X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 25 czerwca, 04:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    U nas chyba szykuje się druga nocka z Nikodemem w naszym łóżku 🫣 mamy trzeci dzień bez 💩, to i płaczu co niemiara. Oby szybko się udało, bo cierpi bardzo, a ja razem z nim

    Boziu tak źle i tak niedobrze… Mój za to ciągle robi po ok 10 razy dziennie 🙄

    Ola spróbuj zaparzyć rumianek i podać mu w buteleczce dosłownie ok 20 ml 😊 u nas już w trakcie picia zawsze idzie bezproblemowo kupa, u córki też zawsze pomagało na zaparcia i wzdęcia 😊

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 25 czerwca, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Boziu tak źle i tak niedobrze… Mój za to ciągle robi po ok 10 razy dziennie 🙄

    Ola spróbuj zaparzyć rumianek i podać mu w buteleczce dosłownie ok 20 ml 😊 u nas już w trakcie picia zawsze idzie bezproblemowo kupa, u córki też zawsze pomagało na zaparcia i wzdęcia 😊

    Dziękuję Ci Kochana, ale nie chce podawać mu nic innego niż mleko ☺️
    Andzia, napiszę w ciągu dnia, bo jestem ciekawa sposobów. Nam położna pokazała masaże i je robimy, właśnie mu się udało. Oby go tak już nie męczyło 😢

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 25 czerwca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem jak to się stało, ale mamy odparzenie na pupie 😂 mam w domu bepanthen i linomag, ale z cynkiem, a nie ten zielony. Posmarowałam tym z cynkiem, powinno być lepiej, prawda?

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 25 czerwca, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, nie wiem jak to się stało, ale mamy odparzenie na pupie 😂 mam w domu bepanthen i linomag, ale z cynkiem, a nie ten zielony. Posmarowałam tym z cynkiem, powinno być lepiej, prawda?
    No jak my mieliśmy odparzenia to na początek wleciał linomag, co prawda ten zielony. Nie dał rady 😂 i wtedy już posmarowaliśmy przez 3 dni tormentile baby (też chyba ma cynk, co nie?) i zniknęło natychmiast, więc znowu po tych 3 dniach przeszliśmy na linomag na parę dni i ładnie to się wygoiło. Teraz nie stosujemy nic oprócz przemywania wodą.

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 25 czerwca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U takiego malucha nie trudno o odparzenia. Skorka delikatna, a jeszcze jak sie trafi egzemplarz z bardziej wrażliwa skóra to już całkiem, kup robi bardzo dużo taki noworodek więc podrażnia i ciągle tą pupę się wyciera, więc łatwo o otarcia tego naskórka 😊

    age.png

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 25 czerwca, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z siebie dumna, przejechałam pół miasta, sama z Olkiem, samochodem, żeby ogarnąc pobranie ale mamy to za sobą. Co więcej złapałam mocz w locie co było nie lada wyzwaniem ale najważniejsze że się udało. Teraz czekam na wyniki badań i do tego czasu siedzę jak na szpilkach, oby wszystko było dobrze ✊

    Kokosankaa, Kfiatuszek666, AEGO, Riptide, Emimo, meggie94 lubią tę wiadomość

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 25 czerwca, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też dzisiaj po badaniach, mała płakała strasznie trzy paluszki miała kute bo jedna fiołka na bilirubine, druga na badanie ogólnie 😢 czekamy na wyniki po południu ma dzwonić doktorka. Oby wszystko było dobrze 🙏

    Nowa_Ola, a dajesz małemu wodę do picia? Bo wiem, że przy karmieniu mm trzeba dawać dziecku wodę do picia. Ja Zuzi daję wodę, choć przyznam niechętnie chce pić bo przy kp ma wszystko w cycu, ale ze względu na tą zółtaczkę to muszę ją nawadniać.

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 25 czerwca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    My też dzisiaj po badaniach, mała płakała strasznie trzy paluszki miała kute bo jedna fiołka na bilirubine, druga na badanie ogólnie 😢 czekamy na wyniki po południu ma dzwonić doktorka. Oby wszystko było dobrze 🙏

    Nowa_Ola, a dajesz małemu wodę do picia? Bo wiem, że przy karmieniu mm trzeba dawać dziecku wodę do picia. Ja Zuzi daję wodę, choć przyznam niechętnie chce pić bo przy kp ma wszystko w cycu, ale ze względu na tą zółtaczkę to muszę ją nawadniać.

    To trzymam kciuki też i za Zuzię ✊ u nas poszło od razu z żyły w zgięciu łokcia, ale to ustaliłam z pielęgniarką że robimy tylko jedno podejście a jak nie to najlepiej pojechać do Warszawy. Krzyk był straszny ale się udało, bo przyznam że nie wiem czy bym robiła te badania jeszcze raz. Najważniejszy z tego był mocz

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 25 czerwca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Kochane moje, chyba jednak będę musiała przejść na mm albo karmienie mieszane :( córka nie przyrasta na wadze, a ja mam dość płaczu mojego głodnego dziecka, bo serce mi pęka. Męczę ja tym cyckiem cały dzień, ona się w efekcie złości bo już ma dość, a mimo tego ciągle chce ssać. I takie błędne koło, że dziecko mi e ciągu dnia śpi tyle co nic i chyba nie ma siły na to ciągłe ssanie.

    Zatem pytania: co potrzeba do karmienia butelka, podgrzewacz? Jaki polecacie? Coś jeszcze?
    Jaki dobry laktator gdybym chciała spróbować ściągać. Chciałabym karmić piersią plus mm w butli, ale to brzmi jak szybka droga tylko do mm albo do butli. Więc jaki dobry laktator, muszlowy? Momcozy? Co polecacie?

    Ja karmię swoim mlekiem z butelki i dokarmiam mm. My akurat mamy butelkę Philips avent z tym systemem antykolkowym i sprawdza się dobrze. Podgrzewacz mam Lionelo thermup double. Jestem z niego bardzo zadowolona. Nie wyobrażam sobie nocy bez niego.
    A co do laktatora to kupiłam momcozy m5 i uważam że warto w niego zainwestować. Wcześniej miałam neno angelo i strasznie się męczyłam żeby odciągać najpierw jedną a potem drugą piers. Teraz wkładam w stanik 20 min i mam gotowe mleczko dla małego.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 25 czerwca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt wrote:
    To trzymam kciuki też i za Zuzię ✊ u nas poszło od razu z żyły w zgięciu łokcia, ale to ustaliłam z pielęgniarką że robimy tylko jedno podejście a jak nie to najlepiej pojechać do Warszawy. Krzyk był straszny ale się udało, bo przyznam że nie wiem czy bym robiła te badania jeszcze raz. Najważniejszy z tego był mocz

    Dziękuję 🥰 Trzymam kciuki za nasze bobasy aby badania wyszły dobrze ❤️

    Katt lubi tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 25 czerwca, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    My też dzisiaj po badaniach, mała płakała strasznie trzy paluszki miała kute bo jedna fiołka na bilirubine, druga na badanie ogólnie 😢 czekamy na wyniki po południu ma dzwonić doktorka. Oby wszystko było dobrze 🙏

    Nowa_Ola, a dajesz małemu wodę do picia? Bo wiem, że przy karmieniu mm trzeba dawać dziecku wodę do picia. Ja Zuzi daję wodę, choć przyznam niechętnie chce pić bo przy kp ma wszystko w cycu, ale ze względu na tą zółtaczkę to muszę ją nawadniać.

    Nie daje mu żadnej wody i to mit, że trzeba dawać wodę przy mm. Trzeba pilnować, żeby miarka była równa i ilość wody idealna i wtedy wszystko jest dobrze. Woda to rozszerzanie diety i nie chce jej podawać przed rd ☺️ Nikodem za mało przybiera to byłoby kompletnie bez sensu dawać mu cokolwiek innego niż mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 12:21

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 25 czerwca, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybieracie się do ginekologa na wizytę poporodową?Jak tak to w którym tygodniu po cesarce czy porodzie?

  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 25 czerwca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Wybieracie się do ginekologa na wizytę poporodową?Jak tak to w którym tygodniu po cesarce czy porodzie?

    Ja się umówiłam na sam początek sierpnia, a urodziłam 15 czerwca 😊

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 25 czerwca, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Wybieracie się do ginekologa na wizytę poporodową?Jak tak to w którym tygodniu po cesarce czy porodzie?

    Ja idę teraz w piątek dopiero 🙈

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 25 czerwca, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam, że nie ma potrzeby podawania wody. 😃
    Ja idę na wizytę 11.07, czyli 5 tyg i 5 dni po.

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 25 czerwca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy już po wizycie u pediatry, z dzidzia wszystko ok, zatkanym nosem mamy się nie przejmować, w razie potrzeby możemy płukać solą nawet 6 razy dziennie. Dzidziuś ładnie przybiera na wadze, wychodzi średnio 28g dziennie i urósł już 3cm, czyli średnio 1cm tygodniowo 😊 Swoją drogą chyba wam nie pisałam jakiego mieliśmy farta z pediatra- dosłownie 550m od domu mamy bardzo polecaną panią doktor, chciałam się do niej zapisać jeszcze w ciąży, to mi odpowiedziała że niestety nie ma miejsc dla nowych pacjentów, ale mogę napisać jeszcze raz jak się dzidziuś urodzi. No to napisałam kilka dni po porodzie i znowu ta sama odpowiedź- nie ma miejsc, ale mogę raz po raz pisać pytać czy coś się nie zwolniło. Stwierdziliśmy że no trudno, znalazłam inna pediatrę, ale zanim zdążyłam się z nią skontaktować zadzwoniła ta pediatra co chciałam od początku i powiedziała że właśnie się zwolniło jedno miejsce dla noworodka i czy chcemy się zapisać 😁 no i dzisiaj elegancko z wózeczkiem sobie do niej poszliśmy, pani doktor faktycznie super miła, wizyta trwała godzinę, więc spokojnie odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, dostaliśmy skierowanie na usg bioder i ogólnie jestem bardzo zadowolona z wizyty 😊

    Kaatii, Katt, agnieszkallo, Anuska0907, AEGO, meggie94 lubią tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 25 czerwca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była u nas położna, Młoda przybrała 140g w 3 dni po wyjściu ze szpitala, brakuje jej już tylko 90g do wagi urodzeniowej 🥳 trochę mnie to uspokoiło w kontekście laktacji.

    I dobrze, że przypominacie, umówię się od razu na wizytę u ginekologa, pewnie i tak z miesiąc czekania to akurat będzie :)

    meggie94 lubi tę wiadomość

    👧❤️ 19.06.24
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 25 czerwca, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Wybieracie się do ginekologa na wizytę poporodową?Jak tak to w którym tygodniu po cesarce czy porodzie?

    Ja zapisałam się wczoraj na wizytę na połowę lipca, brakuje 2 dni do pełnych 6 tygodni. W międzyczasie ogarnę skierowanie na badania krwii żeby mieć już wszystko na wizytę, na pewno morfologia i TSH

  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 25 czerwca, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    Nie daje mu żadnej wody i to mit, że trzeba dawać wodę przy mm. Trzeba pilnować, żeby miarka była równa i ilość wody idealna i wtedy wszystko jest dobrze. Woda to rozszerzanie diety i nie chce jej podawać przed rd ☺️ Nikodem za mało przybiera to byłoby kompletnie bez sensu dawać mu cokolwiek innego niż mm.

    No widzisz ja dalej dinozaur 🤣 idzie się w tym wszystkim teraz pogubić

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 25 czerwca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też była dzisiaj położna. Mała jeszcze żółta, ale widać już rożnicę między nóżkami, a buzią więc mamy się nie przejmować i jak najwięcej karmić. Była zachwycona jak ładnie się przystawia do piersi. Z pępkiem wszystko w porządku. Mamy natłuszczać miejsca gdzie łuszczy jej się naskórek. Wpadnie znów za tydzień.

    A ja mam jutro wizytę u kardiologa, a potem w szpitalu na IP. Mam nadzieję, że pójdzie szybko.

    meggie94 lubi tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
‹‹ 430 431 432 433 434 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ