłany: 17 października 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zakładanie spiworka na noc to już rytuał. Najpierw idę do pokoju zaciemnić okna, przygotwać łóżko. Później małego na przewijak. Jak go rozbieram to zaczyna mieć lepszy humor. Jak kładę go łóżku na śpiworku i zapinam to już cieszy się aż sie prostuje. Jak kładę go na środku lozka to już nie może sie doczekać i czeka z głowa przekręcona na bok 🤣 nie ważne czy jadł 3 godz temu czy godzinę. Jak się dorwie to pije jak ja zimny sok jabłkowy w gorące lato 🤣🤣
    Nie ryzykowałam zakładania spiworka jak już śpi, jego sen jest dla mnie cenniejszy niż złoto. Ładuje wtedy baterie na kolejny dzień.
    Jak podchodzę do usypiania i karmienia po raz n-ty danego dnia i nie wiem czy zaraz znowu nie będzie „ne ne ne” to na samą myśl chce mi sie 🤮 i ubić męża (to on bardziej nalegał na dziecko). Ostatnio jak mały śpi 1,5 godz w dzień to jest taką maruda że słabło mi sie robi. Ostatnio przez myśl mi przeszło że jakbym miała drugie dziecko i byłoby gorsze (a mój serio jest spoko dzieckiem) to oddałabym do żłobka, chociaż na 4 godz a sama siedziała w domu.

    Takie oto cienie macierzyństwa

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 17 października 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumireguska wrote:
    Mama pp a Twoją dostawką można bujać jak kołyską?
    Bo bez bujanka to młody by na sto procent nie zasnął w niej 😄

    Ja noszę bez śpiworka a jak widzę że oczka się kleją to szybko w śpiworek i dalej noszę :)

    Można, ale jakoś to nie robi na niej wielkiego wrażenia 😄 ale może spróbuję znowu.

    OrT4p2.png
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 17 października 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w dzień zawsze zasypia w wózku przy szumach suszarki z you tube. Wystarczy lekkie bujanie i usypianie trwa od 3 do 10 minut.
    Wieczorem kładę go do łóżeczka, puszczam karuzelę z kołysankami i lula się sam, zajmuje mu to od 20 do 40 minut.
    No i zawsze zasypia wtulony w tetrę, najlepiej taką z zapachem mleczka.
    Noce nam się tfu tfu poprawiły. W zamian za te nocne cierpienia dostałam super ekspres do kawy od męża. Hmm już myślę co by tu sobie zażyczyć przy następnym skoku 🤔

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Batylda Autorytet
    Postów: 878 456

    Wysłany: 17 października 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas policzę na palcach jednej ręki ile razy zasnęła sama w łóżeczku i to nigdy na noc, tylko poranna drzemka. Usypiam ją przy cycu, oczywiście w śpiworku, pieluchy już dawno nie zmieniam w nocy, to misja dla starego koło 6 rano.
    Dziewczyny, czy kupujecie swoim niemowlaczkom prezent na święta? Bo ostatnio o tym rozmawiałam z mężem i w sumie mała ma wszystko czego trzeba (i czego nie trzeba też, tu pozdrawiam moją teściową) no i oczywiście nie ogarnie jeszcze że dostanie prezent, ale dziwnie tak ją pominąć 🤔

    relgtv73ymxx11gn.png


  • Chaos Autorytet
    Postów: 1131 612

    Wysłany: 17 października 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile starszak zasypiał tylko i wyłącznie przy cycu (no i ew. na drzemke w wózku lub foteliku w aucie) to młoda potrafi zasnąć sama. I powiedziałabym że stanowi to 1/3 wszystkich zaśnięć, pozostałe to cyc, na rączkach, wózek i fotelik. Często jest tak że odkładam ją do łóżeczka, kładę się obok na swoim, a ona jeszcze sobie gada.. A po paru minutach milknie, zaczyna kręcić na boki głowa i zasypia. Tylko KP.

    I potrafi spokojnie siedzieć w foteliku w aucie... to aż dla mnie dziwne bo starszak w jej wieku to o ile nie spal to się darł chyba że go zabawilam czyms bo jeździłam wtedy z nim z tyłu. Teraz siedzę z przodu, młoda z bratem na tyle i jak zerkam w lusterko i widzę ja jak sobie po prostu patrzy, obserwuję to nie mogę uwierzyć że tak się da 😂😂😂

    Jeśli chodzi o prezent na święta, to jeszcze nie myślałam o tym, ale chyba nic nie będziemy kupować, na pewno będą prezenty od dziadkow. Ja kupuje i daje jej wszystko na bieżąco😅😅

    3jvzg7rf8l045ugq.png
    ckai43r818gdn5mx.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 17 października 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My napewno kupimy Małej prezent na Święta, ale to pewnie będzie coś co i tak by dostała, tylko że symbolicznie będzie to pod choinką 😉

    Jakie te dzieciaczki są różne. Lisa jeszcze ani razu nie płakała w aucie, zawsze sobie zwiedza albo patrzy na słoneczko, które ma przywieszone na zagłówku 😊

    OrT4p2.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4218 758

    Wysłany: 17 października 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak jesteście zawsze na spacerze w porze drzemki czy masz wózek w domu?

    OrT4p2.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 17 października 2021, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zasypianie w ciągu dnia wygląda różnie. Powoli klarują się godziny drzemek chociaż wiadomo - wszystko zależy jaka była noc. Jedyne czego staram się nie robić to nie usypiać na rękach. Miałam tak przy starszym synu i do dziś pamietam te kilometry jakie robiłam z nim na rękach bujając jednocześnie i tak do 1,5 roku. Ja ważę niecałe 50 kg wiec myślałam ze ducha wyzionę a on nijak inaczej w dzień nie chciał spać.
    Teraz bacznie malutką obserwuje i jak widzę ze jest śpiąca to zazwyczaj dostaje cyca i jak nie usnie to kładę ją na łóżku a ja obok, daje jej pieluszkę koło buzi i głaszcze po pleckach. Zazwyczaj szybko zasypia. Czasem jej się zdarzyło zasnąć samej w łóżeczku w salonie ale teraz częściej śpi w innym pokoju bo jak zaśnie to byle szelest ją wybudza.
    Na noc mamy stały rytuał, zasypia ze mną w salonie na kanapie. Ja się kładę, młoda podpina się pod cyca i albo zaśnie w ten sposób albo jak sobie pije i nie zaśnie to leży obok i się kręci aż zaśnie. Światło główne jest zgaszone ale zapalam lampki nad tv i zazwyczaj w tym czasie tez coś oglądam przy minimalnym dźwięku. Jak już dobrze śpi to przenoszę do łóżeczka.

    tm01qjv.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 990 389

    Wysłany: 17 października 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam powoli przenieść ją do jej pokoju ale przez te jej ćwiczenia przekręcania się na bok w nocy chyba narazie nie ma szans. Nie wyobrażam sobie latać do niej co chwilę. Teraz jak zapłacze czy jej smoczek wypadnie to mam ją na wyciągnięcie ręki. A jak zaczyna ćwiczyć to biorę ją na łóżko i tylko co jakiś czas przewrócenie na plecy dopóki nie zaśnie ponownie.
    Pod tym kątem starszak był inny. W dzień zasypiał na rączkach a na noc wystarczyło go po kąpieli odłożyć do łóżeczka i wyjść z pokoju a ten już spał. Nie ćwiczył przewrotów w nocy. Jak widać każdy egzemplarz to unikat 😜

    tm01qjv.png
  • NatkaZ Autorytet
    Postów: 1758 1004

    Wysłany: 17 października 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Mikołaj nie zaśnie inaczej niż na rękach. Jest wtedy wtulony w pieluszkę, która robi też za korek dla smoka. Jedna rączką trzyma mnie za bluzkę pod pachą, a drugą gmera po dekolcie. Na szczęście ostatnio zasypia szybko i bez awantur, po 10 góra 15 minutach mogę usiąść na fotelu i drugie tyle jeszcze pochuśtać. Odłożony do łóżeczka śpi ok 30-45 min. Jak w porę uda mi się zareagować (niestetybprzy starszej to rzadkość) i ululać ponownie to śpi tak do 2 godzin.

    Nadia 24.01.2010 ❤ 36+4; 2700g i 51 cm ❤
    Antonina 17.09.2018 ❤ 38+0; 3260g i 53 cm ❤
    Mikołaj 14.06.2021 ❤️38+1; 3510g i 53 cm ❤️
    Aniołek [*] 9tc - 18.11.2016
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 17 października 2021, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara zasypia na noc tylko w naszym dużym łóżku podłączona do cyca… Trzyma mnie obiema rękami za koszulkę i je póki nie zaśnie. Nie ma opcji żeby odłożyć ją do łóżeczka bo zaraz ma oczy otwarte na maksa i po spanku - cały rytuał od nowa. Ale fakt faktem, że w naszym łóżku przesypia calusieńką noc bez najmniejszej pobudki (od około 20 do 8 ) - czasami jak się powierci przez sen to tylko obracam ją na drugi bok bo zwyczajnie przy tych wiertach nie zasnę.
    W dzień albo zasypia w kokonie albo na rękach ale zawsze i wszędzie musi ciumkać mleczko. 🤷🏻‍♀️ Od urodzenia zasnęła sama może z 5 razy. 🙈

    No i u nas totalnie nie ma mowy o smoczku… Pluje każdym na kilometr i od razy wciska do buzi łapke albo rozkręca awanturę o cyca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2021, 23:39

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 18 października 2021, 03:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama po przejściach wrote:
    Lilak jesteście zawsze na spacerze w porze drzemki czy masz wózek w domu?

    Mam wózek w domu.
    Mój nigdy nie zasypia przy cycu.

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4717 3472

    Wysłany: 18 października 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy dziś była jakaś pełnia? Mój syn budził się dosłownie do godzine, a cała noc na cycu 🙄 moje kości dziś płaczą, tak mnie wszystko boli. A najlepsze że od 1 do 2 zebrało mu się na zabawy i heheszki :)

    U nas czasem zaśnie sam w dzień, jak jest mega padnięty. Najpierw histeria, a potem nagle zamyka oczy.

    Ja sama się zastanawiam nad prezentem pod choinkę dla Ignasia. Wien, że od mojej mamy i siostry (chrzestnej) dostanie basen z kulkami. A reszta nie wiem.

    Obecnie szukam jakiegoś fajnego noclegu w górach na marzec, ale we wszystkich miejscach, które mnie intersuja nie akceptują bonu turystycznego :(

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4266 1256

    Wysłany: 18 października 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na nie kupuje małemu prezentu pod choinkę. Dostanie ich tyle ze nie będę wiedziała gdzie to trzymać.
    Ode mnie dostaje co chwile coś.

    Dzisiaj pierwsza pobudkę miał o 3. Cieszyłam się dopóki nie odkryłam ze jest przesikany cały. Przebralam. Oczywiście co? Kupa wjechała 🙈 godzinę nam się zeszło żeby iść spać znowu. Ale spał do 8

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4717 3472

    Wysłany: 18 października 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po jakim czasie mniej wieciej wychodzą odparzenia od pieluszek? Do tej Igancy używał Pampers Premium care, ale w sobotę kupiłam mu Lupilu z Lidla i niby do tej pory wszystko ok. Nie wiem czy mogę się cieszyć 😅

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
‹‹ 1192 1193 1194 1195 1196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ