X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 20 czerwca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam dziś W KOŃCU !!! Po 18 dniach odpadł kikut!!!

    Tydzień dłużej niż Wice, w dupe niech sobie wsadza te swoje zalecenia o suchej pielęgnacji 🙈😅

    AEGO, Saimi, Kokosankaa, Nowa_Ola, Domi_95, Coffeebreak, Katt, Skarbek001 lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 20 czerwca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Delicol jest na nietolerancję laktozy, nie typowo na kolki. Na kolki niestety nie ma żadnego preparatu jak już się zaczną :(
    Tak! To ja poje*alam! Dzięki za sprostowanie. Były objawy konsultowane z pediatrą jak coś, to nie mój wymysł, więc raczej dobrze było stwierdzone, tylko maDka pomyliła. 🙈

    meggie94, Nowa_Ola lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 20 czerwca, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku, z tą solą, to ja codziennie wpuszczam małemu po kropelce soli fizjologicznej do noska, a on sobie odsmarkuje to co mu zalega. Polecam sobie tak czyścić nosek. Oby cdl pomogła Ci w Twoich problemach z kp 😘

    Meggie!!!! Sukces! 😅☺️

    U nas drugi dzień płaczu i nieodkładania małego, aż wsiedliśmy w samochód i jeździmy, bo wtedy śpi 🙈 Swoją drogą, jeździcie z maluchami z tyłu? Mam okropną chorobę lokomocyjną jak siedzę z tyłu 🙄

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 20 czerwca, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie nie kumam mojego dziecka. Zauważyłam, że ma takie rzuty w ciągu dnia - kilka h jedzenie co chwila i spanie na zmianę, a potem bah i nie ma dziecka 3-4h. Wczoraj balowała od 7 do 12 po czym spała 4h. O 19 poszła spać na noc. Dziś bal od 7 rano do 15, teraz śpi bez przerwy już ponad 2h. Mam nadzieję, że obudzi się koło 18-19, pobaluje do 22-23 i da przespać jako tako noc.
    Martwią mnie tylko te jej ciągłe płacze bez możliwości uspokojenia inaczej niż cyc, nawet odłożyć jej nie mogę do dostawki albo gdziekolwiek, muszę ją karmić w sypialni i śpi pod naszą kołdrą :( a tak bym chciała ją chociaż na 15 minut spaceru wziąć, ale paraliżuje mnie myśl o tym okropnym płaczu…

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 20 czerwca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku nie siedźcie w domu. Za piękną pogoda. Idźcie chociaż na balkon.... Zresztą może okaże się że dziecko w domu marudzi a w wózku jest aniołkiem ;)

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 20 czerwca, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, popieram Coffee, nasz w wózku odlatuje, a też w domu płacz :) spróbujcie :)

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 20 czerwca, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja za to przychodzę może z dość głupim pytaniem, czy faktycznie nie można podejmować żadnej aktywności fizycznej w połogu oprócz spacerów?! Generalnie nie mogę na siebie patrzeć i nie wyobrażam sobie tak wyglądać jeszcze tak długo. Tak, wiem, że są większe problemy aktualnie po urodzeniu dziecka, niż wygląda, ale jednak mi to przeszkadza. 🥲
    A co byś chciała robić? Też się wkurzam bo nadal nie wszystko mogę założyć a jeszcze kp dodatkowo ogranicza wybór . Jednak nie przychodzi mi do głowy nic poza spacerami i walking workout i to też nie każdy...

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 20 czerwca, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Kwiatuszku, z tą solą, to ja codziennie wpuszczam małemu po kropelce soli fizjologicznej do noska, a on sobie odsmarkuje to co mu zalega. Polecam sobie tak czyścić nosek. Oby cdl pomogła Ci w Twoich problemach z kp 😘

    Meggie!!!! Sukces! 😅☺️

    U nas drugi dzień płaczu i nieodkładania małego, aż wsiedliśmy w samochód i jeździmy, bo wtedy śpi 🙈 Swoją drogą, jeździcie z maluchami z tyłu? Mam okropną chorobę lokomocyjną jak siedzę z tyłu 🙄


    Ola po prostu wkrapiasz po kropli i niczym nie odciągasz? Sam maluszek oczyszcza?

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 20 czerwca, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    A co byś chciała robić? Też się wkurzam bo nadal nie wszystko mogę założyć a jeszcze kp dodatkowo ogranicza wybór . Jednak nie przychodzi mi do głowy nic poza spacerami i walking workout i to też nie każdy...
    Włączyć jakiś pilates, a najbardziej pojeździć na rowerze. 😂😭 Taka ładna pogoda.
    No i dobija mnie strasznie to, że mieszczę się tylko w jedne jeansy sprzed ciąży, albo w spodnie, które miały gumkę, albo że wyglądam w czymś jak idiotka. Niby taka pierdola, a mnie dobija.
    Co do spacerów - spróbujcie wyjść! Są dzieci, które właśnie uspakajają się na spacerach, Feliks zawsze idzie na przykład w kimę i można chodzić a chodzić.

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 20 czerwca, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Włączyć jakiś pilates, a najbardziej pojeździć na rowerze. 😂😭 Taka ładna pogoda.
    No i dobija mnie strasznie to, że mieszczę się tylko w jedne jeansy sprzed ciąży, albo w spodnie, które miały gumkę, albo że wyglądam w czymś jak idiotka. Niby taka pierdola, a mnie dobija.
    Co do spacerów - spróbujcie wyjść! Są dzieci, które właśnie uspakajają się na spacerach, Feliks zawsze idzie na przykład w kimę i można chodzić a chodzić.

    Przybijam piątkę, ja od ciąży marzę o rowerze 🥲 ale dzisiaj byłam na ponad godzinnym spacerze z wózkiem, to tak mnie pod koniec zaczęło boleć krocze, że sobie przypomniałam że jestem dopiero 2 tyg po porodzie 😂 bo tak to na codzień się czuję zupełnie dobrze, wręcz rozpiera mnie energia i mam ochotę się ruszać, no ale właśnie potem taki spacer weryfikuje siły na zamiary 😜

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 20 czerwca, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Ola, a jak u Was? Niko śpi tylko na rękach? A jak go odłożysz gdziekolwiek to co, płacz? Tak jest od pierwszych dni?

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 20 czerwca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Ola po prostu wkrapiasz po kropli i niczym nie odciągasz? Sam maluszek oczyszcza?

    Dokładnie, wpuszczam po kropelce do każdej dziurki i on sobie oczyszcza, położna tak kazała robić codziennie rano :)

    Kokosankaa, Domi_95 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 20 czerwca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Nowa Ola, a jak u Was? Niko śpi tylko na rękach? A jak go odłożysz gdziekolwiek to co, płacz? Tak jest od pierwszych dni?

    U nas tak to wygląda za dnia. Mniej więcej od tygodnia tak jest. W nocy śpi ładnie (mam nadzieję, że poprzednia noc to był wyjątek), ale za dnia usypia na moich rękach, a jak go odłożę do kołyski/wozka/lozeczka, to po 5 min płacz jakby go ktoś ze skóry obdzierał. Musi czuć, że jestem, inaczej nie śpi. Myślę o chuście..

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2018

    Wysłany: 20 czerwca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    Przybijam piątkę, ja od ciąży marzę o rowerze 🥲 ale dzisiaj byłam na ponad godzinnym spacerze z wózkiem, to tak mnie pod koniec zaczęło boleć krocze, że sobie przypomniałam że jestem dopiero 2 tyg po porodzie 😂 bo tak to na codzień się czuję zupełnie dobrze, wręcz rozpiera mnie energia i mam ochotę się ruszać, no ale właśnie potem taki spacer weryfikuje siły na zamiary 😜
    Tak, ja też w ciąży już marzyłam o rowerze. 😄
    Wiesz co, no u mnie ten zapał pewnie dlatego, że ja się dobrze czuje, dziś zrobiliśmy 2h spacer i też spoko się czułam, więc pewnie dlatego mi odwala. 😂

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 20 czerwca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Kwiatuszku, z tą solą, to ja codziennie wpuszczam małemu po kropelce soli fizjologicznej do noska, a on sobie odsmarkuje to co mu zalega. Polecam sobie tak czyścić nosek. Oby cdl pomogła Ci w Twoich problemach z kp 😘

    Meggie!!!! Sukces! 😅☺️

    U nas drugi dzień płaczu i nieodkładania małego, aż wsiedliśmy w samochód i jeździmy, bo wtedy śpi 🙈 Swoją drogą, jeździcie z maluchami z tyłu? Mam okropną chorobę lokomocyjną jak siedzę z tyłu 🙄

    Z córką jeździłam przez jakiś czas, a też mam chorobę lokomocyjną i to był dla mnie dramat… Teraz przy dwóch fotelikach musialabym tam siedzieć jak sardynka, więc siedzę z przodu, jakbyśmy mieli jechać gdzieś dalej to aż sama jestem ciekawa jak by to było 🙈

    Nowa_Ola, Madzia35 lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 20 czerwca, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też popieram żebyście spróbowali z wózkiem, są wyjątki, ale jednak większość dzieci na dworze w wózku odpływa 😊

    Kfiatuszek666, Kokosankaa lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 20 czerwca, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    U nas tak to wygląda za dnia. Mniej więcej od tygodnia tak jest. W nocy śpi ładnie (mam nadzieję, że poprzednia noc to był wyjątek), ale za dnia usypia na moich rękach, a jak go odłożę do kołyski/wozka/lozeczka, to po 5 min płacz jakby go ktoś ze skóry obdzierał. Musi czuć, że jestem, inaczej nie śpi. Myślę o chuście..

    A w nocy gdzie śpi, w swoim łóżeczku?

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 20 czerwca, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    A w nocy gdzie śpi, w swoim łóżeczku?

    Tak, od początku w swoim łóżeczku. Dziś wzięliśmy go jakoś o 7 do nas, bo już się poddaliśmy, ale to był tylko wyjątek

    Meggie, nas za miesiąc czeka podróż 300km, nie wysiedzę z tyłu, więc albo będę prowadzić, albo usiądę z przodu i dlatego myślę czy to bezpieczne.

    Kupiłam i podałam Niko Vivomixx, trzymajcie kciuki 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 20:48

    meggie94 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 20 czerwca, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Tak, od początku w swoim łóżeczku. Dziś wzięliśmy go jakoś o 7 do nas, bo już się poddaliśmy, ale to był tylko wyjątek

    Meggie, nas za miesiąc czeka podróż 300km, nie wysiedzę z tyłu, więc albo będę prowadzić, albo usiądę z przodu i dlatego myślę czy to bezpieczne.

    Kupiłam i podałam Niko Vivomixx, trzymajcie kciuki 🙈

    Kupcie sobie lusterko żeby widzieć we wstecznym malucha i bezpieczne jak najbardziej, nawet bardziej bezpieczne w kwestii nie daj Boże wypadku niż jakbyś siedziała z tyłu 😊 z takim maluchem myślę że spokojnie jeszcze dacie radę tak, my z Wika jechalismy do Ustronia kawał drogi od nas jak miała 8 miesięcy no i już to nie było takie proste, bo szybko się nudziła, trzeba było ją zabawiać, bo tyle już nie spała 🙈 i też pamiętam że jechałam z nią z tyłu, z tabunem zabawek pod ręką, ale w pewnym momencie zmieniłam się z mężem i prowadziłam bo nie dawałam już rady 🙈

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 20 czerwca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Dokładnie, wpuszczam po kropelce do każdej dziurki i on sobie oczyszcza, położna tak kazała robić codziennie rano :)
    W jakiej pozycji jest wtedy dziecko?

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
‹‹ 421 422 423 424 425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ