X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 8 lipca, 02:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    Kokosankaa mam pytanko, jak się Wam żyje we Włoszech, jak wygląda sytuacja ze służbą zdrowia (pediatra) system szczepień i w jakim regionie mieszkacie? A interesuję się, ponieważ mamy plany względem tego kraju, a chciałam zasięgnąć opini osoby, która już tam jest i jak to wygląda z Twojego doświadczenia. Chyba,że pozwolisz na priv?
    Bardzo chętnie bym pomogła, ale my mieszkamy w Luksemburgu, nie we Włoszech 😊 wiec jeżeli rozważacie też Lux, to pisz, a jak nie, to niestety nie pomogę

    Co do butelek, to nam położna powiedziała żeby kupić MAM i u nas się sprawdziła, ale podawaliśmy ja tylko na samym początku, drugie podejście „pełen posiłek” zrobimy za ok tydzień.

    A macie do polecenia jakiś podgrzewacz do pokarmu!

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2214 2014

    Wysłany: 8 lipca, 03:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Spróbuj pozycji naturalnej
    Sprawdziło się - dzięki!!

    Ola, nam ją (butelkę) poleciła neurologopeda i faktycznie fajnie działa!

    Podgrzewacz polecam neno lindo, z minusów wiem, że są mniejsze podgrzewacze nawet tez z neon np luna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 03:07

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 8 lipca, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanka my mamy Neno Lindo co prawda jesteśmy już głównie kp ale na sytuacje gdzie było grane i mm i podgrzewanie mojego w trakcie wyjść i mieliśmy okazję go bardziej przetestować uważam że fajny. No i plus za sterylizacje bo to nadal często używam. No i niby jest podwójny a nie uważam żeby zajmował dużo miejsca. Ładnie się wkomponował w kuchni.
    Nowa _Ola ja nam butelkę z laktatora Neno, z Lansinoh (chyba ta samą - gratis do kompresów na piersi) i mammafeel. Bez porównania dłużej je z tej ostatniej i trochę musi się namęczyć, z dwóch pierwszych mleko leci łatwiutko, praktycznie samo. Z czego dla mnie to ważne żeby on się nagimnastykował jak najbardziej bo pojawia się problem ze nie chce piersi bo za trudno 😐
    Kfiatuszku u nas przyrosty też są 50 na dobę i dlatego skończyliśmy już całkowicie z mm. Ale to wszystko w konsultacji z położną. Mi trochę odwaliło przez ten spory spadek w szpitalu i kontroluję wagę w child growth tracker - na siatce odbija nawet ładnie więc nie ma potrzeby go na siłę dopychać
    Co do czkawki to chyba wszystkie mamy tą samą metodę - na chwilę dać się "napić" chociaż kiedyś na samym początku początku czkawek mąż wpisał zapytanie w czat GPT i jedna z opcji było że można podać smoczek żeby rozluźnić przeponę

    Kokosankaa lubi tę wiadomość

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 8 lipca, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Kochana to widocznie coś jest nie tak… albo pokarmu jest jednak za mało tak jak u mnie albo nie pobiera go prawidłowo … Myślę, że najważniejsze jest żeby się najadała i przybierała jak należy a nie czy jest na piersi czy butli 😊❤️

    Kochana, a Twoje dziecko jest na mm czy kpi? Skąd wiesz, że nie pobiera prawidłowo?

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 8 lipca, 04:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Kochana, a Twoje dziecko jest na mm czy kpi? Skąd wiesz, że nie pobiera prawidłowo?

    My tak jak z pierwszym dzieckiem jesteśmy kp/mm przy czym tak naprawdę głównie mm, a kp daje dla uspokojenia/żeby trochę mojego mleka dostało na początek jak taki malutki, ale z moimi ilościami akurat dzieci bym nie wykarmiła 🙈 nigdy nie miałam nawału, mleko leci coś tam, ale tego jest śmieszna ilość. Dziecko może mi siedzieć i godzinę na cyckach, a zaraz po odstawieniu płacze ze głodne i wciąga 90 ml z butelki 😅 nic nie poradzę, że tak jest, najważniejsze żeby się maluch najadał i był spokojny 😊

    age.png

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 8 lipca, 04:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    My tak jak z pierwszym dzieckiem jesteśmy kp/mm przy czym tak naprawdę głównie mm, a kp daje dla uspokojenia/żeby trochę mojego mleka dostało na początek jak taki malutki, ale z moimi ilościami akurat dzieci bym nie wykarmiła 🙈 nigdy nie miałam nawału, mleko leci coś tam, ale tego jest śmieszna ilość. Dziecko może mi siedzieć i godzinę na cyckach, a zaraz po odstawieniu płacze ze głodne i wciąga 90 ml z butelki 😅 nic nie poradzę, że tak jest, najważniejsze żeby się maluch najadał i był spokojny 😊

    Rozumiem, dzięki :)

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 8 lipca, 04:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Ola, ja mam dr Brown’s, co prawda używam jej do dokarmiania czyli jakieś 2-3 razy dziennie i zastrzeżeń nie mam. Antykolkowa, smoczek 0+ chyba o ile dobrze pamiętam

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 8 lipca, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile dziecko powinno przybierać dziennie?

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Katt Ekspertka
    Postów: 248 375

    Wysłany: 8 lipca, 05:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    A ile dziecko powinno przybierać dziennie?

    W książeczce dotyczącej kp co dawali w szpitalu jest informacja że do 3 miesiąca 26-31g/ dobę licząc od najniższej wagi

    Saimi lubi tę wiadomość

  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 8 lipca, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam nie śpiące :) kolejna noc małego z nami w łóżku. Dwa razy spał po 3 godziny, więc jest jakby lepiej, od 3:30 za to nadrabia i już trzecie karmienie. Ale i tak wygląda, jakby kończył ten okres drażliwości. Oby.

    I oby się okazało, że przybiera, a nie ze te częste karmienia to dlatego, że się nie najada...

    W ogóle to witam w gronie trzydziestolatek :) Były wielkie plany na sushi dzis, ale zobaczymy, czy mały da się odłożyć czy nie...

    Kfiatuszek666, meggie94, Saimi, Nowa_Ola, Kokosankaa, Katt lubią tę wiadomość

  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 8 lipca, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia wszystkiego najlepszego! Oby Maluszek dał mamie poświętować 😃

    Spróbuję z tą piersią na czkawkę, do tej pory bałam się dawać ze względu na ulewanie, ale jak mówicie że pomaga to sprawdzimy :)

    U nas wczoraj Mała dała popalić wieczorem, ale jak w końcu zasnęła o 22 to spała 4,5h 😅 oby już powoli się uspokajała po tym skoku.

    Andzia2519 lubi tę wiadomość

    👧❤️ 19.06.24
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 8 lipca, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Andzia wszystkiego najlepszego! Oby Maluszek dał mamie poświętować 😃

    Spróbuję z tą piersią na czkawkę, do tej pory bałam się dawać ze względu na ulewanie, ale jak mówicie że pomaga to sprawdzimy :)

    U nas wczoraj Mała dała popalić wieczorem, ale jak w końcu zasnęła o 22 to spała 4,5h 😅 oby już powoli się uspokajała po tym skoku.

    Ile wam zajął skok?

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 8 lipca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia wszystkiego najlepszego ! 😍

    Ja mam wrażenie, że mój syn jest w permanentnym skoku odkąd skończył 3 tygodnie 😂😂

    Andzia2519 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 8 lipca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katt dzięki za info. Dziś będziemy się próbować ważyć. Przywieźliśmy wagę od teściowej, taka przedpotopowa, nie elektryczna tylko ręczna 🤣

    Andzia wszystkiego najlepszego! :) ale Wy młode tutaj heh kiedy to się miało 30 lat :)

    My na czkawkę dajemy pierś i działa, właśnie wyprobowalismy :)

    Przechwalilam spanie mojego dziecka, dziś standardowo usypianie od północy do 1:15, potem pobudka o 4, usypianie do 5 i pobudka o 8 i nadal nie śpi tylko wisi na cycu. Ale wczoraj cały dzień kupki nie było i widać, że się męczyła strasznie i dopiero przed chwilą się udało i taka poszła, że ledwo pampers wytrzymał.

    U nas mam wrażenie, że skok jest co 3 dni bo wtedy jest niespokojna hehe

    Dziś mam fizjoterapeutke i dostanę opieprz bo nie ćwiczylam nic. Jedynie mobolizowalam bliznę i to nie codziennie bo czasu nie było. Ehh.. Juz teściowa mi powiedziała, że nie tylko o dziecko mam dbać tylko czas dla siebie też znaleźć. Tylko jak to zrobić? Jak młoda śpi to ja ogarniam dom, jedzenie, zakupy, pranie itd. Na dziś zaplanowałam ogarnięcie w lodówce i koniecznie podłogi umyć bo ogólnie mam porządek ale te podłogi niemyte mnie dobijają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 09:37

    Andzia2519 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 8 lipca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziu, wszystkiego najlepszego!! 🎈 i przybijam piąteczkę za rocznik 94 😘😁

    Nocka była serio spoko! Tylko po nocy męczy go ten przeklęty katar, no już mi go tak bardzo żal.. Lecę zaraz na poszukiwania butelek w sklepie ☺️ i może jakiegoś ciucha dla matki polki 🤩 chociaż pewnie skończy się tak, że kupię cos tylko Nikodemowi 😂

    Saimi, Andzia2519 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 8 lipca, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosankaa wrote:
    Bardzo chętnie bym pomogła, ale my mieszkamy w Luksemburgu, nie we Włoszech 😊 wiec jeżeli rozważacie też Lux, to pisz, a jak nie, to niestety nie pomogę

    Co do butelek, to nam położna powiedziała żeby kupić MAM i u nas się sprawdziła, ale podawaliśmy ja tylko na samym początku, drugie podejście „pełen posiłek” zrobimy za ok tydzień.

    A macie do polecenia jakiś podgrzewacz do pokarmu!

    A to przepraszam, wywnioskowałam z tego, że piszesz o Włoszkach i myślałam, że właśnie tam mieszkacie😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 11:01

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 8 lipca, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska0907 wrote:
    A to przepraszam, wywnioskowałam z tego, że piszesz o Włoszkach i myślałam, że właśnie tam mieszkacie😊
    Spoczko 😊 nie mieszkamy, ale jest tu dużo Włochów i tak się złożyło że dużo osób które znamy ma żony/dziewczyny Włoszki 😊

    Anuska0907 lubi tę wiadomość

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 8 lipca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile kropel Vivomixxu podajecie i o której godzinie?

    I jeszcze pytanie odnośnie Wit. D - zmieniłam na Vigantol bo po D-vitum mam wrażenie że ma problem z brzuszkiem mała. Tylko Vigantol w 1 kropli ma 500 jednostek witaminy D a nie 400. Więc jak to podawać? 😬

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 8 lipca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Ile kropel Vivomixxu podajecie i o której godzinie?

    I jeszcze pytanie odnośnie Wit. D - zmieniłam na Vigantol bo po D-vitum mam wrażenie że ma problem z brzuszkiem mała. Tylko Vigantol w 1 kropli ma 500 jednostek witaminy D a nie 400. Więc jak to podawać? 😬

    Nam w szkole rodzenia powiedzieli, żeby podawać od poniedziałku do soboty a w niedzielę przerwa ;)

    Skarbek001 lubi tę wiadomość

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 8 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Ile kropel Vivomixxu podajecie i o której godzinie?

    I jeszcze pytanie odnośnie Wit. D - zmieniłam na Vigantol bo po D-vitum mam wrażenie że ma problem z brzuszkiem mała. Tylko Vigantol w 1 kropli ma 500 jednostek witaminy D a nie 400. Więc jak to podawać? 😬

    15 kropelek do popołudniowej butli. Najlepiej podawać na noc. Dawałam na początku Vigantol, pytałam przy omawianiu zaleceń na wypisie, neonatolog powiedział, że normalnie podawać kropelkę dziennie, bez żadnych przerw.

    Skarbek001 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
‹‹ 450 451 452 453 454 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ