X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 8 lipca, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Ile wam zajął skok?

    Od rana Młoda nie przespała więcej niż 40min ciągiem, więc chyba jednak nadal trwa 🙈 w środę lub czwartek mam wrażenie, że się zaczęło.

    Próbowałam podać pierś na czkawkę to Młoda w ogóle nie chciała otworzyć buzi 🤷‍♀️

    👧❤️ 19.06.24
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 8 lipca, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Od rana Młoda nie przespała więcej niż 40min ciągiem, więc chyba jednak nadal trwa 🙈 w środę lub czwartek mam wrażenie, że się zaczęło.

    Próbowałam podać pierś na czkawkę to Młoda w ogóle nie chciała otworzyć buzi 🤷‍♀️

    Ja na czkawkę daje smoczek, położna tak kazała i działa

    A co do długości skoku, to u nas nałożył się z covidem, to znaczy był skok i zaczął się covid, więc ciężko powiedzieć 🙈

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 8 lipca, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam że spacerki z wózeczkiem latem+podcast w słuchawkach, to jest życie 😁 mam już coraz lepszą kondycję, więc robimy coraz dłuższe spacery, dzisiaj 4,5km, dzidziuś pięknie śpi, tylko jeden minus to że się nie mogę zatrzymać, bo zaraz się budzi, nawet jak bujam wózkiem to nie daje się oszukać 😜

    IssGreen, Coffeebreak, AEGO, Nowa_Ola, Katt lubią tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 8 lipca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo niezły spacer!! Ja codziennie tak trochę ponad 2 km robię w czasie 40 min. Może byłoby i dłużej i szybciej ale biorę starszaka na spacer prawie za każdym razem no i tak wychodzi.
    Ale od tygodnia ćwiczę też już codziennie jakis delikatny aerobik. Trudno nie wytrzymałam do końca połogu 🤣
    Byłam też dziś znowu ogarnąć mój ogródek warzywny. Wszystko rośnie jak szalone w tej pogodzie. Trochę było roboty, to podciąć, to podwiazac nie mówiąc już o zbiorach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 17:12

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 8 lipca, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffe Ty miałaś u dzidzi ropiejące oczko? Byłaś u pediatry czy coś? A może przeszło samo?

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 8 lipca, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba skok łagodnieje :) mały daje się na totalnego śpiocha odłożyć, gorzej jak się obudzi i zda sobie sprawę, gdzie jest :) I zaczął spać powyżej 2 godzin :) On chce wszystko ogarnąć przed jutrzejszą wizyta położnej, żebyśmy nie mieli o co pytać :)

    Zważyliśmy go na wadze kuchennej i przyrosty są, aczkolwiek niewielkie. Może jutro się dowiemy, że wszystko jest ok, bo się glupio stresuję, że się nie najada (cyca ssie, słychać, że łyka, pieluszki moczy itd, tylko waga tak se).

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 8 lipca, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Coffe Ty miałaś u dzidzi ropiejące oczko? Byłaś u pediatry czy coś? A może przeszło samo?
    Nie byłam w końcu bo dzisiaj już nie było wcale ropy. Tylko taki zwykły śpioszek w kąciku.
    Zo to cały wysypany na buzi i szyi 🤦🏻‍♀️ już sama nie wiem czy to na pewno potówki czy może trądzik od hormonów z mojego mleka. W każdym razie i tak musi przejść samo 🤷🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 18:50

    Saimi lubi tę wiadomość

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 8 lipca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej córki na twarzy też pojawiły się kropeczki. Drobniutkie, ale z białymi łepkami. Według wujka Google to potówki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 20:35

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 8 lipca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg Google jeśli są wypukłe, to tradzik. Też mamy, czerwone i z białymi główkami niektóre. Schodzą po przemyciu wodą na waciku.

    Ja się chyba muszę do fizjo wybrać asap, bo od porodu boli mnie biodro i już nie daję rady. Szlag mnie trafia, bo całą ciążę byłam super sprawna...

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 8 lipca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    Wg Google jeśli są wypukłe, to tradzik. Też mamy, czerwone i z białymi główkami niektóre. Schodzą po przemyciu wodą na waciku.

    Ja się chyba muszę do fizjo wybrać asap, bo od porodu boli mnie biodro i już nie daję rady. Szlag mnie trafia, bo całą ciążę byłam super sprawna...

    Też miałam ból biodra!! Dopiero przeszło mi jakoś tydzień temu. Nie mogłam chodzić 🙈 brałam najpierw przez tydzień ibuprofen, potem tydzień leki męża na zzsk, potem tydzień ketonalu, potem miałam zapalenie piersi więc znów ibuprofen i przeszło, albo się wyciszyło na chwilę :/ zastanowiłam się przez chwilę czy to nie było po znieczuleniu do cc, albo od noszenia małego na tej stronie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 20:55

    Andzia2519 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 8 lipca, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na badaniach ,krew, mocz, jutro wyniki, ciekawe jakie wyjdą 🤔 Nasza Zuzanna rano jak oczy otworzy to przez chwilę się śmieje i jest fajnie, później zaczyna się płacz ,noszenie z przerwami na sen🤪 wózek parzy, po całym dniu padamy razem z nią 🙄

    Rocznik 94 wszystkiego najlepszego!!! 🥳

    A ja tu jutro 40 obchodzę i moim marzeniem jest pospać do 11, nic więcej nie potrzebuje😆 takie małe życzenie 🤏🙏

    Saimi, Nowa_Ola, Kokosankaa, Katt, agnieszkallo, Domi_95 lubią tę wiadomość

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 9 lipca, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Byłam dzisiaj na badaniach ,krew, mocz, jutro wyniki, ciekawe jakie wyjdą 🤔 Nasza Zuzanna rano jak oczy otworzy to przez chwilę się śmieje i jest fajnie, później zaczyna się płacz ,noszenie z przerwami na sen🤪 wózek parzy, po całym dniu padamy razem z nią 🙄

    Rocznik 94 wszystkiego najlepszego!!! 🥳

    A ja tu jutro 40 obchodzę i moim marzeniem jest pospać do 11, nic więcej nie potrzebuje😆 takie małe życzenie 🤏🙏

    Już jest jutro, więc życzę Ci wszystkiego najlepszego 😘😘 obyś spełniła swoje marzenie! 😁
    My z Niko śpimy do 9:00 🫶🏼 łaskawy ten mój syn.
    Melduję, że prócz inhalacji wprowadziłam też odciąganie katarkiem tym pod odkurzacz i jest KOZAK! Wydaje mi się, że już nie charczy tak bardzo. Zobaczymy rano. Bardzo Was proszę o pol kciuka, żeby mu przeszło 😓 W sobotę planowaliśmy grilla z okazji urodzin męża połączonego z pępkowym, daje sobie czas do środy, jeśli Nikodemowi nie przejdzie, to odwołujemy

    AEGO, Kokosankaa, Katt, Anuska0907, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 9 lipca, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wykąpałam córkę o 20:00, porządnie pojadła z cyca i dopiero teraz się obudziła. 5 h przespała, nasz rekord. 😁 Po kąpieli zawsze się jej tak śpi, ale żeby tak długo to pierwszy raz ☺️☺️

    Nowa_Ola, AEGO, Kokosankaa, Saimi, Katt, agnieszkallo, Coffeebreak lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 9 lipca, 02:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pozdrawiamy z nocnego karmienia i odciągania kataru odkurzaczem 🤣 Dobrze, że w naszym bloku nie słychać co się dzieje u sąsiadów 😂

    AEGO, Kokosankaa, Saimi, Katt, Skarbek001, agnieszkallo, Coffeebreak lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2212 2014

    Wysłany: 9 lipca, 02:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pozdrawiam z odciągania mleka i patrzenia w sufit. 🙈

    Kokosankaa, Saimi, Nowa_Ola, Katt, Skarbek001, Coffeebreak lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 9 lipca, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pozdrawiam z nocnego karmienia 😁 właśnie zrobiłam coś mega głupiego i sama obudziłam dziecko, bo się przebudziłam i on tak ładnie spał w swoim łóżeczku, że w jakimś dziwnym półśnie się przestraszyłam że nie oddycha i zaczęłam sprawdzać czy wszystko ok, a on się obudził 😔 a wczoraj w nocy coś mi strasznie śmierdziało i nie mogłam przez to spać, myślałam że to obiad, bo zrobiliśmy zapiekankę i podczas pieczenia część się wylała na dno piekarnika. Wieczorem znowu to czułam, więc intensywnie wietrzyłam sypialnie, ale nie pomagało. Powiedziałam o tym mężowi, to stwierdził że też to czuję, ale dla niego to kwiatowy zapach, więc zaraz zamykam okno, bo stwierdziłam że to na pewno z zewnątrz a ja jeszcze pootwierałam wszystko. Dalej nie pomogło, zapach mnie okropnie drażnił i w końcu okazało się, że to nasza sansewieria zakwitła 😂 nawet nie wiedziałam że ta roślina kwitnie, w każdym razie wywaliłam ją do innego pokoju i mogę spać spokojnie 😊

    Anuska, wszystkiego najlepszego! Oby dzidziuś zrobil mamie wymarzony prezent i pozwolił spać do 11 😘

    Saimi, Anuska0907 lubią tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 9 lipca, 03:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska wszystkiego najlepszego ! 🥳

    A u nas kolejna noc armagedon i z jednym i z drugim… nie wiem jak tak długo pociągniemy…

    age.png

    age.png
  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 9 lipca, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja pozdrawiam z karmienia 🙂 mała przespała ponad 4 godziny od ostatniego cyca, więc bardzo długo, zazwyczaj się budzi co 2-3h. Zastanawiam się, czy to nie kwestia śpiworka, bo dziś spała w nim pierwszy raz, może jej dobrze tak było 😊 Była pani położna w ciągu dnia i mała przytyła kilo od wyjścia ze szpitala 🤯 waży 4300. Też mamy trądzik, przemywam wodą przegotowaną, a położna doradziła jeszcze przemywanie moim mlekiem i kąpiel w krochmalu - spróbujemy.

    Jubilatkom życzę wszystkiego co najpiękniejsze! 💐

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 9 lipca, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska, najlepszego!
    U nas dalej wleciało wspolspanie, mąż ogarnia po karmieniu, żeby mały zasnął, ja karmie. Cud a nie facet. Mały tez ok, 2 godziny między karmieniami, raz nawet trzy. Jest postep, tylko żeby ładnie zasypiał...
    Moja lewa brodawka płacze, ale póki mleko jest to będę przystawiać, jak będą dłuższe przerwy to się zagoi.

    Będzie dobrze... kiedyś.

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 9 lipca, 05:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pozdrawiam z nocno/rannego karmienia. Ponad 5h snu a i tak czuje się wypompowana. A młoda padła po jedzeniu, ciut się kręci w łóżeczku jeszcze ale to już tak przez sen. Nawet nie odbiła a mamy duży progres z tym! Odbija dużo częściej.

    Anuska sto lat kochana i jak najwięcej snu! :)

    Meggi współczuję bardzo, nie wiem jak idzie poradzić sobie z dwójką tak małych dzieci. Chociaż ja marzę by udało się jeszcze jedno dzieciątko mieć. O chce spróbować jak najszybciej się da.

    Riptide ładnie rośnie :) kg w ile dni?

    Skarbek widać po poście, że się ciut wyspałaś więcej :) Laura się spisała hehe

    Nowa Ola nawet jak słychać to nie ma się go przejmować, dzieci to inna bajka i sąsiedzi muszą, zrozumieć. Dzielni jesteście z tym katarem. Dużo, dużo zdrówka Wam wszystkim życzę.

    AEGO dziś mam to samo, bo mąż nakarmił małą, a ja w tym czasie odciągałam więc nie miałam co robić (zawsze robię masaż brzuszka Aluni jak odciągam) ale przejrzałam całe internety w tym czasie 🙈

    Kokosanka ja sprawdzam ciągle czy młoda oddycha. Ostatnio zaczynam mega świrować na tym punkcie. Nie wiem co to będzie dalej. Ale jak tylko kładziemy się do łóżka to mam paniczny strach, że coś się złego stanie :/

    Andzia współczuję bólu, ostatnio stwierdziłam, że mamy karmiące kp to prawdziwe bohaterki, tyle bólu co przeżyją. Mi Ala ostatnio też wisi na cycku mimo, że jesteśmy kpi/mm. I ostatnio tak mi powyciągała, że bolały strasznie. A jak się ma rany to już zupełnie dramat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 05:14

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
‹‹ 451 452 453 454 455 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ