X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3951 1187

    Wysłany: 10 września, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina u mnie bylo dokladnie to samo u Mikołaja. Kilka tyg kaszel suchy. Zwalili na alergie wiec zrobilismy panel alergiczny i nic nie wyszlo. Potem Rtg pluc. Wyszły zmiany pozapalne. Antybiortyk 2 tyg i przestał kasłac i od tamtej pory wszystko ok. Mielismy sie zapisac do pulmunologa ale jak mu przeszlo to olałam temat...

    Syrenka kiedy wracacie? Jak sie czujecie? Ja o Albanii nie wiem nic, ale zrobil sie to jakiś modny kierunek bo ciagle słysze od kogos. Dobrze ze piszesz jak to wyglada z dziecmi. Bo woadomo ze samemu to by sie pozwiedzało a z dzieciakami to jednak nad wodą. Moi rodzice wrocili z Chorwacji, byli na campingu i podobno rewelacja. Gdyby tylko nie 36 stopniowe upały to te chorwacje campingi podobno genialne są pod dzieci

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 11 września, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już sezon jesienny rozpoczęty 🫣
    Mój na razie się trzyma. Jeszcze nie było żadnych sygnałów o chorobach zakaźnych.

    Podglądałam na insta babkę która jeździ z rodziną kamperem. Jeżdżą po Europie. Byli w różnych miejscach. Faktycznie. Są tak wypasione kempingi że standardem jak dobry hotel. Niektóre mają też normalne domki na wynajem na takim terenie.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4566 1909

    Wysłany: 12 września, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracamy dzisiaj. jak ja się cieszę. w życiu nie byłam w takim miejscu. koszmar. Sumi, bez dzieci to bym się cieszyła nawet z pobytu nad zbiornikiem retencyjnym;D
    Ale tu serio nic nie ma. Z dziećmi czy bez.
    Jakbysmy byli bez dzieci, to byśmy pochodzili po górach czy przełęczach, bo tego tu jest sporo i to jest piękne. Są twierdze, zameczki, ale trzeba długo jeździć, dużo się naszukać, mieć dobre auto, bo tam dojechać to drogi szutrowe. No i te popularniejsze są rozdmuchane, że człowiek na czlowieku siedzi. A co to w sezonie się tu musi dziac.. Była taka plaża, uparłam się na nią, bo niby perełka. pojechaliśmy 30 min, 30 min piechotą, bo miała być dzika. Ale lokalsi wywachali biznes. Był bar, nie było dobrego zejścia do plazy, ale już stały leżaki i gracily. Takie stare, obskurne. Na malutkiej wolnej od leżaków przestrzeni ludzi od groma. Ludzie mili, żarcie rewelacja, ceny przystępne, bo obiad dla nas z napojami koło 30 e. A w tym owoce morza, krewety, sałatka, mięso, ryby. Nie że byle co. I tyle z plusów. Wszechobecne tony śmieci, brak promenady,żeby pospacerować, brud, smród, aż się serce kraje. Ksamil tak sztuczny, zrobiony, żeby hajs natrzaskac,że niby ładnie, ale coś nie gra. Jeżdżą jak dziki. Oczy w dupie trzeba mieć. Przepisów nikt tu nie przestrzega, na rondzie jak się zawahasz to nie wjedziesz. od wczoraj jesteśmy w Tiranie, to rondo, korek, z każdej strony zajeżdżają Ci drogę, a tu na środku ktoś parkuje.Na środku zatłoczonego ronda. awaryjne i wychodzi. Dziwny kraj, naprawdę. Do tego najpierw mieliśmy sraczkę, a ona płynnie przeszła w zapalenie zatok, każdy z gilem, marudne to, bo głowa pęka od tych rozsadzajacych glutow. Naprawdę szału bez. Dzieci się wybawily, my odpoczęliśmy od życia, ale miejsca nie polecam.
    Na campingu w Chorwacji byłam. Serio z dziećmi byłoby ok, tylko duży namiot mieć. Zastanawiam się nad tym, ale te upały mnie przerażają. I ceny i ogrom turystów. Ale myślę,że to fajna przygoda dla dzieci. Może nad Balaton się wybierzemy w przyszłym roku, też jest tam pod dzieci super. Naszym wystarczy towarzystwo. Znajdują kolegów i dzieci nie ma.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 13 września, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mało zachęcająco brzmi ta Albania 🫣

    No i zaczęło się.
    Pierwszy przypadek krztuśca w przedszkolu. A w następny piątek dzień przedszkolaka i dzieci mają przyjść w stroju swojego ulubionego bohatera. Bardzo się cieszę z tego powodu 🤡

  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 571 63

    Wysłany: 13 września, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym krztuśccem to się robi teraz jakaś masakra. W moich stronach sporo zachorowań, w tym dużo wśród noworodków.
    Syrenka a takie dobre opinie słyszałam o Albanii🙃 ale to głównie od osób, które nigdzie więcej nie podróżowały. Ja byłam na Korfu i bardzo mi się podobało. Na Albanię też miałam chrapkę ale mi przeszło po Waszej podróży🤪
    Moje dzieci przechodziły 2 tygodnie do placówek bez większych infekcji. Ale właśnie za 2 tyg mamy wylot do Turcji no i chyba przetrzymam ich jednak teraz w domu 🤔 Postanowiłam jednak spróbować dać Jaśka do żłobka. I adaptacja poszła dobrze. W grupie są 2 ciocie plus pomoc i docelowo ma być 8 dzieci. Narazie i tak jest 5, bo pozostałe mają dołączyć w ciągu roku. W praktyce jednak przychodzi dwoje/troje dzieci, bo reszta jest chora. Także myślę, że taka ilość dzieciaczków na dwie Panie to super. Odbieram Jaśka zadowolonego.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4362 1263

    Wysłany: 14 września, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wieczorem przyszło powiadomienie o wszach 😑

    Na krztusiec szczepiłam się pod koniec ciąży.

    Ann to fajnie. Mało dzieci to więcej uwagi opiekunek. Przy adaptacji mega.

    Korfu to kolejna wyspa która chce zobaczyć. Jest pierwsza na liście. Ale w następnym roku pojedziemy tam gdzie będzie nas stać 😅 oby wybory nie dotyczyły tylko dwóch destynacji: 1. Teściowa 2. Rodzice
    🤪

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4566 1909

    Wysłany: 14 września, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, Albania nie jest aż taka skrajnie zła. Zależy kto czego oczekuje. Ja się cieszę, że nie musiałam sprzątać, gotować, spędziłam super czas z dziećmi, które będą miały świetne wspomnienia. Otworzyły się na inny świat, świetnie się bawiły z dziećmi posługującymi się innym językiem, nasze relacje na tym zyskały. Gdybym połowy pobytu nie była chora, może moja opinia byłaby inna.
    Byliśmy tam łącznie 15 dni, wszystkiego pod korek, niczego nikt nie zalowal, samochód wynajęty, dużo jeździliśmy, nie minęliśmy żadnej płatnej atrakcji, a wydaliśmy na naszą 5 poniżej 10 tys. Na każdym kroku soczki, lody, lekarstwa jeszcze. I patrząc na to, że to miał być budżetowy wyjazd, to tak było. A można było się zamknąć w 6 tys jakby się ktoś uparł, ale my nie umiemy ciąć kosztów.
    Jak ktoś nie był w innym miejscu, to możliwe,że będzie zadowolony, jak komuś do szczęścia trzeba słońca, plaży albo gór i dobrego żarcia to też ok. Jak komus nie przeszkadzaja te leżaki i śmieci to też inaczej na to spojrzy. Są ludzie, którzy zachwycają się Albania, więc coś w tym może jest.
    Ale nie dla mnie.
    Ehh te choroby, na wszy aż mnie dreszcz przeszedł. Brr. Dziewczyny startują w poniedziałek, ale mają katar i nie wiem, czy nam się uda wtedy zacząć. I jak długo pochodzą. już się boje.
    Na krztusiec wszyscy jesteśmy poszczepieni, jeszcze grypę muszę trzasnąć na ten sezon i będę się pewniej czuła.

‹‹ 2350 2351 2352 2353 2354
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ