X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 26 kwietnia, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Ola ale cudne prezenciki! Ja mam mieć baby shower w maju, ale to mama ogarnia i zaprosi ciotki i kuzynki i żony kuzynów. Nie moge się doczekać bo my to wszystkie ze sobą blisko jesteśmy. Ukradnę Ci pomysł jeśli można 🙈

    Ps. Cieszę się, że z Małym wszystko dobrze❤️

    Dziękuję! Korzystaj, sama zainspirowałam się internetem 😁 Ja też już się nie mogę doczekać, bo po tych wszystkich stresach z biopsja przyda mi się taki relaks z najbliższymi ☺️

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj ja w tym tygodniu nic w domu nie zrobiłam 😅 z jednej strony nie mam już siły i zapakowanie zmywarki powoduje zadyszkę, a z drugiej pokłóciłam się ostatnio z mężem i jak typowa mała złośnica się teraz na nim odgrywam 🫣 niech się odzwyczaja od przychodzenia z pracy do czystego domu, będzie miał mniejszy szok w czerwcu 😅

    👧❤️ 19.06.24
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Ojj ja w tym tygodniu nic w domu nie zrobiłam 😅 z jednej strony nie mam już siły i zapakowanie zmywarki powoduje zadyszkę, a z drugiej pokłóciłam się ostatnio z mężem i jak typowa mała złośnica się teraz na nim odgrywam 🫣 niech się odzwyczaja od przychodzenia z pracy do czystego domu, będzie miał mniejszy szok w czerwcu 😅

    Oby zauważył, że nie ma porządku bo serio ja mam wrażenie, że faceci tego syfu nie widzą 😅 No a ja poszalałam wczoraj i mam zakwasy jakbym co najmniej była na wycieczce 20 km w górach 🙈

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Ola super że wszystko w porządku 😀 ja też mam grzybicę i dostałam lek. Ja mam macmiror czy jakoś tak.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie, nie miałam robionego usg,więc nie wiem jaka waga😒 gbs pobrany, o ile z pochwy było ok to z odbytu, już niekoniecznie.Kolejna wizyta 10 maja i już będziemy ustalać termin porodu 😃 hemoglobina dużo lepiej bo z 10,4 podniosło się na 11,4 z czego bardzo się cieszę, biorę 2×dziennie ascofer, wszystkie badania ok 🥰

    Domi_95, Kaktusowa, Kasia1988, Nowa_Ola, Katt, Kaatii lubią tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja jedyna nie mam tu baby shower? Mam raczej konserwatywna rodzinkę pod tym kątem, pewnie prezenty dostane po porodzie, a raczej maly dostanie. Ale jade teraz na majówkę ze znajomymi, to będzie fajnie, chociaż nie ciążocentrycznie. Posiedzę sobie przy ognisku przy bezalkoholowym.
    A, i kupuję sobie zloty wisiorek w nagrodę za to, że urodziłam, akurat jubiler zrobi na koniec czerwca. Prezent ode mnie dla mnie za poród i na 30 urodziny.
    Co do sprzątania, zawsze byłam leniem, maz u nas czesciej sprzątał (tak, tacy istnieją) ale po dwóch dniach deprechy zaczęło mi się coś chcieć i wczoraj nawet coś ogarnęłam. Mecze się szybko, ale nie aż tak, chociaz na liczniku dopiero 31+3. Zobaczymy jak będzie dalej.

    Kaatii lubi tę wiadomość

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Czy ja jedyna nie mam tu baby shower? Mam raczej konserwatywna rodzinkę pod tym kątem, pewnie prezenty dostane po porodzie, a raczej maly dostanie. Ale jade teraz na majówkę ze znajomymi, to będzie fajnie, chociaż nie ciążocentrycznie. Posiedzę sobie przy ognisku przy bezalkoholowym.
    A, i kupuję sobie zloty wisiorek w nagrodę za to, że urodziłam, akurat jubiler zrobi na koniec czerwca. Prezent ode mnie dla mnie za poród i na 30 urodziny.
    Co do sprzątania, zawsze byłam leniem, maz u nas czesciej sprzątał (tak, tacy istnieją) ale po dwóch dniach deprechy zaczęło mi się coś chcieć i wczoraj nawet coś ogarnęłam. Mecze się szybko, ale nie aż tak, chociaz na liczniku dopiero 31+3. Zobaczymy jak będzie dalej.
    Ja też nie planuję Baby shower.
    Co do sprzątania, zaplanowałam gruntowne sprzątanie całego mieszkania przed porodem (łącznie z wywalaniem rzeczy z szafek). Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Mój partner sprząta podstawowe rzeczy, ale nigdy nie zrobi tego tak, jak ja (niestety jestem pedantką).

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Czy ja jedyna nie mam tu baby shower? Mam raczej konserwatywna rodzinkę pod tym kątem, pewnie prezenty dostane po porodzie, a raczej maly dostanie. Ale jade teraz na majówkę ze znajomymi, to będzie fajnie, chociaż nie ciążocentrycznie. Posiedzę sobie przy ognisku przy bezalkoholowym.
    A, i kupuję sobie zloty wisiorek w nagrodę za to, że urodziłam, akurat jubiler zrobi na koniec czerwca. Prezent ode mnie dla mnie za poród i na 30 urodziny.
    Co do sprzątania, zawsze byłam leniem, maz u nas czesciej sprzątał (tak, tacy istnieją) ale po dwóch dniach deprechy zaczęło mi się coś chcieć i wczoraj nawet coś ogarnęłam. Mecze się szybko, ale nie aż tak, chociaz na liczniku dopiero 31+3. Zobaczymy jak będzie dalej.

    Ja nie miałam baby shower ani w pierwszej ciąży ani w tej nie będę miała wiec nie jesteś sama 😊

    age.png

    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia ja też nie robię babyshower ☺️

    A co do sprzątania w domu to już się pogodziłam z tym, że nie będzie tak idealnie posprzątane przed porodem jakbym chciała, ale wolę dać sobie spokój niż później wieczorem nie móc się ruszyć i przekręcić z boku na bok. Poza tym jakieś mam takie obawy, że mogłabym przyspieszyć poród takim większym wysilkiem, a u mnie aktualnie brak sił i męczę się bardzo nawet przy wieszaniu prania czy wejściu po schodach. Najważniejsze że okna są umyte przez męża, a resztę tak czy tak trzeba sprzątać na bieżąco. Zresztą przy psie to zawsze jest coś do sprzątania ☺️
    Jedyne co to chciałabym ogarnąć dwie półki w garderobie w których mam największy burdel, ale to na spokojnie po majówce jak popiorę i wyprasuję ubranka małego.

    Wczoraj za to zrobiłam mężowi pyszny makaron z krewetkami (w sumie bardziej sobie, bo tak za mną chodziły krewetki że nie mogłam się doczekać aż zjem), a dziś idę na pedi bo już ciężko mi samej stopy ogarniać ☺️

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 26 kwietnia, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba po tym wczorajszym usg, że wszystko ok to dostałam takiego przypływu energii i chęci do działania bo aż dumna z siebie jestem jak mieszkanie teraz wygląda. Mąż też sprzata, ale no niestety nie tak jak ja bym chciała 😅 No ale chodzi z psem na spacery, gotuje obiady, więc nie mogę narzekać bo bym zgrzeszyła. U nas baby shower to w sumie zapoczątkowała żona kuzyna, potem kuzynka robiła gender reveal, a ja będę w połowie maja u rodziców bo mąż wyjezdza w delegację to stwierdziłyśmy z mamą, że robimy babski wieczór tzw. baby shower 🙈

    Domi ja też miałam fazę na krewetki, a ostatnio była promka, że drugie opakowanie 40% taniej to robiłam 4 razy krewetki na obiad 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 09:55

    Domi_95, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    age.png
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia ja też nie robię baby shower. W żadnej ciąży nie robiłam.

    Obecnie mamy w mieszkaniu syf i burdel jak nie wiem co. Mąż dziś pomaluje jeden z pokoi. Potem jedziemy po szafy, komody, biurko, regały. Mam nadzieję, że do przyszłej niedzieli się ogarniemy i będę mogła przygotować wszystko dla małej.
    Wieczorem wyjdziemy gdzieś z okazji moich urodzin. Starsze dzieci są do niedzieli i dziadków to skorzystamy.

    Wczoraj kupiliśmy fotelik dla młodszego syna. Dobraliśmy tak, żeby łupina się jeszcze zmieściła. Chciałam, żeby była po środku, ale okazało się, że środkowy pas jest za krótki. Docelowo będzie siedział tam syn, ale najpierw musimy wyczyścić pas, bo się zastał przy zamontowanym wcześniej RWF i się nie zwija.

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co to jest łupina w foteliku? To inne określenie na nosidełko po prostu?

    Ja męczę się tak, ze szkoda gadać. Z psem spacer 500m w jedną stronę i do domu. Wstawię pranie i rozwieszę i muszę sobie odpocząć.

    Ja na prezent zażyczyłam sobie od męża pierścionek z brylantem ;) wszystkie kobiety mają, bo zazwyczaj dostają jako zaręczynowy to ja tez chcę mieć, bo zaręczynowy mam inny.

    A my wczoraj próbowaliśmy się kochać i dziwna sprawa, ale się nie dało - wejście zamknięte na kłódkę 😂 po prostu nie dało się włożyć. A potem jeszcze widziałam lekko różową wodę na papierze i zaczęłam się mocno zastanawiać czy to nie wody płodowe (nic mnie nie otarło). Może szyjka mi się skróciła, pęcherz płodowy nisko i dlatego wejścia nie ma, blokada kompletna. Mam we wt gina to zapytam, No ale wyglada na to, ze widzimy się z mężem za 2 miesiace 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 10:29

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że nie tylko ja jestem bez baby shower, ale jak sobie przypomnę jak moje koleżanki - dorosłe babska się pokłóciły przy moim panieńskim to mi się odechciewa. 🫣Poumawiałam się osobno z najbliższymi na spotkanie i tyle. 😃

    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek my sobie też odpuściliśmy seks, Młody ciągle się rusza w brzuchu i dla mnie to takie mało seksowne🙈 No i mojemu jest głupio, że dziecko takie duże, już człowieczek, a on się pcha ze swoim sprzętem 😅 co do prezentu to ja mam upatrzoną zawieszkę do łańcuszka oraz kolczyki, dałam mojemu wybór 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 10:33

    age.png
  • Kasia1988 Ekspertka
    Postów: 221 212

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam baby shower. I nie ubolewam nad tym. Ta ciąża przeorała mnie psychicznie, teraz też jeszcze poleguje dużo bo jestem dopiero 34+5.

    Co do narzeczonego to bardzo dużo ogarnia. Samochody zawsze są w jego gesti, dom też ogarnia i obiady. Ostatnio czyścił kabinę prysznicową bo ja już nie chciałam wąchać tych środków. A łazienkę ogarniam zazwyczaj ja bo lubię tam mieć po swojemu. On natomiast kuchnię ogarnia lepiej ode mnie 😅 tyle że u nas jest takie coś że go nie ma 😅 6 tyg pracuje za granicą i przyjeżdża na 3. Teraz też go nie ma i przyjedzie tydzień przed porodem.
    Ja teraz tzn w maju wezmę Panią do okien i firanek. Żeby chociaż to było zrobione. I dywan muszę dać do prania.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, co to jest łupina w foteliku? To inne określenie na nosidełko po prostu?

    Ja męczę się tak, ze szkoda gadać. Z psem spacer 500m w jedną stronę i do domu. Wstawię pranie i rozwieszę i muszę sobie odpocząć.

    Ja na prezent zażyczyłam sobie od męża pierścionek z brylantem ;) wszystkie kobiety mają, bo zazwyczaj dostają jako zaręczynowy to ja tez chcę mieć, bo zaręczynowy mam inny.

    A my wczoraj próbowaliśmy się kochać i dziwna sprawa, ale się nie dało - wejście zamknięte na kłódkę 😂 po prostu nie dało się włożyć. A potem jeszcze widziałam lekko różową wodę na papierze i zaczęłam się mocno zastanawiać czy to nie wody płodowe (nic mnie nie otarło). Może szyjka mi się skróciła, pęcherz płodowy nisko i dlatego wejścia nie ma, blokada kompletna. Mam we wt gina to zapytam, No ale wyglada na to, ze widzimy się z mężem za 2 miesiace 😂

    Ja spotkałam się z wymiennym określeniem fotelik - łupina, na ten pierwszy fotelik. :)
    Mi wczoraj lekarz powiedział, że gdyby od kilku dni sączyły mi się wody, to prawdopodobnie bym urodziła albo dostała temperatury i zgłosiła się na IP, a szyjkę mam zamknięta i długą. Nie ogarniam tego kompletnie 😅 Ale wydaje mi się, że nawet skrócenie szyjki i obniżenie brzucha do porodu nie powinno blokować stosunku, bo przecież ile kobiet seksem chce wywołać poród, szczególnie gdy jest już termin.. Może nie potrafiłaś się na tyle wyluzować, bo z tyłu głowy miałaś jakąś troskę czy nic tam nie popsujecie? 😅 Pogadaj z lekarzem :)

    Z tym baby shower to u mnie jest tak, że organizuje je dla mnie siostra i będą dla paczki przyjaciół i rodzeństwa, nie dla rodziców czy rodziny. Głównie dlatego, że nasz bobas będzie pierwszym dzidziusiem w naszym gronie i wszyscy przeogromnie się cieszą. Dużo się nasłuchałam, że często w ciąży przyjaciele, znajomi się odwracają, bo przecież już nie można szaleć na imprezie, spontanicznie wyjechać gdzieś itp. ale u nas na szczęście wszystko wygląda tak samo, jak wcześniej, jeśli chodzi o relacje. Mam nadzieję, że nie zgubimy tego dbania o przyjaźń już po porodzie, bo ci ludzie są dla mnie ważni. Gdy poszłam „za miłością” 300 km i zamieszkałam tutaj, to nie miałam nikogo prócz męża, a wcześniejsze znajomosci siłą rzeczy umarły przez brak spotykania się.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 836 916

    Wysłany: 26 kwietnia, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola taka prawda, że jak chcesz utrzymać znajomości to trzeba się spotykać. Wiadomo, że z czasem pewnie rzadziej, ale trzeba się raz na czas zmobilizować. My z dziewczynami mamy kontakt na msg, ale staramy się wszystkie raz na 2 miesiące spotkać. Organizujemy tez babskie wyjazdy weekendowe. Jedna koleżanka była z nami na wczasach w ciąży i ze swoją dwulatką, mimo, że tylko ona miała dzieci i nikomu to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie. Chociaż miałam dwie koleżanki co w ciazy odmówiły jakichkolwiek spotkań i odcięty się same bo po porodzie tez nie miały czasu i tak minęło 2 lata i naturalnie znajomości się rozeszły. Ja mam nadzieję nie zatracić obecnych znajomości i normalnie spotykać się. Jak wszystko będzie ok z Małym to mam w planach wyjazd na babski weekend pod koniec jesieni. Życie zweryfikuje oczywiście wszystko, ale mam nadzieję, że nie stanę się takim odludkiem 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 10:50

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, co to jest łupina w foteliku? To inne określenie na nosidełko po prostu?

    Ja męczę się tak, ze szkoda gadać. Z psem spacer 500m w jedną stronę i do domu. Wstawię pranie i rozwieszę i muszę sobie odpocząć.

    Ja na prezent zażyczyłam sobie od męża pierścionek z brylantem ;) wszystkie kobiety mają, bo zazwyczaj dostają jako zaręczynowy to ja tez chcę mieć, bo zaręczynowy mam inny.

    A my wczoraj próbowaliśmy się kochać i dziwna sprawa, ale się nie dało - wejście zamknięte na kłódkę 😂 po prostu nie dało się włożyć. A potem jeszcze widziałam lekko różową wodę na papierze i zaczęłam się mocno zastanawiać czy to nie wody płodowe (nic mnie nie otarło). Może szyjka mi się skróciła, pęcherz płodowy nisko i dlatego wejścia nie ma, blokada kompletna. Mam we wt gina to zapytam, No ale wyglada na to, ze widzimy się z mężem za 2 miesiace 😂
    Łupina, skorupka, nosidło - wymienne nazwy pierwszego foteliak

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak się zastanawiam czy ze mną jest coś nie tak bo przez całą ciążę w ogóle nie mam uczucia parcia na pęcherz, w nocy ani razu nie wstaję na siku od samego początku. Z reguły słyszę że kobiety w ciąży non stop muszą biegać na siku a ja w ogóle nie mam takiej potrzeby. Piję normalnie. Ale tak mnie teraz to zastanowiło 🤔

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy się po wizycie - wszystko w porządku, szyjka ładnie zamknięta , człowieczek się rusza tak że aż wybija głowicę od USG 🤣 ma idealnie jeśli chodzi o wody, wagowo podobnie co w szpitalu - najważniejsze będzie to USG 7 maja bo to będzie w 36 tygodniu i będziemy wiedzieć co i jak.
    Co do wymazu GBS to lekkie smyrnięcie patyczkiem przy pochwie, potem podobnie przy odbycie - mnie nic nie bolało, wszystko w porządku. Nie ma się czego bać. Gorsze już było samo badanie. Takie moje zdanie.
    Ogólnie to uspokoiłam się tą wizytą, pani doktor powiedziała że dobrze że pojechałam na izbę przyjęć i że tak długo jak nas lekarz nie zbada to nie wiemy co się dzieje. Najważniejsze że jest już dobrze.
    A baby shower też mieć nie będę. Chyba jakoś nie moja bajka im dłużej o tym myślę. Odnoszę wrażenie że zaczynam po mału świrować jeśli chodzi o poród i trochę się zaczynam bać i jakoś nie czuje ochoty na imprezy. Najchętniej bym już to miała za sobą 😞

    agnieszkallo, Kaktusowa, meggie94, Emimo lubią tę wiadomość

‹‹ 310 311 312 313 314 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ