X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2024
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 13 lipca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    To wcale nie musi być objaw alergii Kfiatuszku, u jednych to będzie norma u jednych objaw że coś jest nie tak. Jak z córką przechodziłam alergię na bmk to spotkałam się z tyloma przeróżnymi objawami, ile dzieci tyle objawów 🤷🏼‍♀️ mnie to stękanie najbardziej dręczy bo identycznie robiła Wika. Ale też pewności nie mam czy to alergiczne, wolałabym nie i dlatego kupiłam jedynie mleko hipoalergiczne, jeśli byłaby faktyczna alergia to ono i tak nie pomoże, ale jednak już jest delikatniejsze w kwestii bmk więc zobaczymy czy będzie jakakolwiek poprawa.

    A na jakim mleku byliście i na jakie teraz zmieniasz? Bo u nas będzie chyba konieczna kolejna zmiana przez zaparcia i i prężenie się, ale sama nie wiem co wybrać. Myślałam o jakimś mleku comfort ale chyba każde w składzie ma olej palmowy.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 267 76

    Wysłany: 13 lipca, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wam się już skończyły krwawienia czyli odchody popołogowe?Ja już jestem 6 tygodni po CC i dalej mam nawet więcej niż przez ostatnie dwa tygodnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 19:28

  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 13 lipca, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy wam się już skończyły krwawienia czyli odchody popołogowe?Ja już jestem 6 tygodni po CC i dalej mam nawet więcej niż przez ostatnie dwa tygodnie.

    To chyba wymaga wizyty u ginekologa. Ja miałam krwawienie przez pierwsze 3 tygodnie, potem już tylko plamienie, ale nadal jest, córka dziś ma miesiąc.

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 13 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    A na jakim mleku byliście i na jakie teraz zmieniasz? Bo u nas będzie chyba konieczna kolejna zmiana przez zaparcia i i prężenie się, ale sama nie wiem co wybrać. Myślałam o jakimś mleku comfort ale chyba każde w składzie ma olej palmowy.

    Byliśmy na Bebiko Pro + 1 a zmieniłam od dziś na Bebilon Prosyneo HA 1

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 13 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy wam się już skończyły krwawienia czyli odchody popołogowe?Ja już jestem 6 tygodni po CC i dalej mam nawet więcej niż przez ostatnie dwa tygodnie.

    Skończyło, choć czasami mam jeszcze jakieś minimalne plamienie

    age.png

    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 322 239

    Wysłany: 13 lipca, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Czy wam się już skończyły krwawienia czyli odchody popołogowe?Ja już jestem 6 tygodni po CC i dalej mam nawet więcej niż przez ostatnie dwa tygodnie.
    To może okres juz masz? 6 tygodni po porodzie to i tak pewnie masz teraz kontrolę ginekologiczną.

    age.png

    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 13 lipca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie krwawienie połogowe przerodziło się w okres 🫠 Który mam wrażenie że nigdy się nie skończy... Zaskoczył mnie ten pierwszy okres po porodzie. Jest bardzo obfity i był totalnie bezbolesny. Jeżeli w poniedziałek mam wizytę popołogową to jest sens iść jeśli krwawię?

    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 13 lipca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka pierwszych okresów takie będzie u wielu kobiet - obfite, długie, bezbolesne. Z czasem wróci bardziej do normy. Np u mnie pozostały bezbolesne , długie do 7 dni aż.- ale z czasem były skąpsze. Czasem już marzyłam zeby "wylało się porządnie" ale w 3 dni a nie ciapalo 7 🙄

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 14 lipca, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Kilka pierwszych okresów takie będzie u wielu kobiet - obfite, długie, bezbolesne. Z czasem wróci bardziej do normy. Np u mnie pozostały bezbolesne , długie do 7 dni aż.- ale z czasem były skąpsze. Czasem już marzyłam zeby "wylało się porządnie" ale w 3 dni a nie ciapalo 7 🙄

    To ja miałam po pierwszym porodzie zupełnie odwrotnie z tym bólem - pierwszy okres miałam tak bolesny, że myślałam że się przekręcę… A później już było ok, nawet mniej boleśnie niż przed ciążą ;)

    age.png

    age.png
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 14 lipca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Byliśmy na Bebiko Pro + 1 a zmieniłam od dziś na Bebilon Prosyneo HA 1

    Też jesteśmy na bebiko pro+ i u nas zaparcia, prężenia i ulewanie 😔

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 14 lipca, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Też jesteśmy na bebiko pro+ i u nas zaparcia, prężenia i ulewanie 😔

    Odpukać po wczorajszym dniu i nocy na prosyneo kupa już nie wystrzela i mały dużo spokojniejszy się wydaje, zobaczymy dalej. Ulewa więcej, ale to pamiętam że córka też jak przechodziła na alergiczne więcej ulewała, one są rzadsze te mleka, ale nasz patent na to to w połowie butelki odbijamy i dopiero dobijamy resztę i wtedy jest lepiej.

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Anuska0907 Autorytet
    Postów: 443 515

    Wysłany: 14 lipca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od wczoraj kryzys laktacyjny, piersi miękkie, mam wrażenie, że puste, mam nadzieję, że wróci wszystko do normy. Przez te upały to mała bardziej piła niż jadła, oby tylko przyrost wagi był prawidłowy 😒

    👩40 🧑41
    31.12.2008 💒
    24.12.2007💙
    19.08.2011💙
    14.06.2015💙
    28.05.2024💝 Jest już na świecie Zuzia waga 3360 i 55cm


    age.png
  • Kaatii Autorytet
    Postów: 297 287

    Wysłany: 14 lipca, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po 2 dniach kryzysu laktacyjnego przyszedł czas na nawał. Piersi twarde jak kamienie, Młoda nie miała jak złapać. Ciekło z obu jednoczesnie, wszystko mokre od mleka. Ratowałam się w nocy kolektorem, często przystawiam na krócej do obu piersi, żeby chociaż trochę mniej bolało. Ehh, a podobno karmienie piersią to taka naturalna intuicyjna sprawa 🤷‍♀️🙈

    A krwawienie mam bardzo skąpe, używam tylko wkładek i tak sobie codziennie po te kilka kropelek wycieka. Też wolałabym, żeby raz a porządnie się wyczyściło i przestało już tak mazać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 12:45

    👧❤️ 19.06.24
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 14 lipca, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny karmiące piersią - ile minut plus minus karmicie? Jedna piersią czy obydwoma? Czy cały czas spodeczka karmienia słychać miarowe przełykanie? Skąd wiecie, że pierś opróżniona/koniec karmienia - dziecko samo się odrywa lub zasypia? A skąd wiecie, że się nie najadło i potrzeba jeszcze?

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 14 lipca, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ten okres jest bezbolesny, bardziej obfity ale z długością będzie identycznie jak przed ciążą - dwa dni mocnego krwawienia, pół dnia przerwy i jeden dzień normalnego krwawienia i dzień plamienia, dziś trzeci. Ale strasznie ze mnie leciało, dramat. Już się wycisza na szczęście.

    Dziś mieliśmy niespodziewanie pierwszą nockę poza domem, ale było całkiem spoko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 14:48

    meggie94 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
  • Skarbek001 Ekspertka
    Postów: 146 219

    Wysłany: 14 lipca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszku, u mnie czas karmienia, to zależy. Ale średnio myślę, że około 10 -15 minut. Ja karmię raz jedną piersią, raz drugą. Na początku słychać jak mała połyka, później pod koniec karmienia już sobie tak tylko ciumka i dużo odpoczywa. U mnie córka zazwyczaj sama się odrywa od piersi. Chyba, że zaśnie i widać że to już jest sen taki że skończyła jeść, to wtedy ma brodawke w piersi ale mogę ją z łatwością wyjąć. Czasem przysypia podczas jedzenia i wtedy ją smyram po nosku. W ogóle to będąc w ciąży oglądałam fajnego live położnej na temat karmienia piersią. Mówiła, że pokarm dzieli się na dwie fazy - "zupę" i "drugie danie". Zupa, czyli pierwsza faza, jest taka właśnie wodnista, szybko i łatwo leci, ale nie jest tak treściwa jak drugie danie, czyli druga faza. I jeśli podamy dziecku z obu piersi tylko zupę, to po 1,5 h będzie znowu głodne. A jeśli zje porządnie z jednej piersi i zupę i drugie danie, czyli obie fazy, to będzie porządnie najedzone i będzie spać dłużej. Sama mówiła, co byśmy wolały zjeść, dwie zupy czy zupę i drugie danie? 😁😁 i powiem wam że u mnie właśnie to się sprawdza. Jak córa zje porządnie z jednej piersi to właśnie śpi lepiej i dłużej i widać że jest najedzona.

    Kfiatuszek666, Kokosankaa, agnieszkallo, Katt lubią tę wiadomość

    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 14 lipca, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój szybko je 5-10 minut i po sprawie. W nocy ewentualnie do 15 bo przysypia ale czasem ja też przysypiam i pozwalam mu zjeść mniej byle się już położyć 😅
    Jedna piersią, na zmianę.
    Póki je to słychać potem już ciumka.
    Wiem że koniec jak go miziam w okolicy ust i ich nie otworzy.
    Opróżniona pierś jest mi nieznana.... Zawsze leci z czasem tylko mniejszy strumień co może malucha denerwowac bo chciałby się szybko najeść. Ale tak żeby nacisnąć i zeby nic nie poleciało to nie mam nigdy.

    Kfiatuszek666 lubi tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2208 2013

    Wysłany: 14 lipca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaatii wrote:
    U mnie po 2 dniach kryzysu laktacyjnego przyszedł czas na nawał. Piersi twarde jak kamienie, Młoda nie miała jak złapać. Ciekło z obu jednoczesnie, wszystko mokre od mleka. Ratowałam się w nocy kolektorem, często przystawiam na krócej do obu piersi, żeby chociaż trochę mniej bolało. Ehh, a podobno karmienie piersią to taka naturalna intuicyjna sprawa 🤷‍♀️🙈

    A krwawienie mam bardzo skąpe, używam tylko wkładek i tak sobie codziennie po te kilka kropelek wycieka. Też wolałabym, żeby raz a porządnie się wyczyściło i przestało już tak mazać ;)
    U mnie jest tak samo z tymi piersiami, przez jakiś czas myślałam, że tam nic nie ma, miękkie jak nie wiem, a teraz nagle znów twarde i jak mówisz - od mleka to jest wszystko mokre już w tym domu. 🫤
    A karmienie to trwa z 15 min, chyba, że chce sobie powisieć i robić smoczek z cycka, no to dłużej.

    age.png
  • Kfiatuszek666 Autorytet
    Postów: 754 662

    Wysłany: 14 lipca, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam, bo u mnie to wygląda tak, że córka ssie i połyka raptem pierwsze minuty, a potem ciężko. 2 - 3 oddechy i dopiero przełknie. Zaraz przestaje w ogóle. Czyli je tylko to co na początku, bo pewnie łatwiej wylatuje. Czyli w sumie utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że ciągle z tym ssaniem jest problem, jakby się jej nie chciało. I fakt, ciągle wygląda na głodna, choć od wagi urodzeniowej przytyła w miesiąc 800 gramów. Czyli nienajgorzej, a mm dostaje raptem do 150ml dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 16:58

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1757 2130

    Wysłany: 14 lipca, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kfiatuszek666 wrote:
    Pytam, bo u mnie to wygląda tak, że córka ssie i połyka raptem pierwsze minuty, a potem ciężko. 2 - 3 oddechy i dopiero przełknie. Zaraz przestaje w ogóle. Czyli je tylko to co na początku, bo pewnie łatwiej wylatuje. Czyli w sumie utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że ciągle z tym ssaniem jest problem, jakby się jej nie chciało. I fakt, ciągle wygląda na głodna, choć od wagi urodzeniowej przytyła w miesiąc 800 gramów. Czyli nienajgorzej, a mm dostaje raptem do 1500ml dziennie.

    1500 czy 150? Bo mnie przeraziłaś 😅 Mój zjada ok 800 ml dziennie, 6x120 ml.

    Dziewczyny, macie doświadczenie z mlekiem HiPP Comfort lub Capri Care? Zmieniam małemu mleko, położna radzi HiPP lub ewentualnie Capri Care, mnie w HiPP odrzuca ten olej palmowy, Capri Care ma lepszy skład, ale sama nie wiem czy iść od razu w kozie. Muszę mu zmienić, bo ma straszliwe zaparcia.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸ 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io
    On: ZZSK


    age.png
‹‹ 462 463 464 465 466 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ