X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 9 lipca, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia, sto lat!

    Moja córka wpadła w tryb nocny taki, że zasypia 20-21 i budzi się koło 1 na karmienie. Potem budzi się o 3, a potem niestety o 4 i po prostu sobie leży i gada 😂 i tak potrafi godzinę, dwie. To jest jedyny czas w ciągu doby kiedy nie śpi, nie je, ale nie płacze :). Ja w tym czasie próbuje pierś jej podawać, żeby possała chociaż jak smoczek, włączam szumisia, przytulam się, ale czasem się uda, a czasem mnie odpycha i pierś wypluwa 😂 macie jakieś sprawdzone sposoby na usypanie dziecka o 4 rano? :)

    W ogóle muszę ją zacząć za wszelką cenę odkładać do dostawki, bo ona śpi ze mną przez te kłopoty z karmieniem i już się zdarzyło, że nakryłam ją rogiem kołdry :( dobrze, że się kręciła i wierciła to nic jej się nie stało, ale niestety brak panowania nad własnym zmęczeniem jest niebezpieczny.

  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 9 lipca, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Riptide ładnie rośnie :) kg w ile dni?

    W 20 dni. Przybiera teraz 46 na dobę, wcześniej było trochę mniej :)

    Saimi lubi tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2212 2014

    Wysłany: 9 lipca, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Też pozdrawiam z nocno/rannego karmienia. Ponad 5h snu a i tak czuje się wypompowana. A młoda padła po jedzeniu, ciut się kręci w łóżeczku jeszcze ale to już tak przez sen. Nawet nie odbiła a mamy duży progres z tym! Odbija dużo częściej.

    Anuska sto lat kochana i jak najwięcej snu! :)

    Meggi współczuję bardzo, nie wiem jak idzie poradzić sobie z dwójką tak małych dzieci. Chociaż ja marzę by udało się jeszcze jedno dzieciątko mieć. O chce spróbować jak najszybciej się da.

    Riptide ładnie rośnie :) kg w ile dni?

    Skarbek widać po poście, że się ciut wyspałaś więcej :) Laura się spisała hehe

    Nowa Ola nawet jak słychać to nie ma się go przejmować, dzieci to inna bajka i sąsiedzi muszą, zrozumieć. Dzielni jesteście z tym katarem. Dużo, dużo zdrówka Wam wszystkim życzę.

    AEGO dziś mam to samo, bo mąż nakarmił małą, a ja w tym czasie odciągałam więc nie miałam co robić (zawsze robię masaż brzuszka Aluni jak odciągam) ale przejrzałam całe internety w tym czasie 🙈

    Kokosanka ja sprawdzam ciągle czy młoda oddycha. Ostatnio zaczynam mega świrować na tym punkcie. Nie wiem co to będzie dalej. Ale jak tylko kładziemy się do łóżka to mam paniczny strach, że coś się złego stanie :/

    Andzia współczuję bólu, ostatnio stwierdziłam, że mamy karmiące kp to prawdziwe bohaterki, tyle bólu co przeżyją. Mi Ala ostatnio też wisi na cycku mimo, że jesteśmy kpi/mm. I ostatnio tak mi powyciągała, że bolały strasznie. A jak się ma rany to już zupełnie dramat.
    To właśnie teraz też przeczesuję internety przed snem, bo mąż wziął młodego, a ja próbuję pospać. 🙈
    Ale też mam takie jazdy, że sprawdzam czy oddycha i go budzę. 🙃 I najlepiej jak Staremu każe sprawdzać w nocy, bo to on jest od strony dostawki, myślę, że on niedługo oszaleje przez to sprawdzanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 07:18

    Saimi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 9 lipca, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    To właśnie teraz też przeczesuję internety przed snem, bo mąż wziął młodego, a ja próbuję pospać. 🙈
    Ale też mam takie jazdy, że sprawdzam czy oddycha i go budzę. 🙃 I najlepiej jak Staremu każe sprawdzać w nocy, bo to on jest od strony dostawki, myślę, że on niedługo oszaleje przez to sprawdzanie.

    A ja mam poranne karmienie i liczę, że Nikodem zaśnie i pośpimy jeszcze do 9:30 😅 pije z tej butelki poleconej od Ciebie, super mu idzie!!

    AEGO, Saimi, agnieszkallo lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 9 lipca, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak ubieracie swoje pociechy w domu? Ja mam niestety wschodnią stronę i od rana całe lato ciepło, minimum 25, jak się robi powyżej to włączam wiatraki (mam takie fajne, dobrze udają klime). Dziecko lata w samym rampersie i czasem zastanawiam się czy jej nie jest za zimno. Stopy i dłonie zawsze chłodne, kark letni.

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2212 2014

    Wysłany: 9 lipca, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    A ja mam poranne karmienie i liczę, że Nikodem zaśnie i pośpimy jeszcze do 9:30 😅 pije z tej butelki poleconej od Ciebie, super mu idzie!!
    No to super, oby mu mleko smakowało i pięknie rósł! 🤩 Młody właśnie też karmi się z tej butli właśnie, bo „wyłudził” od Starego następną porcję. 🫣

    Btw. Wszystkiego najlepszego dla Solenizantek! 🩷

    Ja ubieram w body, ewentualnie w rampersika, a jak widzę, że jest mega ciepło to jednak w samej pieluszce i przykryty muślinem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 07:47

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kokosankaa Autorytet
    Postów: 431 507

    Wysłany: 9 lipca, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie jestem jedyna co sprawdza czy dzidziuś żyje jak za ładnie śpi, najwyraźniej taki już los nas matek 🥲

    Ja latem trzymam małego w samym body z krótkim rękawkiem i też ma często dłonie i stopy zimne, ale kark ciepły. To chyba jest kwestia krążenia, wiem że zalecenia są takie, żeby sprawdzać tylko kark i tak robię, a czasem też mierzę małemu temperaturę takim termometrem pistoletem żeby sprawdzić czy nie jest przegrzany.

    U nas się niestety pojawiły problemy brzuszkowe, mały najpierw nie może zrobić kupy i się pręży, stęka i płacze, a jak już zacznie robić, to na kilka rat, nie jedna duża. Chyba od dzisiaj mu już podamy probiotyk, mam wrażenie że o tak długo był pod tym względem bardzo bezproblemowy.

    Meggie, współczuję, ale przede wszystkim bardzo podziwiam ❤️ sama też bym chciała mieć 2 dzieci z małą różnicą wieku, ale nie wiem czy się na to zdecydujemy widząc ile pracy jest przy jednym, może jednak poczekamy aż Leo będzie trochę samodzielniejszy, zobaczymy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 08:17

    04.06.2024 - Leonard ❤️

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 9 lipca, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Dziewczyny, a jak ubieracie swoje pociechy w domu? Ja mam niestety wschodnią stronę i od rana całe lato ciepło, minimum 25, jak się robi powyżej to włączam wiatraki (mam takie fajne, dobrze udają klime). Dziecko lata w samym rampersie i czasem zastanawiam się czy jej nie jest za zimno. Stopy i dłonie zawsze chłodne, kark letni.

    Nasza Ala w upały jest w body na krótki rękaw, lub rampersie plus skarpetki. Gdy jest mega gorąco to sama pieluszka. Natomiast w nocy póki co w pajacu, a jak jest mega gorąco to body na krótki. I przykrywam cienka pieluszka nóżki. Młoda jak jest jej goraco/niewygodnie to i tak pieluszkę rozkopie. Rączki ma też często chłodne ale kark jest ok.

    Chyba zwalczylismy ropke w oku! Dziś od rana czysto. Potówki z twarzy też zniknęły, zostały tylko na karku ale są bledsze. Za to zrobiła nam się sucha skóra na czole w okolicy brwi, taka skorupka popękana wręcz. Hmm.. do tej pory jak była sucha skóra to olejek ze słodkich migdałów szedł w ruch. Zobaczymy czy teraz dać radę.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 9 lipca, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam was za przeczesywanie internetów podczas nocnych karmień, ja to robię na śpiocha, jak tylko Młodą przystawię na półleżąco to sama zamykam oczy 😃
    Dzisiaj w nocy jedna dłuższa przerwa 3h, a tak to pobudka co godzinę 🙈 jestem ledwo żywa.

    Wychodzicie na spacery w taką pogodę jak dziś? Myślałam, że może pójdziemy z samego rana, ale nie miałam siły po tej nocce, a zaraz będzie już tak gorąco, że to chyba bez sensu.

    👧❤️ 19.06.24
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 9 lipca, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziękuję, za życzenia 🥰😘

    Spałam do 5:15😆 moje dziecko postanowiło inaczej, ale nakarmiłam, przebrałam bo zrobiła 💩 godzinę jeszcze walczyła z marudzeniem, ale ja mąż uspał i tak do 9 spaliśmy

    Meggie94, ja Ciebie podziwiam dziewczyno!!! Ja miałam różnicę prawie 4 lata między dziećmi i było na początku bardzo ciężko, starszy był zazdrosny o bobasa i dał się trochę we znaki. U Ciebie Wiki malutka, bobas na pokładzie, no szacun wielki, że dajesz sobie z tym wszystkim radę 🫡

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 9 lipca, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale z braku czasu nie zagladałam ostatnio na forum. Czy karmi któraś z was mlekiem AR, na ulewanie i czy jest poprawa? Albo czy stosujecie jakies zageszczacze do mleka?

    age.png

    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 9 lipca, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Podziwiam was za przeczesywanie internetów podczas nocnych karmień, ja to robię na śpiocha, jak tylko Młodą przystawię na półleżąco to sama zamykam oczy 😃
    Dzisiaj w nocy jedna dłuższa przerwa 3h, a tak to pobudka co godzinę 🙈 jestem ledwo żywa.

    Wychodzicie na spacery w taką pogodę jak dziś? Myślałam, że może pójdziemy z samego rana, ale nie miałam siły po tej nocce, a zaraz będzie już tak gorąco, że to chyba bez sensu.
    Ze spacerami tez mam problem. Bo przy upale to albo wczesnie rano (gdzie jest milion rzeczy do ogarnięcia) albo późnym wieczorem, a gdzie kąpiel jeszcze... Chyba, ze macie zadrzewiony teren wokół domu...

    age.png

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 9 lipca, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ciuchów - w nocy pajac, w dzień body, najczęściej krotki rękaw albo w ogóle mamy 2 na ramiączkach, wygląda jak Zgredek albo jakby z silowni wyszedł (tylko mięska mało :) ).

    W ogóle dzis o 7 płakał! Łzami! Byłam bez okularów, ale chyba mi się nie przywidziało :)

    W ogóle jak poznać, że pampers jest za mały? Niby ważymy 3 kilo, zawijamy jeszcze górę pampersa, żeby się pępek dogoil, a dziś w nocy dwa razy przeciekło siku jakimś cudem...
    Mamy śmieszne dziecko, bo chude a wysokie

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 9 lipca, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Kupiłam właśnie cienki śpiworek, bo mam tylko gruby, muszę skończyć ze spaniem pod naszymi koldrami (i zacząć ją odkładać do łóżeczka…).

    U mnie ze spacerami ten sam problem. Planuje dziś wyjście koło 18, trudno, albo zrobię kąpiel wcześniej albo wcale. Mi ogólnie położna zaleciła kąpać 2 razy w tygodniu i tak robię, jak jest upał to co drugi dzień.

  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 9 lipca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja marzę, żeby wyjść dziś na spacer, ale zrobimy to koło 19-20. I potem zrobimy kąpiel

    AEGO lubi tę wiadomość

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 9 lipca, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszku u nas Nikoś jak się obudzi około 4/5 na karmienie to już spania nie ma. Dziś jedynie usnął na mnie na jakieś 30 minut. A tak to oczy cały czas otwarte, rozgląda się, wydaje jakieś dziwne dźwięki i rusza rączkami i nóżkami. Dopiero usypia około 10.

    W domu jak jest ciepło to ubieram małego w koszulkę i spodenki, albo body i spodenki. Jak już jest bardzo gorąco to samo body na krótki czy koszulka lub sam pampers. Ale wolę jednak jak ma cokolwiek na sobie bo łatwiej mi jest go brać na ręce niż takiego golaska.
    Sypialnie mamy na poddaszu i ubieram go w piżamkę na krótki rękaw i przykrywam muślinowa pieluszką, ale i tak się za chwilę odkopuje. My w sypialni mamy bardzo gorąco, schładzamy klimatyzacja przed snem, ale za chwilę znowu temperatura rośnie, a przy małym nie chcemy spać na klimatyzacji bo boimy się że się rozchoruje.

    Co do spacerów to chętnie chodziłabym rano w takie upały, ale jakoś ciężko jest mi się ogarnąć z małym. W dzień siedzimy w cieniu na tarasie, a na spacer wychodzimy dopiero około 18.

    U nas kolka nie odpuszcza. Codziennie wieczorem jest jeden wielki płacz.

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 9 lipca, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wychodzimy popołudniu najczęściej, chociaż ostatnio była przerwa. Dziś już jest z małym lepiej, więc plan jest żeby zabrać go do dziadków i posiedzieć w ogrodzie, bo w tym bloku to można się ugotowac. Kąpię Nikodema codziennie, w takie upały on też potrafi się spocić, chociaż ma na sobie czasem tylko pieluszkę 🙈 W ogóle spoko nam wychodzi to wszystko, bo kąpiel jest o 21, o 21:30 zazwyczaj butla, zasypia około 22, karmienie o 2-3, 6-7, potem właśnie 9-10 Nikodem już wstaje. Dzięki tej kąpieli zasypia. Za dnia nie kładę go w ogóle w łóżeczku, tylko w kołysce ma drzemki, a właśnie przy kąpieli odpalam po cichu muzyczkę z szumisia, przygaszam światło, mówię do niego po cichutku i spokojnie, on często w kąpieli już przysypia, potem butelka i odkładam go do łóżeczka. No działa, odpukać, oby tak dalej.

    Myślałam, że wyeliminowałam sprawy brzuszkowe, było dobrze… A wczoraj i dziś znów jazda. Muszę zmienić mleko, bo wypróbowałam już wszystko, dosłownie wszystko co można, a i tak problem nawraca. Nikodem bardzo się pręży, napina, widać, że nawet puszczanie bąków sprawia mu ból, chociaż po pryknieciu widać ulgę na buzi. Zastanawiam się tylko na jakie.. Potrzebuje jakieś na zaparcia ewidentnie. Myślę o tym Capri Care, bo niby kozie generuje mniej problemów brzuszkowych.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 9 lipca, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, no więc mój panna jak się obudziła o 4 to leżała i też dziwne dźwięki :) przystawiałam co i rusz do piersi, ale nie chciała. W końcu przed 6 przyszedł mąż ją ogarniać żebym i ja mogła się ogarnąć. Zasnęła o 8 na mnie na godzinkę, o 9 pojadła z piersi i zasnęła sama z siebie 9.30-10.30. Teraz znów mamy karmienie.

    Nowa Ola, a jakbyś go położyła na sobie? Tak zupełnie na płasko? Będziesz mu w trzy sposób masowała brzuszek swoim ciałem, w dodatku będzie ciepełko, może pomoże? Moja córka jak uśnie na mnie to bąki lecą co I rusz

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 9 lipca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Domi, no więc mój panna jak się obudziła o 4 to leżała i też dziwne dźwięki :) przystawiałam co i rusz do piersi, ale nie chciała. W końcu przed 6 przyszedł mąż ją ogarniać żebym i ja mogła się ogarnąć. Zasnęła o 8 na mnie na godzinkę, o 9 pojadła z piersi i zasnęła sama z siebie 9.30-10.30. Teraz znów mamy karmienie.

    Nowa Ola, a jakbyś go położyła na sobie? Tak zupełnie na płasko? Będziesz mu w trzy sposób masowała brzuszek swoim ciałem, w dodatku będzie ciepełko, może pomoże? Moja córka jak uśnie na mnie to bąki lecą co I rusz

    Kwiatuszku, takie drzemki kontaktowe mamy codziennie. Codziennie też zasypia na brzuchu na macie, na jakieś 30-40 min. Masaż brzuszka wykonuje kilka razy dziennie, rowerki nóżkami również, termofor z pestek wiśni też, brzuszek masuje także w kąpieli z ciepłą wodą, podaje probiotyk i SabSimplex, noszę na leniwca, zrobiłam już absolutnie wszystko.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1160

    Wysłany: 9 lipca, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    Podziwiam was za przeczesywanie internetów podczas nocnych karmień, ja to robię na śpiocha, jak tylko Młodą przystawię na półleżąco to sama zamykam oczy 😃
    Dzisiaj w nocy jedna dłuższa przerwa 3h, a tak to pobudka co godzinę 🙈 jestem ledwo żywa.

    Wychodzicie na spacery w taką pogodę jak dziś? Myślałam, że może pójdziemy z samego rana, ale nie miałam siły po tej nocce, a zaraz będzie już tak gorąco, że to chyba bez sensu.

    Ja dziś jak już to po 20. Za gorąco jest.


    U nas niestety też zaczęło znów coś się dziać z brzuszkiem. Kupki są rzadziej. Ale nadal codziennie 1-2. Jesteśmy nadal na espumisanie. Ale dopóki bączki nie pójdą to jest niespokojna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 11:48

    AEGO lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
‹‹ 452 453 454 455 456 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ