X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Paulina93 Koleżanka
    Postów: 46 68

    Wysłany: 23 października 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://bellybestfriend.pl/forum/i-trymestr/suwaczki-dla-ciezarowek,4784.html

    tu jest link do wątku z linkami do suwaczków :)

    smeg, Kitaja lubią tę wiadomość

    Walczę o zdrowie mojej Bibi chorej na FIP: https://zrzutka.pl/pexh3t
    hchyflw12ectdsjk.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 23 października 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta9191 wrote:
    Dziewczyny czy czasem boli Was brzuch? Od wczoraj co jakiś czas mnie coś kłuje. Wstałam szybko z krzesła to mnie tak coś zakulo jakby w jakniku aż mnie zgięło, ale od razu przeszło.
    Mnie też czasem kłuje, ostatnio jajnik zarwał jak wstałam. To normalne, tak samo jak bóle jak na @, macica się rozciąga.

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 23 października 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja gratuluję 😘 mnie bardziej bolal wcześniej, teraz też codziennie czuje, ale już nie tak często i intensywnie jak np 2 tygodnie temu. Mimo wszystko staram się nie zrywać i nie wstawać nagle tylko pomalu, bo czasem az mnie zgielo w pol.
    2 listopada mam wizytę już u mnie na Slasku, bo do końca października mam L4.
    I w końcu dzisiaj po 3 tygodniach zobaczę się z moim facetem 😁 moja siostra już zaszalala i dostałam od niej cudowny biały komplecik z panda w rozmiarze 56 😁😁😁😁

    Paulina93, smeg lubią tę wiadomość

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Marta9191 Autorytet
    Postów: 601 266

    Wysłany: 23 października 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uspokoilyscie mnie dziewczyny,dzięki 😊 nigdy nie byłam w ciąży i wszystko to dla mnie nowe

    Ekta lubi tę wiadomość

    m3sxdqk3jmq0atgf.png

    👱‍♀️29lat
    PCOS, niedoczynności tarczycy, hashimoto, IO, wrogi śluz
    👱‍♂️29lat
    Morfologia 2%
    1 IUI 07.2020 🍷
    2 IUI 09.2020 🎉
  • Blanka991 Przyjaciółka
    Postów: 111 46

    Wysłany: 23 października 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta9191 wrote:
    Dziewczyny czy czasem boli Was brzuch? Od wczoraj co jakiś czas mnie coś kłuje. Wstałam szybko z krzesła to mnie tak coś zakulo jakby w jakniku aż mnie zgięło, ale od razu przeszło.

    Ja też tak wczoraj miałam coś mi zaleciało do gardła i jak kaszlnęłam to poczułam taki dziwny skurcz, i oczywiście juz zaczełąm się stresować czy to napewno normalne ;/ kurcze powiem Wam ze od wczoraj opadłam z sił raz ze będąc teraz w ciaży to już jest mocno stresująca sytuacja przez Covida bo nie wiadomo jak to wszystko bd to jeszcze dowalili wczoraj oliwy .... zamiast w tym momencie skakać ze szczęścia i się cieszyć ze za niedługo pojawi się ktoś nowy w domu to my się stresujemy badaniem prenatalnym, nie powinno tak byc, szczerze przy pierwszej ciąży wg się nie bałam nie stresowałam takimi rzeczami ze coś z małym bd nie tak po prostu wierzyłam ze wszystko bd dobrze i na maksa sie cieszyłam z każdej wizyty jak mogłam go zobaczyć ale róznica teraz jest taka że w mojej głowie jest po prostu strach .... ;/ Życze nam każdej bezproblemowej ciąży i zdrowych słodkich bobasów :) jestem osoba pozytywnie nastawiana do życia ale musiałam to z siebie wyrzucić ....

    qdkk4z17oh9nq7g7.png

    oar89jcgln4uu5ll.png


  • Ewciia Autorytet
    Postów: 269 185

    Wysłany: 23 października 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, na razie będę was podczytywac. Dziś wyszedł mi pozytywny test ciążowy, teraz zostaje mi spróbować dostać się do lekarza. Termin niby wychodzi na lipiec, ale pewnie będę czerwcowa mama. Pozdrawiam ;)

    Kitaja, luna91, smeg, Bajka111 lubią tę wiadomość

    Córka 07.08.2014
    Córka 05.04.2016
    Córka 28.03.2019

    23.10.2020 pozytywny test.
    30.10.2020 spadek bety.
    1.11. 2020 krwawienie.
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3882 1185

    Wysłany: 23 października 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia witamy rozgość się :) Gratulaje!
    Zrób suwaczek ^^

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Majaaaa Autorytet
    Postów: 385 256

    Wysłany: 23 października 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra ja już mam! Chyba podziałało ! Dziewczyny które widziały już serduszko, jakie badania dostaliście jako pierwsze? I czy wiecie gdzie bardziej opłaca się robić? W diagnostyce czy w brusie ?

    20s640t.png
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 23 października 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pomogę na razie, bo do mojego prowadzącego ide właśnie 2 listopada. Na własną rękę zrobiłam od razu tylko grupę krwi i tsh.

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 23 października 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie, widziałam serduszko więc kamień z serca! 🤗
    Majaaaa ja niestety nie pomogę bo wszystkie badania robię w klinice gdzie pracuje mój lekarz. Ja dostałam morfologię, mocz, grupę krwi, glukozę, tsh, przeciwciała anty hcv, hbs, cmv, HIV, różyczka, kiła, toksoplazmoza, a do tego usg piersi. Trochę tego jest ;-)

    Kitaja, Bajka111 lubią tę wiadomość

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Batylda Autorytet
    Postów: 878 456

    Wysłany: 23 października 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mnie też boli brzuch, często, ale nie jakoś mocno. Dziś się denerwuję strasznie na to wszystko co się dzieje, w dodatku moja siostra ma problemy (jeszcze jej nie mówiłam, więc zadzwoniła się wyżalić) i w pracy dużo stresów. Przed chwilą przy podcieraniu zauważyłam że lekko zabarwiony na różowo śluz. Podobno to się zdarza, będę obserwować rozwój sytuacji, jeśli miałyście podobne doświadczenia, podzielcie się proszę.

    relgtv73ymxx11gn.png


  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 23 października 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NatkaZ wrote:
    Tak. Córa skończyła niedawno dwa latka. A obecny okruszek jest totalnym zaskoczeniem. Nie planowaliśmy kolejnego dziecka. Ba! Nawet nie myśleliśmy że mogłoby się udać. O drugą córę staraliśmy się prawie sześć lat, z obumarła ciążą w połowie starań.

    Na tą chwilę jestem przerażona, a jeszcze to do czego doszło wczoraj całkowicie mnie podłamało. Mam 34 lata i boję się nie tylkoo to maleństwo, ale i o córki - o to z czym będą musiały mierzyć się gdy dorosną 🤦‍♀️😭

    Kurcze, ale historia! Kiedyś słyszałam że dużo łatwiej zajęć jak się człowiek nie stara 🤔
    Nie ma się co załamywać, zanim nasze córki dorosną to się wszystko kilka razy zmieni...przynajmniej taką mam nadzieje.

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 23 października 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Batylda ja mialam różowe plamienia przez 1.5 dnia ale to moja pierwsza ciąża, wiec się wytraszylam i pojechałam w ten sam dzień do gina, dostałam duphaston i tyle. Trochę dziwny ten lekarz, ale nie wiem w sumie skąd to plamienie, zapytał tylko, czy wspolzylam. W środę dostałam receptę na kolejne 3 opakowania duphastonu, ale ja uważam, że lepiej dmuchać na zimne, nawet jeżeli ktoś by mnie wysmial że jestem przewrazliwiona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 15:53

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Batylda Autorytet
    Postów: 878 456

    Wysłany: 23 października 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Monia za odpowiedź. To też moja pierwsza ciąża :) Poczekam jeszcze trochę, a potem najwyżej lekarz. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze...

    relgtv73ymxx11gn.png


  • Majaaaa Autorytet
    Postów: 385 256

    Wysłany: 23 października 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Batylda wrote:
    Dziewczyny, mnie też boli brzuch, często, ale nie jakoś mocno. Dziś się denerwuję strasznie na to wszystko co się dzieje, w dodatku moja siostra ma problemy (jeszcze jej nie mówiłam, więc zadzwoniła się wyżalić) i w pracy dużo stresów. Przed chwilą przy podcieraniu zauważyłam że lekko zabarwiony na różowo śluz. Podobno to się zdarza, będę obserwować rozwój sytuacji, jeśli miałyście podobne doświadczenia, podzielcie się proszę.
    Ja w pierwszym dniu 4 tygodnia tez miałam pół dnia różowe plamienie. Miałam w domu duphaston i luteinę wiec odrazu zaczęłam brać, do tej pory zero plamienia (I TAK MA ZOSTAĆ) i lekarz odstawił luteinę i zostawił sam duphaston :)

    20s640t.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 23 października 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja właśnie wyszłam od lekarza, zwolniło się miejsce wiec skorzystałam 🙂 kropeczek ma już ponad 1 cm i nawet słyszałam serduszko ❤️ Cudowne uczucie 🥰 tak długo na to czekałam...

    Co do badan to ja dostałam skierowanie tylko na morfologię, mocz, glukozę i tsh bo resztę robiłam już przed procedurą.

    Brzuch tez mnie pobolewa ale to chyba normalne bo przecież macica się rozciąga.

    unify, Batylda, Kitaja, Bajka111, Ekta lubią tę wiadomość

  • unify Autorytet
    Postów: 935 731

    Wysłany: 23 października 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veruka wrote:
    Ja po wizycie, widziałam serduszko więc kamień z serca! 🤗
    Majaaaa ja niestety nie pomogę bo wszystkie badania robię w klinice gdzie pracuje mój lekarz. Ja dostałam morfologię, mocz, grupę krwi, glukozę, tsh, przeciwciała anty hcv, hbs, cmv, HIV, różyczka, kiła, toksoplazmoza, a do tego usg piersi. Trochę tego jest ;-)

    Ja wczoraj robilam te same :) zaplacilam ponad 300zl, ale i to i tak najtaniej znalazlam. W niektórych laboratoriach jak podliczylam to wychodziło 600 🤪 trzeba szukać bo ceny sa rozbieżne.


    Co do bolow brzucha to ja raz na jakis czas czuje taki jakby skurcz. Trwa chwile ale juz kilka razy mi sie to zdarzylo.

    atdc2n0a92hantdh.png
  • RudaMaruda Ekspertka
    Postów: 138 157

    Wysłany: 23 października 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja plamiłam w zeszłym tygodniu pomimo brania Duphastonu. Lekarz powiedział, że to mogło być z zagnieżdżenia.
    W sumie by się to zgadzało, bo wtedy był 5 tc, teraz mamy serduszko i jestem niby w 6tc.

    Batylda jak Cię to stresuje może warto zapyać lekarza o progesteron?
    Mi to, że go biorę daje dużo spokoju, ale to dlatego, że pierwszą ciążę poroniłam.
    Wtedy miałam plamienia cały czas i lekarze nic mi nie dali.


    A co do badań to dostałam dokładnie takie same jak Veruka. Nie mam tylko przeciwciał hbs i cmv. HBS robiłam w czerwcu i mam przeciwciała po szczepionce, a cytomegalię przechodziłam i igm wyszło ujemne przy dodatnim igg.
    ALe zaczęłam się zastanawiać nad kompetencjami lekarza, skoro nie dał mi skierowania na cytomegalię, która w ciąży jest niebezpieczna przy pierwotnym zakażeniu.

    preg.png
    07/2020 - 9tc [*]
    06/2021 - Córeczka

    9/11 - dwie kreski
    8/12 - mamy serduszko 😍
    9/01 - będzie chłopak!
    6/02 - następna wizyta
  • NatkaZ Autorytet
    Postów: 1758 1004

    Wysłany: 23 października 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veruka wrote:
    Kurcze, ale historia! Kiedyś słyszałam że dużo łatwiej zajęć jak się człowiek nie stara 🤔
    Nie ma się co załamywać, zanim nasze córki dorosną to się wszystko kilka razy zmieni...przynajmniej taką mam nadzieje.

    Coś w tym jest. O najstarszą staraliśmy się dwa lata, w końcu doszliśmy że chyba tak musi narazie być i odpuściliśmy. Zajeliśmy się ślubem, a miesiąc później byłam w ciąży 😁 Z młodą było tak samo. Dostałam miesiączkę w same święta Bożego Narodzenia, popłakałam i w końcu pogodziłam się, że Nadia będzie jedynakiem. Miesiąc później były dwie krechy 😁😂

    Nadia 24.01.2010 ❤ 36+4; 2700g i 51 cm ❤
    Antonina 17.09.2018 ❤ 38+0; 3260g i 53 cm ❤
    Mikołaj 14.06.2021 ❤️38+1; 3510g i 53 cm ❤️
    Aniołek [*] 9tc - 18.11.2016
  • kamkam Autorytet
    Postów: 656 577

    Wysłany: 23 października 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, jak czytam te kwoty za badania to aż mi się słabo robi... jakie to szczęscie ze mam prywatne ubezpieczenie i wszystkie badania i wizyty lekarskie pokrywa ubezpieczyciel...

    gg64j48a867cxnry.png
    1usasg18efbg4zod.png
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ