X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas malowania ciąg dalszy. Wkurzam się, że nie mogę sprzątać po swojemu. Próbowałam dwa razy i skończyło się na nospie i leżeniu. Musimy to ogarnąć do jutra, bo w poniedziałek przyjadą meble. W przyszłym tygodniu ogarniemy układanie. Potem mam tydzień na ogarnięcie wyprawki dla maluszka z przerwami na próby komunijne w kościele. Odetchnę dopiero w drugiej połowie maja. Niby mamy jeszcze jedną komunię, ale w razie co mąż pojedzie sam z dzieciakami. Już wiem, że najmłodszy ma uroczyste zakończenie przedszkola 6 czerwca więc wcześniej załączam tryb oszczędzania się. Potem już luz i mogę rodzić.

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 361 235

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo jak super że wcześniej mają zakończenie przedszkola!! U nas dopiero koło 20.06. to miał być mniej więcej tp a już dawno będzie po wszystkim, młody nie będzie chodził do pkola, więc pewnie przegapi pożegnanie :(

    Dziewczyny które kupiły już pierwsze mm. Jakie wybralyscie? Poroniłam sobie zdjęcia składów w drogerii i będę wieczorem na spokojnie porównywać :)

  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Ooo jak super że wcześniej mają zakończenie przedszkola!! U nas dopiero koło 20.06. to miał być mniej więcej tp a już dawno będzie po wszystkim, młody nie będzie chodził do pkola, więc pewnie przegapi pożegnanie :(

    Dziewczyny które kupiły już pierwsze mm. Jakie wybralyscie? Poroniłam sobie zdjęcia składów w drogerii i będę wieczorem na spokojnie porównywać :)
    U nas zawsze tak wcześnie. Panie mówią, że od połowy czerwca nie ma już części dzieci z powodu wyjazdów wakacyjnych.

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 660 639

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola kiedyś chyba wrzucała taką fajną tabelkę z mm ze składem itd.

    A my od rana działamy, przyjechali rodzice i tata z mężem złożyli łóżeczko, przewijak, my z mamą pojechałyśmy po korę i ziemię i dopieszczamy ogródek. Zaraz się panowie wezmą za montaż altanki. Ja już ogarnęłam sałatkę i warzywa na grilla. Pogoda ładna, korzystam z ogródka i taryfy ulgowej, piję kawkę i odpoczywam 😎

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 361 235

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta tabelka z porównaniem mm krążyła jak byłam w ciąży 6 lat temu. Na bank jest nieaktualna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 11:43

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1412 1280

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje Bebiko 😊

    Z tym ktg właśnie jest tak, że albo jak pisała któraś z Was skurcze się piszą a my ich nie czujemy, ale odwrotnie jak ja miałam w niedziele na IP - ja czułam skurcze a pisały się tylko do 20 🤷🏼‍♀️

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Anuska0907 Ekspertka
    Postów: 236 212

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebiko ,karmiłam nim drugie i trzecie dziecko, nie miałam z nimi żadnego problemu, może teraz też tak będzie, zobaczymy.

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    Termin 🤰04.06.2024 czekamy na córeczkę

    preg.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 571 469

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez piękna pogoda wiec siedzimy w ogródku i korzystamy.

    Ja wczoraj byłam w odwiedzinach u rodziny, nie prowadziłam auta, dostałam wygodny fotel i wszyscy wszystko mi pod nos podtykali, a wróciłam po 5h taka zmęczona, ze o 20 poszłam spać i zeszło mi dziś do 11 😂

    My jutro sesja zdjęciowa i to koniec moich aktywności życiowych, do porodu leżę i niech mnie wszyscy dookoła obsługują 🤣

    agnieszkallo, Kaktusowa, Anuska0907, Coffeebreak, Katt, meggie94 lubią tę wiadomość

  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 218 45

    Wysłany: 27 kwietnia, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka jest różnica wieku albo jaka będzie między waszymi dziećmi?

    Madzia35 lubi tę wiadomość

  • Kasia1988 Ekspertka
    Postów: 190 149

    Wysłany: 27 kwietnia, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9 lat 😃😎

  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 27 kwietnia, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najstarszy syn - maluch 17 lat
    Córka - maluch 10 lat
    Młodszy syn - maluch 7 lat

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1412 1280

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jaka jest różnica wieku albo jaka będzie między waszymi dziećmi?

    Będzie niecałe 2 lata, dokładnie 20 miesięcy, ale rocznikowo 2 lata 😊

    age.png

    preg.png
  • Andzia2519 Przyjaciółka
    Postów: 94 73

    Wysłany: 27 kwietnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    U nas tez piękna pogoda wiec siedzimy w ogródku i korzystamy.

    Ja wczoraj byłam w odwiedzinach u rodziny, nie prowadziłam auta, dostałam wygodny fotel i wszyscy wszystko mi pod nos podtykali, a wróciłam po 5h taka zmęczona, ze o 20 poszłam spać i zeszło mi dziś do 11 😂

    My jutro sesja zdjęciowa i to koniec moich aktywności życiowych, do porodu leżę i niech mnie wszyscy dookoła obsługują 🤣

    Ale to dobrze brzmi :)
    My się wzięliśmy za zabudowę balkonu - jakieś doniczki, leżanka itd, więc dzisiaj trzymałam mężowi drewno, które ciął :) Pozytywnie zaskoczyła mnie teściowa, która mi donosiła słodkie kanapeczki i w ogóle rozpieszczała.
    Jutro i w poniedziałek trzeba te wszystkie dechy pomalować, we wtorek skręcanie (tu już się tylko mąż będzie wyżywał), a potem wyjazd na majówkę :) Na ten moment wydaje mi się, że starczy mi sił, zobaczymy.

    Jeszcze wpadłam na mądry pomysł robienia mężowi fancy śniadanek, póki ma urlop, więc sama sobie dokładam pracy, ale póki co czuję się okej. Zobaczymy, jak długo :D

    A w poniedziałek kolejne USG, zobaczymy, czy mój karateka dalej rośnie. Bo to że żyje, to czuję cały czas :)

    Kaktusowa, meggie94 lubią tę wiadomość

  • Anuska0907 Ekspertka
    Postów: 236 212

    Wysłany: 27 kwietnia, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jaka jest różnica wieku albo jaka będzie między waszymi dziećmi?

    Chłopców rodziłam co cztery lata, teraz do Zuzi będzie różnica 17, 13, 9

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    Termin 🤰04.06.2024 czekamy na córeczkę

    preg.png
  • Kermetka Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 kwietnia, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    polecicie jakieś lusterko do obserwacji dziecka w aucie? Firma, jak montowane?
    Dzięki :)

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 287 203

    Wysłany: 27 kwietnia, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jaka jest różnica wieku albo jaka będzie między waszymi dziećmi?
    Rok, a dokładnie 14 miesięcy.
    Co do mleka, to u nas sprawdził sie Enfamil bez laktozy, ale dopiero jako 8 czy 9 z kolei mleko. Po poprzednich byl straszny płacz. Najgorzej bylo po Bebilon comfort. Po pół roku przeszlismy na zwykły Enfamil.

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 361 235

    Wysłany: 28 kwietnia, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kermetka wrote:
    Hej,
    polecicie jakieś lusterko do obserwacji dziecka w aucie? Firma, jak montowane?
    Dzięki :)
    One są wszystkie montowane poodobnie- na gumki lub na taki kapturek ściągany na dole. Ja mam "żabkę" z benbat (kapturek).
    Mocowanie na gumki łatwiej dopasować do zagłówka. U mnie niewiele brakło i kapturek byłby za mały na zagłówek 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 05:45

    Kermetka lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1412 1280

    Wysłany: 28 kwietnia, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kermetka wrote:
    Hej,
    polecicie jakieś lusterko do obserwacji dziecka w aucie? Firma, jak montowane?
    Dzięki :)

    My mamy jakieś z Allegro, nie jakieś firmowe, lusterko to lusterko 😁 zaczepiamy na zagłówek, ustawiliśmy tak żeby widzieć w swoim i tyle, nie ma co przepłacać za firmę bo działanie lusterka będzie przecież takie same 😊

    Kermetka lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • agnieszkallo Przyjaciółka
    Postów: 114 81

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy lusterko z allegro.

    Kermetka lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024 czekamy na 🩷🥰
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 571 469

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kermetka wrote:
    Hej,
    polecicie jakieś lusterko do obserwacji dziecka w aucie? Firma, jak montowane?
    Dzięki :)

    Podobno BenBat są Ok :)

    Kermetka lubi tę wiadomość

‹‹ 312 313 314 315 316 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ