X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 871 651

    Wysłany: 21 czerwca, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Z mm będę korzystać w chwili kryzysu. Wiecie, to jest krzyk i płacz głodnego dziecka, tego nie da się po prostu znieść :( a przecież mam pokarm w poersiach….
    Ja też bardzo chciałam karmić piersią. Bardzo. W szpitalu próbowałam, pomimo poranionych sutków, bólu, niewielkiej ilości mleka. Synek spadł na wadze, położne zaproponowały mm. Nie chciałam o tym słyszeć, chociaż czułam, że zdecydowanie nie najada się. Po którejś konsultacji, zdecydowałam się na dokarmianie. Płakałam, że głodzę dziecko. Dostałam leki na uspokojenie, zaproponowano mi psychologa. Aktualnie: staram się karmić piersią (choć nie idzie mi przystawianie), dopełniam mlekiem odciągniętym przez laktator albo podaję mm. Jestem spokojniejsza, robię, co mogę, ale na rzekę własnego mleka nie mam co liczyć. Wolę, by moje dziecko dostawało choć trochę mojego mleka + mm, niż miało by być głodne.

    meggie94, Kokosankaa, Saimi, Katt, Riptide lubią tę wiadomość

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Gosia9 Autorytet
    Postów: 402 467

    Wysłany: 21 czerwca, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zostałam ostatnia w dwupaku już... 😔

    Moje hormony tak mi już dają popalić i życie że mam dziś dość jeszcze bardziej jak wczoraj. 🙂

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 22 czerwca, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Widzę że nie ja jedna mam kłopoty i wątpliwości. Nic nienajgorzej, od rana znów nerwy. Dałam pół porcji mm, wyciszyło ją to, a potem znów płacz. Daje piersi i różnie bywa, raz ok a raz płacz. Jak okaże się jutro że znów spadła z wagi to wracam na mm w całości. Wy piszecie o laktatorze, ja nawet nie mam czasu zębów umyć bo albo karmie albo płacz albo myślę jak przetrwać. Jest ciężko. Kiepsko mi idzie bycie msma

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2017

    Wysłany: 22 czerwca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dzięki dziewczyny. Widzę że nie ja jedna mam kłopoty i wątpliwości. Nic nienajgorzej, od rana znów nerwy. Dałam pół porcji mm, wyciszyło ją to, a potem znów płacz. Daje piersi i różnie bywa, raz ok a raz płacz. Jak okaże się jutro że znów spadła z wagi to wracam na mm w całości. Wy piszecie o laktatorze, ja nawet nie mam czasu zębów umyć bo albo karmie albo płacz albo myślę jak przetrwać. Jest ciężko. Kiepsko mi idzie bycie msma
    Nie idzie Ci kiepsko bycie mamą. 🫣 Idzie Ci na pewno w sam raz. Na pewno dbasz o to, aby miała zapewnione wszystkie potrzeby. No, ale masz dość ciężki płaczliwy egzemplarz Bubcia, niestety dzieci są różne, niektóre potrzebują wiele uwagi a inne mniej.
    Jak mówisz, że nie masz czasu nawet umyć zębów to może chusta by się u Ciebie sprawdziła? Mała byłaby blisko i miała przytulanki, a Ty mogłabyś wypic szklankę wody chociazby.

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 22 czerwca, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam chustę, czekam na dostawę :) ona ciągle jest głodna, ja to czuję. W dodatku ma taki myk, że uspokaja się tylko na ciumkaniu piersi. Może jak zacznie jeść jak człowiek to będzie uspokajała się w trakcie jedzenia. Na ten moment śpi, bo jak o 8 dostala pół porcji mm to chwilę była spokojna, potem do 9.30 po prostu ssała pierś i śpi.

    Nowa Ola, a u Was chusta?

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 22 czerwca, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatku, jesteś CUDOWNĄ MAMĄ i nawet nie mów inaczej!! Nie daj się tym głupim hormonom, Kochana 😘😘😘

    Ja zrobiłam eksperyment. Prócz tego, że dziś trzeci dzień podaję Niko Vivomixx, to wczoraj nie dałam mu witaminy D. Mamy Vigantol, ale czytałam, że czasem witamina D powoduje też problemy z brzuchem. Wczoraj o 21 była kąpiel, butla, sen od 21:30. Niko miał krótką pobudkę o 1:00 na jedzenie, po której zasnął przy butli. Potem o 3:30 obudził się, bo była kupa, którą zrobił bez płaczu, bez prężenia się, bez wysiłku!!!!! Co prawda zasnął dopiero koło 5. Potem o 8 się obudził znów i średnio chciał spać, ale wzięłam go jeszcze do łóżka na przytulanki i zasnęliśmy. Obudził się właśnie teraz 😇 Wnioski są takie, że albo Vivomixx pomaga mu tak fajnie na brzuch, albo ta witamina D robiła nam problemy, albo jedno i drugie. Dziś znów testowo nie podaje witaminy D, zobaczę co będzie, najwyżej jutro kupię inną

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 22 czerwca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, przekichane z tym dzieciakiem. Chyba zbliża mi się nawał bo jedna pierś zrobiła się większa i pełniejsza. Z tej piersi dziś łatwo łapie i ssie, ale nadal nieprawidłowo i dlatego chyba strasznie się denerwuje. I oczywiście ciągle chyba za mało je. Jutro sprawdzamy wagę.

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 22 czerwca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku mamy różne dzieci - łatwiejsze, trudniejsze... Każda z nas ma też inne zaplecze. Dla niektórych własny niemowlak to pierwsze dziecko jakie trzymają na rękach, inne wychowały się oticzice dziećmi. Każda z nas radzi sobie najlepiej jak potrafi w swojej sytuacji ❤️

    Kończą mi się witaminy jeszcze takie ciążowe i zastanawiam się co teraz kupić. Bierzecie cos lub planujecie ? Przy kp mysie że chciałabym czymś się wspomagać.

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 22 czerwca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfwiatuszku, jeśli masz te jedną pierś napięta, to przez to dziecku jest trudno złapać poprawnie. Możesz zrobić takie coś, że nim zaczcniesz kp, możesz spróbować ją rozluźnić robiąc z 2 palców takie "V" na otoczce brodawki (w środku V ma być brodawka) i tak z lekko przyciskać otoczke, obracając te palce stopniowo co jakiś czas tak, by po parę razy wykonać ten ruch na jedno miejsce.
    Mi sprawdzało się także kp na piłce dmuchanej. Bujalam się albo lekko podskakiwałam i wtedy nie było odrywania się po skończeniu szybkiego przepływu itd.

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 22 czerwca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Kwiatuszku mamy różne dzieci - łatwiejsze, trudniejsze... Każda z nas ma też inne zaplecze. Dla niektórych własny niemowlak to pierwsze dziecko jakie trzymają na rękach, inne wychowały się oticzice dziećmi. Każda z nas radzi sobie najlepiej jak potrafi w swojej sytuacji ❤️

    Kończą mi się witaminy jeszcze takie ciążowe i zastanawiam się co teraz kupić. Bierzecie cos lub planujecie ? Przy kp mysie że chciałabym czymś się wspomagać.

    Mi lekarz kazał brać dalej witaminy ciążowe przy kp, ale ja brałam Puerie Duo i tam jest nawet adnotacja, że od 2 trymestru do zakończenia kp są dobre. Wyjadam je do końca i idę na badania, żeby suplementowac to czego potrzebuje, ale jak wiesz nie karmię swoim mlekiem

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 22 czerwca, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, a jak po tabletkach, masz jeszcze pokarm?

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 22 czerwca, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Femibion 2, póki mam, potem albo przejdę na 3, albo będę googlac po forach, co się bierze na włosy :)

    Z zupełnie innej beczki - polubiliśmy się z butlą od Medeli, a ja z laktatorem Momcozy darzymy się miłością absolutną

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 22 czerwca, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Ola, a jak po tabletkach, masz jeszcze pokarm?

    Na szczęście nie, już od poniedziałku nie da się nic nawet wycisnąć ;)

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 22 czerwca, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Ja biorę Femibion 2, póki mam, potem albo przejdę na 3, albo będę googlac po forach, co się bierze na włosy :)

    Z zupełnie innej beczki - polubiliśmy się z butlą od Medeli, a ja z laktatorem Momcozy darzymy się miłością absolutną

    Na włosy polecam Solgar włosy skóra paznokcie, mój niezastąpiony numer 1 od lat, ale nie wiem jak przy kp :)

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2017

    Wysłany: 22 czerwca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę Femibion 3, bo Stary kiedyś kupił zamiast 2, więc już miałam. 😃

    Coffeebreak lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 22 czerwca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Femibion.

    Odpadł nam kikut :)

    Nowa_Ola, Emimo, meggie94, Katt, Skarbek001, Coffeebreak lubią tę wiadomość

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 22 czerwca, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny, którym odpadł ten kikut, pępek krwawi? U Nikodema nadal znajduje zaschniętą krew :/

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2218 2017

    Wysłany: 22 czerwca, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    A dziewczyny, którym odpadł ten kikut, pępek krwawi? U Nikodema nadal znajduje zaschniętą krew :/
    Nie, u nas akurat odpadł i nic się nie dzieje.

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png
  • AgaKa800 Ekspertka
    Postów: 125 130

    Wysłany: 22 czerwca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit: pomyliłam wątki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 19:50

    21.06 ⏸️ 1cs
    10.07 6+3 z serduszkiem ♥️
    26.08 prenatalne, niskie ryzyka 😇
    4.09 wszystko oki!
    23.09 widzimy się kolejny raz 🍀
    27 lat🥰

    preg.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 22 czerwca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    A dziewczyny, którym odpadł ten kikut, pępek krwawi? U Nikodema nadal znajduje zaschniętą krew :/
    U nas lekko krwawił kilka dni, ale już jest ok :)

    Co do witamin, to ja biorę te same co w ciąży, powiedzieli mi że mam dać je dalej jak mi zostały. Ja walczę z moimi krzywymi cyckami 😂 teraz więcej przystawiam małego do tego mniejszego, przystawiam go do niego w pierwszej kolejności jak jest głodny i mam wrażenie że jest ciut lepiej 😜

    Poza tym dzisiaj byliśmy na długim spacerze z wózkiem i w pewnym momencie mały zaczął się strasznie drzeć, ale na szczęście smoczek pomagał. Niestety wypluwał go co kilka minut, włożyć można go było tylko jak wózek był w ruchu, więc łatwo nie było, ale daliśmy radę 😁

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
‹‹ 424 425 426 427 428 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ