X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 12 lipca, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Ile trwa USG bioderek? Wchodziłyście z mężem? Jutro nas to czeka 🙂

    Kilka minut, tak naprawdę lekarz przykładał głowicę z jednej i z drugiej strony i oceniał stan biodra. Wchodziliśmy razem, byliśmy prywatnie :) Na NFZ nie chcieli nam dać terminu wcześniej niż 8 tydzień, bo wg nich wtedy trzeba robić, a z kolei pediatra mówił 6 tydzień życia i tak też poszlismy.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1157

    Wysłany: 12 lipca, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek001 wrote:
    Ile trwa USG bioderek? Wchodziłyście z mężem? Jutro nas to czeka 🙂
    U nas 5 minut. Byłam sama. Tzn mąż był w pracy :)

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 1056 1157

    Wysłany: 12 lipca, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    U nas dziś dramat. Nie wiem czy to upały czy skok, ale młoda jak wstała o 6 to dopiero teraz usnęła, a w ciągu dnia jedna drzemka 2,5h. Tak to ciągle płacz i krzyk jakby ze skóry obdzierali :( ona ma 29 dni więc skok by się zgadzał. Ani cyc nie pomagał, ani noszenie tulenie, nic. Przy odkurzaczu 4 razy zasnęła. Na 5 minut :(

    Ale hit Wam sprzedam - była położna, zobaczyła że mała przebiera językiem, zajrzała i stwierdziła, że ten nalot to mogą być afty albo pleśniawki. Zatem pojechałam do pediatry, trafiłam na starą lekarkę, która powiedziała żeby przepajac dziecko niezależnie od tego co inni mówią. Żeby odstawić mleko i jego przetwory. I żebym rzadziej karmiła bo jest e górnej granicy wagi jaka przybrała. A dzieci krzyczą, a nalot na języku jest bo za dużo je. Kurtyna :)

    Swoją drogą, kiedy zauważyłyście że Wasze pociechy po prostu sobie ruszają językiem w buzi i nie wygląda to na głód? Takie jakby odkrycie że mam język?


    Przechwalilam moje dziecko. Dziś miałam identyczny dzień jak Ty kwiatuszku. Młoda co prawda wstała o 10. Ale cały czas niespokojna, marudna, płaczliwa. Spała łącznie 1, 5h w ciągu dnia. Na rękach zasypiała na moment. Pod koniec dnia to nawet cycek nie był w gronie jej zainteresowań. Musiałam chodzić i ją bujać cały czas. W końcu około 21:30 padła i śpi. Najchętniej bym jej nie budziła ale musimy ja dziś wykąpać bo te gorączki takie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 23:17

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩
    35+2 - 2600g. 💖
    36+2 - 2900g. 🧡
    36+6 - Alicja już na świecie! 🥰💓

    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 12 lipca, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nasz śpi aż za dużo, martwie się o noc. Ale żeby nie było kolorowo, śpi tylko na rękach/ na kolanach, jest nieodkladalny dalej niż pół metra. A mąż w przyszly piątek wraca do pracy...

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 12 lipca, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia2519 wrote:
    A nasz śpi aż za dużo, martwie się o noc. Ale żeby nie było kolorowo, śpi tylko na rękach/ na kolanach, jest nieodkladalny dalej niż pół metra. A mąż w przyszly piątek wraca do pracy...

    A jak smoczek?

    Ja ostatnio gdy nie mogłam go odłożyć położyłam mu obok w kołysce moją koszulkę, którą nosiłam kilka godzin wcześniej - zasnął 🤪

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Andzia2519 Ekspertka
    Postów: 234 250

    Wysłany: 13 lipca, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola wrote:
    A jak smoczek?

    Ja ostatnio gdy nie mogłam go odłożyć położyłam mu obok w kołysce moją koszulkę, którą nosiłam kilka godzin wcześniej - zasnął 🤪

    Chyba lepiej niż Lovi, ale jak chce i zaciśnie rączkę, to żaden smok nie wytrzyma w gębusi. :)

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 13 lipca, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie śpię od 2:50… jadę dziś po nowe mleko, młody coraz bardziej się preguje, stęka, wygina, identycznie jak miała Wika przy alergii na bmk, przy tym też tak jak ona widzę że z dnia na dzień ta skóra jest coraz bardziej w plamkach i krostkach… kupię dziś mleko HA i zobaczymy czy coś się zmieni w ciągu około tygodnia… U Wiki musieliśmy przejść na typowo dla alergików Pepti syneo, zobaczymy..

    age.png

    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 13 lipca, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba kryzys laktacyjny, Młoda była karmiona wczoraj 15 razy 😱 w nocy też wiecznie nienajedzona. Do tej pory wystarczała jej jedna pierś, teraz musi jeszcze dojeść z drugiej. Podobno to dosyć szybko mija, ale znowu bolą mnie sutki od tej częstotliwości 🫣

    👧❤️ 19.06.24
  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 13 lipca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    A ja nie śpię od 2:50… jadę dziś po nowe mleko, młody coraz bardziej się preguje, stęka, wygina, identycznie jak miała Wika przy alergii na bmk, przy tym też tak jak ona widzę że z dnia na dzień ta skóra jest coraz bardziej w plamkach i krostkach… kupię dziś mleko HA i zobaczymy czy coś się zmieni w ciągu około tygodnia… U Wiki musieliśmy przejść na typowo dla alergików Pepti syneo, zobaczymy..

    A jak odróżnić trądzik od alergii?

    agnieszkallo lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 13 lipca, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riptide wrote:
    A jak odróżnić trądzik od alergii?

    U moich dzieci akurat wysypka jest bardziej plamista niż krosteczkowa, zwłaszcza na klatce piersiowej. Wika miała też ok 5 tygodni jak się to nasiliło i te stękania i kwękania i pręgowanie przez sen i leżąc w łóżeczku, a po zmianie mleka jak ręką odjął i wysypka i stękanie dlatego skoro u drugiego swojego dziecka widzę takie same objawy, plus strzelające jak z armaty kupy to zakładam duże prawdopodobieństwo tego samego problemu i muszę to sprawdzić. Ja jestem alergikiem, więc dzieci i tak są obciążone. Wika teraz z mleka wyrosła i je normalnie nabiał, ale za to ma mnóstwo alergii pyłkowych i pokarmowych :/

    age.png

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 13 lipca, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    U moich dzieci akurat wysypka jest bardziej plamista niż krosteczkowa, zwłaszcza na klatce piersiowej. Wika miała też ok 5 tygodni jak się to nasiliło i te stękania i kwękania i pręgowanie przez sen i leżąc w łóżeczku, a po zmianie mleka jak ręką odjął i wysypka i stękanie dlatego skoro u drugiego swojego dziecka widzę takie same objawy, plus strzelające jak z armaty kupy to zakładam duże prawdopodobieństwo tego samego problemu i muszę to sprawdzić. Ja jestem alergikiem, więc dzieci i tak są obciążone. Wika teraz z mleka wyrosła i je normalnie nabiał, ale za to ma mnóstwo alergii pyłkowych i pokarmowych :/

    A co to znaczy strzelanie kipami jak z armaty?

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 13 lipca, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie, współczuję nieprzespanej nocy 😔 I współczuję problemów alergicznych. Mam nadzieję, że wszystko Filipowi przejdzie na nowym mleku. Ja już sama nie wiem co zrobić z tym mlekiem 😔 Położna kazała dać Esputikon zamiast SabSimplex i od dwóch dni jest spokojniejszy. Tylko sęk w tym, że to dziś jest TEN DZIEŃ. Najgorsze jest to, że mamy tego grilla i obawiam się, że jak zawsze u rodziców w ogrodzie spał smacznie w wózku, a nawet jak zapłacze, to znajdzie się kilka rąk chcących go utulić, więc nie będę mogła go obserwować normalnie w domu.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 13 lipca, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    U mnie chyba kryzys laktacyjny, Młoda była karmiona wczoraj 15 razy 😱 w nocy też wiecznie nienajedzona. Do tej pory wystarczała jej jedna pierś, teraz musi jeszcze dojeść z drugiej. Podobno to dosyć szybko mija, ale znowu bolą mnie sutki od tej częstotliwości 🫣
    I mnie to samo było już trzeci raz. Musiałam go na noc dokarmić mm bo nie chciał się oderwać od piersi

  • Riptide Autorytet
    Postów: 284 383

    Wysłany: 13 lipca, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    I mnie to samo było już trzeci raz. Musiałam go na noc dokarmić mm bo nie chciał się oderwać od piersi

    Ja wczoraj to przechodziłam, dziś już ok. W sumie to nie wiem, czy to był kryzys, czy może pić jej się ciągle chciało?

    Dziś kończymy 4 tygodnie i chyba pojawił się pierwszy świadomy uśmiech podczas spojrzenia na moją twarz ❤️ albo sobie to wmawiam 😂

    Meggie, dzięki za odpowiedź dotyczącą alergii. W takim razie u mnie to pewnie trądzik, bo nie ma go nigdzie indziej, tylko na twarzy. Mam nadzieję, że Twojemu synkowi zaraz przejdzie 🤞🏻

  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 13 lipca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też córka cały czas na piersi. Też teraz dziennie to z 15 razy jak nie więcej. Powrócił mi ból brodawek przez to 😞

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 13 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka też ma na twarzy krosteczki. Też myślę, że to trądzik, ale jak meggie napisała o tych strzelających kupach to się zaczynam zastanawiać, bo u nas faktycznie takie są. A że moja córka często na piersi to i często strzela. Rozumiem, że to chodzi o odgłos. Kupa wygląda ok, nie ma krwi, śluzu ani piany. Ale może to jednak jakaś niewielka alergia?

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 13 lipca, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Moja córka też ma na twarzy krosteczki. Też myślę, że to trądzik, ale jak meggie napisała o tych strzelających kupach to się zaczynam zastanawiać, bo u nas faktycznie takie są. A że moja córka często na piersi to i często strzela. Rozumiem, że to chodzi o odgłos. Kupa wygląda ok, nie ma krwi, śluzu ani piany. Ale może to jednak jakaś niewielka alergia?

    To wcale nie musi być objaw alergii Kfiatuszku, u jednych to będzie norma u jednych objaw że coś jest nie tak. Jak z córką przechodziłam alergię na bmk to spotkałam się z tyloma przeróżnymi objawami, ile dzieci tyle objawów 🤷🏼‍♀️ mnie to stękanie najbardziej dręczy bo identycznie robiła Wika. Ale też pewności nie mam czy to alergiczne, wolałabym nie i dlatego kupiłam jedynie mleko hipoalergiczne, jeśli byłaby faktyczna alergia to ono i tak nie pomoże, ale jednak już jest delikatniejsze w kwestii bmk więc zobaczymy czy będzie jakakolwiek poprawa.

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 13 lipca, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Niko też ma krosteczki na policzkach od kilku dni. Przemywam tylko wodą przegotowaną.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 13 lipca, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Moja córka też ma na twarzy krosteczki. Też myślę, że to trądzik, ale jak meggie napisała o tych strzelających kupach to się zaczynam zastanawiać, bo u nas faktycznie takie są. A że moja córka często na piersi to i często strzela. Rozumiem, że to chodzi o odgłos. Kupa wygląda ok, nie ma krwi, śluzu ani piany. Ale może to jednak jakaś niewielka alergia?
    Może... Ale teraz jest gorąco i dzieci chcą częściej do piersi co oznacza że piją więcej pierwszego rzadszego mleka a mniej późniejszego tlustszego. To pierwsze mleko ma sporo laktozy a jej nadmiar też może powodować takie wystrzały.
    To jest trudno powiedzieć jednoznacznie. Ja alergii nie umiem odróżnić na 100% - kojarzy mi się bardziej z suchymi plackami lub kępkami czerwonych krost -dla mnie większość wysypek wygląda tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 13:49

  • agnieszkallo Ekspertka
    Postów: 182 167

    Wysłany: 13 lipca, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc spokojna. Ale dzisiejszy dzień masakra. Cycek, płacz, noszenie i spanie na rękach. Każda próba odłożenia kończy się pobudką i cyrkiem na nowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 14:55

    01.2007🩵
    09.2014🩷
    04.2017🩵
    06.2024🩷
‹‹ 461 462 463 464 465 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ