X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1277 1424

    Wysłany: 17 kwietnia, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    A czym się różnią Wasze nebulizatory dla dorosłych od tego dla maluszka poza maseczką? 😅 Dzieci się inhaluje takim samym nebulizatorem 😊 No chyba ze ktoś woli typu mesh dla dziecka bo cichszy, ale ma tez swoje wady

    To dobrze, że mówisz, bo ja kupiłam sobie dwa lata temu i w sumie to mając tę maseczkę wychodzi na to, że nie muszę kupować :D

    meggie94 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1962 1402

    Wysłany: 17 kwietnia, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taak inhalatory dla dzieci i dla dorosłych to to samo. Ale dobrze jest mieć w domu od początku, bo niestety jak coś się niespodziewanie przypląta to inhalator potrzebny jest na już i później kupuje się pierwszy lepszy 2x drożej w aptece. 🙊 Znam z doświadczenia niestety. 🙈 A uwierzcie mi - przy dziecku przyjdzie taki moment prędzej, czy później, że go użyjecie, bo to podstawa w leczeniu wszelkich katarów i dolegliwości dróg oddechowych.
    Teraz mamy siateczkowy i bardzo sobie chwalę. Maly, cichy, dziecko się nie boi i można bez problemu wziąć w podróż.
    Do bobaskowego codziennego oczyszczania noska planuje aspirator elektryczny, ale z katarem prawdziwym żaden aspirator, ani gruszka sobie niestety rady nie da. Tutaj katarek jest mistrzem. 🫣 W dobie pionowych odkurzaczy i robotów jest to trochę utrudnienie. Ale faktycznie mamy przejściówkę do pionowego i ogarnia na spokojnie.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 103 71

    Wysłany: 17 kwietnia, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczyszczacz powietrza mamy Xiaomi. Jest ok.
    Nebulizator mamy Fleam 4Neb. Jest świetny.
    Wcześniej mieliśmy Medel Family. Też był bardzo dobry. Też polecam zakupić, a wcześniej w rozpisce sprawdzić czy pociągnie każdą sól i każdy lek.
    Dla mnie must have to też Frida i Katarek.
    Frida przydawała się podczas mocnego ulewania gdy mleko szło też nosem. Katarek przy katarze był rewelacyjny. Gruszki nie kupuje, bo u nas się nie sprawdziła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 17:34

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 17 kwietnia, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam rodzice oddali stary odkurzacz specjalnie jak musieliśmy zacząć używać katarka do odkurzacza 😂

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1277 1424

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi uświadomiłyście, że muszę kupić przejściówkę do odkurzacza, albo odkurzacz :D :D Nie pamiętam kiedy używałam takiego zwykłego.
    Złożyłam też zamówienie u osoby w rodzinie pracującej w Niemczech na Sab Simplex. Jedno opakowanie nie kosztuje jakoś dużo, a wolę kupić w razie W i mam nadzieję, że nie wykorzystam, bo nie będzie potrzeby

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 344 226

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatka wrote:
    Ale faktycznie mamy przejściówkę do pionowego i ogarnia na spokojnie.
    Moment moment.... Przejściówka do pionowego? Gdzie to kupić ??? Katarek do odkurzacza to najlepsze co istnieje w przypadku kataru. Muszę to mieć 🤯

    Inhalatory ogólnie dzielą się na tłokowe o siateczkowe. Tłokowe zdaje się są bardziej polecane ale dzieci się niestety częściej ich boją bo są głośne

    Z nawilżaczem to polecam najpierw sprawdzić jaki mamy poziom wilgotności powietrza w domu. My nawilżaczem niemal wychodowaliśmy na własne życzenie pleśń na ścianach. Mamy dobrą a nawet dość wysoka wilgotność, nawilżacz jest u nas zbędny.

    Nowa Ola w razie czego wykorzystasz SAB simplex dla siebie 😅 to jest to samo co Espumisan tylko w innej dawce z tego co pamiętam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 19:33

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 257 234

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizycie. 31+3 mały waży 1700g i tak jak czułam dalej ułożony miednicowo. Kolejna wizyta za 3 tygodnie 08.05

    Kaktusowa, meggie94, Nowa_Ola, Kasia1988, Emimo, Saimi, agnieszkallo, Katt lubią tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 257 234

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Moment moment.... Przejściówka do pionowego? Gdzie to kupić ??? Katarek do odkurzacza to najlepsze co istnieje w przypadku kataru. Muszę to mieć 🤯

    Inhalatory ogólnie dzielą się na tłokowe o siateczkowe. Tłokowe zdaje się są bardziej polecane ale dzieci się niestety częściej ich boją bo są głośne

    Z nawilżaczem to polecam najpierw sprawdzić jaki mamy poziom wilgotności powietrza w domu. My nawilżaczem niemal wychodowaliśmy na własne życzenie pleśń na ścianach. Mamy dobrą a nawet dość wysoka wilgotność, nawilżacz jest u nas zbędny.

    Nowa Ola w razie czego wykorzystasz SAB simplex dla siebie 😅 to jest to samo co Espumisan tylko w innej dawce z tego co pamiętam.

    Nie wiem jaki masz odkurzacz, ale znalazłam to dysona takie coś:
    https://allegro.pl/oferta/adapter-katarek-do-dyson-v7-v8-v9-v10-v11-v12-v15-12650509179

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 344 226

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie : zlecono badania zatruciowe, recepta na dopegyt

    Poród będzie wcześniej indukowany. Próbujemy dotrzymać do 39tyg ale w razie potrzeby będzie szpital , kontrola przepływów i wcześniejsza indukcja. Z drugiej połowy czerwca może więc nawet zrobić się maj 😱 łożysko już w stopniu 2 w kierunku 3 :/
    Muszę bardzo bardzo przyspieszyć. Dokupić kilka zestawów w rozmiarze 50 ale to drobiazg akurat.

    Przede wszystkim teraz muszę dopakować resztkę rzeczy do torby i zatowarować zamrażarkę na czas kiedy mąż wróci do pracy a ja będę sama z dwójką 😱
    Ktoś już o tym myślał? Możliwe że jeszcze nikt...
    Pomyślałam o pierogach , kopytkach, leczo.
    Mam też już pomrożony rosół.
    Co zamierzacie przygotować?

    Chciałam też zrobic pierwsze potrawy na rozszerzanie diety bo niestety wypadnie nam w zimie kiedy nie na świeżych warzyw ale pewnie już nie zdążę :(

    Póki co w weekend malujemy sypialnie 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 19:45

  • Paatka Autorytet
    Postów: 1962 1402

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Moment moment.... Przejściówka do pionowego? Gdzie to kupić ??? Katarek do odkurzacza to najlepsze co istnieje w przypadku kataru. Muszę to mieć 🤯

    Inhalatory ogólnie dzielą się na tłokowe o siateczkowe. Tłokowe zdaje się są bardziej polecane ale dzieci się niestety częściej ich boją bo są głośne

    Z nawilżaczem to polecam najpierw sprawdzić jaki mamy poziom wilgotności powietrza w domu. My nawilżaczem niemal wychodowaliśmy na własne życzenie pleśń na ścianach. Mamy dobrą a nawet dość wysoka wilgotność, nawilżacz jest u nas zbędny.

    Nowa Ola w razie czego wykorzystasz SAB simplex dla siebie 😅 to jest to samo co Espumisan tylko w innej dawce z tego co pamiętam.


    Kupowałam tutaj: https://allegro.pl/oferta/adapter-katarek-do-xiaomi-dream-xr-v11-v10-v9-v9b-12623838865?fromVariant=12623838901 są do różnych modeli.

    Co do inhalatorów, to według naszej pediatry, która jest również pulmonologiem i leczy moją córką na astmę wczesnodziecięcą lepsze są właśnie te inhalatory siateczkowe - przepuszczają większą ilość cząsteczek leku do organizmu. Prosto mówiąc- mniej leku idzie na zmarnowanie. :) Jedyny problem, że są pojedyncze leki, które ze względu na gęstość przez nie nie przejdą. My do tej pory mieliśmy zapisany taki lek w 6 letniej "karierze" córki, która przy astmie choruje dużo tylko raz. :)

    Znalazłam jeszcze coś takiego: "Nebulizatory siateczkowe nie maja ograniczeń wiekowych, natomiast nebulizatory ultradźwiękowe nie są zalecane dla dzieci poniżej 1. roku życia. " Ale z tymi ultradźwiękowymi to mówiąc szczerze nawet nie miałam nigdy do czynienia, więc to już mi obcy temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 19:48

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 610

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Po wizycie : zlecono badania zatruciowe, recepta na dopegyt

    Poród będzie wcześniej indukowany. Próbujemy dotrzymać do 39tyg ale w razie potrzeby będzie szpital , kontrola przepływów i wcześniejsza indukcja. Z drugiej połowy czerwca może więc nawet zrobić się maj 😱 łożysko już w stopniu 2 w kierunku 3 :/
    Muszę bardzo bardzo przyspieszyć. Dokupić kilka zestawów w rozmiarze 50 ale to drobiazg akurat.

    Przede wszystkim teraz muszę dopakować resztkę rzeczy do torby i zatowarować zamrażarkę na czas kiedy mąż wróci do pracy a ja będę sama z dwójką 😱
    Ktoś już o tym myślał? Możliwe że jeszcze nikt...
    Pomyślałam o pierogach , kopytkach, leczo.
    Mam też już pomrożony rosół.
    Co zamierzacie przygotować?

    Chciałam też zrobic pierwsze potrawy na rozszerzanie diety bo niestety wypadnie nam w zimie kiedy nie na świeżych warzyw ale pewnie już nie zdążę :(

    Póki co w weekend malujemy sypialnie 🙈

    Mi wyszło z ostatnich prenatalnych, że mam łożysko w stopniu 2, ale lekarz nie mówił nic, że to źle 🙄 chyba muszę za tydzień dopytać mojej gin. Co do obiadów to ja nie robię bo i tak na codzień zazwyczaj gotuje mąż. No i gdyby była potrzeba to mama nam słoików narobi, także ten aspekt akurat nam odejdzie. Ja się muszę dowiedzieć co z wielkością dziecka bo w takim tempie to możliwe, że też szybciej będę rodzić 🤭

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 344 226

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co... U mnie jest na odwrót. W tłokowym w 10 min zejdzie mi cały lek a w siateczkowym nie. Ale teraz pomyślałam.ze to może też być kwestia zużycia inhalatora .
    Jaki macie siateczkowy? U nas jest adamed z akumulatorem.
    Dzięki za link do adaptera poszukam czy jest do naszego odkurzacza!! Tylko muszę męża zapytać jaki mamy 😂

    Kaktusowa stopień 2 na tym etapie jest w porządku. U mnie już wchodzi w 3 stopień a to za wcześnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 19:51

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 610

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Wiesz co... U mnie jest na odwrót. W tłokowym w 10 min zejdzie mi cały lek a w siateczkowym nie. Ale teraz pomyślałam.ze to może też być kwestia zużycia inhalatora .
    Jaki macie siateczkowy? U nas jest adamed z akumulatorem.
    Dzięki za link do adaptera poszukam czy jest do naszego odkurzacza!! Tylko muszę męża zapytać jaki mamy 😂

    Kaktusowa stopień 2 na tym etapie jest w porządku. U mnie już wchodzi w 3 stopień a to za wcześnie.

    Faktycznie, już doczytałam, ale dziękuję za odpowiedź ❤️ będzie dobrze z dzidzią, jesteś pod kontrolą lekarza i to najważniejsze!

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1962 1402

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Wiesz co... U mnie jest na odwrót. W tłokowym w 10 min zejdzie mi cały lek a w siateczkowym nie. Ale teraz pomyślałam.ze to może też być kwestia zużycia inhalatora .
    Jaki macie siateczkowy? U nas jest adamed z akumulatorem.
    Dzięki za link do adaptera poszukam czy jest do naszego odkurzacza!! Tylko muszę męża zapytać jaki mamy 😂
    .

    A bo to niestety ich wada -trzeba mocno o nie dbać, żeby się nie przytkały. :D Tam zawsze w instrukcji jest opis jak dokładnie oczyszczać je po każdym użyciu. I to faktycznie bywa trochę uciążliwe. My mamy PRO MESH.

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 89 72

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za polecajki nebulizatorów / inhalatorów. Nosiliśmy się z zakupem od jakiegoś czasu, dla małego trzeba będzie kupić na bank.
    Katarek kupujemy oryginalny od razu, nie ma co czekać.
    Nawilżacz / oczyszczacz mamy Sharpa i bardzo jesteśmy zadowoleni (daje radę w krakowskim powietrzu nawet zimą).

    Dziewczyny, czy to prawda, że na tym etapie ciąży nie mierzy się już matczynych przepływów (tętnice maciczne)? 2 tygodnie temu na jednym USG mi mierzyli, dzisiaj tylko pępowinowe i u maluszka (a te zawsze były okej).

    Właśnie! Mały urósł! Chociaż było mierzone dość optymistycznie jak na moje oko, to brzusio ma w 10 centylu, a cały wagowo jest aż w 20!!! <3 1411 gramów szczęścia!
    Co znaczy, że póki co nie muszę się przejmować żadną hipotrofią itd, mały jest książkowo natleniony, a kolejne badanie za 2 tygodnie, więc będziemy skubańca obserwować :) I nawet jakoś twarzyczkę pokazał :)

    I w ogóle mały leży idealnie do porodu - główka w dół, plecki na moim lewym boku, narzędzia do kopania i bicia (czytaj: rączki i nóżki) po prawej stronie. Teraz niech nie wpadnie na pomysł odwracania się przez te 2 miesiące :D

    Domi_95, Kaktusowa, meggie94, Emimo, agnieszkallo, Katt, shikaka86 lubią tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Po wizycie : zlecono badania zatruciowe, recepta na dopegyt

    Poród będzie wcześniej indukowany. Próbujemy dotrzymać do 39tyg ale w razie potrzeby będzie szpital , kontrola przepływów i wcześniejsza indukcja. Z drugiej połowy czerwca może więc nawet zrobić się maj 😱 łożysko już w stopniu 2 w kierunku 3 :/
    Muszę bardzo bardzo przyspieszyć. Dokupić kilka zestawów w rozmiarze 50 ale to drobiazg akurat.

    Przede wszystkim teraz muszę dopakować resztkę rzeczy do torby i zatowarować zamrażarkę na czas kiedy mąż wróci do pracy a ja będę sama z dwójką 😱
    Ktoś już o tym myślał? Możliwe że jeszcze nikt...
    Pomyślałam o pierogach , kopytkach, leczo.
    Mam też już pomrożony rosół.
    Co zamierzacie przygotować?

    Chciałam też zrobic pierwsze potrawy na rozszerzanie diety bo niestety wypadnie nam w zimie kiedy nie na świeżych warzyw ale pewnie już nie zdążę :(

    Póki co w weekend malujemy sypialnie 🙈

    Ja nie planuje zapasów robić w zamrażarce, przy młodszej tez nie robiłam 😊

    age.png

    preg.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1962 1402

    Wysłany: 17 kwietnia, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziewczyny co prawda jak będę w szpitalu to będą u dziadków.
    Ale w poprzedniej ciąży robiłam sobie obiady na kilka dni do zamrażarki, żeby po powrocie ze szpitala mieć co na szybko odgrzać właśnie mojej wtedy 2latce i nam. Szkoda było wtedy czasu na stanie przy garach, a że była pandemia to i z zamawianiem było raczej ciężko.
    Teraz w sumie jeszzcze o tym nie myślałam. Córki założeniowo będą chodziły do przedszkola, ale coś tam pewnie w zamrażarce wolałabym mieć, bo w życiu to nigdy nic nie wiadomo.

    Na 100% będę zamrażać owoce sezonowe typu truskawki, maliny, borówki, bo te zimą mają zupełnie inną jakość i smak, a faktycznie rozszerzanie diety przypadnie na miesiące jesienno zimowe.
    Ale ja w sumie co roku jakąś porcję zamrażam, teraz po prostu będzie tego więcej. :D

    Coffeebreak, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 89 72

    Wysłany: 17 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, ja nic nie gotuję. Nie umiem robić rzeczy do wekowania itd, jak będzie źle, to na szybko zamówimy jakąś dietę pudełkową, czy coś. Poza tym mój mąż też nieźle gotuje w razie W :)
    Zupełnie nie czuję, co mogłabym przygotować i zamrozić wcześniej, a kojarzę multum szybkich obiadów w razie czego - typu kurczak z ryżem i czymś :)

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 344 226

    Wysłany: 17 kwietnia, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wierz mi ( lub nie ;) ) kurczak z ryżem przy noworodku to wykwintne i skomplikowane danie ;)
    Ja na początku rzadko kiedy jadłam nawet śniadanie do czasu aż mąż wrócił z pracy . A jak mąż wyjechał - a wyjeżdża często - to ciepły posiłek miałam tylko jak mi teściowa przyniosła 🙈
    Dopiero bliżej pół roku byłam w stanie zrobić prosty obiad w ciągu dnia. Mam na myśli np jajko sadzone z mizerią 🤷🏻‍♀️
    HNB książkowy 🤷🏻‍♀️
    Diet pudełkowych u nas nie ma a z diwozów same fast foody i dopiero wieczorem a nie w porze obiadowej 🤷🏻‍♀️
    W każdym razie ja mogłabym same kanapki jeść ale dziecko potrzebuje normalny posiłek a w wakacje przedszkola nie będzie w tym roku.
    Sos pomidorowy dopisałam.sibie do listy i myślę dalej.

    Patka w sumie owoce z działki też zawsze częściowo mroze bo na świeżo nie przejemy tego wszystkiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 22:23

  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 89 72

    Wysłany: 17 kwietnia, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, teraz mi przypomniałaś, że moja mama robiła w słoikach domowy słodko-kwaśny sos i on akurat był dobry ze słoikowych rzeczy. Może zrobię do niej maślane oczka :)

‹‹ 295 296 297 298 299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ