X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Anuska0907 Ekspertka
    Postów: 229 204

    Wysłany: 16 kwietnia, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Też planuję kupić, ale widziałam za plus 50 ziko, podeślij link ❤️

    Ola ja kupiłam jakaś zwykłą na allegro
    https://allegro.pl/oferta/duza-pilka-gimnastyczna-65-cm-rehabilitacyjna-fitness-do-cwiczen-pompka-14961036477

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    Termin 🤰05.06.2024 czekamy na córeczkę 🩷

    preg.png
  • Anuska0907 Ekspertka
    Postów: 229 204

    Wysłany: 16 kwietnia, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Też planuję kupić, ale widziałam za plus 50 ziko, podeślij link ❤️

    Ola ja kupiłam jakaś zwykłą na allegro

    https://allegro.pl/oferta/duza-pilka-gimnastyczna-65-cm-rehabilitacyjna-fitness-do-cwiczen-pompka-14961036477

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    Termin 🤰05.06.2024 czekamy na córeczkę 🩷

    preg.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 16 kwietnia, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kermetka wrote:
    Hej,
    a jakie materace polecacie dla maluszków? Firma, modele?
    Dzięki :)

    Nam się sprawdził Hilding Dobranocka u młodej i taki sam kupiłam dla małego 😊

    Kermetka lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1276 1410

    Wysłany: 16 kwietnia, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Ola ja kupiłam jakaś zwykłą na allegro
    https://allegro.pl/oferta/duza-pilka-gimnastyczna-65-cm-rehabilitacyjna-fitness-do-cwiczen-pompka-14961036477

    Dzięki, już do mnie leci :D

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 344 226

    Wysłany: 16 kwietnia, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dobierajcie rozmiar piłki do wzrostu :)
    Miałam kiedyś taką , super była do ćwiczeń i do siedzenia przy biurku.

    U mnie walizka spakowana ( poza kilkoma drobiazgami ) . Zmieściłam się spokojnie w kabinówke ale dorzuciłam jeszcze plecak dla wygody i lepszego posegregowania rzeczy.
    Jutro wizyta. Lekarka po kolejnym raporcie ciśnienia odpisała mi że na pewno przepisze leki. Ciśnienie tydzień temu jeszcze czasem spadało a teraz cały czas w granicznych wartościach. Niestety prawdopodobnie problem narasta. Jeszcze jakieś badania mam mieć dodatkowe.


    Niepotrzebnie czytałam internety (głupia ja, wizyta jutro i przecież będę pytać!!!) i doczytałam o skutkach rzucawki i że będą rozwiązywać ciążę wcześniej. Pewnie jeszcze w maju :(

    Wczoraj w nocy prawie wcale nie spałam, w dzień leżałam pod kocem praktycznie cały czas aż do odebrania starszaka z przedszkola i nie usnęłam. W domu nic nie zrobione 🙄....
    Czuje się jak po nocy z noworodkiem gdy było z 10 pobudek 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 21:57

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 607

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym chętnie urodziła w maju i już miała tego smrodka przy sobie 🙈 a tak optymalnie to mogłabym rodzić 01.06 🤭

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Kaatii Ekspertka
    Postów: 195 167

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie ćwiczenia na piłce robicie? Ja tylko kręcenia biodrami we wszystkich kierunkach, często na niej siedzę oglądając tv, bo jest mi wygodniej niż na kanapie. Wcześniej używałam jej do komputera przy pracy zdalnej, może nie na cały dzień, ale jako przerywnik z fotela super sprawa :)

    Anuska0907 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kaatii Ekspertka
    Postów: 195 167

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A materac mam ten z zestawu od dostawki, nie odczuwam potrzeby, żeby wymieniać.

    Kermetka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1276 1410

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Dziewczyny dobierajcie rozmiar piłki do wzrostu :)
    Miałam kiedyś taką , super była do ćwiczeń i do siedzenia przy biurku.

    U mnie walizka spakowana ( poza kilkoma drobiazgami ) . Zmieściłam się spokojnie w kabinówke ale dorzuciłam jeszcze plecak dla wygody i lepszego posegregowania rzeczy.
    Jutro wizyta. Lekarka po kolejnym raporcie ciśnienia odpisała mi że na pewno przepisze leki. Ciśnienie tydzień temu jeszcze czasem spadało a teraz cały czas w granicznych wartościach. Niestety prawdopodobnie problem narasta. Jeszcze jakieś badania mam mieć dodatkowe.


    Niepotrzebnie czytałam internety (głupia ja, wizyta jutro i przecież będę pytać!!!) i doczytałam o skutkach rzucawki i że będą rozwiązywać ciążę wcześniej. Pewnie jeszcze w maju :(

    Wczoraj w nocy prawie wcale nie spałam, w dzień leżałam pod kocem praktycznie cały czas aż do odebrania starszaka z przedszkola i nie usnęłam. W domu nic nie zrobione 🙄....
    Czuje się jak po nocy z noworodkiem gdy było z 10 pobudek 🙄

    Ja wiem, że to się łatwo mówi, ale nie nakręcaj się Coffee, to tylko może wpłynąć niekorzystnie jeśli będziesz się denerwować ☺️ i masz ZAKAZ czytania internetów! Czekam na jutrzejsze info z wizyty i zaciskam kciuki, żeby było dobrze 👍

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1961 1395

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj u fizjoterapeutki.
    Pobadała, pomasowała, posprawiała trochę bólu.. ;d
    Samo rozejście oceniła tak jak ginekolog, jako niepatologiczne.
    Ale wszystkie okalające miednicę więzadła oceniła jako mocno spięte i do poprawy, żeby mogły w spokoju jeszcze podźwigać te 2 miesiące. No nacierpiałam się trochę przy tym rozluźnianiu mówiąc szczerze, ale zobaczymy jaki będzie efekt w najbliższych dniach.

    Piłkę też mam od poprzednich ciąż i właśnie w weekend ją sobie napompowałam. Dzisiaj ta fizjo mi powiedziała, że o tyle o ile chodzić za dużo przy bólach spojenia nie powinnam, bo zwiększam tylko tarcie, to ćwiczenia na piłce są jak najbardziej wskazane, żeby jakiś ruch był.

    A tak to zabieram się wreszcie za pranie w najblizszych dniach. Walizkę spakować mam zamiar po powrocie z majówki, ale ja z tygodniami z tych z tyłu, więc myślę, że na spokojnie się wyrobię. :D

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 103 71

    Wysłany: 17 kwietnia, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Ja to bym chętnie urodziła w maju i już miała tego smrodka przy sobie 🙈 a tak optymalnie to mogłabym rodzić 01.06 🤭

    Ja najchętniej między 08.06, a 16.06. Będziemy już po wszystkich uroczystościach i mój mąż ma wtedy urlop.

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 545 444

    Wysłany: 17 kwietnia, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najchętniej po 15 maja ;p byłam dziś znów na zastrzyku, tym razem rozkurczowy plus jednak steryd na płucka. Poza tym czekam na wynik crp i posiew z pochwy i siuskow. Zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 13:35

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1939 2323

    Wysłany: 17 kwietnia, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 03.06 będę miała 37+0 i w sumie też najchętniej to bym już w tym tygodniu urodziła, ewentualnie max tydzień później. Więc mam nadzieję, że się mała nie zasiedzi 🤣🙈

    Po ostatniej wizycie młoda waży 1730g, wszystko jest dobrze u niej; szyjka tak jak 4 tyg temu 30mm, także trzyma. Kolejna wizyta 15 maja 📆

    Skarbek001, Kaktusowa, Katt, meggie94, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Skarbek001 Koleżanka
    Postów: 59 76

    Wysłany: 17 kwietnia, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie, już przetrawiłam wszystkie informacje które mi ginekolog przekazał i powoli zaczynam się organizować, bo u mnie też poród będzie wcześniej jednak. Mam wrażenie że dziś mnie to spojenie boli mniej, pytanie do mam które odbyły wizytę u ortopedy, to była jednorazowa wizyta czy kazał przyjść jeszcze tuż przed porodem żeby ponownie ocenić szerokość rozejścia? Ja wczoraj dostałam zastrzyk z immuno, faktycznie 400 zł mnie kosztował. Ale kiedyś kiedyś jak będzie dane mi być jeszcze w ciąży to inaczej sobie to wszystko załatwię, bo póki co z tym prowadzeniem ciąży całkowicie prywatnym to naprawdę już grube tysiące poszły na wizyty u tylu specjalistów i badania 🙈

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 634 607

    Wysłany: 17 kwietnia, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście mam luxmed to chociaż badania mam w pakiecie. Dużo też skorzystałam z takich nagłych usg kiedy głowa mi świrowała, że jest coś nie tak. U mojej gin wizyta 250 zł to jak czasem chodziłam do luxmedu co tydzień to poszlibyśmy z torbami 🙈 prenatalne 1 i 2 miałam na nfz, jedynie za te 3 zapłaciłam 400 zł. W sumie nifty pro nas sporo kosztowały, ale spokój w ciąży jest bezcenny. A ja dzisiaj super zaczęłam dzień, poszłyśmy z przyjaciółką na pyszne śniadanie i spacer, a teraz czekam na usg ręki bo mi się jakiś guzek zrobił na dłoni, też mam w pakiecie luxmedu to znowu oszczędność 😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 11:58

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 257 234

    Wysłany: 17 kwietnia, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pomału zbliżam się ku końcowi kompletowania wyprawki. Dziś złożyłam kilka zamówień, kilka przyszło. Byłam kupić dla siebie ręczniki, skarpetki i inne pierdoły.
    Został mi do kupienia jedynie termometr, ale jeszcze nie wiem który wybrać.
    Przełom kwietnia/maja wezmę się za pakowanie torby do szpitala.

    Dziewczyny a kupujecie od razu inhalator/nebulizator? Macie jakiś konkretny z dobrymi opiniami na oku?

    Zastanawiam się też nad zakupem oczyszczacza powietrza. Jeżeli macie jakieś sprawdzone modele to proszę podzielcie się ☺️

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1276 1410

    Wysłany: 17 kwietnia, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Ja pomału zbliżam się ku końcowi kompletowania wyprawki. Dziś złożyłam kilka zamówień, kilka przyszło. Byłam kupić dla siebie ręczniki, skarpetki i inne pierdoły.
    Został mi do kupienia jedynie termometr, ale jeszcze nie wiem który wybrać.
    Przełom kwietnia/maja wezmę się za pakowanie torby do szpitala.

    Dziewczyny a kupujecie od razu inhalator/nebulizator? Macie jakiś konkretny z dobrymi opiniami na oku?

    Zastanawiam się też nad zakupem oczyszczacza powietrza. Jeżeli macie jakieś sprawdzone modele to proszę podzielcie się ☺️

    Nie kupuję inhalatora dziecięcego od razu, tak samo jak Katarka tego pod odkurzacz. Można kupić to w każdej chwili, kupiłam zwykłą gruszkę na jakieś sytuacje, a resztę dokupię. Inhalator mam taki dla dorosłych i z małą maseczką dla dzieci, ale nie wiem czy taki będzie dobry. Oczyszczacz mam w klimatyzacji, ale polecam bardzo nawilżacz powietrza, wiem, że niektóre mamy kupują. U nas stoi już od dwóch lat, bo ja często mam infekcję górnych dróg ze względu na pracę i bardzo mi to pomaga. Mam ten:
    https://www.stadler-form.pl/nawilzacze-powietrza/224-oskar-little-nawilzacz-powietrza-ewaporacyjny-bialy-0802322005608.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIrJqU0a_JhQMVlqloCR1AogevEAQYByABEgKhJ_D_BwE

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 257 234

    Wysłany: 17 kwietnia, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Nie kupuję inhalatora dziecięcego od razu, tak samo jak Katarka tego pod odkurzacz. Można kupić to w każdej chwili, kupiłam zwykłą gruszkę na jakieś sytuacje, a resztę dokupię. Inhalator mam taki dla dorosłych i z małą maseczką dla dzieci, ale nie wiem czy taki będzie dobry. Oczyszczacz mam w klimatyzacji, ale polecam bardzo nawilżacz powietrza, wiem, że niektóre mamy kupują. U nas stoi już od dwóch lat, bo ja często mam infekcję górnych dróg ze względu na pracę i bardzo mi to pomaga. Mam ten:
    https://www.stadler-form.pl/nawilzacze-powietrza/224-oskar-little-nawilzacz-powietrza-ewaporacyjny-bialy-0802322005608.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIrJqU0a_JhQMVlqloCR1AogevEAQYByABEgKhJ_D_BwE

    Ja kupiłam i gruszkę do noska i katarek do odkurzacza, ale okazało się że muszę dokupić specjalny adapter do dysona bo bez tego nie zadziała.
    Nebulizator dla dorosłych mam, więc w sumie może też się póki co wstrzymam. W razie potrzeby dokupię tylko maseczkę dla niemowląt.
    Nawilżacz właśnie mamy od kilku lat, bo zimą mamy tak suche powietrze w sypialni że dostawałam napadów suchego kaszlu, więc sam oczyszczacz by się nam tylko przydał.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 17 kwietnia, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Ja pomału zbliżam się ku końcowi kompletowania wyprawki. Dziś złożyłam kilka zamówień, kilka przyszło. Byłam kupić dla siebie ręczniki, skarpetki i inne pierdoły.
    Został mi do kupienia jedynie termometr, ale jeszcze nie wiem który wybrać.
    Przełom kwietnia/maja wezmę się za pakowanie torby do szpitala.

    Dziewczyny a kupujecie od razu inhalator/nebulizator? Macie jakiś konkretny z dobrymi opiniami na oku?

    Zastanawiam się też nad zakupem oczyszczacza powietrza. Jeżeli macie jakieś sprawdzone modele to proszę podzielcie się ☺️

    Oczyszczacz powietrza mamy z Samsunga i jesteśmy bardzo zadowoleni ;)
    Nebulizator polecam kupować za wczasu, bo jak już będzie potrzebny to będziesz brać byle co znajdziesz w aptece, bo nie będzie czasu szukać zastanawiać się i czekać aż przyjdzie ;) My mamy Flaem Ghilbi i jest ok. U Pana Tabletki jest fajna analiza nebulizatorow i wiele przydatnych informacji na temat samej nebulizacji

    age.png

    preg.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1389 1270

    Wysłany: 17 kwietnia, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czym się różnią Wasze nebulizatory dla dorosłych od tego dla maluszka poza maseczką? 😅 Dzieci się inhaluje takim samym nebulizatorem 😊 No chyba ze ktoś woli typu mesh dla dziecka bo cichszy, ale ma tez swoje wady

    age.png

    preg.png
‹‹ 294 295 296 297 298 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ