X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2212 2014

    Wysłany: 9 lipca, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj wyszliśmy o 20, dziś też prędzej nie wyjdziemy, bo ja sama się ugotuję, a co dopiero dziecko. 😃
    Nowa_Ola ostatnio pisałam, że Młody ma wszystkie „umiejętności” po skoku rozwojowym, ale nie ma tych Waszych łez, ano jednak ma. 🙈 Stary mi pokazał dziś. A, że płaczę dzisiaj co chwilę, bo łóżeczko parzy to widać. 😓

    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 9 lipca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że możliwe że mogłabym już dostać okres? 🙄 Jestem 5 tygodni i 1 dzień po porodzie. Już krwawienie połogowe było minimalne, właściwie to już go nie było. A od wczoraj dużo krwawienia cały czas i wydaje mi się, że jest inne, takie właśnie jak okres. Pobolewa mnie lekko podbrzusze i czuję się taka rozbita i zmęczona. Tak samo miałam podczas miesiączki. Już sama nie wiem.

    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 9 lipca, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    My wychodzimy popołudniu najczęściej, chociaż ostatnio była przerwa. Dziś już jest z małym lepiej, więc plan jest żeby zabrać go do dziadków i posiedzieć w ogrodzie, bo w tym bloku to można się ugotowac. Kąpię Nikodema codziennie, w takie upały on też potrafi się spocić, chociaż ma na sobie czasem tylko pieluszkę 🙈 W ogóle spoko nam wychodzi to wszystko, bo kąpiel jest o 21, o 21:30 zazwyczaj butla, zasypia około 22, karmienie o 2-3, 6-7, potem właśnie 9-10 Nikodem już wstaje. Dzięki tej kąpieli zasypia. Za dnia nie kładę go w ogóle w łóżeczku, tylko w kołysce ma drzemki, a właśnie przy kąpieli odpalam po cichu muzyczkę z szumisia, przygaszam światło, mówię do niego po cichutku i spokojnie, on często w kąpieli już przysypia, potem butelka i odkładam go do łóżeczka. No działa, odpukać, oby tak dalej.

    Myślałam, że wyeliminowałam sprawy brzuszkowe, było dobrze… A wczoraj i dziś znów jazda. Muszę zmienić mleko, bo wypróbowałam już wszystko, dosłownie wszystko co można, a i tak problem nawraca. Nikodem bardzo się pręży, napina, widać, że nawet puszczanie bąków sprawia mu ból, chociaż po pryknieciu widać ulgę na buzi. Zastanawiam się tylko na jakie.. Potrzebuje jakieś na zaparcia ewidentnie. Myślę o tym Capri Care, bo niby kozie generuje mniej problemów brzuszkowych.
    Miałam tak samo z pierwszą córką i pomogło dopiero mleko bez laktozy. Od razu po pierwszym karmieniu byla różnica. Po pół roku zmieniliśmy na normalne tej samej firmy i problem juz nie wrócił.

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 9 lipca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, a jak ubieracie swoje pociechy w domu? Ja mam niestety wschodnią stronę i od rana całe lato ciepło, minimum 25, jak się robi powyżej to włączam wiatraki (mam takie fajne, dobrze udają klime). Dziecko lata w samym rampersie i czasem zastanawiam się czy jej nie jest za zimno. Stopy i dłonie zawsze chłodne, kark letni.
    Tylko body/ rampers. U nas najczęściej 26 stopni. Jeśli jest więcej to już sama pieluszka

    Ja zazwyczaj wychodzę rano , około 9. Zalatwiam wtedy wszystkie sprawy - jeśli jakieś mam akurat , spaceruje prawie godzinę i wracam na kawkę do domu. Wieczorem nie wychodzę bo musiałoby to być koło 20 a wtedy już mamy kolację i kładziemy starszaka spać więc albo rano albo wcale 🤷🏻‍♀️ no chyba że na balkon. Rano wstajemy najczęściej około 6-7 . Mnie to pasuje i chce utrwalić tą porę wstawania że względu na szykowanie się do przedszkola za kilka tygodni.

    Okres 5 tyg po porodzie jest możliwy jeśli nie karmisz piersią. Ja poprzednim razem na wizycie poporodowej miałam owulację i lekarka mówiła że za około 10 -14 dni będzie okres. I faktycznie jakoś tak było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 13:02

  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 9 lipca, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie wrażenie, że moje dziecko z dnia na dzień staje się coraz fajniejsze, a my go coraz lepiej ogarniamy 😁 dzisiaj od rana ciągle się śmieje, patrzy już ciekawsko na te obrazki kontrastowe, wodzi za nimi wzrokiem, patrzy na nas i w końcu mam wrażenie że mamy z nim jakieś interakcje 😊 poza tym po wczorajszym dniu i nocy, gdzie też miał atak bólu brzucha, dzisiaj od rana oglądałam filmiki o masażach brzuszka i ćwiczyłam na Leosiu, to zrobił tyle dużych kup ze szok 😮 musimy wprowadzić takie masaże codziennie

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 9 lipca, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO, widzisz, a Ty się martwiłaś, teraz masz dowód, że łezki są 😁

    Madziu, dzięki z informację 😘 właśnie myślę o zmianie na Capri Care, a to jest mleko kozie. Dziś będzie u nas położna, jakoś za godzinę ma być, to z nią pogadam o tym.

    Skarbku, bardzo możliwe :) Ja na wizycie popołogowej 4,5 tyg po porodzie dostałam info, że macica szykuje się do okresu, bo endo grube i niedługo się zacznie. Jeszcze co prawda nie dostałam, jutro będzie tydzień od tego czasu. Nawet jeśli karmisz piersią, to owulacja może wystąpić, a po niej oczywiście okres. Szansa jest niższa, bo przy kp prolaktyna jest w kosmosie i blokuje owulację, ale nie zmienia to faktu, że nie jest to reguła. Dlatego nawet mamy kp mogą dostać szybko okres, wszystko zależy od organizmu.

    Skarbek001 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 9 lipca, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy waszym maluchom tez się ulewa po jedzeniu?

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 9 lipca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy waszym maluchom tez się ulewa po jedzeniu?

    Tak, już mniej niż na samym początku jak chlustał, ale zawsze choć troszkę.

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 9 lipca, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Tak, już mniej niż na samym początku jak chlustał, ale zawsze choć troszkę.
    Znalazłaś jakiś sposób na to żeby mniej się ulewało?

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 9 lipca, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za miłe słowa ❤️ ale te nocki z dwójką maluchów wykańczają… Ogólnie mój Filip jak nie śpi to tylko na rękach a śpi coraz mniej i uspac go też coraz ciężej… przyszły tydzień cały Wika będzie z nami w domu nie w żłobku więc zamówiłam dziś nosidło hybrydowe lennylamb, mam nadzieję, że się sprawdzi…

    Nasz mały też dużo steka, pręguje się, wygina, ale nie zawsze wygląda mi to, że tak mocno męczy go brzuch i sama nie wiem… Wika tak stękała dopóki nie przeszliśmy na mleko dla alergików 🙄 zapisałam go też na 23 lipca do fizjoterapeuty naszego profilaktycznie niech go obejrzy i na 24 lipca do laryngologa. Pediatra niby stwierdziła, że problemu z wędzidełkiem nie ma, ale wolę żeby obejrzał go laryngolog bo on mi na okrągło śpi z otwartą buzią…

    Ja też podejrzewam, że za chwilę dostanę okresu, bo pobolewa mnie mega podbrzusze na okres i jadłabym tylko nutelle łyżeczkami… A w poniedziałek mam ginekologa umówionego :/

    age.png

    age.png
  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 9 lipca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na wizycie u pediatry. Maja waży 3575g czyli w 3 tyg przybrała 755g. Omówiliśmy też szczepienia. Spotkaliśmy też położną. Obejrzała małą, wypełniła druczki, zapytała czy mamy jakieś pytania i tak zaliczyliśmy trzecie spotkanie😜

    Maja w dzień jest w body z krótkim rękawem albo rampersie z krótkim rękawem i krótkimi nogawkami. W nocy jak chłodniej to pajac bez stóp lub body z długim i spodenki, a jak ciepło to body z krótkim rękawem.

    Spacery są zależne od tego jaką zmianę ma mąż. Jak pierwszą, to wychodzimy ok. 10.00. Zabieram ze sobą starszaki i idziemy na boisko gdzie jest cień. Oni biegają z godzinę i wracają do domu, a ja z Mają zaliczam jeszcze spacer drużkami w cieniu. Jak ma drugą zmianę to wychodzę z całą trójką po 17.30. Wtedy mają towarzystwo innych dzieci do zabawy, a ja z Mają spaceruję.

    meggie94, Saimi lubią tę wiadomość

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 9 lipca, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Znalazłaś jakiś sposób na to żeby mniej się ulewało?

    Chyba sam mały się ogarnął. Jak się da to go odbijamy, przeszliśmy też całkiem na KP plus dość często się karmimy. Ale chyba najwięcej zadziałał czas

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 9 lipca, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie94, a Ty karmisz piersią?

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 9 lipca, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Meggie94, a Ty karmisz piersią?

    I piersią i mm tylko, że piersią jak pisałam ostatnio znikome ilości

    age.png

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 9 lipca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoja droga ulewanie jest bardziej niewygodne / nieestetyczne, bo przybieramy ładnie, juz 3120 (600 g w trzy tygodnie- od wagi spadkowej szpitalnej, koło 200 g tygodniowo).
    Wiec się bardzo nie przejmujcie ulewaniem :)

  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 9 lipca, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mama ma od wczoraj urlop, więc pakuje się w samochód z młodym i jedziemy na działkę na całe dnie - siedzimy pod drzewem, wiaterek zawieje i jest sympatycznie. Mąż w spokoju pracuje, babcia widzi się z wnukiem, ja mam możliwość złapać drzemkę w ciągu dnia, a Olek na powietrzu śpi w wózeczku - jednym słowem wszyscy zadowoleni. U nas w bloku jest nie do wytrzymania. Okna od salonu są od południowego zachodu, trzyma się mocne 30 stopni albo i więcej. Sypialnia od wschodu więc rano się dobrze nie nagrzeje ale nadal jest jakieś 27. Za dnia głównie w bodziaku z krótkim rękawem, w body bez rękawków albo na samą pieluchę. W nocy coraz mniej, kiedyś był pajac, później body z długim rękawem, dziś tak jak teraz na krótki rękaw bo nie mamy jak wychłodzić sypialni, jak stwierdze że ma za zimno to okryje go pieluszką muslinową, ewentualnie dołożę śpiworek. Ogólnie to zrobiły mu się potówki, lekko odparzyła dupka, zrobiła się jakaś skorupka na brwi nad ropiejącym okiem i albo to sobie przeniósł albo ciemieniucha - plagi egipskie jak nic 😱

    Saimi lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 9 lipca, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 29-32 stopnie w domu, jest dramat… Jutro mają montować klime. Te temperatury nie pomagają nam w tym fatalnych nocach, dzieciaki nie mogą spać… oboje śpią albo w rampersie na krótki rękaw i nogawkę albo w kryzysowych dniach upału tylko w body bez rękawów. Filip jest cały w potowkach i też ma pupę odparzona i nic mi na to odparzenie nie pomaga :/

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 10 lipca, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też tak gorąco, schładzamy się klimą, ale nie chcę szaleć, bo boję się tego kataru, który nadal trwa.. Nie chcę pogorszyć sytuacji. Ja też nadal mam zatoki zawalone. Położna powiedziała mi, żebym zmieniła SabSimplex na Esputikon. Kupiłam, zamienię, zobaczę. Jeśli to nie pomoże, to mam jej napisać w niedzielę wiadomość i w poniedziałek przyjdzie i pomyślimy jakie mleko będzie okej. A i Nikodem waży już 3950! 😁 W tydzień 150 gramów, idealnie przybiera 🥰 W ogóle położna go wychwalila, że taki ładny, że tak ładnie się układa jak leży, że pupa nie jest czerwona (wcześniej trochę była), no ogólnie idealnie wszystko. Bardzo się cieszę ☺️ Dodało mi to skrzydeł trochę, bo ostatnio miałam słabsze dni pod tym względem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca, 00:09

    meggie94, Kokosankaa, Skarbek001, Katt, Anuska0907, Riptide lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 10 lipca, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt u nas też skorupka nad brwiami. Smarujesz czymś? Przemyłam to moim mlekiem i używam olejku ze słodkich migdałów ale raz dziennie tylko.

    U nas całe szczęście tylko raz pojawiła się czerwona bardziej pupa i delikatne odparzenie ale bephanten pomógł o pierwszym smarowaniu.

    Rosną te nasze dzieciaczki :) i nas położna nie przychodzi i nie mamy jak sprawdzić wagi. Tak czy siak jest coraz większą, podwójny podbródek jest i czuje na rękach, że przybiera prawidłowo 🤣

    U nas w domu mega gorąco, wcziraj młoda była taka ciepła, że jej temperaturę mierzyłam i wyszło 37,2. Stan podgorączkowy spowodowany tymi upałami raczej co nie? Ogólnie oprócz ropiejące go oczka (wcziraj były tylko śpiochy więc chyva sytuacja prawie opanowana) nic jej nie jest.

    Ala od początku nieulewala aż tak bardzo, czasem struzka jej poleciała, nic poza tym.

    I mnie okresu ani widu ani słychu. Zresztą się nawrt nie spodziewam go. Nadal jesteśmy kpi/mm no i na cycku często młoda wisi.

    Tak ogólnie gin oststnio mi wspomniał o antykoncepcji. Dla mnie to mega zabawne i kłóci się z moimi poglądami bo tyle lat starań o dziecko, leczenie się by teraz zabezpieczać się hah

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 10 lipca, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Katt u nas też skorupka nad brwiami. Smarujesz czymś? Przemyłam to moim mlekiem i używam olejku ze słodkich migdałów ale raz dziennie tylko.

    U nas całe szczęście tylko raz pojawiła się czerwona bardziej pupa i delikatne odparzenie ale bephanten pomógł o pierwszym smarowaniu.

    Rosną te nasze dzieciaczki :) i nas położna nie przychodzi i nie mamy jak sprawdzić wagi. Tak czy siak jest coraz większą, podwójny podbródek jest i czuje na rękach, że przybiera prawidłowo 🤣

    U nas w domu mega gorąco, wcziraj młoda była taka ciepła, że jej temperaturę mierzyłam i wyszło 37,2. Stan podgorączkowy spowodowany tymi upałami raczej co nie? Ogólnie oprócz ropiejące go oczka (wcziraj były tylko śpiochy więc chyva sytuacja prawie opanowana) nic jej nie jest.

    Ala od początku nieulewala aż tak bardzo, czasem struzka jej poleciała, nic poza tym.

    I mnie okresu ani widu ani słychu. Zresztą się nawrt nie spodziewam go. Nadal jesteśmy kpi/mm no i na cycku często młoda wisi.

    Tak ogólnie gin oststnio mi wspomniał o antykoncepcji. Dla mnie to mega zabawne i kłóci się z moimi poglądami bo tyle lat starań o dziecko, leczenie się by teraz zabezpieczać się hah

    Temperatura powyżej 37,5 jest alarmująca, między 36,5 a 37,5 jest absolutnie okej, szczególnie w upały. Ja mojego rozbieram do pieluchy, gdy jest tak gorąco :) Z tą antykoncepcja też się śmiałam, bo kilka lat bez zabezpieczenia i staranie się, a dziecka nie było. Z drugiej strony jestem po cc i chociaż 1,5 roku chce poczekać z kolejną ciążą, więc prosiłam gina o tabletki. Nie dostałam, bo jeśli coś jest nie tak z tymi guzami w piersi, to tabletki tylko je „nakarmią” i będą większe. Najpierw piersi, potem tabletki. Kazał nam używać gumek, których nienawidzę 🤣 Więc nie wiem jak to rozwiązać

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
‹‹ 453 454 455 456 457 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ