X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 17 kwietnia, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja znowu wracam do tego co kiedyś pisałam - każde dziecko jest inne i nie każdy okres noworodkowy to dramat, moja młoda ma 1,5 roku i najwiecej w domu przy niej miałam zrobione właśnie w tych pierwszych miesiącach 😅

    Ale nie mówię, że przygotowanie sobie czegoś to zły pomysł! Ja nie robię tego dlatego, że na początku 2 tyg na pewno będzie ze mną mąż, córa chodzi do żłobka, a na pewno z jedzeniem będzie nas mocno wspierać mama i teściowa 😁

    Nowa_Ola, agnieszkallo, IssGreen, Domi_95, Katt lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1276 1422

    Wysłany: 17 kwietnia, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Domi, super, że mały waży 1700, będzie drobny raczej pewnie :) Mój maluch o tej porze miał 1930 :D Czekamy aż się obróci :)

    O kurcze, Coffee, to nieźle się porobiło. Wiem, że Ty się nie boisz indukcji i chcesz, ja to bym była przerażona, bo nie mam zamiaru się na nią godzić jeśli przekroczę termin. Wiadomo, co innego, jeśli coś będzie się działo, tak, jak w Twoim przypadku. Ja nie pomogę co do zamrażarki, bo mamy zamiar z mężem wziąć catering na czas porodu i pewnie z 2-3 tygodnie po nim, jak nie dłużej. Wszystko zależy od tego, jak będę się czuła. Mój mąż akurat ma dwie lewe ręce do gotowania. No ale ja nie mam dzieci :)

    Andzia, u mnie na trzecich prenatalnych lekarz sprawdzał te przepływy, bo mówił, że jest okej. Na opisie też widzę, że jest info o tym.

    Ja nie będę raczej szaleć z przygotowaniem czegokolwiek. Będziemy we dwójkę cały rok z dzieckiem, aż nie wrócę do pracy i tatuś zostanie z nim sam. Nie ma opcji, by dwójka dorosłych osób z noworodkiem/niemowlakiem nie mogła czegoś ugotować :D No i tak jak mówi Meggie, każde dziecko jest inne, można mieć też spokojny okres niemowlęcy :) Trzeba myślec pozytywnie :D

    IssGreen, Domi_95, meggie94, Katt, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Skarbek001 Koleżanka
    Postów: 59 76

    Wysłany: 18 kwietnia, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba wygrałam w konkursie na najbardziej przykry tekst usłyszany w ciąży. Jesteśmy u teściów, teść pyta (choć od dawna już wiadomo) - "to co w końcu będzie chłopak czy dziewczynka?" Ja mówię, że dziewczynka, po czym do męża padają słowa "no NIESTETY co zrobiłeś to to będziesz miał". Brak mi słów...

    preg.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 610

    Wysłany: 18 kwietnia, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek przykro mi bardzo, ja nie wiem co niektórzy ludzie mają w głowie. U mnie na szczęście każdy się modlił o to żeby zdrowe było, teściowa liczyła na dziewczynkę bo ma samych chłopaków (braci, synów, wnuka), ale jak usłyszała,że chłopak to się śmiała że przynajmniej zna instrukcję obsługi. Nie przejmuj się, chociaż wiem, że Ci się przykro. Akurat mój tata chciał córkę i ma mnie 🤭

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1962 1399

    Wysłany: 18 kwietnia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie z tą płcią to mają coś nie tak w głowach...
    My dzisiaj w windzie - jedzie sprzątaczka i wyczaiła, że w ciąży jestem. "Ooo co będzie?" Mówię, że syn. A ona do męża "no wreszcie się panu udało". A co to jak córka to nieudane jest? 🤦🏻‍♀️ Zawsze się z tymi tekstami dziwnie czułam, jakbym zachodząc w kolejną ciążę spełniała kogoś oczekiwania odnośnie płci i do nikogo nie docierało, że i mi i mężowi jest obojętna płeć, szczególnie po tym co przeszliśmy. I bylibyśmy równie szczęśliwi, gdyby to trzecia córka była...

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 610

    Wysłany: 18 kwietnia, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka masakra, tak jakbyście próbowali robić syna do skutku? No bo tylko dlatego robicie sobie dziecko 🙄 a u mnie był pan tapetować i siedzi już godzinę po skończonej pracy i opowiada głupoty i jeszcze taki wiejski filozof, tragedia. Ale tapeta ładnie wyszła: https://zapodaj.net/plik-14HmSeagr7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia, 12:14

    Nowa_Ola, IssGreen, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 18 kwietnia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie kumam o co chodzi ludziom z tą płcią. Mamy córkę i jak się okazało, że teraz będzie syn to dopóki padały teksty „o ale fajnie będzie parka!” To ok, to normalne. Ale nagle wszyscy zaczeli dookoła twierdzić, że mój mąż pewnie dumny i szczęśliwy ze będzie mieć syna 🙄 Na szczęście on sam zawsze każdego gasi „a to z drugiej córki mniej bym się cieszył i był dumny? Parka fajnie, ale z drugiej córki cieszyłbym się dokładnie tak samo”

    Kaktusowa, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 103 71

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My słyszymy, że super, że dziewczynka to będzie "dwa na dwa" lub "będziecie mieli dwie parki". A co to za różnica? Dla mnie najważniejsze, żeby było zdrowe.

    U nas raczej niezbyt miłe komentarze pojawiają się jak okazuje się, że to nasze czwarte dziecko.

    Kaatii lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
  • Kaatii Ekspertka
    Postów: 195 167

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie to naprawdę nie myślą zanim coś powiedzą. Mam wrażenie, że większość to rzuca takimi starymi utartymi powiedzeniami, bo nie wie co innego w kontekście ciąży mogliby powiedzieć. Nie zdają sobie sprawy, że dla rodziców oczekujących dziecka jest to główny temat w życiu i we wszystkich ciążowych problemach i zmartwieniach płeć jest bardzo daleko w priorytetach. Już lepiej jakby się nic nie odzywali i pogadali o pogodzie.

    preg.png
  • Kaatii Ekspertka
    Postów: 195 167

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszkallo wrote:
    My słyszymy, że super, że dziewczynka to będzie "dwa na dwa" lub "będziecie mieli dwie parki". A co to za różnica? Dla mnie najważniejsze, żeby było zdrowe.

    U nas raczej niezbyt miłe komentarze pojawiają się jak okazuje się, że to nasze czwarte dziecko.

    Które by nie było to i tak będą gadać 😅 jak pierwsze to albo „w końcu” albo „tak szybko”, kolejne to płeć, powyżej trójki to już za dużo.
    Kuzyni męża oczekują teraz pierwszego dziecka będąc 6lat po ślubie w wieku ok. 35-36lat, cała rodzina jest zdziwiona, że tyle czasu mieli i się teraz na stare lata zdecydowali, że na pewno wcześniej mieli problemy z zajściem, do których nie chcą się przyznać. Słów brak.

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1276 1422

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa, super tapeta!

    Oj tak, te teksty to masakra. U mnie był nacisk na córkę, bo u męża same chłopaki. Jak powiedzieliśmy, że będzie synek, to teściowie „może się jeszcze zmieni…”. Dwa dni wyłam, bo tak mnie to dotknęło + hormony.
    Te parki mnie rozwalają, co to w ogóle za teksty, że parka. Ja mam brata młodszego o dwa lata, a praktycznie w ogóle z nim nie gadam, bo o czym. Za to z siostrą mam tematy do rozmów i kontakt jest dzień w dzień. A komentowanie ilości dzieci to już w ogóle dramat. U nas w szkole niestety nagminnie stare nauczycielki obgadują rodziny 3+. Jeśli kogoś stać na 3+ i kocha dzieci, to kto w ogóle smie to oceniać. 🤯

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 88 72

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Całe szczęście u nas jakichś większych tekstów odnośnie synka nie było, u znajomych trochę uśmiechów, że "przedłużenie rodu" itd, ale bardziej pół żartem.
    Zresztą u męża w rodzinie prawie same chłopaki, na 5 wnucząt teściowa ma jedną jedyną wnuczkę, ale nie ma żadnego problemu z tym.

    Ja chyba na początku chciałam mieć dziewczynkę, ale bez nastawienia jakiegoś, a jak wyszło że chłopak, to się jakoś tak nawet bardziej ucieszyłam. Faceci są prostsi w obsłudze, zawsze się kumplowałam bardziej z kolegami niż koleżankami, bo koleżanki były fałszywymi plotkarami (albo ja źle trafiłam) :)

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 610

    Wysłany: 18 kwietnia, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ola 😊Dla mnie najważniejsze jest żeby dziecko było zdrowe i płeć to dla mnie sprawa drugorzędna. Owszem czasem ma się jakieś preferencje czy marzenia, ale to nie znaczy, że jak jest inna płeć to się nagle dziecko mniej kocha czy chce. Poza tym nie wiadomo jakie relacje dzieci będą miały w przyszłości, czasem siostra z bratem ma lepsze niż dwie siostry i na odwrót. Mój mąż ma brata i mają dobre relacje, ale widują się relatywnie rzadko przez odległość. Ja nie mam w ogóle rodzeństwa i czy ktoś wygłaszając mądrości, że jedynak jest taki, a siaki to pomyślał jak ja się czuję albo czy rodzice mogli/ chcieli mieć więcej dzieci? Niestety większość osób myśli egoistycznie i plecie trzy po trzy, bez zastanowienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia, 14:44

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 545 449

    Wysłany: 18 kwietnia, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba tak właśnie jest, ze starzy ludzie nie wiedzą co powiedzieć. U mnie rodzina mówiła wprost, ze nie podoba im się imię 😂 Babcia: Łucja?? A co to za imię?? Moja mama: No, mi tez się nie podoba xxxd Teściowie podobna reakcja. Znajomi wszyscy zachwyceni ;) A jak kuzynka ze strony męża urodziła to teściowa mówi: Noo, oni TEZ się długo starali, bo problemy mieli. No wiec pytam: tez? A kto jeszcze? Pewnie chodziło o nas - jesteśmy 6 lat po ślubie… ;)
    To jest brak wiedzy, świadomości i wyobraźni. Mówię tesciowej, ze znajoma łącznie wydała 80k żeby zajść w ciążę, prowadziło ją kilku lekarzy na raz, same znane nazwiska w Polsce wiec jeżdżenie po kraju tez się tu dołożyło. To ona do mnie mówi, ze ona myslala, ze witaminy starczą, a jak nie No to może w wolę Boga nie ma co ingerować… :)


    Dobrze, ze napisalyscie o tym inhalatorze, kompletnie zapomniałam!

    A jeśli chodzi o żywienie się przez pierwszy miesiąc to liczę na pudełka plus ewentualnie słoiczki od jednej i drugiej babci mojego dziecka :)

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1276 1422

    Wysłany: 18 kwietnia, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z imieniem to przeboje kompletne, następnym razem w ogóle nie powiem o imieniu, dopóki się nie urodzi. Powiedzieliśmy, że będzie Nikodem, to słuchałam ciągle "Dyziu, Dyziu" i aż mnie szlag trafiał, w końcu powiedziałam dosadnie, że nie Dyziu, tylko Nikodem. Babcia męża uważa, UWAGA, że będą się z niego śmiać w szkole, bo Dyzma. No pewnie, rocznik 2024 NA BANK będzie oglądał Karierę Nikodema Dyzmy, na bank :D :D

    Kfiatuszek666, Kaktusowa, agnieszkallo, Katt lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 257 234

    Wysłany: 18 kwietnia, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Z imieniem to przeboje kompletne, następnym razem w ogóle nie powiem o imieniu, dopóki się nie urodzi. Powiedzieliśmy, że będzie Nikodem, to słuchałam ciągle "Dyziu, Dyziu" i aż mnie szlag trafiał, w końcu powiedziałam dosadnie, że nie Dyziu, tylko Nikodem. Babcia męża uważa, UWAGA, że będą się z niego śmiać w szkole, bo Dyzma. No pewnie, rocznik 2024 NA BANK będzie oglądał Karierę Nikodema Dyzmy, na bank :D :D

    U nas też będzie Nikodem. Wszystkim imię się podoba, nawet moim babciom, jedynie jeden z wujków powiedział że będzie do niego mówił Dyzma 🤦🏻‍♀️ ale całe szczęście widuje go może z 3 razy w roku. I ciotka męża na początku mówiła co to za imię wymyślne i dawała swoje propozycje, a ostatnio jak była to stwierdziła że jednak bardzo ładne imię.
    Co do płci to u nas jedynie było stwierdzenie kilku osób że nareszcie chłopiec, bo do tej pory w rodzinie same dziewczynki.

    Nowa_Ola, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1276 1422

    Wysłany: 18 kwietnia, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    U nas też będzie Nikodem. Wszystkim imię się podoba, nawet moim babciom, jedynie jeden z wujków powiedział że będzie do niego mówił Dyzma 🤦🏻‍♀️ ale całe szczęście widuje go może z 3 razy w roku. I ciotka męża na początku mówiła co to za imię wymyślne i dawała swoje propozycje, a ostatnio jak była to stwierdziła że jednak bardzo ładne imię.
    Co do płci to u nas jedynie było stwierdzenie kilku osób że nareszcie chłopiec, bo do tej pory w rodzinie same dziewczynki.

    U mnie też przez to Dyziowanie dostawałam białej gorączki, ale to było głównie od teściów. Najpierw delikatnie zwróciłam uwagę, to nie pomogło, więc wykręciłam aferę, że sobie nie życzę. Nigdy więcej nie usłyszałam Dyzio, teraz słyszę Nikoś i Niunio. Można? Można!

    Domi_95, Anuska0907, agnieszkallo, Katt lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 610

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, że każdy miał swój czas żeby się wykazać czy to w ilości posiadanych dzieci czy nadanych imion. Teraz my będziemy mieć swoje dzieci i my będziemy decydować. To tak jak ktoś miał marzenie zostać lekarzem czy prawnikiem i nie wyszło i projektuje to marzenie na swoje dziecko, które może mieć zupełnie inne zainteresowania czy predyspozycje. Moim zdaniem każdy powinien się skupiać na sobie, a bliskie osoby powinno się wspierać. Na szczęście moja rodzina jest lajtowa i nie wtrącają się z głupimi radami. Czasem babcia coś próbuję, ale wtedy wszyscy ja szybko pacyfikujemy😅 ostatnio właśnie komentowała, że synek kuzynki jeszcze nie siada sam, a druga kuzynka nadal mlekiem karmi, a czemu juz nie rozszerza diety itd itp, ale wtedy każdy mowi babci, że dzieci rozwijają się w swoim tempie, a rodzice najlepiej wiedzą co jest dobre dla ich dziecka i dyskusja się kończy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia, 18:03

    Domi_95, Nowa_Ola, Kfiatuszek666, meggie94 lubią tę wiadomość

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1962 1399

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli babybjorn, to na który się decydujecie? Ten siateczkowy, czy z pełnego materiału? Teraz jeszcze jakiś Balance soft mi się wyświetlił i już zgłupiałam totalnie. Może któraś już kupowała, albo oglądała na żywo?

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 103 71

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z imieniem też przeboje. Nadal imię dla malutkiej nie wybrane. Każde spotkanie rodzinne zaczyna się pytaniem czy wybraliśmy imię. Jak je ignorujemy to wypytują dzieci. A potem wysłuchujemy propozycji....

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
‹‹ 296 297 298 299 300 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ