Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 235 48

    Wysłany: 19 kwietnia, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wolałabym urodzić bez indukowania porodu bardziej się boję tej indukcji.

  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 112 90

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się mega boję indukcji, ale oby nie była konieczna (póki co nie ma wskazań, zwłaszcza jak mały rośnie).

    Natomiast wzięłam się za wyprawkę. I jestem totalnie załamana. Próbowałam najpierw wszystko z jednej apteki, polecanej tu Melissy, ale jest tego tyle, że mózg staje i chce uciec. Wybór jest absolutnie kosmiczny, za duży, a jak na coś byłam nastawiona (kompresy żelowe), to oczywiście są wszędzie indziej, tylko nie w danej aptece, a w miarę możliwości chciałam zredukować ilość koszyków. Właśnie, kupujecie kompresy żelowe? Termoforek? Jedno i drugie? Pampersy na start jaki rozmiar? 0? 1? Oczekuję raczej małego dziecka...

    W ogóle kupujecie jakieś specjalne szlafroki do szpitala? Mam straszne kompleksy, jeśli chodzi o nogi (głównie uda) i chciałabym, żeby zarówno koszula, jak i szlafrok były jak najdłuższe... polećcie coś, proszę. Ogólnie zawsze w lubiłam te takie "księżniczkowe" sukienki, mam ładną talię, a te nogi... no. Więc wszystkie koszule mocniej przed kolano odpadają, szlafroki też.

    Przez ten wybór mam turbo zjazd emocjonalny, że w sumie to już 30 tydzień, a nic nie mam, nie ogarnę itd. Wiem, że za 2 godziny mi pewnie przejdzie, ale o wiele łatwiej by było, jakby nie było takiego asortymentu :)

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 697 684

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Też się mega boję indukcji, ale oby nie była konieczna (póki co nie ma wskazań, zwłaszcza jak mały rośnie).

    Natomiast wzięłam się za wyprawkę. I jestem totalnie załamana. Próbowałam najpierw wszystko z jednej apteki, polecanej tu Melissy, ale jest tego tyle, że mózg staje i chce uciec. Wybór jest absolutnie kosmiczny, za duży, a jak na coś byłam nastawiona (kompresy żelowe), to oczywiście są wszędzie indziej, tylko nie w danej aptece, a w miarę możliwości chciałam zredukować ilość koszyków. Właśnie, kupujecie kompresy żelowe? Termoforek? Jedno i drugie? Pampersy na start jaki rozmiar? 0? 1? Oczekuję raczej małego dziecka...

    W ogóle kupujecie jakieś specjalne szlafroki do szpitala? Mam straszne kompleksy, jeśli chodzi o nogi (głównie uda) i chciałabym, żeby zarówno koszula, jak i szlafrok były jak najdłuższe... polećcie coś, proszę. Ogólnie zawsze w lubiłam te takie "księżniczkowe" sukienki, mam ładną talię, a te nogi... no. Więc wszystkie koszule mocniej przed kolano odpadają, szlafroki też.

    Przez ten wybór mam turbo zjazd emocjonalny, że w sumie to już 30 tydzień, a nic nie mam, nie ogarnę itd. Wiem, że za 2 godziny mi pewnie przejdzie, ale o wiele łatwiej by było, jakby nie było takiego asortymentu :)

    Andzia ja zamawiałam wszystko z apteki Gemini. Mam zamiar w przyszłym tygodniu spakować rzeczy apteczne do torby na wszelki wypadek i wtedy też sprawdzę czy mi czegoś nie brakuje. Termoforu jeszcze nie kupowałam. Co do koszul to zamawiałam na bonprix razem z biustonoszami do karmienia i jestem zadowolona. Szlafrok mam taki cienki, wakacyjny to pewnie nie będę kupować nowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 13:08

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • AEGO Autorytet
    Postów: 1189 932

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Też się mega boję indukcji, ale oby nie była konieczna (póki co nie ma wskazań, zwłaszcza jak mały rośnie).

    Natomiast wzięłam się za wyprawkę. I jestem totalnie załamana. Próbowałam najpierw wszystko z jednej apteki, polecanej tu Melissy, ale jest tego tyle, że mózg staje i chce uciec. Wybór jest absolutnie kosmiczny, za duży, a jak na coś byłam nastawiona (kompresy żelowe), to oczywiście są wszędzie indziej, tylko nie w danej aptece, a w miarę możliwości chciałam zredukować ilość koszyków. Właśnie, kupujecie kompresy żelowe? Termoforek? Jedno i drugie? Pampersy na start jaki rozmiar? 0? 1? Oczekuję raczej małego dziecka...

    W ogóle kupujecie jakieś specjalne szlafroki do szpitala? Mam straszne kompleksy, jeśli chodzi o nogi (głównie uda) i chciałabym, żeby zarówno koszula, jak i szlafrok były jak najdłuższe... polećcie coś, proszę. Ogólnie zawsze w lubiłam te takie "księżniczkowe" sukienki, mam ładną talię, a te nogi... no. Więc wszystkie koszule mocniej przed kolano odpadają, szlafroki też.

    Przez ten wybór mam turbo zjazd emocjonalny, że w sumie to już 30 tydzień, a nic nie mam, nie ogarnę itd. Wiem, że za 2 godziny mi pewnie przejdzie, ale o wiele łatwiej by było, jakby nie było takiego asortymentu :)
    A zrobiłaś sobie listę, albo pobrałaś z jakąś sensowną? Najlepiej odhaczać chyba rzeczy. Ja koszyk zrobiłam wczoraj z Gemini co prawda, szczerze mówiąc - dlatego, że większość rzeczy tam było, chyba tylko 2 rzeczy będę musiała zamówić z innej apteki, ale też miałam ten problem, że niestety nigdzie nie było wszystkiego. Co do składów różnych produktów poczytaj sobie np. na Panu Tabletce, które są fajne.
    Jeśli chodzi o pampersy to większość chyba kupuje 1, ale mnie koleżanka sugerowała mieć parę 0, bo jej dziecku co prawda były dobre 1, ale niestety zawartość na początku „wyskakiwała”, ale to zależy od dziecka.
    Ja mam termofor z pestek wiśni, ale taki dostałam też kiedyś na urodziny.
    Szlafrok i kompleks - też niestety nie wyobrażam sobie latać w szlafroku kończącym się na wysokości tyłka. 😅 więc będę zmuszona sobie jakoś sprezentować.
    Koszulę wzięłam z dolce sonno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 13:09

    preg.png
  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 112 90

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    A zrobiłaś sobie listę, albo pobrałaś z jakąś sensowną? Najlepiej odhaczać chyba rzeczy. Ja koszyk zrobiłam wczoraj z Gemini co prawda, szczerze mówiąc - dlatego, że większość rzeczy tam było, chyba tylko 2 rzeczy będę musiała zamówić z innej apteki, ale też miałam ten problem, że niestety nigdzie nie było wszystkiego. Co do składów różnych produktów poczytaj sobie np. na Panu Tabletce, które są fajne.
    Jeśli chodzi o pampersy to większość chyba kupuje 1, ale mnie koleżanka sugerowała mieć parę 0, bo jej dziecku co prawda były dobre 1, ale niestety zawartość na początku „wyskakiwała”, ale to zależy od dziecka.
    Ja mam termofor z pestek wiśni, ale taki dostałam też kiedyś na urodziny.
    Szlafrok i kompleks - też niestety nie wyobrażam sobie latać w szlafroku kończącym się na wysokości tyłka. 😅 więc będę zmuszona sobie jakoś sprezentować.
    Koszulę wzięłam z dolce sonno.

    To obczaję Gemini jak mi zjazd przejdzie :) Pana Tabletkę czytuję, dzisiaj uratował mnie przed załamaniem, jak wybierałam krem z filtrem dla małego (bo z mężem oboje jesteśmy bladzi jak dzieci młynarza, a termin 22.06 brzmi jak słońce w opór).

    Listę rzeczy wyprawkowych zrobiłam sobie już jakiś czas temu na podstawie chyba z 3-4 różnych stron i generalnie mi się podoba, tylko kwestia wyboru, jaki rodzaj czego :)

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 273 243

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, już dzisiaj nie mam siły na nic, rano poszłam na badania, pochodziłam po sklepach ,bo mamy dwie komunie w maju, tylko się zdenerwowałam, bo ciężko mi coś dobrać z tym moim brzuchem i w niczym nie czuję się dobrze😮‍💨 Kupiłam katarek travel, chociaż z tego jestem zadowolona. Jutro ,na prośbę męża pakuję torbę do szpitala I mam zamiar przygotować sypialnię, dla naszej trójki. Chcę to zrobić teraz ,póki jeszcze mam trochę siły i ochoty, bo z tygodnia na tydzień ,co raz ciężej😒

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    Termin 🤰04.06.2024 czekamy na córeczkę

    preg.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 283 250

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Też się mega boję indukcji, ale oby nie była konieczna (póki co nie ma wskazań, zwłaszcza jak mały rośnie).

    Natomiast wzięłam się za wyprawkę. I jestem totalnie załamana. Próbowałam najpierw wszystko z jednej apteki, polecanej tu Melissy, ale jest tego tyle, że mózg staje i chce uciec. Wybór jest absolutnie kosmiczny, za duży, a jak na coś byłam nastawiona (kompresy żelowe), to oczywiście są wszędzie indziej, tylko nie w danej aptece, a w miarę możliwości chciałam zredukować ilość koszyków. Właśnie, kupujecie kompresy żelowe? Termoforek? Jedno i drugie? Pampersy na start jaki rozmiar? 0? 1? Oczekuję raczej małego dziecka...

    W ogóle kupujecie jakieś specjalne szlafroki do szpitala? Mam straszne kompleksy, jeśli chodzi o nogi (głównie uda) i chciałabym, żeby zarówno koszula, jak i szlafrok były jak najdłuższe... polećcie coś, proszę. Ogólnie zawsze w lubiłam te takie "księżniczkowe" sukienki, mam ładną talię, a te nogi... no. Więc wszystkie koszule mocniej przed kolano odpadają, szlafroki też.

    Przez ten wybór mam turbo zjazd emocjonalny, że w sumie to już 30 tydzień, a nic nie mam, nie ogarnę itd. Wiem, że za 2 godziny mi pewnie przejdzie, ale o wiele łatwiej by było, jakby nie było takiego asortymentu :)

    Wyprawkę apteczną zamawiałam z apteki Gemini, a to co wychodziło taniej i łapałam się na smarta kupowałam na allegro.
    Koszule zamówiłam też przez allegro z formommy, fajnie wychodzą cenowo i ze zwrotami nie ma problemu. Więc można zamówić kilka i pomierzyć które odpowiadają. Jedną też mam z Sinsay. Nie kupowałam drogich koszul z tego względu że nie lubię w nich spać, więc tylko użyję ich podczas pobytu w szpitalu.
    Szlafrok mam cienki przed kolano. Zwykły, nie ciążowy. Chociaż wszędzie czytam że na oddziale jest bardzo gorąco nawet w samej koszuli, ale wolę go mieć w razie czego.
    Termof zamówiłam z pestek wiśni.
    Pampersy kupiłam 1, ale coraz bardziej się zastanawiam nad chociaż jednym małym opakowaniem 0 z tego względu że raczej nasz mały będzie mały ☺️ poczekam jeszcze do kolejnej wizyty w maju i zabaczę jak przybiera. Zawsze można dokupić nawet przed samym porodem.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1458 1315

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja całą wyprawke zamówiłam z Allegro i Gemini ;) Koszule biorę tylko na po porodzie, jak po znieczuleniu będą musiały położne zmieniać mi podkład itp, jak tylko mnie spionizują przebieram się w koszulkę i legginsy. Przy pierwszym porodzie miałam koszule, ale czułam się mega niekomfortowo krwawiąc z tymi wielkimi podkładami i w koszuli zamiast legginsów. Koszule polecam z dolce sonno :) Szlafroka raczej nie biorę bo w naszym szpitalu jest mega duszno, a łazienki są w salach

    age.png

    preg.png
  • Skarbek001 Przyjaciółka
    Postów: 78 97

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 80% rzeczy z wyprawki aptecznej kupiłam na Allegro. Tak naprawdę cenowo to chyba wychodzi wszędzie podobnie. Koszulę jedną kupiłam z Dolce Sonno a drugą na Allegro, wzięłam takie właśnie w stylu sukienek bo też nigdy w koszulach nie chodziłam a tak to może wykorzystam je w inny sposób. Mój mąż stwierdził że wyglądają jak sukienki i że by się nie zorientował nawet że to koszule nocne😂 Szlafrok to zwykły biorę cienki bawełniany. A jak z biustonoszami do karmienia? Jest jakiś wymóg w szpitalach bo na stronie mojego nic nie znalazłam na ten temat. W ogóle na temat pobytu w szpitalu to czuję się kompletnie zielona bo będę tam pierwszy raz w życiu 😂

    AEGO lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 235 48

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Ja 80% rzeczy z wyprawki aptecznej kupiłam na Allegro. Tak naprawdę cenowo to chyba wychodzi wszędzie podobnie. Koszulę jedną kupiłam z Dolce Sonno a drugą na Allegro, wzięłam takie właśnie w stylu sukienek bo też nigdy w koszulach nie chodziłam a tak to może wykorzystam je w inny sposób. Mój mąż stwierdził że wyglądają jak sukienki i że by się nie zorientował nawet że to koszule nocne😂 Szlafrok to zwykły biorę cienki bawełniany. A jak z biustonoszami do karmienia? Jest jakiś wymóg w szpitalach bo na stronie mojego nic nie znalazłam na ten temat. W ogóle na temat pobytu w szpitalu to czuję się kompletnie zielona bo będę tam pierwszy raz w życiu 😂
    Co do biustonoszy mają być bez fiszbin rozpinane.

  • Katt Ekspertka
    Postów: 153 186

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o aptekę to też polecam Gemini, ogarnęlam tam prawie wszystko. Stwierdziłam jedynie że leki typowo apteczne kupię stacjonarnie bo pogadam sobie z farmaceutą i będę miała pewność jak były transportowe już do mnie do domu. Niby do apteki też je jakoś przewieźli ale jednak mam jakieś dziwne opory 🙄
    Co do koszul i szlafroka to zamawiałam z formommy ale na Allegro, co prawda nie trafiłam z rozmiarem z kilkoma i musiałam odesłać więc myślę żeby zamówić po prostu te same modele ale rozmiar większy. Tym bardziej że ja kompletnie nie umiem korzystać z koszuli nocnej i domyślam się że po szpitalu i kilku dniach w domu przerzuce się na klasyczne piżamy. Co prawda od kilku dni śpię w tych koszulach bo stwierdziłam że muszę się przyzwyczaić a w dodatku brzuch mi się nie mieści w spodnie od piżamy 😱
    Pieluszki kupiłam jedynki, jak w szpitalu wyjdzie że jednak są za duże to zwyczajnie dokupimy 0 i będzie problemie.
    Termofor z pestek wiśni miałam dla siebie już od dawna, teraz zamawiałam ręczniczki dla dziecka i dostałam w ramach przeprosin za opóźnienie w przesyłce taki malutki wielkości męskiej dłoni akurat na brzuszek dziadziusia. Ale ogólnie polecam bo ja z niego często korzystam a wystarczy wrzucić na chwilę do mikrofalówki czy piekarnika żeby się zagrzał.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1398 1593

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie, biorę 100 letroxu na tarczycę, ale tę dawkę biorę już od jakichś trzech lat, jest idealna dla mnie. Po schudnięciu nie zmniejszaliśmy dawki, bo niższa powodowała problemy. Teraz też się poczułam gorzej i 140/76/118. Pomierzę ciśnienie do czwartku, wtedy mam wizytę i porozmawiam z lekarzem o tym :/ Dzięki Coffee za wskazówkę, że nie mierzyć co chwilę. Mi lekarz w gabinecie jak mierzy i wychodzi 160/90 to czekamy kilka minut i ponownie mierzy, wtedy wychodzi niższe, dlatego się zasugerowałam.

    Kaktusowa, my mamy identyczną sytuację z tym bujaczkiem, więc na ten moment mamy łóżeczko, wózek i baby hug, żeby za dnia móc młodego odłożyć do kołyski. Dopiero jak zobaczę reakcję psa, to będę kupować bujaczek, czy inne bajerki :) Oby te nasze psiaki dobrze reagowały!

    Andzia, ja zamawiałam większość z Melissy, bo wyszło mi o jakieś 60 zł taniej niż w Gemini. W Gemini zamówiłam tylko kompresy żelowe, bo były w gratisie z butelką dodatkowo, butelkę do podmywania i majtki Horizon. O te kompresy dokładnie zamówiłam:
    https://gemini.pl/zestaw-lansinoh-therapearl-kompresy-zelowe-na-piersi-3w1-2-sztuki-butelka-ze-smoczkiem-naturalwave-160-ml-gratis-0106641
    Jeszcze i tak zostało mi zamówić piankę Ginexid i jakiś kolektor pokarmu, zastanawiam się, czy wziać Femaltiker, czy w razie co mąż dokupi. A i nad majtkami poporodowymi się zastanawiam, bo mam jedną paczkę z Horizon, tam są dwie sztuki, jedną paczkę z Bella mama, więc łącznie 4 sztuki, a niektórzy mowią, że to stanowczo za mało. Termoforek z pestek wiśni kupiłam, nie jest drogi, a może się przydać, dałam chyba 15 zł. Pampersy muszę kupić, ale wezmę jedną paczkę 0 z Pampers i po jednej paczce 1 z Pampers i Dada na przetestowanie, zobaczę które będą się lepiej sprawdzać i mąż dokupi. Ja szlafrok zabiorę, bo nie zajmuje dużo miejsca, a może się przydać nawet w czerwcu. Mam taki z Reserved już od 1,5 roku:
    https://www.reserved.com/pl/pl/welurowy-szlafrok-1734y-30x
    Jest fajny, bo nie jest zbyt ciepły, a całkiem długi, sięga mi do połowy łydki. Teraz jest w super cenie, bo ja płaciłam 140 zł, a widzę, że za 70 ziko można kupić :) Ma oczywiście też kieszenie :) U nas na pewno na salach porodowych jest klima, a ja lubię jak jest chłodno, to ten szlafrok może mi się przydać na początku.
    Koszulę mam jedną nówkę sztukę z Dolce Sonno, piękna jest. Drugą zabieram taką moją domową, co czasem zdarzy mi się założyć i nie jest jakoś mocno powycinana, a do samego porodu kupiłam wczoraj na Vinted za 20 ziko używkę ;) i tak ją wyrzucę po porodzie, więc nie chciałam przepłacać.

    Anuska, podziwiam Cię i te dwie komunie, ja bym chyba już na żadną nie poszła. Mam problem ze spacerami, a co dopiero żeby wysiedzieć w kościele i na przyjęciu te kilka godzin :D A może jakaś opięta sukienka? Przylegająca? Niektóre kobiety lubią pokazywać ten brzuszek, fajnie to wygląda :) A jak nie, to może jakaś odcięta pod biustem? Ja takie lubię najbardziej :) Teraz na baby shower kupiłam sobie własnie taką niebieską, odciętą pod biustem, luźna do połowy łydki, bardzo fajnie wygląda.

    Meggie, a jak w leginsach wietrzyć to krocze? Sorki za głupie pytanie :D Ale też wolę leginsy i koszulkę i zastanawiałam się, czy mogę sobie taki zestaw wziąć, ale wszyscy o tym wietrzeniu i w ogóle..

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 153 186

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, uwaga na katarki i nowoczesne odkurzacze. Właśnie stwierdziłam że sprawdzę czy to się u mnie pasuje bo jak coś to dokupie jeszcze adapter i jest super bo rurę mam okrągłą więc pasuje do zestawu ale pojawił się inny problem. Mój mądry Samsung uważa że się zatkała rura i co chwila się zacina i wyskakuje komunikat żeby udrożnić rurę a po chwili się wyłącza 😡

  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 112 90

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, poszło zamówienie z Gemini na 500 zł :) Zostało jeszcze mnóstwo rzeczy, ale ich albo chwilowo nie ma, albo będziemy kupować gdzie indziej, albo coś mi się nie podobało na Gemini i spojrzę na allegro / stacjonarnie :)

    Dzięki wielkie za pomoc, człowiekowi jakoś się lżej zrobiło, jak się pomyślało, że tyle rzeczy już odhaczonych. Teraz tylko te moje głupie koszule i szlafroki i nawet jestem względnie gotowa do szpitala. A dobra, nie jestem, bo majtek z Horizona nie było na mój rozmiar tych jednorazowych :( Ale to kupię przez allegro :)

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 273 243

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Meggie, biorę 100 letroxu na tarczycę, ale tę dawkę biorę już od jakichś trzech lat, jest idealna dla mnie. Po schudnięciu nie zmniejszaliśmy dawki, bo niższa powodowała problemy. Teraz też się poczułam gorzej i 140/76/118. Pomierzę ciśnienie do czwartku, wtedy mam wizytę i porozmawiam z lekarzem o tym :/ Dzięki Coffee za wskazówkę, że nie mierzyć co chwilę. Mi lekarz w gabinecie jak mierzy i wychodzi 160/90 to czekamy kilka minut i ponownie mierzy, wtedy wychodzi niższe, dlatego się zasugerowałam.

    Kaktusowa, my mamy identyczną sytuację z tym bujaczkiem, więc na ten moment mamy łóżeczko, wózek i baby hug, żeby za dnia móc młodego odłożyć do kołyski. Dopiero jak zobaczę reakcję psa, to będę kupować bujaczek, czy inne bajerki :) Oby te nasze psiaki dobrze reagowały!

    Andzia, ja zamawiałam większość z Melissy, bo wyszło mi o jakieś 60 zł taniej niż w Gemini. W Gemini zamówiłam tylko kompresy żelowe, bo były w gratisie z butelką dodatkowo, butelkę do podmywania i majtki Horizon. O te kompresy dokładnie zamówiłam:
    https://gemini.pl/zestaw-lansinoh-therapearl-kompresy-zelowe-na-piersi-3w1-2-sztuki-butelka-ze-smoczkiem-naturalwave-160-ml-gratis-0106641
    Jeszcze i tak zostało mi zamówić piankę Ginexid i jakiś kolektor pokarmu, zastanawiam się, czy wziać Femaltiker, czy w razie co mąż dokupi. A i nad majtkami poporodowymi się zastanawiam, bo mam jedną paczkę z Horizon, tam są dwie sztuki, jedną paczkę z Bella mama, więc łącznie 4 sztuki, a niektórzy mowią, że to stanowczo za mało. Termoforek z pestek wiśni kupiłam, nie jest drogi, a może się przydać, dałam chyba 15 zł. Pampersy muszę kupić, ale wezmę jedną paczkę 0 z Pampers i po jednej paczce 1 z Pampers i Dada na przetestowanie, zobaczę które będą się lepiej sprawdzać i mąż dokupi. Ja szlafrok zabiorę, bo nie zajmuje dużo miejsca, a może się przydać nawet w czerwcu. Mam taki z Reserved już od 1,5 roku:
    https://www.reserved.com/pl/pl/welurowy-szlafrok-1734y-30x
    Jest fajny, bo nie jest zbyt ciepły, a całkiem długi, sięga mi do połowy łydki. Teraz jest w super cenie, bo ja płaciłam 140 zł, a widzę, że za 70 ziko można kupić :) Ma oczywiście też kieszenie :) U nas na pewno na salach porodowych jest klima, a ja lubię jak jest chłodno, to ten szlafrok może mi się przydać na początku.
    Koszulę mam jedną nówkę sztukę z Dolce Sonno, piękna jest. Drugą zabieram taką moją domową, co czasem zdarzy mi się założyć i nie jest jakoś mocno powycinana, a do samego porodu kupiłam wczoraj na Vinted za 20 ziko używkę ;) i tak ją wyrzucę po porodzie, więc nie chciałam przepłacać.

    Anuska, podziwiam Cię i te dwie komunie, ja bym chyba już na żadną nie poszła. Mam problem ze spacerami, a co dopiero żeby wysiedzieć w kościele i na przyjęciu te kilka godzin :D A może jakaś opięta sukienka? Przylegająca? Niektóre kobiety lubią pokazywać ten brzuszek, fajnie to wygląda :) A jak nie, to może jakaś odcięta pod biustem? Ja takie lubię najbardziej :) Teraz na baby shower kupiłam sobie własnie taką niebieską, odciętą pod biustem, luźna do połowy łydki, bardzo fajnie wygląda.

    Meggie, a jak w leginsach wietrzyć to krocze? Sorki za głupie pytanie :D Ale też wolę leginsy i koszulkę i zastanawiałam się, czy mogę sobie taki zestaw wziąć, ale wszyscy o tym wietrzeniu i w ogóle..

    Na pewno nie będzie lekko wysiedzieć te parę godzin, ale może jakoś dam radę, komunie są u najbliższej rodziny, jeden to męża chrześniak, a drugi bratanek🤷‍♀️
    Ostatecznie kupiłam białą dłuższą koszulę, mam 2 sukienki, zobaczę co mi najbardziej przypasuje i jaka będzie pogoda danego dnia.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    Termin 🤰04.06.2024 czekamy na córeczkę

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1398 1593

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt wrote:
    Dziewczyny, uwaga na katarki i nowoczesne odkurzacze. Właśnie stwierdziłam że sprawdzę czy to się u mnie pasuje bo jak coś to dokupie jeszcze adapter i jest super bo rurę mam okrągłą więc pasuje do zestawu ale pojawił się inny problem. Mój mądry Samsung uważa że się zatkała rura i co chwila się zacina i wyskakuje komunikat żeby udrożnić rurę a po chwili się wyłącza 😡

    A jakiego masz Samsunga? Ja mam Samsunga i Dysona, to pewnie musiałabym wybrać do którego dokupić. Ewentualnie wyciągnąć ze strychu stary odkurzacz :/

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 283 250

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt wrote:
    Dziewczyny, uwaga na katarki i nowoczesne odkurzacze. Właśnie stwierdziłam że sprawdzę czy to się u mnie pasuje bo jak coś to dokupie jeszcze adapter i jest super bo rurę mam okrągłą więc pasuje do zestawu ale pojawił się inny problem. Mój mądry Samsung uważa że się zatkała rura i co chwila się zacina i wyskakuje komunikat żeby udrożnić rurę a po chwili się wyłącza 😡

    Właśnie po to jest ten adapter. Bez niego będą wyskakiwać błędy itd.
    W opisie aukcji jest to opisane.
    https://allegro.pl/oferta/adapter-katarek-do-dyson-v7-v8-v9-v10-v11-v12-v15-12650509179

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 729 460

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Też się mega boję indukcji, ale oby nie była konieczna (póki co nie ma wskazań, zwłaszcza jak mały rośnie).

    Natomiast wzięłam się za wyprawkę. I jestem totalnie załamana. Próbowałam najpierw wszystko z jednej apteki, polecanej tu Melissy, ale jest tego tyle, że mózg staje i chce uciec. Wybór jest absolutnie kosmiczny, za duży, a jak na coś byłam nastawiona (kompresy żelowe), to oczywiście są wszędzie indziej, tylko nie w danej aptece, a w miarę możliwości chciałam zredukować ilość koszyków. Właśnie, kupujecie kompresy żelowe? Termoforek? Jedno i drugie? Pampersy na start jaki rozmiar? 0? 1? Oczekuję raczej małego dziecka...

    W ogóle kupujecie jakieś specjalne szlafroki do szpitala? Mam straszne kompleksy, jeśli chodzi o nogi (głównie uda) i chciałabym, żeby zarówno koszula, jak i szlafrok były jak najdłuższe... polećcie coś, proszę. Ogólnie zawsze w lubiłam te takie "księżniczkowe" sukienki, mam ładną talię, a te nogi... no. Więc wszystkie koszule mocniej przed kolano odpadają, szlafroki też.

    Przez ten wybór mam turbo zjazd emocjonalny, że w sumie to już 30 tydzień, a nic nie mam, nie ogarnę itd. Wiem, że za 2 godziny mi pewnie przejdzie, ale o wiele łatwiej by było, jakby nie było takiego asortymentu :)

    Kompresów żelowych nie kupuję. Termoforek dla dziecka mam (dostałam kiedyś w gratisie). Gdybym nie miała, to bym nie kupowała. Paczkę pieluch kupiłam marki Dada 1 (2-5 kg) w Biedronce. Produkty apteczne zamówiłam w aptece internetowej Gemini. Skupiłam się głównie na środkach higienicznych, butelce, smoczkach, nakładkach na sutki... nie kupowałam leków (będę kupować w razie potrzeby później).
    Szlafrok kupiłam, tylko dlatego, że jeden mam satynowy (mało szpitalny ;)) a drugi gruby. Zamówiłam szlafrok kimono, na krótki rękaw, przypominający sweter (outlet Top Secret). Koszule do karmienia zamówiłam z Dolce Sonno.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 729 460

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Meggie, biorę 100 letroxu na tarczycę, ale tę dawkę biorę już od jakichś trzech lat, jest idealna dla mnie. Po schudnięciu nie zmniejszaliśmy dawki, bo niższa powodowała problemy. Teraz też się poczułam gorzej i 140/76/118. Pomierzę ciśnienie do czwartku, wtedy mam wizytę i porozmawiam z lekarzem o tym :/ Dzięki Coffee za wskazówkę, że nie mierzyć co chwilę. Mi lekarz w gabinecie jak mierzy i wychodzi 160/90 to czekamy kilka minut i ponownie mierzy, wtedy wychodzi niższe, dlatego się zasugerowałam.

    Kaktusowa, my mamy identyczną sytuację z tym bujaczkiem, więc na ten moment mamy łóżeczko, wózek i baby hug, żeby za dnia móc młodego odłożyć do kołyski. Dopiero jak zobaczę reakcję psa, to będę kupować bujaczek, czy inne bajerki :) Oby te nasze psiaki dobrze reagowały!

    Andzia, ja zamawiałam większość z Melissy, bo wyszło mi o jakieś 60 zł taniej niż w Gemini. W Gemini zamówiłam tylko kompresy żelowe, bo były w gratisie z butelką dodatkowo, butelkę do podmywania i majtki Horizon. O te kompresy dokładnie zamówiłam:
    https://gemini.pl/zestaw-lansinoh-therapearl-kompresy-zelowe-na-piersi-3w1-2-sztuki-butelka-ze-smoczkiem-naturalwave-160-ml-gratis-0106641
    Jeszcze i tak zostało mi zamówić piankę Ginexid i jakiś kolektor pokarmu, zastanawiam się, czy wziać Femaltiker, czy w razie co mąż dokupi. A i nad majtkami poporodowymi się zastanawiam, bo mam jedną paczkę z Horizon, tam są dwie sztuki, jedną paczkę z Bella mama, więc łącznie 4 sztuki, a niektórzy mowią, że to stanowczo za mało. Termoforek z pestek wiśni kupiłam, nie jest drogi, a może się przydać, dałam chyba 15 zł. Pampersy muszę kupić, ale wezmę jedną paczkę 0 z Pampers i po jednej paczce 1 z Pampers i Dada na przetestowanie, zobaczę które będą się lepiej sprawdzać i mąż dokupi. Ja szlafrok zabiorę, bo nie zajmuje dużo miejsca, a może się przydać nawet w czerwcu. Mam taki z Reserved już od 1,5 roku:
    https://www.reserved.com/pl/pl/welurowy-szlafrok-1734y-30x
    Jest fajny, bo nie jest zbyt ciepły, a całkiem długi, sięga mi do połowy łydki. Teraz jest w super cenie, bo ja płaciłam 140 zł, a widzę, że za 70 ziko można kupić :) Ma oczywiście też kieszenie :) U nas na pewno na salach porodowych jest klima, a ja lubię jak jest chłodno, to ten szlafrok może mi się przydać na początku.
    Koszulę mam jedną nówkę sztukę z Dolce Sonno, piękna jest. Drugą zabieram taką moją domową, co czasem zdarzy mi się założyć i nie jest jakoś mocno powycinana, a do samego porodu kupiłam wczoraj na Vinted za 20 ziko używkę ;) i tak ją wyrzucę po porodzie, więc nie chciałam przepłacać.

    Anuska, podziwiam Cię i te dwie komunie, ja bym chyba już na żadną nie poszła. Mam problem ze spacerami, a co dopiero żeby wysiedzieć w kościele i na przyjęciu te kilka godzin :D A może jakaś opięta sukienka? Przylegająca? Niektóre kobiety lubią pokazywać ten brzuszek, fajnie to wygląda :) A jak nie, to może jakaś odcięta pod biustem? Ja takie lubię najbardziej :) Teraz na baby shower kupiłam sobie własnie taką niebieską, odciętą pod biustem, luźna do połowy łydki, bardzo fajnie wygląda.

    Meggie, a jak w leginsach wietrzyć to krocze? Sorki za głupie pytanie :D Ale też wolę leginsy i koszulkę i zastanawiałam się, czy mogę sobie taki zestaw wziąć, ale wszyscy o tym wietrzeniu i w ogóle..
    Fajne wielorazowe majtki poporodowe, polecane, są na stronie mamyginekolog (ażurowe/bawełniane).
    Do szpitala mam tyle par co Ty, cztery.

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Katt Ekspertka
    Postów: 153 186

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    A jakiego masz Samsunga? Ja mam Samsunga i Dysona, to pewnie musiałabym wybrać do którego dokupić. Ewentualnie wyciągnąć ze strychu stary odkurzacz :/

    My mamy Samsunga Jet 95 pro.
    Patrzyłam na te adaptery do Dysona ale one chyba mają inną końcówkę, spróbuję zamówić, może coś pomoże. Ewentualnie poszukać dedykowanych do Samsunga ale takich nie widziałam. Mamy awaryjny stary odkurzacz których chciałam wynieść do piwnicy ale chyba zostanie na dłużej.

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

‹‹ 298 299 300 301 302 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ