X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1308 1463

    Wysłany: 16 października 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Bierzecie jakieś witaminy dedykowane kobietom w ciąży, czy jednak bierzecie wszystko osobno? ☺️

    Ja biorę Puerię Uno, o której czytałam dużo dobrego. Dodatkowo suplementuję B-complex :) a Ty?

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 265 236

    Wysłany: 16 października 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Ja biorę Puerię Uno, o której czytałam dużo dobrego. Dodatkowo suplementuję B-complex :) a Ty?

    Ja postanowiłam że będę brać wszystko osobno. Brałam puerie uno jak zaczynaliśmy starania, ale ma ona w składzie oprócz metylowanej formy kwasu, syntetyczny kwas foliowy, a tyle się teraz czyta o mutacji mthfr.
    Z suplementów biorę:
    D3, metylowany kwas foliowy, jod, cholinę, magnez, dha, b12
    Oprócz tego jem orzechy brazylijskie żeby dostarczyć selenu i pasty dyni żeby dostarczać cynku.
    Żelaza nie biorę bo żelazo i ferrytyne mam w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2023, 19:26

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1308 1463

    Wysłany: 16 października 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Ja postanowiłam że będę brać wszystko osobno. Brałam puerie uno jak zaczynaliśmy starania, ale ma ona w składzie oprócz metylowanej formy kwasu, syntetyczny kwas foliowy, a tyle się teraz czyta o mutacji mthfr.
    Z suplementów biorę:
    D3, metylowany kwas foliowy, jod, cholinę, magnez, dha.
    Oprócz tego jem orzechy brazylijskie żeby dostarczyć selenu i pasty dyni żeby dostarczać cynku.
    Żelaza nie biorę bo żelazo i ferrytyne mam w normie.

    Rozmawiałam trochę z lekarzem o tych metylowanych formach i wychodzi na to, że wszystko zależy też od wyników badań, tak naprawdę trzeba byłoby zbadać sobie ilość kwasu foliowego i jeśli pomimo suplementacji jest niska, to wdrożyć metylowaną formę. Poza tym na ten moment nie ma konkretnych badań, które potwierdziłyby tę teorię o mutacji MTHFR. Ja staram się też zdrowo odżywiać i dostarczać kwas foliowy naturalnie, ale z tym to czasem różnie u mnie bywa :D puerię biorę od początku starań i raczej przy niej pozostanę :)


    Domi_95 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 265 236

    Wysłany: 16 października 2023, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mówiłyście już o ciąży rodzinie?
    Ja chciałam powiedzieć już dwa dni po pozytywnym teście i becie, ale jednak czekam do tej wizyty 25.10. Jak będzie wszystko dobrze to dopiero powiemy.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 217 45

    Wysłany: 16 października 2023, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    A mówiłyście już o ciąży rodzinie?
    Ja chciałam powiedzieć już dwa dni po pozytywnym teście i becie, ale jednak czekam do tej wizyty 25.10. Jak będzie wszystko dobrze to dopiero powiemy.
    Teściowie oraz rodzeństwo męża jeszcze nie wie a rodzina od mojej strony już wie.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1308 1463

    Wysłany: 16 października 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    A mówiłyście już o ciąży rodzinie?
    Ja chciałam powiedzieć już dwa dni po pozytywnym teście i becie, ale jednak czekam do tej wizyty 25.10. Jak będzie wszystko dobrze to dopiero powiemy.

    My powiedzieliśmy rodzicom jednym i drugim oraz powiedziałam przyjaciółce. Uważam, że nawet gdyby było coś nie tak, to to są najbliższe mi osoby i oczekiwałabym wtedy ich wsparcia. A myślenie „nie mów za szybko” itp. to takie branie pod uwagę najgorszych scenariuszy. Wierzę, że będzie dobrze i chcę się cieszyć tą ciążą od początku do końca 🥹

    Kropka_93 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Magdusia89 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 17 października 2023, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, witam się skromnie i mam nadzieję że zostanę tu z wami do końca.
    Jestem świeżo po poronieniu więc entuzjazm mam na wodzy ale udało się naturalnie w kolejnym cyklu (totalnie nieplanowanym) więc cieszę się ale strach jest spory.
    Jestem dziś po wizycie 6+2 na usg piękny "pierścionek z diamentem" zarodek 4mm i 110 akcji serca beta hcg z 6 tygodnia 21500.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1308 1463

    Wysłany: 17 października 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdusia89 wrote:
    Cześć dziewczyny, witam się skromnie i mam nadzieję że zostanę tu z wami do końca.
    Jestem świeżo po poronieniu więc entuzjazm mam na wodzy ale udało się naturalnie w kolejnym cyklu (totalnie nieplanowanym) więc cieszę się ale strach jest spory.
    Jestem dziś po wizycie 6+2 na usg piękny "pierścionek z diamentem" zarodek 4mm i 110 akcji serca beta hcg z 6 tygodnia 21500.

    Super! Rozgość się i zostań z nami na długo ☺️
    Masz jakieś objawy?

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 postanowiłam że swoją przygodę zacznę z Wami tutaj na forum. 12.10.2023 ujrzałam dwie kreski na teście (chociaż trochę blada ta druga) , ale 13.10.2023 poszłam na badanie beta hcg i wynik był 16,2. Dzisiaj byłam powtórzyć bete i czekam na wyniki. Pierwsza wizytę u gin mam w piątek 20.10 , mam nadzieje że lekarz będzie mógł potwierdzić ciążę bo mam fizyczną pracę i zmiany po 12 godzin i dużo dźwigam 😑 nie ukrywam że stresuję się bo to moja pierwsza ciąża, a dużo się nasłuchałam o poronieniach w pracy.. mam nadzieję że zostanę z Wami do czerwca 🙂 z aplikacji wychodzi ze termin na 21.06.2024 , zobaczymy co powie lekarz 😉

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 217 45

    Wysłany: 17 października 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 postanowiłam że swoją przygodę zacznę z Wami tutaj na forum. 12.10.2023 ujrzałam dwie kreski na teście (chociaż trochę blada ta druga) , ale 13.10.2023 poszłam na badanie beta hcg i wynik był 16,2. Dzisiaj byłam powtórzyć bete i czekam na wyniki. Pierwsza wizytę u gin mam w piątek 20.10 , mam nadzieje że lekarz będzie mógł potwierdzić ciążę bo mam fizyczną pracę i zmiany po 12 godzin i dużo dźwigam 😑 nie ukrywam że stresuję się bo to moja pierwsza ciąża, a dużo się nasłuchałam o poronieniach w pracy.. mam nadzieję że zostanę z Wami do czerwca 🙂 z aplikacji wychodzi ze termin na 21.06.2024 , zobaczymy co powie lekarz 😉
    Ja też mam pracę fizyczną na 3 zmiany i dźwigam.Jak się dowiedziałam o ciąży zadzwoniłam do ginekologa o zwolnienie.

    Patka28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2023, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Ja też mam pracę fizyczną na 3 zmiany i dźwigam.Jak się dowiedziałam o ciąży zadzwoniłam do ginekologa o zwolnienie.

    No ja właśnie zastanawiam się jak moja ginekolog zareaguje na prośbę o zwolnienie , tym bardziej że z moich obliczeń ciąża jest młoda bo z testów owulacyjnych wynika że owu była 4.10.. teraz jestem na zwolnieniu do piątku bo miałam zapalenie gardła , ale nie chciałabym ryzykować w pracy 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2023, 13:44

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 217 45

    Wysłany: 17 października 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28 wrote:
    No ja właśnie zastanawiam się jak moja ginekolog zareaguje na prośbę o zwolnienie , tym bardziej że z moich obliczeń ciąża jest młoda bo z testów owulacyjnych wynika że owu była 4.10.. teraz jestem na zwolnieniu do piątku bo miałam zapalenie gardła , ale nie chciałabym ryzykować w pracy 😔
    Dzwiganie jeszcze na początku ciąży to bardzo ryzykowne.U mnie nikt w ciąży nie pracuje od razu L4.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam spodziewam się dzidziusia na czerwiec trochę się obawiam bo mam 40 lat.😁

  • Magdusia89 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 17 października 2023, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Super! Rozgość się i zostań z nami na długo ☺️
    Masz jakieś objawy?

    Jak na razie ogromny apetyt i rano jak nie zjem to trochę mi nie dobrze..
    piersi pobolewają raz bardziej raz mniej ..
    termin wg owulacji 8 czerwca

  • Paatka Autorytet
    Postów: 1973 1414

    Wysłany: 17 października 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję na spokojnie w domu, także o zwolnienie się martwić nie muszę. Ale za to czeka mnie starcie z ubezpieczalnią... W listopadzie mieliśmy lecieć na wakacje, wszystko już opłacone. Ubezpieczenie od rezygnacji wykupione, także mam nadzieję, że mój ginekolog nie będzie robił problemu i wypisze papierek, że nie mogę lecieć... Po pierwsze ciąża po stracie, więc w życiu bym się nie zdecydowała na lot 12h na tak jej wczesnym etapie. Po drugie w kraju, ,do którego mieliśmy lecieć można zarazić się ziką, także wraz z dwoma kreskami plan wylotu odszedł w zapomnienie. Ale nie żałuję ani trochę.

    Co do objawów to u mnie na ten moment spokojnie. Szybciej się męczę i jestem osowiała. Drzemka w ciagu dnia musi być.
    Ale już przed testem wiedziałam, że coś jest na rzeczy. Test robiłam 4 dni przed spodziewaną miesiączką, w dzień, w którym mieliśmy jechać na szczepienia przed podróżą. I mimo, że bądź co bądź to wpadka, to wiedziałam, że zobaczę 2 kreski... Przy 4 ciąży to już i test nie jest potrzebny... No i całe szczęście, bo te szczepionki akurat z kategorii tych zabronionych w ciąży..

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2023, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na kolejnym badaniu beta hcg wynik 116,4 . Z opisów wynika że przyrasta prawidłowo (13.10 miałam 16,2) 🙂 oby tak zostało, ale czuję że w piątek nie zobaczymy za dużo na usg.. oby wytrwać 😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2023, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdusia89 wrote:
    Jak na razie ogromny apetyt i rano jak nie zjem to trochę mi nie dobrze..
    piersi pobolewają raz bardziej raz mniej ..
    termin wg owulacji 8 czerwca

    A mnie od samego początku bolały plecy strasznie, teraz mam wrażenie że co chwilę jestem głodna 🙂

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1308 1463

    Wysłany: 17 października 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka28, cześć! Beta dopiero ewidentnie sobie startuje, więc obawiam się, że zbyt wiele na usg nie zobaczycie. Mówi się, że pęcherzyk jest widoczny dopiero przy becie powyżej 1000. Co do zwolnienia - ja na pierwszą wizytę zapisałam się w 6+0, ale z racji tego, że kilka dni przed wizytą dopadły mnie okropne mdłości, a mój charakter pracy niestety ciężko pogodzić z takimi dolegliwościami (jestem nauczycielką), to poprosiłam lekarza rodzinnego na teleporadzie o zwolnienie. Bez problemu je dostałam, a potem ginekolog je przedłużył. :)

    Zaniaw, nie obawiaj się niczego, dobry lekarz i spokojna głowa, będzie dobrze :)

    Magdusia89, mnie piersi bolą przeokropnie, ale mdłości raz są, raz ich nie ma. Bardziej męczą mnie zawroty głowy, istny helikopter w głowie :/

    Paatka, myślę, że lekarz bez problemu podpisze, że w ciąży nie możesz pozwolić sobie na tak długi lot oraz szczepienia, aby móc odwiedzić dany kraj :)

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 217 45

    Wysłany: 17 października 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze 3h i pierwsza wizyta u ginekologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2023, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jeszcze 3h i pierwsza wizyta u ginekologa.
    Trzymam kciuki! I daj znać po wizycie bo moja pierwsza też za 3 dni 🙂

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ